عسل

Rss
فشار خون به عنوان یکی از بیماری هیا متداول در کشور شناخته می شود. این بیماری مشکلات زیادی را برای بدن به وجود آورده و می تواند در شرایط بد، باعث سکته نیز شود. رسیدگی به فشار خون بالا بسیار مهم و حائز اهمیت است و به همین علت باید به این موضوع توجه خاص و ویژه ای شود.
ادامه مطلب
مشکل کم خوابی و یا بی خوابی های مداوم ، مشکلی رایج در دنیای امروز است. متاسفانه ذهن مشغول و روح ناآرام نمی تواند به سادگی سر بر روی بالشت گذاشته و به خواب فرو رود. راهکارهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توان بر این مشکل غلبه کرد.
ادامه مطلب
آشنایی با ترکیبات عسل می تواند به شناخت عسل بیانجامد. عسل از مواد مختلفی تشکیل شده و همین موضوع باعث تنوع خواص این ماده خاص و انرژی بخش است. این همه تنوع خواص شاید در هیچ ماده ی دیگری پیدا نشود. عسل به نحوی مجمع الخواص است و تمامی خواص مفید برای انسان را برای خود جمع کرده است. به گفته کارشناسان ، هنوز تعداد زیادی از خواص عسل شناخته نشده و تا شناخته شدن فاصله زیادی دارد. 
ادامه مطلب
عسل به عنوان ماده ای شناخته شده در جهان برای مصارف گوناگونی کاربرد دارد. مصارف گوناگون عسل نشات گرفته از ترکیبات فوق العاده خاص عسل است که عموما در بدن زنبور عسل ایجاد می شود. مواد مختلفی از جمله آب، انواع قند ها ، اسید ها و .. در عسل وجود دارد. در مطلب قبل به وجود آب و قند در عسل اشاره کردیم و شاید برای شما اهمیت حضور این دو ماده مشخص شده باشد. در این قسمت به موارد دیگری می پردازیم. اسیدها ، مواد معدنی و آنزیم ها نیز نقش مهمی در عسل ایفا می کنند.
ادامه مطلب
عسل یکی از مواد طبیعی شفا بخش است که خواص بسیار زیادی دارد. خواص زیاد عسل به علت وجود آنزیم هایی است که توسط زنبور عسل به شهد نوشیده شده اضافه می شود. قصد داریم در چند پست به مهمترین مواد تشکیل دهنده عسل بپردازیم تا با ترکیبات عسل نیز آشنا شوید.
ادامه مطلب
عسل یک ماده اعجاب آور با خواص فراوان است. این ماده طبیعی که توسط زنبور عسل تولید می شود، شگفتی های بسیار زیادی داشته و شناخته شده ترین محصول این حشره گرانقدر می باشد. بهتر است بدانید که عسل به عنوان یک ماده شیرین کننده در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته، اما بعد از ساخت شکر، متاسفانه بتدریج از سفره مردم حذف شده و جای خود را با شیرین کننده مضر شکر تعویض نمود. 
ادامه مطلب
شاید یکی از لذیذ ترین خوراکی هایی که بتوان با خوردن آن علاوه بر لذت بردن خواص زیادی را به بدن منتقل کرد، عسل است. عسل ماده غذایی بسیار غنی و انرژی بخش است که حدود ۸۰ درصد از قندهای ساده یا مونوساکارید ها ساخته شده است و هر ۱۰۰ گرم آن ۳۲۰ کالری ایجاد می کند. 
ادامه مطلب