عسل ارگانیک

Rss
این گیاه ، گیاهی نام آشنا برای کوه نوردان و طبیعت گردان ایرانی است چرا که در بیش تر نواحی ایران زیست می کنداین گیاه از نوع گیاهان گلدار محسوب می شود ، به زبانی ساده تر گل آن همان توپ گرد ، زیبا اما تیغ دار است ، این نوع گیاهان حدودا 120 زیر گونه دارند که از لحاظ رنگ بندی با هم تفاوت دارند اما پایه ی تشکیل دهنده ی همه ی آنها یکی است .
ادامه مطلب
به انگلیسی: (Ziziphus)‏ درخت بومی جنوب ایران است . برگ‌های کوبیده آن را «سدر» می‌نامند و میوه آن خوردنی است.کنار درختی است به ارتفاع نزدیک به ۱۰ متر با برگ‌های کوچک و قلبی شکل و کشیده با سه رگبرگ برجسته که گوشوارک آن به خار تبدیل شده‌است.درخت کنار مقاوم ترین درخت میوه به صورت درختچه‌ای کوچک، خاردار با تاج پهن است میوه این درخت تخم مرغی شکل و به اندازه میوه زیتون یا کمی کوچک‌تراست. میوه کنار خوراکی است. کنار میوه مغذی و سرشار از ویتامین C و مقادیر نسبتا خوبی از ویتامین B ،E و محتوی کلسیم، فسفر و آهن است.
ادامه مطلب
 گَوَن (Astragalus spp)گیاهی وحشی از تیره نخود  است که به صورت خودرو در کوههاي زاگرس مرکزي( کوه رنگ ، زرد کوه ) ایران میروید. در دشت های ایران بیش از دویست گونه از این گیاه وجود دارد ارتفاع این گیاه به ۷۵ سانتیمتر و گاهی تا یک متر می‌رسد. به فارسی این نوع گز را «گزانگبین» و «خشک انگبین» می‌گویند. از انواع‌manne است. گزانگبین در اثر نیش حشره‌ای به نام‌Coccus manniparus به برگ و شاخه‌های جوان درختی از درختان گز به نام علمی‌Tamarix gallica L . به دست می‌آید.
ادامه مطلب