بره موم

Rss
یکی از مشکلات دنیای نوین امروز، مشکلات و اختلالاتی است که شاید در گذشته کمتر شاهد آن بوده ایم. مشکلات کوچک و بزرگی که می تواند زندگی افراد را مختل سازد. یکی از این مشکلات که در سال های گذشته با افزایش مواجه بوده است، مشکلات جنسی در آقایان و بانوان است. این مشکل باعث مشکلات جانبی بسیاری می شود که حتی می تواند بنیاد خانواده را متلاشی سازد. طبق تحقیقات بدست آمده بسیاری از طلاق های صورت گرفته ناشی از مشکلات جنسی است.
ادامه مطلب
داشتن انرژی در طول روز می تواند به شما این امیدواری را بدهد که توانایی انجام هر کاری را دارید. انرژی بدن یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه شود تا به هیچ وجه افت نکند. در صورت افت انرژی مشکلات عدیده ای برای بدن به وجود می آید که بدترین و شاید شایع ترین آن همان ضعف جسمانی و بی حوصلگی است.انرژی بدن انسان توسط خوراکی های مختلف تامین می شود. تغذیه مناسب و به موقع می تواند انرژی خوبی به انسان داده و فعالیت های روزانه را تنظیم کند. جالب است بدانید که صبحانه آن هم در زمان مخصوص خود یعنی کمتر از 1 ساعت بعد از طلوع آفتاب، نقش بسزایی در افزایش انرژی بدن انسان دارد.
ادامه مطلب
خمیردندان بره موم یکی از جدیدترین محصولاتی است که با این ماده ساخته شده است. این خمیردندان به یک خمیردندان ضد پلاک مشهور است و می تواند به خوبی جرم های دندان را از بین برده و عفونت های دندان و لثه را از بین ببرد. باید دقت کنید که در تولید خمیردندان بره موم باید از بره موم خالص فراوری شده استفاده شده باشد و این یعنی دقت به برند یک خمیردندان بره مومی!
ادامه مطلب
باکتری ها ، میکروب ها و قارچ ها از مهمترین عوامل ایجاد و انتقال بیماری هستند. این موجودات ریز می توانند یک فیل را از پا درآورند چه برسد به انسان ضعیف! باکتری ، میکروب و قارچ اثرات مخربی در سلامت محیط و همچنین سلامت انسان دارند که این مشکلات بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین علت است که باید تلاش کرد تا از رشد و تکثیر آن در محیط جلوگیری بعمل آورد. 
ادامه مطلب
بره موم از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. پیشینیان ما در گذشته از بره موم در درمان بسیاری از بیماری ها و همچنین پیشگیری از بیماری های خطرناک بهره می برده اند. استفاده از بره موم برای درمان را به زمان ارسطو یعنی 300 سال پیش از میلاد حضرت مسیح نسبت داده اند. هرچند پیش از وی اقوام زیادی از بره موم استفاده کرده اند که مهمترین آن ها مصریان هستند.
ادامه مطلب
در علم پزشکی نوین درمان قطعی برای رماتیسم وجود ندارد، اما در طب طبیعی می توان درمان مناسبی برای التهاب مفاصل پیدا نمود. بره موم به خاطر خواص ضد التهابی ای که دارد می تواند گزینه ای مناسب برای بهبود و حتی درمان رماتیسم باشد. به نظر می رسد وجود ماده CAPE ( استر فنیل اتیل اسید کافئیک ) باعث ایجاد خواص ضد التهابی در بره موم شده باشد. بره موم با استفاده از روش های مختلف مصرف، باعث درمان آرتریت یا همان رماتیسم خواهد شد.  
ادامه مطلب
اهمیت دهان و دندان و همچنین اثرات ضد میکروبی بره موم باعث شده تا انواع محصولات بهداشت دندان با استفاده از بره موم ساخته و راهی بازار شود. بره موم که به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی شناخته می شود توانسته نظر کارشناسان علم دهان و دندان را به خود جلب نماید تا انواع محصولات بهداشت دندان با پایه ی بره موم راهی بازار شود. خمیردندان بره موم ، دهانشویه بره موم و ... همگی بر اساس خواص بره موم به منظور بهداشت دهان و دندان ساخته شده اند.
ادامه مطلب
صمغ درختان و شیره برگ و ساقه گیاهان به نظر سودی ندارند و گاهی برای انسان مزاحمت ایجاد می کنند. اما همین مواد به ظاهر بی ارزش، توسط زنبور عسل به یکی از شگفت آور ترین مواد طبیعی جهان تبدیل می شود. زنبور عسل صمغ و رزین درختان و شیره گیاهان را جمع آوری کرده و با خود به سمت کندو حمل می کند. این صمغ چسبنده در کندو توسط زنبورها با موم و عسل ترکیب و سپس به وسیله آنزیم های موجود در بدن زنبور عسل به ماده ای به نام بره موم تبدیل می شود.
ادامه مطلب
زنبور عسل به صمغ درختان و شیره تراوش شده از آن ها علاقه بسیاری دارد. این حیوان باهوش پس از جمع آوری صمغ درختان ، آن را در حفره ای به نام سبد گرده که در پای عقب زنبور قرار دارد گذاشته و به سمت کندو حمل می کند. پس از ورود به کندو زنبور های دیگر به او کمک می کنند تا صمغ را از بدن خود جدا کند. زنبور ها، مجموعه صمغ جمع آوری شده را به همراه آنزیم های بدن خود و مقداری عسل و موم ترکیب کرده و ماده ای می سازند که نقش بسیار حیاتی در کندو بازی می کند. این ماده شگفت انگیز بره موم یا Propolis نام دارد.
ادامه مطلب
مصرف  عصاره بره موم  وعسل ارگانیک برای  بیمارانی که  دچار سرطان پیشرفته هستند و تحت شیمی درمانی یا پرتو درمانی قرار گرفته اند، کارایی درمان را افزایش و باعث کم شدن عوارض منفی می گردد. چنانچه عصاره بره موم باعسل ارگانیک در کنار کپسول بره موم مصرف گردد, باعث افزایش کیفیت زندگی, طولانی شدن عمر و بهبود کامل می گردد.
ادامه مطلب
کبد یکی از مهمترین اعضا بدن انسان است که وظایف مهمی از بدن را بر عهده دارد. هرچند در سالم بودن 10 تا 20 درصد از کبد، فرد می تواند به زندگی خود ادامه دهد اما در صورتی که کبد از بدن خارج شود، در کمتر از 24 ساعت مرگ انسان اتفاق می افتد. 
ادامه مطلب
واژه لاتین بره موم Propolis است. این واژه ریشه ای یونانی داشته و از دو قسمت Pro و Polis تشکیل شده است که Pro به معنای در ورودی و Polis به معنای جامعه یا شهر می باشد. در واقع Propolis به معنای "جلوی شهر" یا "ورودی شهر" و در واقع به معنای "دفاع از شهر" یا همان کندو است. نکاتی که در بالا به آن اشاره شد خود گواهی بر انتخاب درست این واژه است.
ادامه مطلب