گرده گل

Rss
درمان یبوست  ، آن هم یبوست های ادامه دار از مهمترین اقداماتی است که باید افراد به انجام آن اصرار ورزند. یبوست عامل بیماری های مختلفی است و به همین علت است که اطبا طب سنتی تاکید دارند که تا جای ممکن این بیماری به سرعت درمان شود. حتی در درمان های ارائه شده در طب سنتی از موادی استفاده می شود تا سریعا سیستم گوارشی را از طریق مدفوع تخلیه نماید تا ماندگی مدفوع درون روده ها مشکلات حادی را به وجود نیاورد.
ادامه مطلب
گرده افشانی از مهمترین و حیاتی ترین فعالیت های زنبور عسل است. در صورتی که گرده افشانی توسط زنبور عسل به خوبی انجام نشود، شاهد خشکسالی های شدید در پهنای گیتی خواهیم بود. تاثیر گرده گل برای طبیعت و درختان و انواع گل ها، کمتر از اثرات آب بر روی آن ها نیست. در صورتی که گرده افشانی به موقع انجام نشود، گویی به درختان آب نرسیده و به هیچ عنوان بارور نمی شوند.
ادامه مطلب
جمع آوری گرده گل یکی از وظایف زنبوران کارگر است. کندو همانطور که به شهد و عسل نیاز دارد ، حتما به گرده نیز نیازمند است و به همین علت زنبورها با جدیت ویژه ای به این کار می پردازند. البته این کار یک فعالیت برای هر دو طرف است. زنبور ها مقداری از گرده گل را با خود به کندو می آورند و در عوض تعداد بسیار زیادی از این گرده ها را در طبیعت پراکنده می کنند تا عملیات جفت گیری گل ها و گیاهان برای تکثیر به جریان بیافتد.
ادامه مطلب
گرده گل یکی از مهمترین مواد تغذیه ای در کندو است که کاربرد فراوانی در تغذیه زنبور عسل دارد. این ماده که در واقع برای باروری گل های ماده از بساک گل نر جدا می شود، در قسمتی از بدن زنبور فشرده شده و به عنوان ماده ای مغذی در کندو ذخیره می شود.
ادامه مطلب