عسل

Rss
بیشتر افراد به پوست خود به عنوان یک عامل زیبایی اهمیت زیادی می دهند و در نگهداری آن کوشا هستند؛ به گونه ای که برای رفع انواع مشکلات پوست اقدام به تهیه داروهای شیمایی مختلف کرده و هزینه های گزافی را می پردازند.
ادامه مطلب
یکی از مشکلات به وجود آمده در دهان، ورم هایی است که به دلایل مختلف ایجاد می شود. ورم دهان روش های درمانی متعددی دارد که توسط پزشک تجویز می شود؛ اما یکی از راهکارهای ساده برای رفع ورم دهان و زبان، استفاده از عسل طبیعی است.
ادامه مطلب
عسل یکی از فراورده هایی است که برای شادابی پوست بسیار موثر است. در واقع شما با مصرف عسل به صورت خوراکی و همچنین استفاده از آن به صورت موضعی، شادابی پوست خود را تضمین می کنید.  عسل را با روغن کرچک اعلا مخلوط کرده و مقدار بسیار کمی نعناع نیز به آن اضافه کنید. این مخلوط یک معجون فوق العاده موضعی برای پوست صورت است. می توانید این مخلوط را به میزان بیشتری تهیه کرده و از آن نگهداری کنید.
ادامه مطلب
در واقع همه فشار خون دارند! زیرا برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن احتیاج به نیرو و فشار است؛ ولی این فشار خون بالا یا پایین است که بیماری به شمار می رود و حتی باعث مرگ انسان می شود.فشار خون زمانی ایجاد می شود که خون درون رگ ها فشار زیادی را به بدنه عروق وارد می کند و باعث ایجاد اختلال در جریان خونی می شود که از قلب می گذرد. همین اختلال باعث مشکلات زیادی همچون تعریق زیاد، تاری دید و حتی مشکلات کلیوی در فرد مبتلا به فشار خون می گردد.
ادامه مطلب
خرید عسل طبیعی یکی از مشکلاتی است که عموم مردم در هنگام خرید عسل با آن مواجه می شوند. زمانی که شما قرار است هزینه زیادی را بابت خرید مقداری عسل بدهید، برایتان مهم خواهد بود که عسلی که می خرید طبیعی است یا خیر. در واقع ممکن است شما اقدام به خرید عسل طبیعی کنید و هزینه گزافی نیز بپردازید ولی عسل، طبیعی نباشد.
ادامه مطلب
عسل یکی از خاص ترین خوراکی هایی است که خداوند به وسیله زنبور عسل در اختیار انسان قرار داده است. این ماده شفابخش در فرهنگ اسلامی ریشه دوانیده و علت آن تاکید قرآن بر عسل است. در دو جا از قرآن در مورد عسل صحبت شده است که نشان از اهمیت این ماده خوراکی دارد. با توجه به اینکه در زمان پیامبر در عربستان گل زیادی وجود نداشته و عسل نیز به احتمال زیاد در آن منطقه تولید نمی شده، نازل شدن آیاتی در مورد زنبور و عسل فوق العاده است. جالب است که در این آیات متفکران به تفکر در مورد زنبور عسل و نحوه تولید عسل فراخوانده شده اند. موضوعی که باعث شده تا سالیان سال دانشمندان مسلمان و غیر مسمان را به تفکر در عسل و زنبورعسل تشویق کند.
ادامه مطلب
دوران بارداری دورانی حساس است که باید به آن دقت ویژه و خاصی شود. در دوران بارداری فرد نمی تواند هرچیزی که می خواهد را بخورد و هر میزان از فعالیت بدنی را داشته باشد. پرهیزات غذایی و توصیه های غذایی بخش جدایی ناپذیر دوران بارداری است. این پرهیزات هم برای مادر و هم برای جنین حائز اهمیت است و باید به صورت کامل جدی گرفته شود.
ادامه مطلب
ریزش مو یکی از مشکلاتی است که به جرات می توان گفت اکثر مردم دنیا با آن مواجه هستند. به دلیل نقش مهمی که مو در ظاهر و اعتماد به نفس ما بازی می کند، تاثیر آن بر روحیه و روابط اجتماعی بارز است. به‌ طور کلی اگر فرد در طول روز بین 50 تا 100 تار موی خود را از دست بدهد، ریزش موی طبیعی دارد. این موها، موهای مرده هستند. ریزش موی طبیعی، افراد در شرایط و زمان‌های مختلف، متفاوت است. به طور کلی از هر 100 تار مویی که در روی سر وجود دارد، 80 تا 85 درصد از آنها در حال رشدند و حدود 15 تا 20 درصد بقیه در حال استراحت یا ریزش هستند. یکی از این استثناها به این صورت است که هر چه به سمت زمستان پیش می ‌رویم، سهم 80 تا 85 درصدی رشد موها افزایش پیدا می‌ کند و هر چه به سمت تابستان می‌رویم این سهم کاهش می‌ یابد.
ادامه مطلب
عسل درمانی نامی عام برای مجموعه فعالیت هایی است که با استفاده از عسل برای درمان بیماری های مختلف صورت می گیرد. عسل درمانی اگرچه ساز و کار مشخصی ندارد و نمی توان یک ساز و کار مشخص برای آن ارائه داد اما اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد به خوبی می تواند بیماری های مختلف را درمان کند.
ادامه مطلب
عسل طبیعی یکی از خوشمزه ترین خوراکی های جهان به شمار می رود که شما با خوردن آن علاوه بر لذتی که از طعمش می برید، خواص فراوانی را به بدن خودتان منتقل می کنید. عسل محصول و فراورده زنبور عسل و از پاک ترین خوراکی های جهان به شمار می رود.  
