عسل

Rss
نظرات: 0
با شروع فصل تابستان و مصادف شدن ماه پر برکت رمضان با این فصل گرم، روزه داری و فیض بردن از ماه عسل خداوند برای روزه داران کمی سخت شده است. به همین منظور باید در این ماه برنامه تغذیه ای مناسب داشته باشید تا بدون آسیب رساندن به بدنتان، بتوانید این فریضه معنوی را تمام و کمال به انجام برسانید. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
میوه ی انجیر که از درخت آن حاصل می شود شیرین بوده ودر قرآن به آن قسم خورده شده است. در عربی این میوه را با نام تین صدا می کنند. میوه انجیر منبع بسیار غنی از پتاسیم ، منیزیم  ، کلسیم  ، فسفر  و ویتامین های C  , B , A  است. این میوه کلسترول ندارد برای همین می توان از آن برای رژیم غذایی خود استفاده کرد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسلی که در فرآیند تولید آن از مواد سمی یا شیمیایی استفاده نشود، ارگانیک نام دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گیاه آفتاب گردان در اکثر نقاط جهان یافت می شود که اگر در یکی از این مناطق بیش از 70 تا 80 درصد از آن وجود داشته باشد و کندوهای زنبور عسل نیز در همین نواحی قرار داشته باشند، زنبور عسل از شهد این گیاهان که به صورت پوشش گیاهی غالب در این قسمت ها قرار داردند، تغذیه می کند. بنابراین عسلی تهیه می شود که به آن عسل تک گیاه آفتاب گردان می گویند. نام گذاری عسل تک گیاه به دلیل وجود درصد بسیار زیادی از گیاهان آفتاب گردان است. تمام قسمت های این گیاه خواص درمانی بسیار زیادی دارند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر کندوهای زنبورعسل در مزارع اطراف اصفهان، قم و استان مرکزی مستقر باشند، اغلب پوشش گیاهی موجود در آن قسمت، یونجه است که با مصرف شهد این گیاهان, عسل تک گیاه یونجه را تهیه می کنند. این عسل خواص درمانی زیادی دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه گشنیز تهیه شده از شهد یک نوع گیاه غالب به نام گشنیز توسط زنبور عسل است. این عسل خواص درمانی زیادی دارد از جمله رفع سوء هاضمه، مسکن و آرام بخش.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در ناحیه ای که بیشترین پوشش گیاهی آن از نوع گیاه گزانگبین بوده و کندوهای زنبورعسل در آن قسمت مستقر باشند، از شهد این گیاه تغذیه می کنند و عسل تک گیاه گزانگبین را می سازند. این عسل برای درمان کم خونی و تقویت قوای جنسی مفید است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گاهی اوقات ممکن است کندوهای زنبور عسل در مناطقی مانند دشت یا مزرعه قرار داشته باشند که این مناطق تشکیل شده از یک نوع پوشش گیاهی غالب باشند. در این حالت زنبوران از شهد این گل ها و گیاهان تغذیه می کنند و یک عسل خاص به نام عسل تک گیاه را به وجود می آورند. این نوع عسل در اصل یکنواخت ، یک دست و کاملا طبیعی است. حال ممکن است این گیاه خاص از نوع کَرِک باشد که عسل تک گیاه کَرِک را به وجود می آورد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر زنبورعسل در منطقه ای باشد که درصد وجود گیاهان کنار بیشتر بوده و فقط از شهد این گیاه تغذیه کند، عسل تک گیاه کنار به دست می آید. این عسل خواصی از قبیل بهبود زخم های دستگاه گوارش و افزایش توانایی دستگاه گوارش را در بر دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر زنبورعسل در منطقه ای که پوشش گیاهی آن بیشتر از نوع گیاه مریم گلی باشد، از شهد این گیاه تغذیه می کند و عسل تک گیاه مریم گلی قابل تولید خواهد بود. این عسل تسکین دهنده ی انواع دردها است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
شاید خرید عسل طبیعی کاری ساده به نظر برسد اما با توجه به اینکه در بازارهای کنونی عسل های تقلبی یا عسل های غیرطبیعی وجود دارند، خرید عسل آنقدرها هم ساده نیست. در واقع در هنگام خرید باید دقت فراوانی به برخی موارد شود تا عسل به درستی خریداری شود. در ادامه به چرایی خرید عسل طبیعی و نکاتی برای خرید آن اشاره خواهیم کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
