خرید عسل طبیعی

خرید عسل طبیعی یکی از مشکلاتی است که عموم مردم در هنگام خرید عسل با آن مواجه می شوند. زمانی که شما قرار است هزینه زیادی را بابت خرید مقداری عسل بدهید، برایتان مهم خواهد بود که عسلی که می خرید طبیعی است یا خیر. در واقع ممکن است شما اقدام به خرید عسل طبیعی کنید و هزینه گزافی نیز بپردازید ولی عسل، طبیعی نباشد.

این موضوع زمانی که از عسل به عنوان یک راه درمانی استفاده می کنید، اهمیت فوق العاده بیشتری پیدا می کند. فرض کنید که قرار است خرید عسل طبیعی را به منظور درست کردن معجون های عسلی برای درمان سرطان به کار بگیرید. در صورتی که شما به جای خرید عسل طبیعی نوعی دیگر از عسل حالا یا تقلبی و یا غیرطبیعی را خریداری کرده باشید، مطمئنا نتیجه ای از درمان با عسل نخواهید گرفت. 

این موضوع در درمان برخی بیماری های دیگر ممکن است مهمتر خود را نشان دهد. شما در خرید عسل طبیعی برای درمان کم خونی و یا درمان فشار خون نیز باید دقت فراوانی را به خرج دهید. اشتباه در خرید عسل نه تنها تاثیری در درمان با عسل ندارد، بلکه ممکن است بسته به نوع عسل و طرز تهیه آن، برای درمان فشار خون و یا حتی درمان کم خونی مضر باشد.

خرید عسل طبیعی

اهمیت خرید عسل طبیعی

اگر بخواهیم اوج اهمیت خرید عسل طبیعی را در مورد درمان یک بیماری مثال بزنیم، به بیماری دیابت می رسیم. درمان دیابت به وسیله عسل درمانی با احتیاط انجام می شود و باید حتما احتیاط های لازم در این زمینه لحاظ شود. یکی از مهمترین مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، خرید عسل طبیعی است. در واقع فردی که برای خرید عسل طبیعی اقدام می کند باید تمام توجه خود را معطوف سازد تا عسلی ناب و طبیعی خریداری کند. در صورتی که از عسل تقلبی یا حتی عسل غیرطبیعی استفاده شود، ممکن است عوارض بیماری فرد به شدت افزایش پیدا کند و همین موضوع به روند درمان دیابت فرد لطمه می زند.

حتی برخی افراد که از عسل برای تقویت قوای جنسی خود استفاده می کنند، از عدم تاثیرگذاری برخی از عسل ها گلایه دارند. البته نمی توان به طور قطع در چنین مواردی بیان داشت که به دلیل طبیعی نبودن عسل این تاثیرگذاری پایین است، اما یکی از احتمالات این است که خرید عسل طبیعی صحیح انجام نشده است.

تمام آنچه که بیان شده نشان دهنده اهمیت دقت خرید عسل طبیعی است. در واقع چه شما عسل را برای درمان بخواهید و چه برای مصرف روزانه، باید سعی کنید عسل طبیعی بخرید. مصرف عسل غیرطبیعی و تقلبی هیچ سودی برای بدن انسان ندارد و گاهی برای بدن مضر نیز هست! نکته ای که در اینجا لازم به ذکر است شکرک زدن عسل دلیل بر تقلبی بودن آن نیست.

تنها راه شناخت عسل طبیعی همان استفاده از آزمایشگاه است. مشخصا شما برای خرید عسل طبیعی نمی توانید عسل خریداری شده را به آزمایشگاه ببرید. ساده ترین راه اعتماد کردن به برچسب های آزمایشگاه های معتبر است که بر روی جعبه های عسل زده می شود. اما اینکه به کجا و به چه صورت اعتماد کنید مهم است. 

در واقع می توان گفت که برای خرید عسل طبیعی باید به افراد و شرکت های مطمئن یا سایت های معتبر مراجعه کنید. در صورتی که از این مراکز خرید کنید، دیگر نگرانی در مورد خرید عسل طبیعی نخواهید داشت و با اطمینان خرید خود را انجام می دهید.

خرید عسل طبیعی


برخی گمان می کنند خرید عسل طبیعی از خود کندودار و از مزرعه ای که در آن کندوها قرار دارند قطعا خرید خوبی است؛ این در حالی است که این نوع خرید شاید احتمال تقلبی بودن عسل را به صفر برساند اما احتمال غیرطبیعی بودن عسل را نمی تواند جا به جا کند. برای خرید عسل طبیعی از کندودار نیز بهتر است از افراد مطمئن خرید کنید.

نکته دیگری که باید در مورد خرید عسل طبیعی به آن اشاره کنیم این است که عسل طبیعی هیچ وقت قیمت پایینی ندارد. قیمت های بسیار پایینی که در مغازه ها و هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ زده می شود، قیمت های خنده داری هستند. شاید خود این قیمت ها دلیل مشخصی باشند برای کسانی که می خواهند عسل تقلبی را از عسل طبیعی تشخیص دهند. این نوع عسل های ارزان قیمت در واقع عسل هایی هستند که ارزش آن ها از مربا نیز کمتر است و خاصیتی جز ضرر! برای بدن انسان ندارند.

فرقی نمی کند که شما برای درمان بیماری های خود مثل درمان سرطان و درمان کولیت و درمان کبد چرب و ... قصد خرید عسل طبیعی دارید و یا برای مصرف روزانه، سعی کنید در هر صورت با دقت اقدام به خرید عسل نمایید.

شاید برای برخی افراد این سوال به وجود بیاید که چرا سازمان های نظارتی غذا و دارو این مواد تقلبی را از دل بازار جمع آوری نمی کنند؟ در این خصوص باید بگوییم که ارگان های نظارتی نیز نمی توانند دقیقا همه عسل های غیر طبیعی موجود در بازار را شناسایی کنند بنابراین بهتر است که خودتان در زمان خرید عسل به یک سری نکات مهم توجه کنید تا عسلی مرغوب و کاملا طبیعی خریداری کنید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :535,000 ریال
عسل بهار نارنج 500 گرمی

عسل بهار نارنج 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل جعفری 500 گرمی

عسل جعفری 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل دیابتی 500گرمی

عسل دیابتی 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل گزانگبین 500گرمی

عسل گزانگبین 500گرمی

قیمت :415,000 ریال

مقالات مرتبط

نظرات

 یکشنبه 08 بهمن 1396 - 19:48:37    نوشته شده توسط محمدرضا شیخ بهائی لینک نظر
محصول عسل طبیعی این شرکت فوق العاده عالی هست
 چهارشنبه 04 بهمن 1396 - 11:57:38    نوشته شده توسط مرضیه لینک نظر
مطالب در مورد عسل طبیعی و تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی بسیار عالی بود ...ممنونم

پرسش و پاسخ