زنان ، زایمان و نازایی

Rss
یکی از مشکلات بسیار بزرگ در دنیای امروز ناباروری است. ناباروری باعث بروز مشکلات خانوادگی بسیار زیادی به ویژه در کشورهایی که برای آن ها خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است می شود. ایران یکی از این کشورها است که حتی بروز ناباروری باعث متلاشی شدن بنیان خانواده شده و زندگی ای موفق به طلاق منجر می شود. دقت کنید که ناباروری تنها به واسطه مشکلات زنان به وجود نمی آید و ممکن است مرد نابارور باشد. 
ادامه مطلب
 زایمان طبیعی می‌تواند بسیار شیرین و ساده باشد به شرط آن‌که از قبل برای آن آماده شده باشید. به جز نرمش‌های دوران بارداری و آگاهی پیدا کردن در مورد مراحل و شرایط زایمان، یاد گرفتن روش‌های کنترل درد و انرژی در طول زایمان می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. یکی از این روش‌ها تنفس صحیح است و ضمن آن‌که مانع تحلیل رفتن انرژی در طول زایمان می‌شود، سلامت خودتان و نوزاد در راه را تامین می‌کند و به خاطر اکسیژن رسانی به بافت‌های درگیر زایمان، درد را کاهش می‌دهد.
ادامه مطلب
‎اگر شما هم گیج شده اید و نمی دانید کدام روش زایمان را انتخاب کنید این مطلب راهنمای شماست تا با عوارض و مزایای زایمان طبیعی آشنا شوید و با چشم باز انتخاب کنید. در پست آینده نیز در مورد زایمان سزارین و مزایا و معایبش سخن می گوییم. ایران از نظر آمار سزارین در جهان رتبه دوم را دارد. این خبری است که نگرانی ها درباره شیوع بیش از حد سزارین در میان زنان ایرانی را برانگیخت ولی کم نیستند خانم هایی که از عوارض زایمان طبیعی رنج می برند و از اینکه سزارین را به جای روش طبیعی انتخاب نکرده اند، پشیمانند.
ادامه مطلب
زایمان یکی از مهمترین و پراسترس ترین ساعات یک مادر است. به همین علت است که انتخاب نوع زایمان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مادر و پدر باید تصمیم بگیرند که چه روشی را برای زایمان برگزینند. در یکی از پست های سایت ایران عسل در مورد عوارض و فواید زایمان طبیعی صحبت کردیم و حالا قصد داریم به سزارین بپردازیم
ادامه مطلب
متاسفانه در ایران سزارین افزایش چشمگیری داشته و به همین علت پزشکان متعهد و به خصوص طبیبان طب سنتی بر این باورند که باید افراد به سمت طب سنتی بروند. در واقع طب سنتی بیان می دارد که اولویت با زایمان طبیعی است مگر اینکه مادر و یا کودک دچار مشکلاتی شده باشند. البته اگر آگاهی مردم در مورد زایمان طبیعی بیشتر شود و از داروهای گیاهی مثل برخی از عسل های دارویی برای کاهش درد و عوارض استفاده شود ، قطعا رشد در میزان زایمان طبیعی را شاهد خواهیم بود.
ادامه مطلب
یکی از عمده نگرانی های تازه مادران پس از دوره طولانی بارداری، رسیدن به وزن قبلی و حتی تناسب اندام است. خیلی از خانم ها تصور می کنند بارداری فرم طبیعی بدنشان را تغییر خواهد داد و گریزی از آن نیست. به همین دلیل هم با ناامیدی به زندگی ادامه داده و در صدد راهی برای رسیدن به وزن قبلی نیستند. حال آن که تا رسیدن به تناسب اندام راهی نیست. البته رژیم گرفتن را در این دوران هرگز توصیه نمی شود. آنچه شما را در رسیدن به تناسب اندام کمک می کند، فقط تحرک و فعالیت جسمانی در محدوده طبیعی است.
ادامه مطلب
اگر خونریزی دوران قاعدگی بیش از حد و زیاد باشد، به آن منوراژی (Menorrhagia) می گویند. خونریزی زیاد قاعدگی باعث می شود دچار کم خونی شوید و گرفتگی عضلانی در شما بوجود آید و نتوانید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید
ادامه مطلب
یکی از مشکلات شایع در بین دختران ، فقدان قاعده گی است که دو مدل دارد . آمنوره اولیه و ثانویه . آمنوره ثانویه بسیار شایعتر از آمنوره اولیه است بسیاری از علل شایع آمنوره ثانویه شامل موارد زیر است:
ادامه مطلب
یکی از مشکلات شایع در بین زنان و دختران ، مشکلات قاعده گی است. این مشکل به سادگی با درمان های طبیعی مثل استفاده از برخی از عسل ها قابل حل است. توجه به این مورد بسیار اهمیت دارد تا مشکلات حادی به وقوع نپیوندد. یکی از این مشکلات فقدان قاعده گی است که می تواند مشکلات بسیار زیادی را ایجاد نماید. 
ادامه مطلب
یکی از مشکلات شایع در بین دختران جوان ، قاعدگی دردناک است. در واقع قاعدگی دردناک باعث می شود تا دوران سخت قاعدگی و پریود برای بانوان سخت تر از آنچه که هست شود. این مشکل اما راهکارهای مناسبی دارد که یکی از آن ها استفاده از عسل های درمانی با خاصیت کاهش درد های ناشی از قاعدگی دردناک است. قاعدگی دردناک به سادگی با استفاده از عسل آویشن ، عسل رازیانه و یا عسل شبدر بهبود می یابد. بهتر است برای درمان عادت ماهیانه دردناک از دارو استفاده نشود چرا که عوارض بسیار زیادی دارد.
