لیست تمام محصولات


عسل آفتاب گردان

عسل آفتاب گردان

نام علمی این گیاه هلیا نتوس است که از دو واژه هلیا به معنی خورشید و آنتوس به معنی گل ساخته شده و به گل مدور گیاه که شبیه خورشید است و شعاع‌ هائی آن را احاطه کرده است اشاره دارد از سوی دیگر گل آفتاب گردان همواره رو به نور خورشید قرار می‌گیرد . نقل است در زمان‌های قدیم در کشور پرو (محلی که تصور می شد گیاه آفتاب گردان ابتدا در آنجا روئیده است) اینکاهای خورشید پرست گل آفتاب گردان را علامت خورشید می دانسته‌ اند و زنان روحانی اینکا کلاهی ازگل آفتاب گردان به سر می‌گذاشته‌ اند و از آن برای تزئین معابد استفاده می‌کرده‌ اند . گل آفتاب‌گردان گیاهی است یکساله با ساقه‌های قوی و محکم که بلندی آن 5/ 2- 2 متر نیز می‌رسد . برگهای آن پهن نوک‌ تیز و دندانه‌ دار یا بی‌ دندانه و پوشیده از کرک است . گلهای آن به شکل طبق ، دایره‌ای شکل بزرگ به قطر 50 - 40 سانتیمتر که دور آن را زبانه‌ های زرد فراگرفته است . تخم یا دانه‌ های آن معمولا به رنگ تیره یا سیاه می‌باشد و مغز آن سفید است . واریته‌ های مختلفی با دانه‌ های سفید و ابلق نیز وجود دارد . گل آفتاب‌ گردان از گیاهان با دانه‌ های روغنی است . کاشت تخم گل آفتاب‌گردان در اوایل بهار انجام می‌گیرد . مغز تخم آفتاب‌گردان در حدود 50 درصد وزن تخم را تشکیل می‌دهد و بسته به واریته‌ های مختلف 50- 40 درصد روغن دارد . روغن تخم آفتاب‌گردان از روغن های خوراکی مطبوع و مایع است زیرا قسمت عمده یعنی در حدود 57 درصد آن را لینولئین تشکیل می‌دهد و درعین‌حال روغن آفتاب‌گردان جزء روغنهای سیکاتیو است و از این جهت شبیه روغن کتان می‌باشد . عسل آفتابگردان رنگ عسل آفتابگردان ، زرد روشن است . این عسل به دلیل طعمی که دارد ، بسیار معروف است ؛ اما به سرعت شکرک می‌زند . عسل آفتابگردان برای افرادی که دچار مشکلاتی در ناحیه گلو یا سینوس هستند ، مفید است . همچنین این عسل التهاب را کاهش داده و باعث افزایش انرژی می‌شود .   خواص عسل آفتاب گردان تسکین دهنده سرفه ، برطرف کننده ناراحتی حنجره ، تصفیه خون و به دلیل داشتن گلوگز بیشتر ، خواص تب بری و ضد تشنج و همچنین پایین آورنده کلسترول خون می باشد .   منطقه رویش : آفتاب گردان در غالب مناطق بیابانی وکوهستانی ایران جهت مصارف مختلف کاشت می‌شود. زمان برداشت عسل :  در اواخر تابستان  ..

350,000 ریال

عسل آویشن

عسل آویشن

آویشن یکی از شناخته شده‌ ترین گیاهان مکملی از تیره نعنا است . آویشن درختچه‌ ای کوتاه و پرشاخه است که برگهای نازک و متقابل دارد و دارای گل‌هایی سفید چتری و منفرد است .  محمد زکریای رازی معتقد است آویشن نفخ شکن ، موجب گرمی تن و گوارش خوراک است .    مشخصات گیاه آویشن آویشن گیاهی است علفی، چندساله که شبیه به پونه کوهی است .در ایران تقریبا در تمام مناطق معتدل می روید. دارای ساقه هایی کوتاه و ریشه ای با الیاف چوبی می باشد. برگهای آن به رنگ سبز خاکستری خیلی کوچک و در اغلب گونه ها کرکدار است. گلهای آن کوچک خوشه ای و به رنگ سفید مایل به بنفش و سرخ می باشد. گل آویشن خیلی معطر و به عنوان ادویه در آشپزخانه مصارف متعددی دارد.  اسانس های موجود در آویشن عبارتند از تیمول و کارواکرول. همین اسانس ها هستند که وقتی زنبور عسل از این گیاه می خورد، عسل آنرا بسیار معطر و مشهور می سازد. عسل آویشن دارای طبع گرم و خشک بوده و دارای ویتامین های آ- ب – ای می باشد.  عسل اویشن حاصل فرآوری شهد گل های این گیاه توسط زنیور عسل است که علاوه بر خواص عمومی عسل ها دارای خواص ویژه ای است که عبارتند از: •    بهبود تنگی نفس •    بهبود دردهای مفصلی •    تسکسن و بهبود عادت های ماهیانه دردناک •    مقوی مغز و اعصاب •    مفید برای دردهای شکمی و روده •    ضد صرع و تشنج •    بهبود سرفه و گلودرد رنگ عسل آویشن : قرمز منطقه رويش گياه آويشن : دامنه هاي کوه البرز و سبلان ، دشتهاي اطراف تهران، سبلان و دماوند زمان برداشت عسل : از اوایل تیرماه تا اواخر مردادماه بهترین طریقه مصرف : مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل آویشن با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن این شربت از بهترین نوشیدنی ها است و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده دارد و تمام خواص عسل مصرف شده + میزان بالای ویتامین C موجود در اب لیموی طبیعی را دارد . میزان مصرف  بزرگسالان : روزانه 50-70 گرم کودکان بالای یکسال : 20-30 گرم روزانه   عسل آویشن یکی از چند عسل معرفی شده برای افراد دیابتی است . افراد دیابتی با توجه به نوع و درجه دیابت خود با مشورت پزشک خود مجاز به مصرف عسل به میزان محدود هستند .     ..

400,000 ریال

عسل ارگانیک

عسل ارگانیک

عسل ارگانیک چیست ؟ عسل ارگانیک عسلی است که در تمامی مراحل تولید و فرآوری آن ، از هیچ نوع ماده سمی ، شیمیایی و انتی بیوتیکی استفاده نشده باشد یعنی زنبور دار از هیچ نوع ماده برای عمل آوری  عسل به زنبوران عسل نخورانده باشد و حتی از آفت کش ها و مکمل ها هم برای مبارزه با بیماری ها و افت های احتمالی  زنبوران در فرایند تولید استفاده نکرده باشد .   یکی دیگر از مواردی که در ارگانیک بودن عسل نقش مهمی دارد محل نگهداری و استقرار زنبورستان می باشد محل نگهداری زنبورها باید در کوهستان باشد و یا جایی باشد که به دور از سمپاشی و مزارع  بوده و عسل تولیدی فاقد هر نوع مکمل و سم باشد . اصولا فاصله قانونی 5 کیلومتر است یعنی زنبورستان باید این حد فاصله را از باغ ها و دشت هایی که امکان سمپاشی وجود دارد را رعایت کند . این نوع عسل ها را ارگانیک گویند . محصول  فوق که دارای سه نوع عسل مختلف می باشد که از سه منطقه ی بکر و کوهستانی ایران جمع آوری شده و تحت بهترین شرایط ممکن و به دور ازمصرف هر گونه مکمل و آفت کش ها و کودهای شیمیایی و ترکیب های اصلاح شده ی ژنتیکی تولید و فرآوری و بسته بندی شده است .   شرکت عسل شهدینه گلها ، عسل های ارگانیک را در سه طعم قنقال ، کنار و گزانگبین به وزن های 300 گرمی و در بسته های کادویی بسته بندی نموده و عرضه می نماید .       ..

