درمان فشار خون

در این مقاله می خواهیم به توضیح کامل فشار خون و درمان فشار خون بپردازیم، اگر به فشار خون مبتلا هستید با ما همراه باشید:

فشار خون بالا


فشار خون بیماری است که در آن فشار خون در رگ ها بالا می رود. در این حالت قلب نیز برای حفظ این گردش خون باید بیشتر از حالت معمولی فعالیت داشته باشد.

فشار خون بیماری است که به قاتل خاموش معروف است، این بیماری علامتی ندارد و باید فرد تحت کنترل باشد تا از طریق معاینات دوره ای به آن پی برد.

فرد مبتلا به فشار خون در هنگام فعالیت، فشار خونش افزایش می یابد و در استراحت این میزان خون، کاهش خواهد یافت. این افراد باید دائما تحت کنترل باشند زیرا این بیماری خطر ایست قلبی، سکته مغزی، مشکلات قلبی و بیماری های کلیه را افزایش می دهد.
فشار خون طبیعی باید 120/80 باشد. البته فشار خون به بدن و فیزیولوژی بدن نیز بستگی دارد به همین علت کمتر و یا بیشتر بودن فشار خون دلیل بر بیماری نیست. طب نوین هنوز کاملا دلیل این بیماری را تشخیص نداده است، دلایل ژنتیکی، محیطی، تغییر سبک زندگی، بی تحرکی، تغذیه نامناسب، چاقی، غذاهای پر نمک، مصرف سیگار و الکل را از عوامل ابتلا به این بیماری دانسته اند.

درمان فشار خون

امروزه فشار خون بالا یکی از بیماری های رایج است و افرادی که فشار خون بالا دارند باید دائما تحت کنترل قرار گیرند.

علائم بیماری فشار خون

علائم این بیماری سردرد، تهوع، تاری در دید، وزوز گوش و احساس سبکی در ناحیه سر می باشند. در صورت وجود این علائم به ویژه در سنین بالا باید حتما بررسی شود.
برای درمان فشار خون، باید با رژیم غذایی و پرهیز از مصرف نمک زیاد، ورزش کردن به صورت منظم، اجتناب از استعمال دخانیات و الکل، تناسب اندام،مصرف زیاد میوه و سبزی تازه، استفاده از عرقیات گیاهی و دم نوش هایی چون گل گاو زبان، چای سبز و ...، شاد بودن، پرهیز از استرس و نگرانی را کنترل نمایید.

درمان فشار خون در بارداری

فشار خون در زمان بارداری بسیار شایع است. پس زنان باردار باید در این دوران تحت کنترل قرار بگیرند. در صورت بی توجهی به آن به ویژه در نیمه دوم بارداری می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر اندازد. البته با توجه به اینکه زنان باردار نمی توانند در این دوران هیچ گونه داروی شیمیایی مصرف نمایند، باید بسیار تحت کنترل قرار گیرند و از لحاظ تغذیه بیشتر رعایت کنند.
بهتر است بیماران روزانه آب زیادی بنوشند. مصرف میوه های دارای ویتامین ث مانند گریپ فروت، پرتقال، سبزیجات و دانه های گیاهی مفید است. ورزش و فعالیت روزانه برای این بیماران لازم و ضروری است.
مصرف مواد غذایی هایی از جمله روغن های موجود در بازار، ماست و دوغ، غذاهای چرب، تخم مرغ، سبزی گشنیز، نمک و فلفل برای بیماران دارای فشار خون توصیه نمی شود.
عواملی که باعث تشدید فشار خون می شود و باید از آن بپرهیزید عبارتند از: مصرف سیگار، مواد مخدر و الکل، استرس و عصبانیت، بیماری های عفونی، کم تحرکی و ...


در طب نوین، برای درمان فشار خون داروهایی چون پرازوسین، ترازوسین، داروهای گشاد کننده های عروقی و ... تجویز می شود که هر کدام باعث کنترل فشار خون می شود ولی عارضه هایی برای قسمت های دیگر بدن مانند نارسایی کلیوی، افزایش ضربان قلب، تشدید نارسایی قلب و تورم اندام تحتانی نیز خواهد داشت.

فایل صوتی

  • پادکست درمان فشار خون

    درمان فشار خون

  • یکی از مشکلات گریبان گیر بسیاری از افراد، فشارخون است. درمان فشار خون راهکارهای متفاوتی را شامل می شود. این تفاوت در درمان از جنبه هایی خوب و از جوانب دیگر می تواند مشکل ساز باشد. اگر شما به صورت مرتب و منظم هم از عسل، بره موم و گرده گل استفاده کنید ولی هر آنچه که می خواهید بخورید و تحرک و ورزش را هم در برنامه خود ....


درمان فشار خون در بارداری

داشتن رژیم غذایی مناسب در هر وعده غذایی، گامی در درمان فشار خون در این گونه بیماران است.

درمان فشار خون

طب سنتی برای درمان فشار خون بره موم را پیشنهاد می کند. موادی در بره موم وجود دارد که باعث پایین آمدن فشار خون می شود. با مصرف مداوم بره موم ابتدا فشار خون پایین آمده و سپس ثابت نگه داشته می شود. بره موم از بالا رفتن فشار خون جلوگیری می نماید.
در جهان نتایجی وجود داشته که با مصرف طولانی مدت بره موم، فشار خون به صورت کامل درمان شده است. اگر طبق دستور و در زمان های مشخص بره موم استفاده شود فشار خون افراد مبتلا به این بیماری در حد مطلوب، ثابت نگه داشته می شود.
طب سنتی برای درمان فشار خون در کنار بره موم، گرده گل و عسل مریم گلی را نیز به بیماران توصیه می کند.
طب سنتی با مصرف داروهای شیمیایی به شدت مخالف است و بر این باور است که فشار خون با پرهیز غذایی، ورزش و مصرف بره موم به صورت کامل درمان خواهد شد.
بره موم ایران عسل به صورت کاملا مکانیزه عصاره گیری شده و به حالت کپسول و عسل بره موم تولید می شود. افراد مبتلا به فشار خون بهتر است برای استفاده از بره موم با کارشناسان مجموعه شهدینه گل ها مشاوره نمایند.
ایران عسل اولین تولید کننده و صادر کننده بره موم فرآوری شده برای درمان فشار خون در ایران می باشد.

محصولات مرتبط

عسل بهار نارنج

عسل بهار نارنج

قیمت :350,000 ریال
عسل مریم گلی

عسل مریم گلی

قیمت :350,000 ریال
عسل شوید

عسل شوید

قیمت :350,000 ریال
عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :320,000 ریال