ادامه مطلب
تفکرات غلط در زمینه شکرک زدن عسل باعث شده تا برخی حقیقت‌ها در مورد این موضوع با اغفال مواجه شود. البته با فرهنگ ‌سازی صحیح در مورد این موضوع، مشکلاتی از این دست نیز حل شده است. در حال حاضر در بسیاری از کشورها استقبال از عسل شکرک زده قابل توجه است. البته در ایران هنوز هم شکرک زدن عسل را به معنای به کار بردن شکر در عسل می دانند و دلیلی بر تقلبی بودن عسل! این در حالی است که موضوع چیز دیگری است!
ادامه مطلب
عسل ها با هم تفاوت های بسیاری دارند. خواص فیزیکی عسل ها به صورت کامل با یکدیگر متفاوتند و همین موضوع در ظاهر نیز پدیدار می شود. از تفاوت ها نه نشان دهنده کیفیت بالاتر یک عسل و نه نشان دهنده نا مرغوب بودن یک عسل است. 
ادامه مطلب
یکی از مهمترین دغدغه های خریداران عسل طبیعی این است که قبل از خرید، مطمئن شوند عسلی که می خرند طبیعی است یا غیر طبیعی! راه های مختلفی در سایت ها و شبکه های اجتماعی برای تشخیص عسل طبیعی وجود دارد که هر کدام نقص ها و مشکلاتی داشته و دارند. سعی خواهیم کرد ضمن اشاره به اصلی ترین راه تشخیص عسل طبیعی در این مقاله ، در مقاله ای مجزا برخی از راه های تشخیص طبیعی بودن یا نبودن عسل را که درصد خطای کمتری دارند معرفی نماییم.
ادامه مطلب
تناسب اندام یکی از دغدغه های فعلی افراد است و استفاده از عسل در تناسب اندام راهکار ویژه و خاصی است که به سادگی و بدون هیچ گونه عوارضی ، تناسب اندام را در افراد ایجاد می کند. معجون عسل و دارچین به همراه آبلیموی طبیعی و تازه ، معجونی خاص برای تناسب اندام است.
ادامه مطلب
سرماخوردگی یکی از کسالت هایی است که همه افراد با آن مواجه هستند. برخی از سرماخوردگی شدید و مداوم شکایت دارند و برخی دیگر نیز در ایامی از سال دچار این بیماری می شوند. داروهای زیادی برای پیشگیری و یا درمان سریع سرماخوردگی وجود دارد که مشکلات بسیار زیادی برای بدن انسان ایجاد می کنند.
ادامه مطلب
در دنیای امروز یکی از کمبودها در زندگی افراد، کمبود انرژی است. این کمبود انرژی مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند و باعث سستی و بی‌حالی و درنتیجه عقب‌افتادگی از امور روزمره خواهد شد. 
ادامه مطلب
زخم روی پوست به این سادگی ها محو نمی شود. یک زخم سطحی روی پوست دست یا پا ممکن است تا مدت ها روی پوست باقی بماند و زیبایی قسمتی از بدن را مخدوش نماید. محو کردن این زخم کار ساده ای است. استفاده از عسل می تواند جای زخم را به خوبی برطرف کند.
ادامه مطلب
بوعلی سینا یکی از مشهور ترین دانشمندان ایرانی است که به عنوان یک پزشک و طبیب قهار شناخته می شود. تمام جهان برای قدرت علمی بوعلی سینا احترام قائل هستند و کتب به جا مانده از وی هنوز هم معتبر بوده و در دانشگاه های جهان تدریس می شود. 
ادامه مطلب
فشار خون به عنوان یکی از بیماری های متداول در کشور شناخته می شود. بدون شک خیلی از ما به طور روزانه این عبارت را در متن روزنامه ها، اخبار تلویزیون و یا حتی بسیاری از گفتگوهای معمول میان دوستان و آشنایان و افراد غریبه شنیده ایم. بسیاری ممکن است از این موضوع گلایه مند و آزرده باشند و مدام از آثار منفی و مشکلات ناشی از بیماری فشار خون بالا شکایت کنند، برخی دیگر به عنوان کسانی که توانسته اند شدیدتر شدن بیماری فشار خون را متوقف نمایند، از تجربه ی بهبودی خود می گویند و پزشکان و متخصصین نیز هر روزه در سخنرانی ها و تیزرهای علمی گوناگون، از راه های رفع و یا کنترل این بیماری صحبت می کنند. فشار خون بالا ضمن اینکه مشکلات زیادی را برای بدن به وجود آورده و می تواند در شرایط حاد، باعث سکته شود، گاهی روال زندگی معمول هر روزه را نیز دچار اختلال می کند. رسیدگی به فشار خون بالا به عنوان یک بیماری فراگیر که اثرات و عوارض ناخواسته و ناخوشایند زیادی به همراه دارد و شاید دیر یا زود منجر به نتایج جبران ناپذیری گردد، بسیار مهم و حائز اهمیت است و به همین علت باید به این موضوع توجه خاص و ویژه ای شود.
ادامه مطلب
مشکل کم خوابی و یا بی خوابی های مداوم ، مشکلی رایج در دنیای امروز است. متاسفانه ذهن مشغول و روح ناآرام نمی تواند به سادگی سر بر روی بالشت گذاشته و به خواب فرو رود. راهکارهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توان بر این مشکل غلبه کرد.
ادامه مطلب