1,500,000 ریال

عسل اکالیپتوس

عسل اکالیپتوس

اکالیپتوس ( Eucalyptus) درختی چند ساله و بومی استرالیا است برگهای آن دو جور هستند ، برگهای جوان آن به شکل قلب ، متقابل ، افقی ولی برگهای مسن و کهن آن متناوب است . به‌طور کلی برگهای اوکالیپتوس دایمی ، همیشه سبز ، ناخزان ، داسی شکل ، اغلب سبز مایل به کبود و کمی مومی است. این درخت در دشت های مرکزی ایران مانند خوروبیابانک و شهرهای جنوبی ایران زیاد دیده میشود این درخت یکی از سریع رشد ترین درختان دنیا است و گل های آن دارای بیشترین درصد نکتار است که در کاسبرگ قیف مانند ته هر گل جمع میشود تا جائی که گاهی شهد از داخل این گل ها به پائین چکه میکند . برگ ‌های این درخت دارای اثر تب ‌بر و ضد عفونی ‌کننده قوی است و اسانس آن در تسکسن درد های رماتیسمی استفاده میشود . عصاره برگ اکالیپتوس خلط ‌آور ، کاهنده قند خون و دافع انگل است . عسل اکالیپتوس حاصل فراوری شهد گل های این گیاه توسط زنبور عسل است که علاوه بر خواص عمومی عسل دارای خواص ویژه ای است :  •     تقویت کننده موثر سیستم ایمنی بدن •    ضدسرماخوردگی و آنفولانزا •    بهبود برونشیت و تنگی نفس •    دفع انگل های روده و دستگاه گوارش •    ضدمالاریا ، امفولانزا و برونشیت •    بهترین عسل برای بهبود جای زخم ها و سوختگی های پوستی خصوصیات ویژه این عسل که آن را از بقیه عسل ها متمایز میکند عبارت است از مزه گیاهی بارز و بوی ملایم عطر کافور است که حاصل اسانس شهد اکالیپتوس است ، این عسل شیرینی کمتری نسبت به بقیه عسل ها دارد . رنگ عسل : سبز تیره تا سیاه متوسط منطقه رویش : نواحی شمال و جنوب ایران ،فسا، جهرم، خوزستان زمان برداشت عسل : از اوایل اردیبهشت تا نیمه خردادماه   بهترین طریقه مصرف : مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل اکالیپتوس با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن این شربت از بهترین نوشیدنی ها است و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده دارد و تمام خواص عسل مصرف شده + میزان بالای ویتامین C موجود در اب لیموی طبیعی را دارد .   در حاملگی و شیر دهی : توصیه نمی شود. عوارض جانبی : ممکن است سبب افت قند خون شود . بزرگسالان : روزانه 50-70 گرم کودکان بالای یکسال : 20-30 گرم روزانه     ..

350,000 ریال

عسل بادام

عسل بادام

درخت بادام از درختان میوه به بلندی 8- 6 متر است . این درخت بومی مناطق با آب‌ و هوای مدیترانه‌ ای آسیای معتدل غربی است و در زمانی که شکوفه‌ ها باز می‌شوند ، درخت زینتی بسیار زیبایی می‌باشد . درخت بادام دارای یک سیستم ریشه‌ بندی قوی عمودی و تاج مدور است و ریشه‌های قوی آن امکان می‌دهد که حتی در شرایط نامساعد خاک و با کمی رطوبت نیز خوب رشد کند و به حیات خود ادامه دهد . برگهای آن ساده و در شاخه‌های تازه سال اول ظاهر می‌شود ، بیضی باریک دراز نوک‌تیز کمی موجی به رنگ سبز و گلهای صورتی قشنگ آنکه روی شاخه‌ های سال دوم ظاهر می‌شود ، در اوائل بهار قبل از باز شدن جوانه‌ های درخت بیرون می‌آیند و این زودرس بودن و زود ظاهر شدن شکوفه‌ ها که بسیار ظریف هستند ، اغلب در سالهایی که در اوایل بهار سرمای زودرس بهاره وجود دارد درخت را مواجه با خطر سرمازدگی می‌نماید . از نظر نوع ، بادام دو واریته عمده دارد یکی درخت بادام با میوه بادام شیرین و دیگری درخت بادام با میوه تلخ . به علاوه نوع دیگری بادام نیز هست که به بادام منقا یا بادام کاغذی معروف است . میوه بادام که مآلاثمر درخت بادام شیرین یا بادام تلخ است از تخمدان یک خامه‌ ای گل بادام که دارای دو تخمک است به وجود می‌ آید و معمولا یکی از این دو تخمک بارور می‌شود و میوه بادام به صورت شفت که قشر خارجی آن گوشتی و سبز رنگ و پوشیده از کرک است و در داخل آن بادام با پوست سخت آن وجود دارد در می‌آید . در اوایل تشکیل میوه که پوشش خارجی سبزرنگ و گوشت‌دار پوشیده از کرک قسمت عمده میوه را تشکیل می‌دهد و مغز بادام هنوز رشدی نیافته این مرحله از میوه را چغاله‌بادام یاAmandon نامند که چیده و خورده می‌شود و دارای خواصی است .  تکثیر بادام بیشتر از طریق اجرای پیوند روی پایه بادام انجام می‌گیرد و گاهی روی پایه آلو هم پیوند می‌شود ولی روی پایه بادام موفق تر و بهتر است . درخت بادام تقریبا در تمام خاکها رشد می‌کند ولی خاکهای آهکی را ترجیح می‌دهد و از خاکهای پر رطوبت و بدون زهکش ناراحت می‌شود و رشد آن صدمه می‌خورد .     خواص عسل بادام  سرشار از ویتامین ب۱، ب۲، پ پ، قند،کلسیم و مواد چربی است . همان‌طور که تصور می‌کنید ، رنگ عسل بادام ، زرد و طعم بادام شدیدی دارد ؛ دسترسی به این عسل بسیار دشوار است . بسیاری از افرادی که به بادام حساسیت دارند ، می‌توانند این عسل را بخورند .   شکوفه و گل بادام : گل و شکوفه درخت بادام دارای بوی مطبوعی و طعم تلخ می باشد .  منطقه رویش :  بادام يكي از قديمي ترين درختاني است كه در مناطق سردسيري و نيمه سردسيري ايران كشت مي شود . زمان برداشت عسل : فروردین ماه     ..

