عسل

Rss
نظرات: 0
با استفاده از لوازم ساده تر می توان از تعداد کلونی های کمتر عسل استخراج کرد به این ترتیب که در ابتدا باید به کمک چاقو یا تیغ بلندی که با آب جوش گرم شده است درپوش شان ها را برداشته شوند، یک دستگاه اکستراکتور کوچمک می تواند برای استخراج عسل به شما کمک کند. این دستگاه با 1 تا 4 قاب مکانیکی که با نیروی محرکه دست به حرکت در خواهد آمد بهترین وسیله برای استخراج عسل در مقیاس کم است. در نهایت باید عسل استخراج شده صاف شود ت ناخالصی های عسل مانند گرده گل، باقیمانه پوسته لارو و یا بال های زنبور از عسل جدا شود. برای صاف کردن عسل در مقیاس کم یک بشکه 200لیتری کفایت می کند؛ برای صاف کردن عسل یک توری با بافت درشت روی ظرف پهن می شود، زمانی که عسل را از روی این توری به داخل ظرف منقل می کنید تمام ناخالصی ها و مواد اضافه از عسل جدا خواهد شد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل و دارچین هر دو از قدیم الایام مورد استفاده مردم قرار داشته اند و هر کدام خواص منحصر به فردی دارند، حال ترکیب این دو با هم معجون فوق العاده ای را تشکیل می دهد که می توان در راستای درمان انواع امراض جسمی مورد استفاده قرار داد. اما بگوییم از فواید عسل و دارچین…
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تقلبی یا عسل طبیعی؟ این سوال اولین و مهم ترین دغدغه مشتریان عسل یا سایر محصولات زنبور است. عسل طبیعی ماده ای است که سرشار از خواص و ویتامین ها و پروتئین بوده و ترکیبات مغذی برای بدن به همراه دارد. در صورتی که اگر این محصول به صورت غیر طبیعی و تقلبی عرضه شود، می تواند ضرر های جدی برای سلامتی به دنبال داشته باشد.برای خرید عسل طبیعی و تشخیص آن از عسل تقلبی و غیر طبیعی، روش های مختلفی پیشنهاد می شوند که البته خیلی از این روش ها مبنای مستند و درست علمی ندارند. به عنوان مثال بسیاری از مردم تصور می کنند که شکرک زدن عسل به معنی تقلبی بودن آن است، که این موضوع هم سندیت علمی زیادی ندارد. بهترین روش عسل تقلبی از طبیعی یا به اصطلاح عسل اصلی، بررسی در آزمایشگاه مجهز است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
امروزه خرید اینترنتی به یکی از روش های معمول و نسبتا رایج برای تبادل کالا و خدمات تبدیل شده. بدون شک خرید و فروش محصولات غذایی و حتی آن هایی که فاسد شدنی هستند هم از این قاعده استثنا نمی شود. عسل طبیعی و به طور کلی محصولات زنبور عسل جزو همین موادی هستند که در سبد فروش کالاهای ایرانی قرار گرفتند و توانسته اند به خوبی  جای خود را در بین گزینه های انتخابی مشتریان و علاقه مندان باز کنند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بازاریابی اینترنتی امروز حکم یک التزام برای تجارت دارد. در شرایطی که حتی کودکان و خردشالان هم تا حدی یاد گرفته اند چطور با گوشی های هوشمند و دنیای مجازی هر چند کم و سطحی ارتباط بر قرار کنند، برای کسانی که به دنبال روش های جدید تجارت و گسترش حوزه کسب و کار خود هستند، دنیای اینترنت و فعالیت در فضای مجازی تبدیل به یک امر کامل ضروری می شود. شاید برایتان سوال باشد که فروش اینترنتی عسل طبیعی و سایر محصولات زنبور عسل، تا چه اندازه می تواند در چنین فضایی توسعه داشته باشد؟نکته ای که همواره در موضوع خرید و فروش و تجارت حرف اول را می زند، اعتماد دو طرفه است. این خصلت ارتباطی به سیر تکاملی تجارت طی قرن ها از زمان کاروان های بیابان گرد تا فروشگاه های اینترنتی ندارد، همواره آن عامل نهایی که باعث تصمیم گیری می شود، اعتماد به فروشنده برای کالا و خدمات مرغوب و اعتماد به مشتری برای پرداخت هزینه و ادامه خرید در آینده است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل یک ماده مقوی بوده که تاثیرات شفا بخشی آن از دیرباز تا کنون برای همگان روشن است؛ اما این ماده شفابخش با برخی مواد غذایی ناسازگاری دارد و ترکیب آن با مواد خوراکی همچون خربزه برای بدن بسیار مضر است. اما علت اینکه این دو ماده غذایی با هم ناسازگارند چیست و اگر به طور اتفاقی با هم استفاده شوند، چه آثار مخربی را به دنبال خواهد داشت؟ در این مقاله قصد داریم تا علت را برای شما بازگو کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید ...
