درمان پروستات

Rss
یکی از مهمترین اعضا بدن مردان، پروستات است. پروستات غده کوچکی است به اندازه گردو که در زیر مثانه قرار دارد. پروستات طبیعی نرم بوده و فاقد توده است. این غده یکی از مهمترین ابزارهای مردانه برای باروری و امتداد نسل است. در صورت بروز مشکل در این ناحیه از بدن، درمان پروستات کمی سخت بوده و بهتر است از قبل به فکر پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف پروستات بود.
ادامه مطلب
یکی از مهمترین و دوست داشتنی ترین محصولاتی که توسط زنبور عسل تهیه می شود، گرده گل است. گرده گل خواص فوق العاده زیادی دارد و به همین علت در درمان بسیاری از بیماری ها از این ماده حیات بخش استفاده می شود. البته اینکه گرده گل از چه گل هایی به دست آمده باشد نیز خود یک موضوع تخصصی است که امروزه آنقدر ها به مسئله جداسازی آن دقتی نمی شود.
ادامه مطلب
غده پروستات فقط در مردان دیده می‌شود و زیر گردن مثانه قرار گرفته است. این غده چنانچه بزرگ شود مجرای خلفی را مسدود می‌کند و باعث علائم ادراری می‌شود. غده پروستات ترشحات انزال را افزایش می‌دهد و ۲۰ تا ۳۰ درصد حجم منی از ترشحات پروستات است و ترشحات آن در سرعت و فعال کردن نطفه‌ها دخالت دارد.
ادامه مطلب
مشکلات پروستات و به ویژه سرطان پروستات نوعی بیماری بد در بین مردان است که باید به صورت کامل جدی گرفته شود. درمان ها و پیشگیری های طبیعی مثل مصرف گرده گل که از فراورده های زنبور عسل است می تواند تاثیر بسزایی در درمان این بیماری داشته باشد. 
ادامه مطلب
داروهائی که سبب مهار گیرنده های آلفا در کپسول پروستات شده و با انبساط عضلات صاف موجود در کپسول پروستات سبب باز شدن گردن مثانه و آسان شدن تخلیه مثانه می شوند. در حالت طبیعی وقتی انزال روی می دهد گردن مثانه بصورت خودکار بسته شده و سبب می شود که مایع منی بیرون بریزد.
ادامه مطلب
یکی از بیماری های شایع در بین مردان ، بیماری پروستات است. انواع بیماری پروستات که در سایت ایران عسل به آن اشاره شده است. یکی از راهکارهایی که با آن به درمان پروستات می پردازند ، جراحی است. جراحی پروستات عوارض زیادی دارد که یکی از آن ها تاثیر بر عملکرد جنسی در مردان می باشد. 
ادامه مطلب
در مردان آلت تناسلی دارای دو جسم غاری است که سرشار از عضلات صاف می باشند. هرگاه عضلات صاف متسع یا گشاد شوند، جریان خون ورودی به آلت تناسلی بیشتر شده و سبب نعوظ در مردان می شود و هر گاه عضلات صاف منقبض شوند، سبب خروج خون از آلت تناسلی شده و حالت شلی آلت تناسلی ایجاد می شود. این مهمترین مکانیسم نعوظ در مردان است و با استفاده از داروهای مختلف می توان انبساط یا انقباض عضلات صاف موجود در آلت تناسلی را تغییر داد. 
ادامه مطلب
توجه به بیماری های پروستات به عنوان بیماری های خاص مردانه برای مردان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بیماری های پروستات 3 مدل هستند که در قسمت قبل به شایع ترین نوع آن اشاره کردیم و حالا با دو نوع دیگر آن اشنا می شویم. دومین نوع پروستات التهاب پروستات است که می‌تواند حاد یا مزمن باشد و در هر سنی مردان را مبتلا سازد.
ادامه مطلب
بیماری پروستات یکی از بیماری های شایع در بین مردان است که می تواند به صورت عادی و یا حتی خطرناک باشد. در این قسمت با نوع اول از این بیماری آشنا می شویم: اول بزرگی خوش خیم سرطانی یا بزرگ شدگی غیر سرطانی پروستات است که در اثر آن بافت پروستات بزرگ و متورم شده و نهایتا جریان خروج ادرار را قطع می‌کند، در نتیجه ادرار درون مثانه باقی می‌ماند. بزرگی خوش خیم پروستات معمولا در مردان بالای ۶۰ سال رخ می‌دهد‌ (مردان زیر ۵۰ سال ندرتا دچار آن می‌شوند). علت غالب بزرگ شدگیهای پروستات بزرگی خوش خیم می‌باشد.
ادامه مطلب
بیماری پروستات یکی از بیماری های شایع در مردان به شمار می رود که ممکن است به سرطان پروستات نیز تبدیل شود. مدارا کردن با پروستات در حین بیماری می تواند از اثرات بد ناشی از این بیماری بکاهد و مشکلات را به حداقل برساند.  در پست های قبلی به نکات تغذیه ای در مورد پروستات اشاره کردیم و دراین پست به نکات پایانی می پردازیم.
ادامه مطلب
یکی از مشکلات بسیار حاد در مردان ، مشکلات حاد پروستاتیت است که ممکن است به مشکلات عدیده ای در این زمینه منجر شده و حتی به سرطان تبدیل شود.  پروستات غده ای است حدودا به اندازه یک گردو که درست زیر مثانه در مردان قرار دارد و بخشی از سیستم تناسلی مردان را تشکیل می دهد. پروستات در دو مقطع زمانی بزرگ می شود، اولین مقطع اوایل دوران بلوغ و مرحله دوم حدودا از سن ۲۵ سالگی است. 