350,000 ریال

عسل بهار نارنج

عسل بهار نارنج

مرکبات (Citrus) از مهم‌ترین تیره میوه‌ های نیمه‌ گرمسیری هستند ، که خاستگاه اصلی آن ایران ، هند ، چین و ژاپن است . از مهم‌ترین مرکبات ایران می توان به پرتقال ، نارنگی ، لیمو ترش ، لیمو شیرین ، گریپ فروت ، نارنج ، ترنج ، و بالنگ اشاره کرد. عسل مرکبات سرشار از آنتی اکسیدان‌ها ، پتاسیم و بتاکاروتن است که برای حفظ سلامت بدن بسیار مفید است .    نارنج درختی است همیشه سبز و زیبا که نام آن همواره با عطر مست کننده ی بهار نارنج عجین بوده است که باعث شده این گیاه در صنعت عطرسازی کاربرد داشته باشد. این درخت کوچک که تا ۹ متر هم می تواند رشد کند از دورگه گیری نارنگی و دارابی ، دو پیشگونه جنس مرکبات پدید آمده است . ترشی و کمی تلخی میوه ، مانع مصرف مستقیم آن شده و بیشتر آب آن به عنوان چاشنی مصرف می شود . یکی از مهمترین پایه های پیوند مرکبات است و ارقام مرکباتی که روی این پایه پیوند زده می شوند نسبت به خشکی و سرما مقاوم تر هستند و خاک های سنگین با زهکش ضعیف را تحمل می کند . شاخه ها دارای خار بوده و خارها نسبتا تیز است . برگ ها همیشه سبز و معطر ، به طول ۱۰- ۷ سانتیمتر هست و شکل برگ ها تخم مرغی - مستطیلی است . برگ ها نوک دار است و دمبرگ آن با بال پهن است . گل ها بسیار معطر و سفید رنگ است و نحوه رویش آن چند تایی محوری است . از گل آن برای تهیه مربای بهار نارنج استفاده می شود . زمان رویش گل ها اوایل بهار است. میوه ها کروی شکل و به قطر حدود ۸ سانتیمتر است . سطح میوه ناهموار است و گوشت آن ترش و پوستش تلخ می باشد . مصرف نارنج به عنوان مکمل هم از قدیم رواج داشته است . میوه به شدت ترش آن سبب تحریک هضم و تسکین نفخ می شود . دم کرده میوه آن سردرد و تپش قلب و دلهره را آرام و همچنین تب را کاهش می دهد . آب آن دارای ویتامین C  فراوان است . روغن هایی از آن می گیرند که در غرب به عنوان مکمل استفاده می شود و به منظور کاهش ضربان قلب و تپش قلب و دلهره مصرف می شود و سبب تشویق و تحریک خواب و آرامش دستگاه هضم می شود . در مقایسه با دیگر مرکبات نسبت به بیشتر خاک ها سازگاری دارد و به خاک های ضعیف و دارای رطوبت زیاد هم مقاوم است . در مقایسه با دیگر مرکبات سرمای بیشتری را می تواند تحمل کند و تا منفی ۶ درجه خشک نمی شود . برخلاف بیشتر مرکبات که بصورت پیوند بر روی پایه تکثیر می شوند ، ازدیاد نارنج توسط کاشت بذر صورت می گیرد . کشور ایران مقام هفتم را در میان کشورهای تولید کننده مرکبات کسب کرده است ، که در این میان استان مازندران بیشترین سهم در تولید مرکبات را دارا می باشد و پس از آن استان هایی نظیر فارس ، کرمان و هرمزگان از دیگر تولید کنندگان مهم مرکبات می باشند . عسل بهار نارنج حاصل فراوری شهد گل های این گیاه توسط زنبور عسل است این عسل مملوء از ویتامین C است و علاوه بر خواص عمومی عسل ها دارای خواص ویژه ای است که عبارتند از : •    سرشار از ویتامین سی و انتی اکسیدان ها •    پیشگیری از سرطان و بیماریهای عفونی •    موثر در بهبود سرطان های دستگاه گوارش •    تصفیه کننده خون و کاهنده کلسترول مضر، •    اشتها آور، •    ضد باکتری و قارچ •    تقویت حافظه و انرژی زا •    همه عسل های طبیعی و خالص برای اعصاب مفیدند اما عسل مرکبات که غالب آن پرتقال و بهار نارنج باشد برای اعصاب مفیدتر است.   منطقه رویش گیاه : باغات مرکبات جنوب و شمال کشور رنگ عسل : زرد مایل به عقیقی زمان برداشت عسل : اوایل تا اواسط تابستان     بهترین طریقه مصرف : مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل بهار نارنج با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن این شربت از بهترین نوشیدنی ها است و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده دارد و تمام خواص عسل مصرف شده + میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی را دارد .  میزان مصرف بزرگسالان : روزانه 50-70 گرم کودکان بالای یکسال : 20-30 گرم روزانه   ..

350,000 ریال

عسل جاشیر

عسل جاشیر

دکتر پولاک که سالها در حرفه طبابت و تحقیق در گیاهان مکملی هم‌ زمان با دکتر شلیمر در ایران می‌ زیسته ، معتقد است که جاوشیر صمغ رزینی است که از گیاهی به نام‌Diplotaenia cochrydifolia گرفته می‌شود و این گیاه را در دامنه‌های کوههای شمال شهرستان تهران نزدیک آزادبر دیده است . جاوشیر گیاهی است چندساله علفی بلندی ساقه آن در حدود یک متر . ساقه آن استوانه‌ای پوشیده از تار سفید پنبه‌ای که به ساقه رنگ خاکستری سفید می‌دهند . در بعضی گونه‌ها خوابیده. برگهای آن ساده، کامل، بیضی، پهن نامنظم، زبر و خشن ، کناره برگها دارای دندانه و بسیار سبز است . گلهای آن زرد به صورت چتر مرکب و خوش‌بو و تخم آن سیاه و در ابعاد انیسون است . از ریشه گیاه در ناحیه یقه گیاه با تیغ زدن و خراش و شکاف شیره‌ای خارج می‌شود که به تدریج در مقابل هوا سفت می‌شود . این شیره صمغ رزینی جاوشیر است . جاشير بازکننده مجاري ادراري است و در رفع مشکلات ادراري موثر است . همچنين بيماري‌ هاي کليوي را رفع کرده و مقوي سيستم دستگاه عصبي است و رعشه را برطرف مي‌کند . خواص عسل جاوشیر •    بازکننده گرفتگی ها و انسداد مجاری تنفسی •    معجون مقوی اعصاب •    برطرف کننده درد مفاصل •    تسکین لغوه و صرع •    ضد تشنج و رعشه •    تقویت بینایی •    برطرف کننده سستی اعصاب   منطقه رویش : در دامنه‌های البرز و در کوههای آهکی جنوب کوه کیلویه و در شوش زمان برداشت: در خرداد ماه     ..

350,000 ریال

عسل جعفری

عسل جعفری

جعفری گیاهی است علفی دو ساله ادویه‌ای ، بسیار معطر دارای برگهای با بریدگی به رنگ سبز و پرپشت که در قسمت فوقانی ساقه به شکل نوارهای بریده باریک درمی‌آید . ساقه‌ های گل‌ دهنده آن به بلندی 70- 60 سانتی‌متر که در انتهای آنها گلهای ریز سبزرنگ به صورت چتر مرکب ظاهر می‌شود . میوه آن خاکستری دارای سه پهلو است . قدرت نامیه آن حد اکثر 4 - 3 سال دوام دارد . تکثیر آن از طریق کاشت بذر صورت می‌گیرد . به این ترتیب که اگر منظور برداشت برگ سبز آن باشد در اسفند یا اوایل بهار بذر کاشته می‌شود و تا مرداد هم می‌توان کاشت که در این صورت حصول برگ آن به تأخیر می‌افتد و اگر منظور برداشت دانه آن است معمولا در شهریور کاشته می‌شود که گیاه دوره سرمای زمستان را دیده و ظرف بهار و تابستان سال بعد به بذر بنشیند و ثمر آن برداشت شود . جعفری در اغلب مناطق دنیا کاشته می‌شود . در ایران نیز عملا در تمام مناطق کشور می‌کارند در شاهرود نیز به‌طور خودرو می‌روید .   خواص عسل جعفری مقوی ، انرژی زا و خواب آور ، تقويت مغز و حافظه اخلاط لزج را قطع می کند ، کاهش نفخ ، مفيد برای گرفتگی عروق ، قاعده آور ، اشتها آور ، برای ناراحتی های کبدی و طحال ، برای ديابت بی مزه مفيد است . برای ناراحتی های روده مفيد است . منطقه رویش : کشتزارهای منطقه اصفهان  زمان برداشت عسل : اوایل تیرماه تا اواسط مردادماه     ..

