عسل

Rss
عسل درمانی نامی عام برای مجموعه فعالیت هایی است که با استفاده از عسل برای درمان بیماری های مختلف صورت می گیرد. عسل درمانی اگرچه ساز و کار مشخصی ندارد و نمی توان یک ساز و کار مشخص برای آن ارائه داد اما اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد به خوبی می تواند بیماری های مختلف را درمان کند.
ادامه مطلب
عسل طبیعی یکی از خوشمزه ترین خوراکی های جهان به شمار می رود که شما با خوردن آن علاوه بر لذتی که از طعمش می برید، خواص فراوانی را به بدن خودتان منتقل می کنید. عسل محصول و فراورده زنبور عسل و از پاک ترین خوراکی های جهان به شمار می رود.  
ادامه مطلب
تفکرات غلط در زمینه شکرک زدن عسل باعث شده تا برخی حقیقت‌ها در مورد این موضوع با اغفال مواجه شود. البته با فرهنگ ‌سازی صحیح در مورد این موضوع، مشکلاتی از این دست نیز حل شده است. در حال حاضر در بسیاری از کشورها استقبال از عسل شکرک زده قابل توجه است. البته در ایران هنوز هم شکرک زدن عسل را به معنای به کار بردن شکر در عسل می دانند و دلیلی بر تقلبی بودن عسل! این در حالی است که موضوع چیز دیگری است!
ادامه مطلب
عسل ها با هم تفاوت های بسیاری دارند. خواص فیزیکی عسل ها به صورت کامل با یکدیگر متفاوتند و همین موضوع در ظاهر نیز پدیدار می شود. از تفاوت ها نه نشان دهنده کیفیت بالاتر یک عسل و نه نشان دهنده نا مرغوب بودن یک عسل است. 
ادامه مطلب
یکی از مهمترین دغدغه های خریداران عسل طبیعی این است که قبل از خرید، مطمئن شوند عسلی که می خرند طبیعی است یا غیر طبیعی! راه های مختلفی در سایت ها و شبکه های اجتماعی برای تشخیص عسل طبیعی وجود دارد که هر کدام نقص ها و مشکلاتی داشته و دارند. سعی خواهیم کرد ضمن اشاره به اصلی ترین راه تشخیص عسل طبیعی در این مقاله ، در مقاله ای مجزا برخی از راه های تشخیص طبیعی بودن یا نبودن عسل را که درصد خطای کمتری دارند معرفی نماییم.
ادامه مطلب
تناسب اندام یکی از دغدغه های فعلی افراد است و استفاده از عسل در تناسب اندام راهکار ویژه و خاصی است که به سادگی و بدون هیچ گونه عوارضی ، تناسب اندام را در افراد ایجاد می کند. معجون عسل و دارچین به همراه آبلیموی طبیعی و تازه ، معجونی خاص برای تناسب اندام است.
ادامه مطلب
سرماخوردگی یکی از کسالت هایی است که همه افراد با آن مواجه هستند. برخی از سرماخوردگی شدید و مداوم شکایت دارند و برخی دیگر نیز در ایامی از سال دچار این بیماری می شوند. داروهای زیادی برای پیشگیری و یا درمان سریع سرماخوردگی وجود دارد که مشکلات بسیار زیادی برای بدن انسان ایجاد می کنند.
ادامه مطلب
در دنیای امروز یکی از کمبودها در زندگی افراد، کمبود انرژی است. این کمبود انرژی مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند و باعث سستی و بی‌حالی و درنتیجه عقب‌افتادگی از امور روزمره خواهد شد. 
ادامه مطلب
زخم روی پوست به این سادگی ها محو نمی شود. یک زخم سطحی روی پوست دست یا پا ممکن است تا مدت ها روی پوست باقی بماند و زیبایی قسمتی از بدن را مخدوش نماید. محو کردن این زخم کار ساده ای است. استفاده از عسل می تواند جای زخم را به خوبی برطرف کند.