ادامه مطلب
تورم پروستات كه به خصوص در افراد مسن، ناشي از بزرگ شدن غده پروستات مي‌باشد، علائمي نظير: مشكلات دفع ادرار، جريان ضعيف و منقطع بودن ادرار، تكرر ادرار به خصوص در شب، عدم توانايي دفع ادرار براي كوتاه مدت و احساس تخليه نشدن كامل مثانه پس از خروج ادرار را به همراه دارد. علاوه بر موارد فوق چنانچه تورم پروستات بيش از حد طبيعي باشد، مي‌تواند موجب اختلال در حركات دودي معده(اسهال، يبوست)، نارسايي كليه(مانند افزايش فشارخون و ضربان قلب، عفونت پرده‌هاي اطراف قلب، رنگ پريدگي بستر ناخن) و اختلالات عصبي گردد.
ادامه مطلب
رژيم‌هاي حاوي غذاهاي چرب (اسيدهاي چرب اشباع شده) و گوشت‌ها به خصوص در افراد چاق. مصرف گوشت‌هاي حاوي اسيد آراشيدونيك و گوشت‌هاي خام. رژيم‌هاي غذايي حاوي اسيد آلفالينولنيك و يا وجود سطح بالاي اين ماده در خون. مصرف زياد گوشت قرمز
ادامه مطلب
پروستات پروتئینی را تولید می‌کند که آنتی‌ژن اختصاصی پروستات(PSA) نامیده می‌شود. این پروتئین وارد مایع انزالی می‌شود و در زمان مناسب به حفظ حالت مایع منی کمک می‌کند و مانع لخته شدن آن می‌شود.PSA که خاصیت آنزیمی دارد، به شکل یک گلیکوپروتئین به وسیله سلول‌های پوشاننده خوشه‌های غددی و مجاری پروستات تولید می‌شود. میزان این پروتئین را می‌توان در خون نیز اندازه گرفت. آزمایش میزان PSA در خون برای شناسایی سرطان پروستات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ادامه مطلب
غده پروستات ترشحاتی قلیایی و شیری رنگ را در خود ذخیره و ترشح می‌کند که معمولا 25 تا 30 درصد حجم منی را به همراه سلول‌های اسپرم و مایع کیسه‌های منی‌ تشکیل می‌دهد.  در یک مرد سالم پروستات اندکی بزرگ‌تر از یک گردو است؛ در جلو و اندکی پایین‌تر از مثانه قرار دارد و پیشابراه را درست در زیر مثانه احاطه می‌کند و می‌توان در حین معاینه مقعدی آن را لمس کرد. پیشابراه درون پروستات با نام «پیشابراه پروستاتی» با دو مجرای انزالی به هم می‌پیوندد.
ادامه مطلب
با اینکه در اکثریت آقایون سرطان پروستات قبل از شروع بروز علائم تشخیص داده می‌شود اما خیلی مهم است که با نشانه‌ها و علائم این بیماری آشنا باشید.کسانیکه نگران خود یا عزیزانشان هستند که مبادا به سرطان پروستات مبتلا شوند، باید اصول مربوط به علائم اولیه این بیماری را بدانند.
ادامه مطلب
 تشخیص و درمان سرطان پروستات در ابتدای ابتلا بسیار آسان است اما وقتی این سرطان پیشرفته شود می‌تواند دیگر ارگان‌ها را آلوده کرده و درمان را سخت کند. با کمک یک آزمایش خون ساده و اندازه‌گیری آنتی‌ژن پروستاتیک خاص AP5 می‌توان بیماری را در همان مراحل نخست شناسایی کرد.
ادامه مطلب
پروستات یک غده در بدن مردان است که بسیاری از فعالیت های جنسی مردان توسط این غده صورت می گیرد. این غده یکی از حساس ترین نقاط بدن مردان است و باید از جوانی به آن رسیدگی شودتادر پیری مشکلات بزرگی برای آن پیش نیاید. سرطان بد ترین نوع از این مشکلات است...
ادامه مطلب
اصولا مواد غذایی که رنگ های قرمز، بنفش و سبز تیره دارند یا به عبارت دیگر پررنگ ترند مانند انگور سیاه و قرمز، آلو سیاه، کلم قرمز، توت فرنگی، شاتوت، گوجه فرنگی، سویا (نه فرآورده های آن) و هویج حاوی آنتی اکسیدان های بالایی هستند. ثابت شده این گونه مواد غذایی که به مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان دارند در پیشگیری و کنترل برخی از بیماری ها از جمله سرطان پروستات تاثیرگذارند...
ادامه مطلب
ماهی تن یکی از ماهی هایی است که غنی از اسیدهای چرب امگا 3 بوده و برای رشد مغز و سیتسم عصبی و شبکیه چشم بسیار مفید است و بهتر است افراد کنسرو ماهی که از ماهی تن تهیه شده باشد را مصرف نمایند چرا که منبع بسیار خوبی از نظر تغذیه ای بوده و غنی از پروتئین بوده که برای دوران رشد بسیار مفید است این نوع ماهی فاقد اسیدهای چرب اشباع شده است و در مقابل سرشار از اسیدهای چرب امگا3 است که بر مصرف آن تاکید می کنیم.
ادامه مطلب