350,000 ریال

عسل دیابتی

عسل دیابتی

آیا عسل برای بیماران دیابتی مناسب است؟ آیا عسل برای افراد دیابتی منع شده است؟ آیا انواع خاصی از عسل هستند که برای بهبود دیابت مفید باشند؟ اینها سوالاتی هستند که افراد دیابتی در مواجهه با عسل می پرسند. عسل یک غذای شیرین هست که تقریبا 70 درصد آن از کربوهیدرات تشکیل شده است و یک قاشق غذاخوری عسل تقریبا 17 گرم کربوهیدرات دارد . بنابراین نمی تواند در مقدارهای زیاد به افراد دیابتی تجویز شود . افرادی که از دیابت رنج می برند در خون خود گلوکز اضافی دارند بنابراین انواع عسلی که مقدار کمتری گلوکز و مقدار بیشتری فروکتوز داشته باشد بهتر مورد استقبال ارگانیسم بدن بیمار قرار می گیرد . در واقع گلوکز برای جذب ، به انسولین احتیاج دارد اما فروکتوز مکانیزم جذب متفاوتی دارد و به انسولین احتیاجی ندارد . عسل آقاقیا مقدار زیادی فروکتوز دارد و به همین دلیل بعضی از متخصصان توصیه می کنند که  این نوع عسل بهترین عسل برای افراد دیابتی هست . شما اگر از پزشکتان در مورد مصرف عسل بپرسید به شما خواهد گفت که عسل غذایی نیست که ما آن را در برنامه غذایی یک بیمار دیابتی به راحتی بگنجانیم . چون عسل مقدار زیادی گلوکز(31%) دارد . اما عسل می تواند بخشی از رژیم غذایی یک بیمار دیابتی باشد به شرط آنکه فرد یک رژیم با کربوهیدرات کم را رعایت کند در واقع مقدار کربوهیدرات مصرفی برای یک بیمار مهم تر از نوع کربوهیدرات مصرفی هست و متخصصان تغذیه موافق اند که در یک رژیم غذایی متعادل می توان مقدار کمی عسل مصرف کرد . نویسنده کتاب (Bee products used in medicine)  ذکر کرده است که افراد دیابتی می توانند در روز 20 تا 30 گرم عسل طبیعی خالص  تحت نظر و مشورت دکترشان مصرف کنند . بنابراین این افراد می توانند قبل یا بعد از صبحانه این مقدار عسل را به صورت رقیق شده در آب و یا آب گریپ فروت مصرف کنند. بیشتر پزشکان از اینکه به بیماران دیابتی خود بگویند شما در روز می توانید مقدار کمی عسل بخورید اجتناب می کنند چون از این می ترسند که بیمار به مقدار کم بسنده نکند و مقدار مصرف را افزایش دهد. پس به این نتیجه رسیدیم تصوری که در بین مردم وجود دارد که بیماران دیابتی بدون محدودیت و همانند یک فرد سالم می توانند عسل طبیعی را مصرف کنند و پاره ای از تحقیقات هم نشان داده است که مصرف معقول عسل برای بیماران دیابتی نوع 2 مفید هست.   جدا از همه اینها عسل در زمینه پیشگیری دیابت و بهبود زخم های دیابتی بسیار موثر هست . تحقیقات اخیر نشان داده است که جایگزینی کامل شکر با عسل خطر ابتلا به دیابت را تا 70 درصد کاهش می دهد و همینطور با مالیدن عسل بر روی زخم های دیابتی می توان بهبودی این زخم ها را سرعت بخشید و حتی از لزوم قطع شدن پای دیابتی جلوگیری کرد .   به منظور پیشگیری از ابتلا به دیابت خانواده ها باید استفاده از عسل را  به جای شکر در برنامه غذایی خودشان جدی بگیرند . به بیماران دیابتی توصیه می شود که میزان دریافت بدن خود از ویتامین ها و مواد مغذی مثل B1 , B6 , B12 , C , E  و بیوتین را افزایش دهند و عسل و به ویژه عسل طبیعی تابستانه منبع مناسبی برای این مواد می باشد . وقتی شما عسلی را برای بیماری دیابتی می خرید باید مطمئن باشید که عسل طبیعی هست و گرنه عسل های تقلبی بر مشکلات بیماران دیابتی می افزایند . ..

350,000 ریال

عسل رازیانه

عسل رازیانه

رازیانه گیاهی است علفی یکساله و دوساله که ارتفاع آن تا 5/ 1 متر می‌رسد . ساقه آن دارای شیار های طولی موازی است . برگهای آن با بریدگی عمیق به طوری است که برگ تبدیل به نخها می‌شود . دمبرگها در نزدیک ساقه حالت غلاف پیدا می‌کند . گلهای آن زرد و بدون طبق به صورت چتر گروهی در انتهای شاخه گل‌دهنده ظاهر می‌شود . میوه آن کوچک به طول 12- 6 میلی‌متر و عرض 3- 2 میلی‌متر که طرفین آن ضخیم است . بوته رازیانه ظاهرا از دور شبیه بوته شود است ولی عطر گیاه و ارتفاع بیشتر و ریشه ضخیم‌تر ، آن را از شود کاملا متمایز می‌سازد . برگ رازیانه را پس از رشد کامل گیاه و بی‌درنگ قبل از آغاز ظهور گلها و یا در شروع باز شدن اولین گل برداشت می‌کنند ، یعنی در حدود ماه خرداد . تخم رازیانه را که مهمترین قسمت مکملی آن است ، وقتی که میوه‌ها زرد رنگ شد می‌چینند و برای این کار سرشاخه‌ های میوه‌ دار را ظرف 4 - 3 هفته به تدریج که می‌رسند می‌چینند و تخم آن را می‌گیرند . ریشه رازیانه را که ضخیم و مخروطی‌ شکل به رنگ سفید و معطر است ، پس از خارج کردن از زمین خوب شسته تمیز کرده قطعه‌ قطعه نموده و خشک می‌کنند . رازیانه در اروپا و آسیا بخصوص در مناطق با آب و هوای مدیترانه‌ای انتشار دارد . در ایران در مناطق شمالی ایران در دامنه‌های البرز در ارتفاعات 750 متری و در شمال هرزویل در مسیر رودخانه به‌طور خودرو دیده می‌شود . ترکیبات غذایی رازیانه : روغن لیماراز ، متیل چاویکول ، لیمونن ، انیستون ، تانن ، کینون ، قند ، مس و ویتامین های گروه A      آب برگ تازه رازیانه را جوش دهند تا دو سه جوش بخورد و کف آن را با عسل رازیانه در چشم بکشند برای قطع آب آمدن از چشم و تقویت روشنایی و بینایی چشم نافع است. خواص عسل رازیانه بهبود سوء هاضمه و نفخ ، به عنوان خلط آور ضدعفونی کننده در التهاب خفیف دستگاه تنفسی فوقانی بهبود سرفه و التهاب نایژه ها ، بهبود درد ناشی از فتق کشاله ران و قاعدگی دردناک ، مدر ، افزاینده شیر مادر ، قاعده آور ، تسهیل زایمان ، افزاینده میل جنسی در زنان ، به صورت موضعی به عنوان ضد میکروب نیز استفاده می شود .   منطقه رویش :  در شمال ایران، گرگان رحیم آباد بین فارسیان و شاه پسند ،تپه مراوه ،دره هراز ، اصفهان، گل سفید، اطراف شهرکرد، خوزستان، آذربایجان ، تبریز ،کردستان ، کرمان : ده بکری و خراسان بصورت خودرو می روید . زمان برداشت :  سال اول رویش اوایل مهرماه می باشد . درحالیکه ، در سال دوم و سوم این زمان به اوایل شهریور تغییر می یابد     ..

