درمان سرطان

Rss
شاید بسیار بعید به نظر برسد که امروزه کسی ادعا کند در مورد بیماری سرطان مطلبی نشنیده است؛ چرا که به عنوان یکی از شایع ترین بیماری های قرن حاضر، سالانه میلیون ها نفر را با مشکل مواجه می کند. روند اصلی این بیماری به بیان بسیار ساده، عبارتست از گسترش سلول هایی خاص تا جایی که سایر سلول ها و حتی بافت های اطراف را دچار مشکل کند.
ادامه مطلب
با شنیدن نام بیماری سرطان در ذهن برخی افراد، چالش وحشتناک و غیرقابل علاجی تداعی می شود که ناخواسته و ناگهانی بروز کرده و تمامی بافت ها و اندام ها را تحت تاثیر قرار می دهد و پس از مدتی بدون استثنا تمام قربانیان خود را از پا در می آورد.  حتی تصور می شود درمان تمامی سرطان ها از جمله درمان سرطان پروستات نیز صرفا به معنای کمتر کردن درد و رنج ناشی از بیماری و به تعویق انداختن زمان فوت بیمار است.
ادامه مطلب
شاید قابل تصور نباشد که سرطان تا چه اندازه جامعه جهانی را تهدید می کند. این تهدید توسط جامعه جهانی خود به این دلیل است که توجه درست و صحیحی به درمان سرطان نشده و تنها راه های پر مخاطره به بیماران پیشنهاد می شود. ناگفته نماند که کشورهای پیشرفته و به ویژه در اروپا و امریکا، مردم به سمت استفاده از مواد گیاهی برای درمان سرطان و حتی پیشگیری از آن می روند.
ادامه مطلب
سرطان یکی از بیماری های پیچیده ای است که شناخت آن نیاز به مطالعات دقیق و بدون وقفه دارد. دانشمندان زیاید در جهان مطالعات بسیار زیادی را در زمینه درمان سرطان انجام داده اند و بسیاری از این آزمایش ها در حال انجام است. آزمایش هایی که به نظر می رسد قرار است منجر به مجموعه ای از راه های درمان برای بیماری سرطان بدل شود. این آزمایش های جزیره ای البته نقطه اتصال زیادی دارد تا روند این تحقیقات بیشتر و بهتر پیش برود. یکی از موادی که سال هاست بر روی آن تحقیقات گسترده ای به منظور درمان سرطان شکل گرفته است، ژل رویال است.  ژل سلطنتی زنبور عسل از جمله مواردی است که می تواند در درمان سرطان تاثیرگذار باشد و علت این امر نیز خواص درونی ژل رویال است.
ادامه مطلب
نام سرطان یکی از ترسناک ترین نام هایی است که افراد با آن مواجه می شوند. متاسفانه برخی از رسانه ها و حتی خود مردم و بیماران نیز بر ترسناک تر شدن این بیماری کمک می کنند. اینکه سرطان چیست و درمان سرطان به چه نحوی است آنقدرها مهم نیست؛ آنچه که در مواجه با سرطان اهمیت پیدا می کند، روحیه ای است که فرد سرطانی باید به آن دسترسی داشته باشد تا روند درمان سرطان به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.
ادامه مطلب
شاید اگر به معنی کلمه سرطان، یعنی چنگار یا خرچنگ فکر کنیم، درک بهتری از ماهیت این بیماری بدست آوریم. در واقع همانطور که دست و پا و چنگالها از بدن خرچنگ منشعب شده اند، سلولهای سرطانی نیز از یک سلول با اشکال در ساختار هسته ای تکثیر می یابند. اما این تکثیر تا جایی پیش میرود که یک بافت یا بخشی از بدن را مختل کند.
ادامه مطلب
بره موم، به خاطر ویژگی های ساختاری خود می تواند در بهبود و حتی درمان سرطان موثر باشد. وجود ماده CAPE در ساختار بره موم باعث می شود تا مشکلات ایجاد شده توسط سرطان کاهش پیدا کرده و به مرور زمان این بیماری مزمن را بهبود بخشد. این ماده حیات بخش با احیا و ترمیم گلبول های سفید و تقویت سیستم ایمنی بدن، نه تنها از پیشرفت سرطان جلوگیری می کند بلکه باعث تقویت عمومی بدن شده و از ابتلا به دیگر بیماری ها نیز پیشگیری می نماید.