 اگر پوشش گیاهی منطقه ای بیشتر از گیاه مریم نخودی باشد، زنبورعسل بیشتر از شهد همان گیاه تغذیه می کند تا عسل را تولید کند. به همین علت آن عسل را عسل تک گیاه مریم نخودی نام گذاری می کنیم. از خواص آن می توان به تقویت ضعف بدن اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از سوالاتی که همواره در ذهن افرادی که قصد دارند عسل بخرند این است که چه نوع عسلی طبیعی است و از کجا باید متوجه شوند که ادعای فروشنده عسل مبنی بر طبیعی بودن آن صحیح است. مشخص است که این یک کار سخت و در برخی مواقع غیر ممکن است و به همین علت باید با احتیاط انجام شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
 درسته که گیاه قنقال به ظاهر بوته ی خارداری بیش نیست  اما عسلی که از آن تولید می شود، صد در صد دارویی بوده و مورد استفاده ی بسیاری از مردم قرار می گیرد. از خواص عسل تک گیاه قنقال می توان به درمان سرفه و گلودرد اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه شوید از شهد گل های شوید تولید شده است که خواص دارویی بسیار زیادی دارد. شوید خود برای سردمزاج ها بسیار مفید است و می توان آن را به عنوان مسکن درد شکم و روده، هاضم قوی، بازکننده انسداد عروق، اشتها آور استفاده کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه شبدر عسلی است که از شهد گیاه شبدر به دست می آید. این عسل به عنوان یک منبع غنی از مواد معدنی مانند روی، مس، منیزیم و غیره شناخته می شود.خواص دارویی بسیار زیادی دارد که می توان به درمان تنگی نفس و دردهای مفصلی اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل یکی از لذیذ ترین و خوشمره ترین خوراکی هایی است که خداوند خلق کرده است. در تولید این ماده شگفت انگیز، زنبور عسل بازیگر نقش اول است و کارهای زیادی برای تولید ان بر عهده دارد. البته زنبور به صورت غریزی این کار را انجام می دهد تا بتواند عسل مورد نیاز کلنی را تامین کند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه سیاه دانه برای بسیاری از امراض ازجمله رماتیسم ، فشارخون،بیماری های قلبی و عروقی مفید بوده و تاثیر به سزایی بر اندام های داخلی بدن دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه در واقع به میزان تغذیه زنبورعسل از یک نوع گیاه بستگی دارد. یعنی زمانی که زنبورعسل بیشترین شهد و گرده گلی که برای تهیه عسل مصرف می کند، از یک نوع گل باشد در نهایت به آن عسل، عسل تک گیاه گویند. برای مثال عسل تک گیاه زولنگ به عسلی اطلاق می شود که زنبور عسل بیشتر از شهد گیاه زولنگ برای تهیه عسل استفاده کرده است. البته این امر بدین معنا نیست که زنبور فقط و فقط از شهد گل زولنگ تغذیه کرده است؛ چرا که زنبور عسل به روی دیگر گل های موجود در منطقه نیز می نشیند اما فقط به این دلیل به این عسل، عسل تک گیاه زولنگ گویند که شهد قالب این عسل برگرفته از گیاه زولنگ است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
ایران کشوری است که در هر نقطه آن، شاهد دشت ها و مناطق سرسبز زیادی هستیم و به لطف خداوند انواع گیاهان دارویی و گل های معطر و پر خاصیت در سرزمین ما رشد می دارند. این شرایط زمینه مناسبی را برای ما فراهم آورده است تا از این نعمت های خدادادی استفاده کرده و به بهبود امراض روحی و جسمی خود با استفاده از شفا دهنده های طبیعی کمک کنیم. عسل، یکی از عصاره های شفا بخشی است که از دل طبیعت به دست می آید و به قدری مفید است که پیامبر اسلام(ص) نیز درباره مصرف عسل طبیعی سفارشات زیادی کرده اند. اما لازم است بدانید که همه عسل ها یکسان نیستند و بسته به اینکه زنبورعسل از چه نوع گیاهی تغذیه می کند، در دسته بندی های مختلفی جای داده می شود. زمانی که زنبور های عسل در دشتی قرار بگیرند که 70 الی 80 درصد از پوشش گیاهی آن منطقه را گیاه خاصی تشکیل بدهد، زنبورها از شهد این گیاه خاص با پوشش وسیع برای تهیه عسل استفاده می کنند البته که زنبور عسل از دیگر گل های روییده شده در منطقه نیز استفاده می کند. از آن جا که بیشترین شهدی که زنبور عسل از آن برای تولید عسل استفاده کرده است، شهد یک نوع گیاه خاص بوده، به عسلی که تولید می شود، عسل تک گیاه با نام همان گیاه مورد استفاده زنبور می گویند. برای مثال زمانی که کندو های زنبور عسل در منطقه ای با پوشش وسیع درختان بادام قرار بگیرد، زنبور از شهد گل های درخت بادام تغذیه کرده و به عسل تولید شده توسط این زنبور ها عسل تک گیاه بادام گفته می شود.
ادامه مطلب