350,000 ریال

عسل ریحان

عسل ریحان

ریحان ، گیاهی یکساله به بلندی 60 سانتی‌متر است . گلهای آن کوچک مایل به سبز یا ارغوانی و یا سفید می‌باشد و پشت برگهای آن سبز خاکستری و روی برگهای جوان آن سبز روشن به شکل بیضی ، نوک‌ تیز با دندانه‌ های ریز و معطر است . تخم آن سیاه ، ریز  و کمی زبر می‌باشد . تکثیر آن با کشت تخم آن به سادگی انجام می‌شود . ریحان بومی فلات ایران است و در ایران و افغانستان به‌طور خودرو می‌روید ولی عملا تولید فعلی آن در ایران صددرصد از پرورش و کشت آن در مزارع حاصل می‌شود . در ایران به طور وحشی در اطراف تهران ، همدان ، خراسان ، در 2300 متر ارتفاع از سطح دریا و در کرمانشاه ، در ارتفاعات 1500 متری و در خرمشهر و بلوچستان و در آذربایجان در اطراف تبریز می‌روید . ریحان دارای ترکیبی به نام BCP است که دارای خاصیت ضدالتهابی و ضد آرتروز است . گیاه ریحان آنتی اکسیدانت ، ضدویروس و ضد میکروب است . از ریحان می توان در بهبود تومورهای سرطانی استفاده کرد ریحان منبع خوبی از بتا کاروتن است که به آسانی خودش را تبدیل به ویتامین A می کند. ریحان از سلولهائی که لایه داخلی خیلی از اندامهای بدن را تشکیل می دهند ، در مقابل آسیب های رادیکالهای آزاد محافظت می کند و همچنین جلوی اکسیده کردن کلسترول در خون را توسط رادیکالهای آزاد می گیرد و تاثير چشمگيري در کاهش درگیری عروق قلب یا وقوع حملات قلبی ایفا می کند .  ریحان همچنین سرشار از منیزیم است که موجب تقویت ماهیچه هاي بدن به ويژه قلب خواهد شد. حفاظت از DNA و خواص ضد باکتریائی ریحان :  ریحان از یک جزء اصلی فعال که فلائونوئید نامیده می شود تشکیل شده که حفاظت از بافت سلولی را بر عهده دارد . اورینتین و ویسنین دو فلائونوئیدهائی هستند که ساختمان گلوبولهای سفید و کروموزومها را ، از آسیبهای مربوط به تشعشعات و اکسیژن آزاد در امان می دارند. ریحان همچنین بدن را در برابر انواع متفاوتی از باکتریهای ناخواسته محافظت می کند . خواص عسل ریحان ضد میگرن ، تقویت عمومی بدن ، تقویت اعصاب ، ضد کم خوابی    منطقه رویش : دشتهای اصفهان ( مبارکه ) زمان برداشت عسل : مردادماه     ..

350,000 ریال

عسل زنیان

عسل زنیان

گیاه زنیان یکساله است ، بلندی آن کمی از زیره سیاه بیشتر و در حدود یک متر ولی از نظر شکل و برگ و رنگ گل شبیه زیره سیاه است. ساقه آن پرشاخه است. برگهای آن بریده‌ بریده و نخی‌ شکل می‌باشد . گلهای آن کوچک سفید است . میوه گیاه که زنیان نامیده می‌شود کوچک ، تخم‌مرغی‌ شکل به رنگ زرد تیره می‌باشد و در سطح میوه 5 خط طولی نازک به رنگ زرد روشن وجود دارد . معطر و بوی عطر تیمول از آن استشمام می‌شود. میوه و ریشه آن در طب سنتی مورد توجه می‌باشد . این گیاه بیشتر در مزارع غلات و در پرچینها در نواحی مختلف اروپای مرکزی ، در آسیا در هندوستان ، ایران و مصر می‌روید . در ایران در مناطق شرقی بلوچستان در هودیان و چاه قنبر می‌روید و نام محلی آن «اجوان» و «اسپرکای» می‌باشد. خواص عسل زنیان  ضد چاقی ، تصفیه کننده خون ، ضد هیستری و تشنج ، افزایش شیر مادران ، باد شکن ، بهبود سوء هاضمه و هضم کننده غذا ، رفع ترشی معده ، ضد نفخ معده  ، کاهنده چربی خون ،  ضد تهوع ، خلط آور ، مدر ، ضد اسپاسم. ، ضد عفونت ، ضد انگل (ضد کرم) ، بهبود عوارض بعد از ترک اعتیاد . منطقه رویش : شرق کشور ، بلوچستان ( فلور ایران ) آذربایجان ، تبریز ، اصفهان ، خوزستان بین ایذه و ده دز در ارتفاعات 1100 متری فارس ، کرمان ، خراسان  تربت حیدریه ، سیستان . زمان برداشت : اوایل آبانماه تا اواخر آذر ماه     ..

350,000 ریال

عسل زولنگ

عسل زولنگ

زولنگ از جمله گیاهان مکملی با پتاسیل های ناشناخته است که رو به فراموشی است این گیاه دارای مصارف متعددی همچون سبزی کاری ، گل کاری و مکملی و از جمله مصارف مکملی این گونه مدر ، مسکن درد ، اشتها آور و خاصیت آنتی اکسیدانی است . محققان به تازگی دریافتند که از گیاه زولنگ می توان برای کاهش آهن خون در بیماران تالاسمی هم استفاده کرد .  در مکمل سازی سنتی ایران به بسیاری از خارهای مکملی که تعداد آن ها از ده گونه بیشتر است ؛ قرصعنه گویند ، ولی در اصل منظور همان زولنگ می باشد . گیاه زولنگ خاردار و از تیره چتریان است ، زولنگ گیاهی است چندساله که اغلب به رنگ آبی آسمانی ، با پراکندگی در شمال ایران در مناطق جلگه ای از رامسر تا گلوگاه و ارتفاعات میانی البرز در شیب های شمالی قابل رویش است . زولنگ بومی نواحی شمال ایران می باشد .  عمده ترکیبات موجود در زولنگ شامل اسانس‌های مختلفی مانند لیمونن ، آلفا پی نن و اسید فولیک است ، همچنین ریشه گیاه دارای تانن ، قند ساکارز و اسانس زولنگ با بویی مطبوع حدود 88 درصد است.    خواص عسل زولنگ بهبود دردهای مفصلی و کمردرد ، تقویت دستگاه گوارش ، تصفیه کننده خون ، آرامش‌بخش اعصاب ، محرک قوای جنسی ، بهبود بواسیر ، تسکین دهنده بیماری‌های رماتیسمی و رفع التهابات ، تسکین دهنده دل درد . منطقه رویش : مناطق سردسیر زاگرس مرکزی زمان برداشت عسل : تیرماه ..