ادامه مطلب
عده زیادی از مادرانی که برای اولین بار باردار شده اند از ترس درد حین زایمان به سزارین پناه می برند، غافل از این که پس از عمل باید درد زیادی تحمل کنند. ضمن این که هر بار جراحی سزارین به ایجاد چسبندگی هایی داخل شکم منجر می گردد که سرانجام باعث دردهای مزمن طولانی در سال های بعد می شود.
ادامه مطلب
اگر چرخه ی قاعدگی شما گه گاهی نامنظم می شود ، احتمالاً مسئله ی چندان بزرگی نیست. اما آیا میدانید چه زمان باید نگران این موضوع شوید؟ چرخه ی قاعدگی همواره مثل ساعت دقیق نیست . برای برخی بانوان این چرخه دقیقاً طبق برنامه 28 روزه و برای برخی دیگر اصلاً قابل پیش بینی نیست.
ادامه مطلب
مبتلایان به این بیماری نباید هرگز به فکر حذف کامل منابع غذایی کربوهیدراتی از برنامه غذایی خود باشند . انرژی پایه و مورد نیاز بدن فرد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز باید مانند سایر افراد از کربوهیدرات ها تامین شود، اما نکته مهم، نوع، مقدار و ترکیب کربوهیدرات های دریافتی است. استفاده از رژیم های پر پروتئین و کم کربوهیدرات برای مبتلایان به این سندرم به هیچ وجه توصیه نمی شود.
ادامه مطلب
چه بسا از زوجهای جوان تمایلی به داشتن فرزند ندارند، اما پس از ازدواج در چند سال اول ، به دلیل مشکلات تحصیل وشرایط کاری علی رغم میل این زوج جوان ، مسائل باردار شدن همسر همیشه مورد بحث وتجسس است. منظور از تعریف نازایی آن است که زوجین پس از یک سال نزدیکی طبیعی ، باروری وحاملگی در زن صورت نگیرد. هر چند اکثریت زنان پس از سال اول زندگی شرایط باروری وحاملگی را پیدا می کنند. 
ادامه مطلب
هنگامي كه يك دختر متولد مي‌شود، تخمدان‌هايش حاوي ميليون‌ها تخمك نابالغ است. به طور معمول در هر ماه تنها يك تخمك، بالغ و رها مي‌شود. هنگامي كه تخمك از تخمدان آزاد مي‌شود، ۱۲ تا ۲۴ ساعت پيش از لقاح احتمالي، مي‌تواند زنده بماند. هر تخمكي كه لقاح پيدا نمي‌كند، بوسيله پوشش رحم جذب مي‌شود.
ادامه مطلب
درصد های مختلفی به دلیل و علل نازایی مردان و زنان اختصاص میابد که معلوم نیست هر کدام تا چه حد صحیح باشد. اما آنچه که مشخص است درصد بالایی از علت ایجاد نازایی در بین زوج های جوان به بانوان مربوط می شود. باید دانست که با پیشرفت هایی که صورت گرفته اکثر این مشکلات قابل حل است اما هزینه بالا و یا مشکلات دیگری مانع از برطرف کردن مشکلات نازایی در زوج های جوان می شود. البته راه های طبیعی و سنتی برای این مشکلات وجود دارد که در مقالات بعدی به آن اشاره خواهد شد.
ادامه مطلب
متخصصان و کارشناسان ناباروري در سراسر جهان براي ناباروري در ميان زوجها دلايل مختلفي را ميشناسند. البته در دنیای مدرن امروز نیاز است که دلایل نوینی که ایجاد کننده نازایی است را به نحو احسنت بشناسیم تا بتوانیم تا جایی که امکان دارد از آن ها اجتناب کنیم.
ادامه مطلب
در این مقاله قصد داریم به نکاتی در مورد روش های درمان نازایی با استفاده از پزشکی جدید بپردازیم. البته باید دانست که این روش ها عموما هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت. در حال حاضر دنیای مدرن به سمت استفاده از درمان های طبیعی مثل استفاده از ژله رویال در درمان نازایی پیش می رود ، اما دانستن روش های درمان پزشکی جدید نیز خالی از لطف نیست. 
ادامه مطلب
در واقع وقتی یك پزشك می تواند بگوید كه شما تازه سه ماه است كه می خواهید بچه دار شوید و نشده اید و فعلا چند ماه دیگر صبر كنید كه ابتدا زوج را ببیند، سوالاتی از آنها بكند، معایناتی انجام دهد و بعد به این نتیجه برسد كه ظاهرا مشكلی نیست و كمی صبر كنید. در حالی كه اگردر همان ملاقات اول با پزشك حتی اگر یك ماه از ازدواج زوج گذشته باشد، معلوم شود كه مثلا شوهر در نوجوانی عملی روی بیضه ها داشته است، صبر كردن معنی ندارد.
ادامه مطلب
یکی از بیماری های رایج بین بانوان ، عفونت دستگاه تناسلی و عفونت رحم است که همین موضوع خود دلیلی برای ایجاد نازایی در بانوان است. این عفونت می تواند باعث ایجاد نازایی شده و برای از بین بردن این عفونت نیز باید هزینه های گزافی پرداخت شود.
ادامه مطلب