درمان پروستات

یکی از مهمترین اعضا بدن مردان، پروستات است. پروستات غده کوچکی است به اندازه گردو که در زیر مثانه قرار دارد. پروستات طبیعی نرم بوده و فاقد توده است. این غده یکی از مهمترین ابزارهای مردانه برای باروری و امتداد نسل است. در صورت بروز مشکل در این ناحیه از بدن، درمان پروستات کمی سخت بوده و بهتر است از قبل به فکر پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف پروستات بود.

کاربردهای پروستات فراوان است و هنوز هم نمی توان به طور دقیق تمامی وظایف این قسمت از بدن مردان را نام برد. از مهمترین و عمومی ترین كارهای پروستات، كمك به كنترل ادرار با وارد كردن فشار به قسمت ابتدایی پیشابراه است. در واقع پروستات است که باعث قطع و وصل ادرار می کند و برای تخلیه کامل ادرار اقدام می نماید. شاید یکی از دلایلی که بیماران پا به سن گذاشته در پی درمان پروستات هستند همین موضوع باشد.

از دیگر وظایف پروستات، فعال نگه داشتن اسپرم های مردانه است. در واقع پروستات مایعی ترشح می کند تا سلول های جنسی مردانه را زنده و فعال نگه دارد.همچنین مایع ترشح شده می تواند پیشابراه را مرطوب و لغزنده نگاه داشته تا مشکلی برای این قسمت از بدن به وجود نیاید. این مایع ماهیت قلیایی دارد و مادی مغذی  در درون خود دارد که اسپرم ها از آن تغذیه کرده و فعال باقی می مانند. وظایف و کارکرد های پروستات نشان دهنده این واقعیت است که در صورت نبود این قسمت از بدن، مشکلی جز ناباروری برای انسان به وجود نمی آورد و افراد می توانند بدون آن هم زندگی خود را ادامه دهند. درمان پروستات برای جوانانی که نیاز به نیروی باروری خود دارند، امری ضروری به نظر می رسد.

بیماری های مختلف پروستات همگی باعث التهاب در این ناحیه از بدن می شوند و به مرور زمان مشکلات فراوانی را برای فرد ایجاد می کنند. علائمی این بیماری چون قطره قطره آمدن ادرار باید جدی گرفته شده و سریعا روند درمان پروستات پیگیری شود.


بیماری پروستات یکی از بیماری های شایع در بین مردان است و در صورتی که درمان پروستات به تعویق افتد موجب بروز سرطان خواهد شد.

یکی از بهترین فراورده های زنبور برای درمان پروستات که پروستاتیت نیز نامیده می شود، عسل گشنیز است. این عسل می تواند به بهبود وضعیت تورم و التهاب پروستات کمک کرده و در درمان این بیماری موثر باشد. عسل گشنیز اگر به صورت مداوم مورد استفاده قرار گیرد التهابات پروستات را کاهش می دهد و تسکینی بر آلام این قسمت از بدن خواهد بود.

اما شاید معروف ترین فراورده زنبور عسل برای درمان پروستات گرده گل باشد. از قدیم از گرده گل برای درمان بیماری پروستات استفاده می شد و هم اکنون نیز در ساخت و تولید بسیاری از داروهای گیاهی از گرده گل استفاده می شود. این ماده حیات بخش با تاثیر بر روی تورم های ایجاد شده در پروستات، به مرور زمان التهابات رو کاهش می دهد و این بیماری را درمان می کند.

گرده زنبور عسل منبع طبیعی ماده چرب شناخته شده به عنوان بتا-سیتوسترول است . دکتر استفان استروم و ویلیام فالون در مقاله ای، به وجود این ماده در گرده گل اشاره کرده و توانسته اند نتایج خوبی برای درمان پروستات با گرده گل بدست بیاورند.

بتا-سیتوسترول یک ترکیب محبوب گیاهی است که در ماده های مختلفی وجود دارد و از گذشته تا به امروز توسط پزشکان معتبر اروپایی برای درمان پروستات مورد استفاده قرار می گیرد. بتا سیتوسترول علائم هیپرپلازی خوش خیم پروستات مانند میزان جریان ادرار و ادرار باقی مانده را بهبود می بخشد. این دو مورد هر دو به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث رشد سرطان پروستات می شوند. با مصرف گرده زنبور عسل، می توانید برخی از مزایای این ترکیب طبیعی و اقدامات محافظتی آن را در پروستات دریافت کنید. جالب است بدانید که بره موم هم به خاطر خواص ضد التهابی درونی خود، برای درمان پروستات مفید بوده و می تواند این مشکل مردانه را حل نماید. شما می توانید در کنار گرده گل از بره موم نیز برای بهبود بیماری التهاب پروستات استفاده کنید. 

البته در کنار تمامی موارد گفته شده، پرهیزات غذایی نقش فوق العاده مهمی را ایفا می کنند. شما باید با تمام وجود به پرهیزات غذایی متعهد باشید و نگذارید تاثیرات فراورده های زنبور عسل به خاطر عدم رعایت غذایی خنثی شود. ورزش نیز نقش مهمی در درمان پروستات دارد که باید به صورت کاملا جدی پیگیری شود. البته قبل از انتخاب و میزان ورزش حتما با طبیب متخصص مشورت نمایید.

درمان پروستات آنقدرها هم دور از ذهن نیست و شما می توانید با استفاده از مواد گفته شده به سادگی هرچه تمام تر به درمان این بیماری بپردازید. فقط کافی است داروهای شیمیایی پر ضرر را به کناری بگذارید و برای درمان به دامان طبیعت پناه ببرید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :320,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :600,000 ریال
عسل گشنیز 500 گرمی

عسل گشنیز 500 گرمی

قیمت :350,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :400,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :220,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