350,000 ریال

عسل سیاه دانه

عسل سیاه دانه

سیاه‌ تخمه مزروع (N .sativa) گیاهی است علفی یکساله پوشیده از کرک ظریف با برگهای تقسیم‌شده با بریدگی‌های خیلی عمیق به‌ طوری که برگ را به صورت تعدادی نوار باریک درمی‌آورد . رنگ برگ سبز غباری ، گلهای آن منفرد ، برگچه‌های زیر گل درشت به رنگ آبی یا سفید و گلبرگ ها خیلی کوچک و به شکل سر چپق است . دانه‌های آن کوچک سیاه و وقتی فشار داده شود بوی مطبوعی از آن استشمام می‌شود . و به همین علت سیاه‌ تخمه را در بعضی مناطق به عنوان ادویه مصرف می‌کنند . سیاه‌ تخمه مزروع در اغلب مناطق ایران از جمله اراک می‌روید و در اصفهان و سایر مناطق کاشته می‌شود و معمولا روی نان می‌ریزند .   سیاه‌ تخمه دشتی یا سیاه‌تخمه وحشی (N .arvensis) گیاهی است علفی یکساله خیلی کوتاه ، برگهای آن شبیه سیاه‌ تخمه مزروع با تقسیمات باریک نخی ، گلهای آن آبی با خطوط سبزرنگ است ، دانه آن بیضی، مثلثی‌شکل به رنگ سیاه و به ابعاد 2- 1 میلی‌متر می‌باشد. این گیاه اغلب در مزارع غلات و در نقاط متروک در مناطق اروپا، افریقای شمالی، آسیای صغیر و آسیا می‌روید. در ایران در آذربایجان و در مناطق شمالی ایران در شمال لوشان می‌روید و به‌طور پرورشی نیز کاشته می‌شود.   سیاه دانه دارای ماده ‌ای به نام نیگلون می‌باشد. این ماده در بدن آنتی هیستامین - که ماده ‌ای ضد آلرژی است - تولید می‌کند که معالجه آسم بسیار مؤثر است . سیاه دانه دارای پانزده نوع آمینو اسید ، پروتئین ، مواد نشاسته ‌ای ، مواد آلکولوئیدی ، ساپونین ، الیاف  ، کلسیم ، آهن ، سدیم و پتاسیم می‌باشد. همچنین سیاه دانه دارای هشتاد و چهار درصد اسیدهای چرب مانند اسید لینولئیک ، اسید لینولنیک ، اسید اولئیک و روغن ‌های فرار است که این روغن ‌ها خاصیت ضد باکتری و ضد قارچ دارند و باکتریها و قارچ ‌‌های مختلف را از بین می‌برند.سیاه دانه در حدود سی و پنج درصد روغن دارد. خواص عسل سیاه دانه مقوی مغز و اعصاب و تقویت حافظه و خواب آور ، ازدیاد شیر ، مفید برای کلیه بیمای ها ، باد شکن ، قاعده آور ، سر درد ، رماتیسم ، مفید برای ضعف بدن ، رفع مسمومیت های خون ، کبد ، تهوع ، شکم درد ، یبوست ، تقویت زنان زائو ، برطرف کننده رطوبت های موجود در بدن ، اعتدال دادن اخلاط بدن ، اخلاط غلیط را رقیق می کند ، مفید برا دیابت بی مزه ، مفید برای انواع قولنج ، ناراحتی های تنفسی ، درخشان کردن رنگ صورت ، مفید برای سنگ کلیه ، مثانه ، و سیستم اورولوژی و دردهای رحمی . منطقه رویش گیاه سیاه دانه : در ایران از جمله اراک ، اصفهان و آذربایجان و در مناطق شمالی ایران در شمال لوشان دشتهای کهکیلویه و بویراحمد و چهار مهال بختیاری و اطراف کوه دنا زمان برداشت عسل : اواسط فصل بهار  برای ناراحتی تنفسی ، سیاه دانه را با آب و عسل سیاه دانه مخلوط کنید و بخورید. خوردن سیاه دانه با عسل سیاه دانه ، سنگ کلیه و سنگ مثانه را خرد و دفع می‌کند.     ..

400,000 ریال

عسل شبدر

عسل شبدر

شبدر طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت گرم و تر می‌باشد. ترکیبات شیمیایی از نظر ترکیبات شیمیایی در شبدر گل قرمز معمولی، بنام‌Trifolium pratense L . که مورد تجزیه قرار گرفته است، وجود اسانس روغنی فرّار و گلوکوزید تریفولین و ایزوتریفولین در شکوفه‌های آن تأیید شده است .  شبدر قرمز به عنوان یک منبع عالی از ویتامین C، کلسیم، منیزیم، کروم، فسفر، پتاسیم، نیاسین، و تیامین در نظر گرفته می شود. همچنین شبدر قرمز یک منبع خوب از فیتواستروژن و ایزوفلاون، یا مواد شیمیایی محلول در آب است که به عنوان استروژن عمل می کند. شبدر قرمز خوراکی است و دارای ارزش مکملی نیز می باشد. برگ های تازه و گل های آن در سوپ و سالاد استفاده می شود. •    شبدر سفید و قرمز تصفیه کننده ی خون هستند. بنابراین، می توان از آنها برای حفظ سلامت کبد و دستگاه گوارش استفاده نمود. •    شبدر در بهبود بیماری های تنفسی نیز بسیار مفید است. دمنوش برگ شبدر تازه و شکوفه ی آن خلط آور است و اسپاسم ناشی از سیاه سرفه را کاهش می دهد. شبدر یک ضد آسم طبیعی است. •    فیتواستروژن موجود در شبدر قرمز به عنوان یک بهبود طبیعی برای کاهش علائم یائسگی در نظر گرفته می شود. •    از آنجا که شبدر یک منبع غنی از بسیاری مواد معدنی است، به عملکرد مناسب هورمون ها در غدد بدن انسان کمک می کند. •    کلسیم و منیزیم موجود در شبدر به استراحت سیستم عصبی کمک می کند. •    شبدر همچنین به جریان لنف و ایمنی بدن بهبود می بخشد. •    شبدر به عنوان یک دیورتیک نظر گرفته می شود و در نتیجه التهابات ناشی از نقرس را کاهش می دهد. خوردن شبدر تازه مسهل است و خوردن خشک آن شکم را بند می‌آورد. برای رفع خشونت سینه و قطع سرفه کمی آب شبدر تازه را با عسل مخلوط نموده میل کنید و یا ۳ گرم شبدر خشک شده را در ۱۵۰ سی‌سی آب‌ جوش دم‌کرده پس از سردشدن با عسل شبدر شیرین نموده بنوشید. این گیاه مورد توجه زیاد زنبور عسل است. طول جام آن در حدود ۵/۷ میلی متر، و طول خرطوم زنبور عسل در حدود ۲/۶میلی متر است خرطوم زنبور به نوش جای آن نرسیده. و به زحمت شهد جمع آوری می کند.گرده آن را از نظر بیولوژیکی تاثیر بسیار زیادی روی زنبور دارد. هر بساک ۴/۶ میلی گرم گرده دارد و دارای ۵/۴‏درصد ازت است. میزان تولید عسل در هکتار بین۲۰۰‏تا ۵۰۰ کیلوگرم می باشد.  خواص عسل شبدر مقوی مغز و اعصاب و انرژی زا و تقویت حافظه ، مفید برای عادتهای ماهیانه دردناک ، رفع عفونت‌های عمومی ، رفع دردهای شکمی و روده ، رفع سرفه و گلودرد ، رفع دیابت , تقویت بینایی ، ضد صرع ، ضد تشنج ، رفع تشویش ، بهبود تنگی نفس و معالج دردهای مفاصلی  منطقه رویش : کوه چهار خاتون در غرب ، تبریز ، خوی و کرمان انتشار دارد ، واریته گل درشت آن در غرب و شمال ایران و منطقه تهران می روید . در مناطق معتدل و نیمه حاره ، نزدیک سوا حل و کوههای مرتفع و حتی در اقلیم های سرد می روید . در دامنه های البرز منطقه تهران ، در غرب ، دامنه های الوند ، خوی ، اراک ، استارا ، آذربایجان غربی آذربایجان شرقی ، تبریز ، اصفهان ، کرمان ، کوه لاله زار ، خراسان ، قزوین ، بلوچستان و بندر گز می روید . زمان برداشت : تابستان (اواخر خرداد تا‏اوا یل مهر) رنگ عسل : زرد مایل به قرمز رنگ      ..

