امتیاز :
0 از 0 نظر

عسل جاشیر 500گرمی

مجموعه: عسل تک گیاه

  • قیمت: 360,000 ریال

 

عسل تک گیاه چیست

اگر پوشش گیاهی یک مزرعه یا دشت غالبا از یک نوع گیاه باشد، زنبورعسل بیشتر شهد گل های همان گیاه را به عسل تبدیل می کند. این نوع عسل را "عسل تک گل" یا " عسل دارویی " می گویند. هر یک از عسل های تک گل، خواص درمانی شگفت آوری دارد که مختص همان نوع عسل است. 

با صدای ایران عسل با زندگی زنبور عسل آشنا شوید

ترکیبات

عسل طبيعي جاشیر (توليد شده از شهد گل هاي جاشیر توسط زنبور عسل)

مشخصات گیاه

جاشیر گیاهی است چندساله و علفی. ساقه آن استوانه‌ای است به بلندی یک متر و پوشیده از تار سفید پنبه‌ای که به ساقه رنگ خاکستری سفید می‌دهند . در برخی گونه ها شکل خوابیده و بته مانند دارد. برگ های آن ساده، کامل، بیضی، پهن نامنظم، زبر و خشن است و کناره برگ های آن دارای دندانه و بسیار سبز است . گل های آن زرد به صورت چتر مرکب بوده، بسیار خوش‌بوست و تخم آن سیاه و در ابعاد انیسون است .

با صدای ایران عسل خواص و فرآورده های عسل را بشناسید

از ریشه گیاه در ناحیه یقه گیاه با تیغ زدن و خراش و شکاف شیره‌ای خارج می‌شود که به تدریج در مقابل هوا سفت می‌شود که این شیره صمغ رزینی جاشیر است .

جاشير بازکننده مجاري ادراري بوده و در رفع مشکلات ادراري موثر است . همچنين بيماري‌ هاي کليوي را رفع کرده، مقوي سيستم دستگاه عصبي بوده و رعشه را برطرف مي‌کند .

منطقه رویش گیاه

در دامنه‌های البرز و در کوههای آهکی جنوب کوه کیلویه و در شوش

خواص عسل

بازکننده انسداد مجاری تنفسی

بهبود تنگی نفس و آسم

مقوی مغز و اعصاب

بهبود صرع

بهبود تشنج

بهبود رعشه و لرزش اندام

بهبود دردهای مفصلی

تقویت کننده بینایی

رنگ عسل

قهوه ای روشن

زمان برداشت

خرداد ماه

بهترین طریقه مصرف

مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل جاشیر با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.
نظرات (0)

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: عسل جاشیر,