ادامه مطلب
سرطان به عنوان یکی از بیماری های خطرناک شناخته می شود که علم پزشکی نتوانسته راه درمانی برای آن بیابد. البته طب سنتی با استفاده از مواد مختلفی مثل ژل رویال و بره موم توانسته برخی از این سرطان ها را به سمت بهبودی کشانده و حتی با ماده حیات بخش بره موم ، به صورت معجزه آسایی برخی از این افراد را درمان کند. 
ادامه مطلب
سرطان به رشد غیرطبیعی سلول های بدن گفته می شود به عبارت دیگر، هر عامل داخلی و خارجی که مکانیسم طبیعی اعضای بدن را بهم بزند سبب می گردد تا رشد آن عضو نامنظم شده و سبب بروز سرطان گردد. وی افزود در حقیقت اگر انسانی از رژیم غذایی صحیح استفاده می کند و از عوامل خطرزای محیطی پرهیز نماید احتمال بروز سرطان در او بسیار اندک می باشد بهتر است بدانیم که چه عواملی سبب بروز انواع مختلفی از سرطان می شوند.
ادامه مطلب
هر چند وقت یکبار صحبت هایی در مورد میزان مبتلا به سرطان در ایران و جهان به گوش می رسد و این نشان دهنده عمق خطر سرطان است. البته دانشمندان توانسته اند برای درمان سرطان راهکار های مناسبی بیابند. استفاده از بره موم در درمان سرطان تا حدودی به اثبات رسیده است. هرچند نیاز به مداومت در مصرف باعث می شود تا بسیاری از مبتلایان از درمان سرطان خود نا امید شوند، اما افرادی که مداومت همراه با نظم داشته اند، توانسته اند موفق باشند. در ادامه دو پست قبلی ، در اینجا به نکات پایانی کارهایی که باید انجام ندهیم تا مبتلا به سرطان نشویم می پردازیم.
ادامه مطلب
یکی از اولین نشانه های سرطان ریه تنگی نفس است که غالبا این افراد به سختی قادر به حبس نفس خود هستند.  برخی از بیماران مبتلا به سرطان ریه درد در قفسه سینه دارند. درد قفسه سینه و سرف های مزمن میتواند یکی از علائم سرطان باشد. انواع مختلفی از سرطان، من جمله تومورهای سرطان خون و ریه، می تواند نشانه هایی شبیه سرفه بد یا برونشیت داشته باشد.گزارش شده است که برخی از بیماران مبتلا به سرطان ریه درد در قفسه سینه دارند که گستردگی آن تا شانه یا پایین بازوها می رسد
ادامه مطلب
استفاده از آب و غذای سالم و عدم مصرف غذاهای فست‌فود و درمان هلیکوباکتر می‌تواند از ایجاد سرطان معده جلوگیری کند. همچنین رعایت مصرف این موارد می تواند در درمان سرطان نیز موثر باشد. شایع‌ترین سرطان گوارش در ایران سرطان معده است که متاسفانه در مراحل اولیه بدون علامت بوده و دیرهنگام تشخیص داده می‌شود. وی عنوان کرد: تاکنون علت مشخص شده و خاصی برای سرطان معده مشخص نشده، اما برخی عوامل در ایجاد آن موثرند.
ادامه مطلب
مسلما پیشگیری بهتر از درمان است. آن هم درمان بیماری سختی مثل سرطان. درمان سرطان علاوه بر درد و عذابی که دارد ، هزینه های بسیار زیادی برای افراد به همراه خواهد داشت. به همین علت است که درمان سرطان در اولویت دوم قرار می گیرد و بهتر است تاجایی که ممکن است پیشگیری کرد.