350,000 ریال

عسل شوید

عسل شوید

گیاهی است یکساله به ارتفاع 100- 40 سانتی‌متر ساقه آن قائم استوانه‌ای بی‌کرک دارای شیارهای عمودی برگها متناوب، پهنک ‌برگ به تقسیمات ریز نخ شکل نازک تقسیم شده به رنگ سبز تیره و بی‌کرک گلهای آن کوچک زردرنگ که به صورت گروهی مانند چتر در انتهای شاخه گل‌دهنده قرار دارد. شود به‌طور خودرو در مناطق مختلف ایران در سائین قلعه، تبریز، خراسان، اترک، بین شیروان، بجنورد و در تفرش می‌روید و تقریبا در تمام مناطق کشور به‌طور پرورشی کاشته و تولید می‌شود. شوید را در هر فصلی می‌توان کاشت و یا معمولا در دو فصل که مناسبترین است می‌کارند، در بهار و در پاییز. در بهار در فروردین و در پاییز اوایل مهر بذر کاشته می‌شود. در زمستان چون شود سرما را تحمل نمی‌کند، باید روی گیاه‌ها را با برگ خشک و خاشاک پوشانید که ریشه و ساقه گیاه از سرما محفوظ بماند. در کشت بهاره پس از اینکه برگ محصول برداشت شود، گیاه را می‌گذارند که به بذر برود. خواص عسل شوید نیرو دهنده ، مقوی معده ، آرام بخش ، حاوی اسیدهای معدنی ،کاهش چربی و کلسترول خون، ازدیاد شیر مادر ( شیرافزا )، تسکین دل پیچه و درد مفاصل ، کند کننده ضربان قلب منطقه رویش : ورزنه ، اصفهان ، رودشت، اژه زمان برداشت عسل : از اواخر تیر ماه تا اواخر مردادماه     ..

350,000 ریال

عسل قنقال

عسل قنقال

قنقال ، گیاهی نام آشنا برای کوه نوردان و طبیعت گردان ایرانی است چرا که در بیش تر نواحی ایران زیست می کند . این گیاه از نوع گیاهان گلدار محسوب می شود ، به زبانی ساده تر گل آن همان توپ گرد ، زیبا اما تیغ دار است ، این نوع گیاهان حدودا 120 زیر گونه دارند که از لحاظ رنگ بندی با هم تفاوت دارند اما پایه ی تشکیل دهنده ی همه ی آنها یکی است . گل این گیاه دارای تیغ های بسیاری است که در کنار هم یک توپ تیغی را شکل دادند حال اگر گل را به شکل کره در نظر بگیریم هر چه به مرکز این کره نزدیک شویم جانداری را خواهیم دید ، ریز اما آنقدر وابسته به گیاه که توسط شیره ی شیرین گیاه پیله ی بچه های خود را تهیه می کند . بر روی برگ‌ها و ساقه این گیاه حشره‌ای از راسته قاب بالان بنام خزوکک زندگی میکند که برای نگهداری تخم‌ها و نوزاد خود پیله ای گرد به رنگ سفید شیری می‌تند که به اندازه ی یک فندق است سپس نوزاد پس از آن‌که به حشره بالغ تبدیل شد پیله را سوراخ می‌کند و از آن خارج میشود دقیقا مثل یک کرم ابریشم . جنس پیله این حشره همان طور که در مطالب فوق ذکر شد  از ترشحات گیاه شکرتیغال ساخته شده ترکیبی از مواد سلولزی و نشاسته است  که جاندار آنرا مبدل به قند مخصوصی بنام ترهالوز یا میکوز خواهد کرد در واقع اگر به فرمول ساختاری این ترکیب نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که از به هم متصل شدن دو گلوکز بوجود آمده در واقع این ترکیب جدید از نوع ترکیبات کربوهیدرات است که جاندار برای بقای نسل خود باید آنرا تولید کند . علت زیاد بودن این گیاه در طبیعت به گل یا همان توپ آن بر میگردد چرا که بعد از خشک شدن گل ، گل کروی شکل توسط عواملی چون وزش باد از ساقه جدا شده و در شیب های ملایم گاه در شیب های تند به حرکت درمیآید و گرد بودن آن باعث می شود تا مسافت بیش تری را طی کند و این عامل خود فرصت مضاعفی برای پراکندگی هر چه بیش تر نسل های آینده یک گیاه است منطقه رویش کوهپایه و دشتهای مرکزی ایران (فارس و کنگان) می باشد  خواص عسل قنقال ضد سرفه های خلط آور، نرم کننده سینه ، کنترل اسپاسم  منطقه رویش : کوهپایه و دشتهای مرکزی ایران (فارس و کنگان) زمان برداشت عسل : از اواسط اردیبهشت ماه تا اواخر تیرماه     ..

350,000 ریال

عسل مریم نخودی

عسل مریم نخودی

مریم نخودی گیاهی است چند ساله پوشیده از پشم و کرک و قسمت زیر زمینی گیاه خزنده ساقه‌های آن دراز ، برگها کوچک بدون دمبرگ تخم مرغی کمی دراز با دندانه شبیه برگ بلوط ، گلهای آن کمی معطّر ، به رنگهای سفید ، قرمز و ارغوانی روشن است که در بهار ظاهر می‌شود. این گیاه در دامنه‌های البرز ، کرج و در آذربایجان در سائین قلعه و در اراک در کوه زروند و در جنوب شوش و کشور در 30 کیلومتری خرّم‌آباد دیده می‌شود . معمولا در نقاط مرطوب و کنار جریان آب می‌روید . از نظر خواص کم‌ و بیش مشابه کماذریون است.   ترکیبات شیمیایی عسل مریم نخودی : عصارۀ گیاه Teucrium polium محتوی ، دی ترپنوئیدها، 7ـ5ـ گلیکوزید، 6 ـ متوکسی جنگوانین و اسانس فرار که بیشترین مواد این اسانس ژرماکرن B، D، بتاکاریوفیلن، هومولن و کاریوفیلن اکساید می‌باشد.   مریم نخودی گیاه بسیار محبوب زنبور عسل است و زنبور عسل از قاعده جام گل آن نوش بسیار شیرین و فراوان با طعم مطبوع بدست می آورد. همچنین این گیاه را می توان به علت فرم رویشی و همیشه سبز بودن و همچنین بوی مطبوع و انرژی دهنده آن جایگزین شمشاد تزئینی در معابر و پارک ها ، و حصار باغها در مکان ها و شرایط مناسب نمود .   خواص عسل  مریم نخودی نیرو دهنده ، مقوی ، مقوی معده ، مدر ، ضد خمیازه ، تب بر ، ضد کرم و ضد عفونی کننده  منطقه رویش: در مناطق مختلف البرز» مناطق شمال، گر گان ، بین بجنورد و آزادشهر، سیاه بیشه ، پل زنگوله و کند وان ، در گیلان در ایسپیلی ییلاق ،رودبال آذربایجان در ارسباران و میشوداغ و در شاهرود و بسطام می روید. بیشتر در مناطق معتدل دنیا در جنگل های سنگ ریزه ای و در دامنه های خشک می روید. در جنگل های خشک مرکزی و جنوبی اروپا، شمال آفریقا و آسیا انتشار دارد. زمان برداشت : اوسط اردیبهشت تا اواسط مرداد ..

