درمان کـبـد چرب

Rss
یکی از بیماری های شایع در دنیای امروز به خصوص در ایران کبد چرب است. کبد دومین عضو بزرگ در بدن انسان است و مسئول به اصطلاح رد کردن تمام مواد غذایی و نوشیدنی مصرف شده از صافی است. یعنی کبد باعث می شود غذاهای ناسالم وارد بدن انسان نشود. کبد به طور طبیعی خود را توسط سلول هایی ترمیم و پاکسازی می کند اما اگر فاکتورهای منفی وارد شده زیاد باشند در این کار اختلال رخ می دهد.
ادامه مطلب
کدام یک از داروهایی که معمولا مردم زیاد مصرف می‌کنند به کبد آسیب می‌رسانند؟ معمولا همه داروها عوارض جانبی خاص خود را دارند و به اعضای مختلف بدن آسیب می‌رسانند که کبد نیز از این امر مستثنی نیست. در این میان می‌توان به داروهای ضددرد و تب‌بر اشاره کرد که مردم خودسرانه مصرف می‌کنند. 
ادامه مطلب
با توجه به معرفی عللی (چاقی، دیابت)  که باعث بروز بیماری کبد چرب می شود، در همین ابتدای گزارش مشخص شد که با انجام دادن ورزش می توان از عللی که خطر بروز بیماری کبد چرب را افزایش می دهد ، جلوگیری کرد.در واقع بهترين روش و آسان ترين راه درمان کبد چرب حذف عوامل ايجادکننده بيماري است. 
ادامه مطلب
از ساده‌ترین داروها تا پیچیده‌ترین آنها اگر بدون تجویز پزشک و خودسرانه و غیرمنطقی مصرف شوند می‌توانند عارضه کبدی ایجاد کنند.  کبد به عنوان یکی از اعضای مهم و حیاتی بدن، علاوه بر تأثیر در خون‌سازی، در سم‌زدایی و متابولیسم (سوخت و ساز) مواد در بدن نیز مؤثر است.
ادامه مطلب
با اینکه سیستم‌ایمنی بدن از ما دربرابر خطرات محافظت می‌کند، اما این کبد است که از سیستم ایمنی بدن در مواجهه با پرکار شدن محافظت می‌کند.خودداری از مصرف بی‌اندازه دخانیات، الکل، قهوه و قند سفید و انجام تمرینات ورزشی سبک و نوشیدن مقدار زیادی آب به سالم نگه داشتن کبد کمک می‌کند.
ادامه مطلب
بیماری های مختلف کبدی به دلایل مختلف ایجاد می شوند و امروزه بسیار شایع تر از قبل در حال گسترش در جامعه ما هستند. اشنایی با این عوامل می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری نماید. در ادامه قسمت قبل در این بخش موارد دیگری که خطر ابتلا به بیماری های مختلف کبدی را افزایش می دهند بررسی می کنیم.
ادامه مطلب
همانند بسیاری دیگر از بیماری ها، ژنتیک نقش چشمگیری در احتمال ابتلا به مشکلاتی که می توانند بر کبد تاثیرگذار باشند، ایفا می کند. در حقیقت، این امکان وجود دارد که یک ژن معیوب به ارث رسیده از والدین به شکل گیری نارسایی حاد کبد یا مزمن منجر شود. صرف نظر از این که طی چند سال یا چند هفته شکل گرفته باشد، نارسایی کبد یکی از خطرناک‌ترین مشکلات سلامت است که در صورت عدم درمان می تواند به مرگ بیمار منجر شود. دو نوع نارسایی کبد وجود دارند: نارسایی حاد کبد که می تواند طی یک بازه زمانی کوتاه شکل بگیرد و نارسایی مزمن کبد که می تواند چند سال ادامه داشته باشد.
ادامه مطلب
یکی از شایع ترین بیماری های جهان در دنیای امروز ، بیماری کبد چرب است. این بیماری خطرناک می تواند مشکلات زیادی برای انسان به وجود آورده و حتی منجر به مرگ شود. دانشمندان علت اصلی این بیماری را سبک زندگی غلط افراد می دانند که باید اصلاح شود.قصد داریم در این پست به معرفی انواع بیماری کبد چرب بپردازیم. آشنایی هر چه بیشتر با این بیماری می تواند به پیشگیری و درمان آن کمک کند. بیماری کبد چرب البته در درجه اول باید " جدی " گرفته شود تا هم از بروز آن پیشگیری گردد و هم درصورت ابتلا درمان ساده تری پیش گرفته شود.
ادامه مطلب
از آنجایی که بخش اعظم فعالیت های مربوط به کبد در طول شب انجام می پذیرد، بنابراین با وارد کردن حجم فراوانی از مواد غذایی به این ارگان، آن هم در هنگام خوابیدن بیشتر از همیشه کبد را درگیر می کنید. این اتفاق خصوصا زمانی که مواد غذایی بسیار چربی از جمله مارگارین وارد بدن شود، افزایش هم پیدا می کند.
