امتیاز :
0 از 0 نظر

عسل سیاه دانه 500 گرمی

مجموعه: عسل تک گیاه

  • قیمت: 440,000 ریال

 

عسل تک گیاه چیست

اگر پوشش گیاهی یک مزرعه یا دشت غالبا از یک نوع گیاه باشد، زنبورعسل بیشتر شهد گل های همان گیاه را به عسل تبدیل می کند. این نوع عسل را "عسل تک گل" یا " عسل دارویی " می گویند. هر یک از عسل های تک گل، خواص درمانی شگفت آوری دارد که مختص همان نوع عسل است. 

با صدای ایران عسل با زندگی زنبور عسل آشنا شوید

 

ترکیبات

عسل طبيعي سیاه دانه (توليد شده از شهد گل هاي سیاه دانه توسط زنبور عسل)

مشخصات گیاه

سیاه‌ تخمه یا سیاه دانه مزروع (N .sativa) گیاهی است علفی یک ساله پوشیده از کرک ظریف با برگ های تقسیم‌شده با بریدگی‌های خیلی عمیق به‌ طوری که برگ را به صورت تعدادی نوار باریک درمی‌آورد . رنگ برگ های آن، سبز غباری است. گل های آن منفرد ، برگچه‌های زیر گل درشت به رنگ آبی یا سفید و گلبرگ ها خیلی کوچک و به شکل سر چپق است .

با صدای ایران عسل خواص و فرآورده های عسل را بشناسید

دانه‌های آن کوچک سیاه و وقتی فشار داده شود بوی مطبوعی از آن استشمام می‌شود . و به همین علت سیاه‌ تخمه را در بعضی مناطق به عنوان ادویه مصرف می‌کنند .

سیاه‌ تخمه دشتی یا سیاه‌تخمه وحشی (N .arvensis) گیاهی است علفی یکساله خیلی کوتاه ، برگ های آن شبیه سیاه‌ تخمه مزروع با تقسیمات باریک نخی ، گل های آن آبی با خطوط سبزرنگ است ، دانه آن بیضی، مثلثی‌شکل به رنگ سیاه و به ابعاد 2- 1 میلی‌متر می‌باشد.  

سیاه دانه دارای ماده ‌ای به نام نیگلون می‌باشد. این ماده در بدن آنتی هیستامین - که ماده ‌ای ضد آلرژی است - تولید می‌کند که معالجه آسم بسیار مؤثر است . سیاه دانه دارای پانزده نوع آمینو اسید ، پروتئین ، مواد نشاسته ‌ای ، مواد آلکولوئیدی ، ساپونین ، الیاف ، کلسیم ، آهن ، سدیم و پتاسیم می‌باشد. همچنین سیاه دانه دارای هشتاد و چهار درصد اسیدهای چرب مانند اسید لینولئیک ، اسید لینولنیک ، اسید اولئیک و روغن ‌های فرار است که این روغن ‌ها خاصیت ضد باکتری و ضد قارچ دارند و باکتریها و قارچ ‌‌های مختلف را از بین می‌برند.

منطقه رویش گیاه

در ایران از جمله اراک ، اصفهان و آذربایجان و در مناطق شمالی ایران در شمال لوشان دشت های کهکیلویه و بویراحمد و چهارمهال بختیاری و اطراف کوه دنا

خواص عسل

بهبود ناراحتی های تنفسی

بهبود تنگی نفس و آسم

مقوی مغز و اعصاب

تقویت کننده حافظه

تقویت کننده و بهبود ضعف بدن

بهبود میگرن و سر درد

تسکین دهنده رماتیسم

بهبود انواع قولنج

بهبود دل درد

ملین و بهبود یبوست

بادشکن

ضد تهوع

مفید برای سنگ کلیه و مثانه

مفید برای سیستم اورولوژی

برطرف کننده مسمومیت خون و کبد

برطرف کننده رطوبت های موجود در بدن

مفید برای دیابت بی مزه

ضد میکروب ، باکتری ، قارچ و عفونت

درخشان کردن پوست صورت

قاعده آور

تسهیل زایمان

بهبود دردهای رحمی

افزاینده شیر مادر ( شیر افزا )

رنگ عسل

تیــره

زمان برداشت

اواسط فصل بهار

بهترین طریقه مصرف

مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل سیاه دانه با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.

توضیحات

برای ناراحتی تنفسی ، سیاه دانه را با آب و عسل سیاه دانه مخلوط کنید و بخورید.

خوردن سیاه دانه با عسل سیاه دانه ، سنگ کلیه و سنگ مثانه را خرد و دفع می‌کند.
نظرات (0)

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: عسل سیاه دانه,