350,000 ریال

عسل مریم گلی

عسل مریم گلی

مریم گلی گیاهی است علفی چندساله با ساقه چهارگوش کرکدار. بلندی گیاه زیاد نیست و در حدود 5/ 0 متر می‌باشد. برگهای آن متقابل پوشیده از کرک به رنگ سبز مایل به سفید. برگهای پایین ساقه دراز ، بیضی ، به طول 5- 4 سانتی‌متر و نوک‌تیز ، کناره برگها دارای دندانه‌های منظم با دمبرگ ولی برگهای واقع در قسمت بالای ساقه بدون دمبرگ و کوچک است. گلها به رنگ آبی کمرنگ یا ارغوانی معمولا در تابستان سال دوم ظاهر می‌شود. گونه دیگری از این گیاه که از نظر طبی چندان مورد توجه نیست دارای گلهای قرمز زیبایی است که به نام سلوی در گل‌کاری کاشته می‌شود . مریم‌گلی وحشی در اراضی خشک و سنگلاخ مناطق مختلف آسیا و شمال افریقا می‌روید ، در ایران نیز این گیاه در آذربایجان شرقی و بعضی مناطق دیگر ایران در باغچه‌ها کاشته می‌شود . این گیاه مکملی (مریم گلی) در تمام مناطق معتدله رویش دارد. گلهای سفید زیبایی می دهد، بصورت خوشه ای است و جزء گیاهان معطر و خوشبو است که طعم بسیار تلخی دارد. خواص عسل  مریم گلی این گیاه مکملی ضد درد، آرامش بخش و برای کاهش قند خون استفاده می شود. این گیاه مکملی آرام بخش و مقوی اعصاب است. همچنین یک مکملی ضد عفونی کننده بسیار قوی است. اگر از جوشانده این گیاه بصورت قرقره استفاده شود ، جوش های داخل دهان و بعضاً آفت دهان را بهبود می کند. •    مصرف خوراکی برای نفخ و اسهال ، قطع ترشح شیر •    اثر خفیف کاهنده فشار خون و قاعده آور •    دم کرده برای بندآوردن ، خونریزی زخم و رفع سردردهای عصبی •    شیرۀ گیاه در آب گرم برای خشونت صدا ، سرفه و تقویت حافظه •    به صورت موضعی در کاهش درد مفاصل •    گیاه در بهبود حصبه ، مشکلات کبدی ، کلیوی ، سرماخوردگی و سرخک نیز کاربرد دارد. منطقه رویش : آذربایجان شرقی ، گیلان، صحنه ، خرقان برداشت :  تابستان (اوایل مرداد) و پائیز (مهر) رنگ عسل : کهربایی روشن یا تیره زرین     ..

350,000 ریال

عسل و مغز

عسل و مغز

معجون چهار مغز با عسل از جمله خوشمزه ترین محصولات تهیه شده از عسل طبیعى است که با طعمى کاملاً متفاوت عرضه مى گردد که  شرکت عسل شهدینه گلها سعی بر این داشته که با بهترین مغزیجات این نوع معجون را بسته بندی کند ودر اختیار هموطنان عزیز قرار دهد . عسل جایگاه ویژه اى در سفره صبحانه یا عصرانه ى خانواده هاى ایرانى دارد . کسانى که عسل را در میان وعده هاى غذایى خود جای مى دهند از خطر بسیارى از بیمارى ها مصون می مانند .  بزرگترین ویژگى عسل این است که تا مدت ها بدون نگرانى از فاسد شدن مى توان آن را نگهدارى و استفاده کرد . ترکیب عسل با  چهار مغز گردو ، بادام هندی ، پسته و  مغز بادام که هر چهار تا از مواد مغذى و گرم هستند ، طعم عسل را بسیار متفاوت و دلچسب تر می کند که به عنوان تغذیه اى مقوى و انرژى زا معرفى و مصرف آن به تمام مشتریان سفارش مى شود. مصرف عسل و ميوه‌هاي مغزداري چون پسته ، گردو و بادام  باعث كاهش كلسترول خون مي‌شود. این چهار مغز بیست نوع پروتئین در خود دارند که در صورت مخلوط با عسل خواص خوراکى و بهبودى عسل را دو چندان مى کند .  از جمله مواد مورد نیاز بدن که در این چهار مغز یافت مى شود میتوان به فسفر، آهن ، منگنز، مس و روی ، کلسیم و پتاسیوم ، انواع ویتامین هاى A ،   B و E ، انواع پروتئین ها و املاح ضرورى و اسیدهاى چرب غیر اشباع که براى بدن مفید و حیاتى است ، اشاره نمود. خواص مغزگردو  وجود مقدار زیادى امگا 3 در گردو باعث تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشى و آلزایمر ، بهبود میگرن ، استرس ، افسردگى ، بیمارى هاى قلبى ، رماتیسم ، بیمارى هاى سرطان و باعث تنظیم سوخت و ساز بدن مى شود .   خواص مغز پسته   پسته سرشار از آهن است و براى بهبود کم خونى به استفاده از آن تأکید مى کنند . همچنین از پسته براى تقویت بینایى ، تقویت معده و بهبود سرفه استفاده مى شود.   خواص مغز بادام  بادام داراى آنتى اکسیدان و ضد سرطان و ضد پیرى و آلزایمر است . مصرف بادام باعث تنظیم قند خون و فشار خون و حفاظت بدن از بیمارى هاى قلبى مى شود .    خواص مغز بادام هندی این مغز لذیذ لوبیایی شکل، سرشار از ویتامین های A و E و املاح معدنی مس، منیزیم، فسفر، روی و همچنین چربی و پروتئین است. اسید اولئیک موجود در آن، چربی غیراشباعی است که برای قلب مفید بوده و یکی از ویژگی های بادام هندی مس فراوان آن است. مس به همراه آهن نقش مهمی در ساخت هموگلوبین داشته و از کم خونی جلوگیری می کند. این عنصر در حذف رادیکال های مضر بدن موثر بوده و نقش اساسی در تشکیل غلاف میلین سلول های عصبی داشته و در تشکیل رنگدانه های ملانین پوست و مو نقش مهمی ایفا می کند.   معمولا اغلب بیماری ها ازجمله مشکلات ناباروری و دردها ناشی از طبع سرد هستند معجون مذکور چون گرم است سبب تقویت اعصاب و رحم میگردد همانطورکه غذاهای سرد سبب سردی و بیماری می گردد غذاهای گرم (حاوی باز) سبب بهبود وبهبود آنها می گردد مغزها همه گرم و خشک و عسل گرم و تر است هم برای تقویت اسپرم وتخمک مفید است هم برای ناراحتی های گوارشی که ناشی از سردی معده می باشند.     ..

300,000 ریال

نمايش 1 تا 0 از 35 (0 صفحه)