ادامه مطلب
بوعلی سینا یکی از مشهور ترین دانشمندان ایرانی است که به عنوان یک پزشک و طبیب قهار شناخته می شود. تمام جهان برای قدرت علمی بوعلی سینا احترام قائل هستند و کتب به جا مانده از وی هنوز هم معتبر بوده و در دانشگاه های جهان تدریس می شود. 
ادامه مطلب
فشار خون به عنوان یکی از بیماری های متداول در کشور شناخته می شود. این بیماری مشکلات زیادی را برای بدن به وجود آورده و می تواند در شرایط بد، باعث سکته نیز شود. رسیدگی به فشار خون بالا بسیار مهم و حائز اهمیت است و به همین علت باید به این موضوع توجه خاص و ویژه ای شود.
ادامه مطلب
مشکل کم خوابی و یا بی خوابی های مداوم ، مشکلی رایج در دنیای امروز است. متاسفانه ذهن مشغول و روح ناآرام نمی تواند به سادگی سر بر روی بالشت گذاشته و به خواب فرو رود. راهکارهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توان بر این مشکل غلبه کرد.
ادامه مطلب
آشنایی با ترکیبات عسل می تواند به شناخت عسل بیانجامد. عسل از مواد مختلفی تشکیل شده و همین موضوع باعث تنوع خواص این ماده خاص و انرژی بخش است. این همه تنوع خواص شاید در هیچ ماده ی دیگری پیدا نشود. عسل به نحوی مجمع الخواص است و تمامی خواص مفید برای انسان را برای خود جمع کرده است. به گفته کارشناسان ، هنوز تعداد زیادی از خواص عسل شناخته نشده و تا شناخته شدن فاصله زیادی دارد. 
ادامه مطلب
عسل به عنوان ماده ای شناخته شده در جهان برای مصارف گوناگونی کاربرد دارد. مصارف گوناگون عسل نشات گرفته از ترکیبات فوق العاده خاص عسل است که عموما در بدن زنبور عسل ایجاد می شود. مواد مختلفی از جمله آب، انواع قند ها ، اسید ها و .. در عسل وجود دارد. در مطلب قبل به وجود آب و قند در عسل اشاره کردیم و شاید برای شما اهمیت حضور این دو ماده مشخص شده باشد. در این قسمت به موارد دیگری می پردازیم. اسیدها ، مواد معدنی و آنزیم ها نیز نقش مهمی در عسل ایفا می کنند.
ادامه مطلب
عسل یکی از مواد طبیعی شفا بخش است که خواص بسیار زیادی دارد. خواص زیاد عسل به علت وجود آنزیم هایی است که توسط زنبور عسل به شهد نوشیده شده اضافه می شود. قصد داریم در چند پست به مهمترین مواد تشکیل دهنده عسل بپردازیم تا با ترکیبات عسل نیز آشنا شوید.
ادامه مطلب
عسل یک ماده اعجاب آور با خواص فراوان است. این ماده طبیعی که توسط زنبور عسل تولید می شود، شگفتی های بسیار زیادی داشته و شناخته شده ترین محصول این حشره گرانقدر می باشد. بهتر است بدانید که عسل به عنوان یک ماده شیرین کننده در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته، اما بعد از ساخت شکر، متاسفانه بتدریج از سفره مردم حذف شده و جای خود را با شیرین کننده مضر شکر تعویض نمود. 
ادامه مطلب
شاید یکی از لذیذ ترین خوراکی هایی که بتوان با خوردن آن علاوه بر لذت بردن خواص زیادی را به بدن منتقل کرد، عسل است. عسل ماده غذایی بسیار غنی و انرژی بخش است که حدود ۸۰ درصد از قندهای ساده یا مونوساکارید ها ساخته شده است و هر ۱۰۰ گرم آن ۳۲۰ کالری ایجاد می کند. 
ادامه مطلب