ادامه مطلب
سرطان به عنوان یکی از بیماری های مزمن و شایع در بسیاری از کشورهای جهان شناخته شده است. محققان می گویند عوامل بسیاری در شیوع این بیماری نقش دارد که رژیم غذایی نامناسب، سبک زندگی نادرست، نداشتن تحرک و افزایش آلاینده ها بخشی از آن است. درمان سرطان امروزه با روش هاس سنتی و با استفاده از موادی مانند بره موم صورت می گیرد. درمان سرطان با بره موم نه تنها عوارضی نداشته بلکه بیماری های دیگر بدن انسان را نیز درمان می کند.
ادامه مطلب
سرطان به پدیده تلخ این روزهای جهان و ایران بدل شده است. نبود راهکارهای دقیق برای درمان سرطان باعث شده تا افراد گمان کنند که این بیماری راهکاری ندارد و به همین علت ترس از آن و ترس از مرگ باعث ایجاد مشکلات روحی و استرسی به خصوص برای افرادی که در نزدیکان خود فرد مبتلا به سرطان دارند ، زیاد شود. در این مجموعه پست قصد داریم به شما بگوییم که چه کار نکنید تا سرطان نگیرید. در قسمت قبل در مورد نمک صحبت کردیم و حالا به موارد دیگری اشاره می نماییم.
ادامه مطلب
امروزه درخت بدریخت سرطان در جامعه ایرانی ریشه دوانیده است و در سرتاسر ایران، باغ هایی از این درخت، سر به فلک کشیده اند و در ابتدا ذکر این مطلب را لازم می دانم که اغلب بیماری ها از جمله، سرطان ها را نباید امتحان الهی دانست بلکه نسیان انسانی دانست چرا که این متولیان سلامت جامعه و اکثریت عامه مردم هستند که نه تنها نسبت به فرمایشات و سیره عملی چهارده معصوم (ع) دچار بیماری نسیان و فراموشی شده اند بلکه نسبت به بخش های از قرآن مجید هم (مثلا، آیه 119 سوره نسا_ کسانی که دست در طبیعت خدا می برند، یاران شیطانند) مبتلا به بیماری گشته اند و در مورد دستکاری نعمت های الهی، بی تفاوت شده اند.
ادامه مطلب
مصرف هفتگی تمشک، شاه توت، زغال اخته، سیب معطر، گیلاس، آلبالو و پودر لیموی سبز، برای پیشگیری و درمان سرطان مورد تاکید می باشد. خوردن خرما با پوست و همچنین خارک، اثر اثبات شده ای در کاهش ریسک ابتلا به سرطان دارد. مصرف برگ و تخم گیاه تاج خروس چه به صورت دمنوش و چه به صورت اضافه کردن به خورش ها، تاثیر بسزایی در جلوگیری از سرطان دارد.
ادامه مطلب
سرطان یکی از بیماری های کشنده شایع در عصر جدید است. متاسفانه این بیماری به صورت ناشناخته باقیمانده و هنوز دلایل ابتلا به آن مشخص نشده است. به همین علت است که درمان آن به صورت مشخص وجود ندارد. البته طب سنتی توانسته با استفاده از بره موم گام هایی را برای درمان این بیماری بردارد.
ادامه مطلب
سرطان سینه یکی از شایع ترین بیماری ها در بین زنان است و به همین علت باید به شدت مورد توجه قرار گیرد. این سرطان علائم اولیه ای دارد که باید جدی گرفته شود. در صورتی که سرطان سینه در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود ، امکان درمان به شدت افزایش می یابد.هر گونه تغییر در شکل یا بافت سینه ها باید مورد بررسی پزشکی قرار بگیرد. به این ترتیب که هر گونه قرمزی یا بروز فرورفتگی های کوچک در پوست پستان و غیره می تواند نشان دهنده ی وجود بیماری سرطان سینه باشد. خستگی مزمن که پس از استراحت کردن برطرف نشود از نشانه های احتمالی سرطان است
ادامه مطلب
سرطان سینه یکی از رایج ترین سرطان ها در دنیاست که علائم خود را دارد، اما اکثر افراد نسبت به برخی از این علائمی که بدن بروز می دهد بی توجه بوده و اعلام خطر بدن را نادیده می گیرند. درست است که نیازی به نگرانی های بی مورد و وسواسی در مورد سلامتی نیست، اما نباید علائم جدی را نادیده گرفت.
ادامه مطلب