ادامه مطلب
کبد یکی از بزرگ ترین و مهم ترین ارگان های بدن به شمار می آید و با برعهده داشتن بیش از ۵۰۰ کارکرد حیاتی در بدن، این وظیفه مهم را ایفا می کند. از جمله این وظایف می توان به تصفیه خون، از بین بردن سموم، تبدیل مواد غذایی به انرژی و ذخیره ویتامین ها و مواد معدنی اشاره کرد.
ادامه مطلب
اگر در هضم غذا دچار مشکل شده‌اید، نفخ می‌کنید، حالت تهوع دارید و غیره احتمال دارد کبدتان به مشکل برخورده باشد. یعنی اینکه باکش پر شده و دیگر نمی‌تواند مواد زائد را دفع کند. این‌گونه می‌شود که بدن دچار مشکل می‌شود. تمیز کردن کبد کار سختی نیست. برای اینکه احساس سبکی بکنید با چند توصیه‌ی ساده و بدون خطر می‌توانید کبدتان را تمیزکاری کنید. با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
اگر در هضم غذا دچار مشکل شده‌اید، نفخ می‌کنید، حالت تهوع دارید و غیره احتمال دارد کبدتان به مشکل برخورده باشد. یعنی اینکه باکش پر شده و دیگر نمی‌تواند مواد زائد را دفع کند. این‌گونه می‌شود که بدن دچار مشکل می‌شود. تمیز کردن کبد کار سختی نیست. برای اینکه احساس سبکی بکنید با چند توصیه‌ی ساده و بدون خطر می‌توانید کبدتان را تمیزکاری کنید.
ادامه مطلب
بعضي ‌ها اعتقاد دارند که پوست، آينه تمام‌ نماي بيماري ‌هاي داخلي است و اين بيماري ‌ها مشکلات خودشان را روي پوست نمايان مي ‌کنند.
ادامه مطلب
همه انسان ها یک عضو بسیار مهم و حساس دارند که به نام کبد یا جگر آن را میشناسند ، اما متاسفانه به اهمیت آن و نحوه عملکرد و کارکرد های آن و همچنین انواع بیماری های این عضو حیاتی بدن اسنان آگاه نیستند. جـِـگَر یا کَبـِد بزرگترین غده بدن است که در فعالیت‌های سوخت ‌و ساز بدن مانند گوارش نقش دارد.
ادامه مطلب
کبد یکی از مهمترین اندام بدن به حساب می اید. این قسمت از بدن که در واقع بزرگترین غده بدن انسان محسوب می شود ، عملکرد بسیار حیاتی و حساسی را برای انسان به عهده دارد و وظایف محوله به کبرد توسط هیچ دستگاه دیگری در بدن قابل انجام نیست. آشنایی هرچه بیشتر با این عضو بدن می تواند کمک بسیار زیادی به مراقبت هرچه بیشتر از این غده انسان نماید.
ادامه مطلب
یکی از انواع بیماری های کبدی ، سیروز کبد است. این نوع مشکل یکی از حاد ترین انواع مشکلات کبدی محسوب می شود و درمان آن بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممکن است. البته برای بهبود عملکرد های کبدی ، طب سنتی با استفاده از منابع طبیعی قادر به بهبود و درمان انواع بیماری های کبدی است اما طب نوین نتوانسته این بیماری ها را به صورت مشخص درمان نماید. 
ادامه مطلب
بیماری های کبد ، به خصوص کبد چرب که این روزها اکثر افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند ، علائم خاصی نداشته و به همین علت است که به بیماری های کبدی ، بیماری های خاموش نیز اطلاق می شود. همین موضوع توانسته مشکلات فراوانی را برای افراد ایجاد کند. قصد داریم به صورت کوتاه به برخی از این علائم بپردازیم.
ادامه مطلب
یکی از انواع بیماری های کبدی ، سیروز کبدی است که باعث ایجاد مشکلات فراوانی در بدن انسان می شود. سیروز کبدی حتی ممکن است باعث مرگ شود. البته طب سنتی با درمان های طبیعی می تواند این بیماری را کنترل و حتی آن را درمان نماید اما طب نوین تنها به ارائه راهکارهایی برای پیشگیری و در نهایت تاخیر در پیشرفت آن بسنده می کند.
ادامه مطلب
هپاتیت یکی از انواع بیماری های کبدی به حساب می اید. این بیماری انواع مختلفی دارد و در قدیم از آن به عنوان زردی نیز یاد می شده است. علت این موضوع زرد شدن پوست و همچنین چشم فرد مبتلا به هپاتیت بوده است. نام دیگری که به برخی از انواع هپاتیت اتلاق میود ف یرقان است. در واقع یرقان و زردی هر دو یک نوع بیماری هستند. 
ادامه مطلب
یکی از مشکلاتی که برای کبد بهعنوان بزرگترین غده انسان به وجود می آید ، سیروز کبدی است. این بیماری بسیار خطرناک بوده و به این علت که به صورت خاموش پیشروی می کند می تواند مشکلات عدیده ای را به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم نگاهی کوتاه داشته باشیم به علل و عواملی که برای ایجاد سیروز کبدی زمینه سازی کرده و باعث به وجود آمدن این بیماری خطرناک می شوند.
ادامه مطلب