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل طبیعی ماده ارزشمندی است که خداوند در دل طبیعت برای ما قرار داده است. در تمام عصر ها و دوره ها از عسل به عنوان ماده ارزشمندی یاد شده است که به جهت درمان بیماری ها و همچنین مصارف خوراکی از آن استفاده می کردند. از عسل به عنوان مظهر پاکی و قدرت یاد می کنند و به جهت ارزش بالای که این محصول در کشوری همچون یونان داشته است آن را نمادی برای عشق برکت و زیبایی می دانستند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با شروع فصل تابستان و مصادف شدن ماه پر برکت رمضان با این فصل گرم، روزه داری و فیض بردن از ماه عسل خداوند برای روزه داران کمی سخت شده است. به همین منظور باید در این ماه برنامه تغذیه ای مناسب داشته باشید تا بدون آسیب رساندن به بدنتان، بتوانید این فریضه معنوی را تمام و کمال به انجام برسانید. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
میوه ی انجیر که از درخت آن حاصل می شود شیرین بوده ودر قرآن به آن قسم خورده شده است. در عربی این میوه را با نام تین صدا می کنند. میوه انجیر منبع بسیار غنی از پتاسیم ، منیزیم  ، کلسیم  ، فسفر  و ویتامین های C  , B , A  است. این میوه کلسترول ندارد برای همین می توان از آن برای رژیم غذایی خود استفاده کرد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسلی که در فرآیند تولید آن از مواد سمی یا شیمیایی استفاده نشود، ارگانیک نام دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گیاه آفتاب گردان در اکثر نقاط جهان یافت می شود که اگر در یکی از این مناطق بیش از 70 تا 80 درصد از آن وجود داشته باشد و کندوهای زنبور عسل نیز در همین نواحی قرار داشته باشند، زنبور عسل از شهد این گیاهان که به صورت پوشش گیاهی غالب در این قسمت ها قرار داردند، تغذیه می کند. بنابراین عسلی تهیه می شود که به آن عسل تک گیاه آفتاب گردان می گویند. نام گذاری عسل تک گیاه به دلیل وجود درصد بسیار زیادی از گیاهان آفتاب گردان است. تمام قسمت های این گیاه خواص درمانی بسیار زیادی دارند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر کندوهای زنبورعسل در مزارع اطراف اصفهان، قم و استان مرکزی مستقر باشند، اغلب پوشش گیاهی موجود در آن قسمت، یونجه است که با مصرف شهد این گیاهان, عسل تک گیاه یونجه را تهیه می کنند. این عسل خواص درمانی زیادی دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه گشنیز تهیه شده از شهد یک نوع گیاه غالب به نام گشنیز توسط زنبور عسل است. این عسل خواص درمانی زیادی دارد از جمله رفع سوء هاضمه، مسکن و آرام بخش.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در ناحیه ای که بیشترین پوشش گیاهی آن از نوع گیاه گزانگبین بوده و کندوهای زنبورعسل در آن قسمت مستقر باشند، از شهد این گیاه تغذیه می کنند و عسل تک گیاه گزانگبین را می سازند. این عسل برای درمان کم خونی و تقویت قوای جنسی مفید است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گاهی اوقات ممکن است کندوهای زنبور عسل در مناطقی مانند دشت یا مزرعه قرار داشته باشند که این مناطق تشکیل شده از یک نوع پوشش گیاهی غالب باشند. در این حالت زنبوران از شهد این گل ها و گیاهان تغذیه می کنند و یک عسل خاص به نام عسل تک گیاه را به وجود می آورند. این نوع عسل در اصل یکنواخت ، یک دست و کاملا طبیعی است. حال ممکن است این گیاه خاص از نوع کَرِک باشد که عسل تک گیاه کَرِک را به وجود می آورد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر زنبورعسل در منطقه ای باشد که درصد وجود گیاهان کنار بیشتر بوده و فقط از شهد این گیاه تغذیه کند، عسل تک گیاه کنار به دست می آید. این عسل خواصی از قبیل بهبود زخم های دستگاه گوارش و افزایش توانایی دستگاه گوارش را در بر دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر زنبورعسل در منطقه ای که پوشش گیاهی آن بیشتر از نوع گیاه مریم گلی باشد، از شهد این گیاه تغذیه می کند و عسل تک گیاه مریم گلی قابل تولید خواهد بود. این عسل تسکین دهنده ی انواع دردها است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
 اگر پوشش گیاهی منطقه ای بیشتر از گیاه مریم نخودی باشد، زنبورعسل بیشتر از شهد همان گیاه تغذیه می کند تا عسل را تولید کند. به همین علت آن عسل را عسل تک گیاه مریم نخودی نام گذاری می کنیم. از خواص آن می توان به تقویت ضعف بدن اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
شاید خرید عسل طبیعی کاری ساده به نظر برسد اما با توجه به اینکه در بازارهای کنونی عسل های تقلبی یا عسل های غیرطبیعی وجود دارند، خرید عسل آنقدرها هم ساده نیست. در واقع در هنگام خرید باید دقت فراوانی به برخی موارد شود تا عسل به درستی خریداری شود. در ادامه به چرایی خرید عسل طبیعی و نکاتی برای خرید آن اشاره خواهیم کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
 درسته که گیاه قنقال به ظاهر بوته ی خارداری بیش نیست  اما عسلی که از آن تولید می شود، صد در صد دارویی بوده و مورد استفاده ی بسیاری از مردم قرار می گیرد. از خواص عسل تک گیاه قنقال می توان به درمان سرفه و گلودرد اشاره کرد.
ادامه مطلب