عسل تک گیاهمقایسه کالا (0)


عسل آویشن

عسل آویشن

آویشن یکی از شناخته شده‌ ترین گیاهان مکملی از تیره نعنا است . آویشن درختچه‌ ای کوتاه و پرشاخه است که برگهای نازک و متقابل دارد و دارای گل‌هایی سفید چتری و منفرد است .  محمد زکریای رازی معتقد است آویشن نفخ شکن ، موجب گرمی تن و گوارش خوراک است .    مشخصات گیاه آویشن آویشن گیاهی است علفی، چندساله که شبیه به پونه کوهی است .در ایران تقریبا در تمام مناطق معتدل می روید. دارای ساقه هایی کوتاه و ر..

400,000 ریال

عسل اکالیپتوس

عسل اکالیپتوس

اکالیپتوس ( Eucalyptus) درختی چند ساله و بومی استرالیا است برگهای آن دو جور هستند ، برگهای جوان آن به شکل قلب ، متقابل ، افقی ولی برگهای مسن و کهن آن متناوب است . به‌طور کلی برگهای اوکالیپتوس دایمی ، همیشه سبز ، ناخزان ، داسی شکل ، اغلب سبز مایل به کبود و کمی مومی است. این درخت در دشت های مرکزی ایران مانند خوروبیابانک و شهرهای جنوبی ایران زیاد دیده میشود این درخت یکی از سریع رشد ترین درختان دنیا است و گل های آن دارای بیشترین د..

350,000 ریال

عسل بادام

عسل بادام

درخت بادام از درختان میوه به بلندی 8- 6 متر است . این درخت بومی مناطق با آب‌ و هوای مدیترانه‌ ای آسیای معتدل غربی است و در زمانی که شکوفه‌ ها باز می‌شوند ، درخت زینتی بسیار زیبایی می‌باشد . درخت بادام دارای یک سیستم ریشه‌ بندی قوی عمودی و تاج مدور است و ریشه‌های قوی آن امکان می‌دهد که حتی در شرایط نامساعد خاک و با کمی رطوبت نیز خوب رشد کند و به حیات خود ادامه دهد . برگهای آن ساده و در شاخه‌های تاز..

350,000 ریال

عسل بهار نارنج

عسل بهار نارنج

مرکبات (Citrus) از مهم‌ترین تیره میوه‌ های نیمه‌ گرمسیری هستند ، که خاستگاه اصلی آن ایران ، هند ، چین و ژاپن است . از مهم‌ترین مرکبات ایران می توان به پرتقال ، نارنگی ، لیمو ترش ، لیمو شیرین ، گریپ فروت ، نارنج ، ترنج ، و بالنگ اشاره کرد. عسل مرکبات سرشار از آنتی اکسیدان‌ها ، پتاسیم و بتاکاروتن است که برای حفظ سلامت بدن بسیار مفید است .    نارنج درختی است همیشه سبز و زیبا که نام آن هم..

350,000 ریال

عسل جاشیر

عسل جاشیر

دکتر پولاک که سالها در حرفه طبابت و تحقیق در گیاهان مکملی هم‌ زمان با دکتر شلیمر در ایران می‌ زیسته ، معتقد است که جاوشیر صمغ رزینی است که از گیاهی به نام‌Diplotaenia cochrydifolia گرفته می‌شود و این گیاه را در دامنه‌های کوههای شمال شهرستان تهران نزدیک آزادبر دیده است . جاوشیر گیاهی است چندساله علفی بلندی ساقه آن در حدود یک متر . ساقه آن استوانه‌ای پوشیده از تار سفید پنبه‌ای که به ساقه رنگ خاکس..

350,000 ریال

عسل جعفری

عسل جعفری

جعفری گیاهی است علفی دو ساله ادویه‌ای ، بسیار معطر دارای برگهای با بریدگی به رنگ سبز و پرپشت که در قسمت فوقانی ساقه به شکل نوارهای بریده باریک درمی‌آید . ساقه‌ های گل‌ دهنده آن به بلندی 70- 60 سانتی‌متر که در انتهای آنها گلهای ریز سبزرنگ به صورت چتر مرکب ظاهر می‌شود . میوه آن خاکستری دارای سه پهلو است . قدرت نامیه آن حد اکثر 4 - 3 سال دوام دارد . تکثیر آن از طریق کاشت بذر صورت ..

350,000 ریال

عسل دیابتی

عسل دیابتی

آیا عسل برای بیماران دیابتی مناسب است؟ آیا عسل برای افراد دیابتی منع شده است؟ آیا انواع خاصی از عسل هستند که برای بهبود دیابت مفید باشند؟ اینها سوالاتی هستند که افراد دیابتی در مواجهه با عسل می پرسند. عسل یک غذای شیرین هست که تقریبا 70 درصد آن از کربوهیدرات تشکیل شده است و یک قاشق غذاخوری عسل تقریبا 17 گرم کربوهیدرات دارد . بنابراین نمی تواند در مقدارهای زیاد به افراد دیابتی تجویز شود . افرادی که از دیابت رنج می برند در..

350,000 ریال

عسل رازیانه

عسل رازیانه

رازیانه گیاهی است علفی یکساله و دوساله که ارتفاع آن تا 5/ 1 متر می‌رسد . ساقه آن دارای شیار های طولی موازی است . برگهای آن با بریدگی عمیق به طوری است که برگ تبدیل به نخها می‌شود . دمبرگها در نزدیک ساقه حالت غلاف پیدا می‌کند . گلهای آن زرد و بدون طبق به صورت چتر گروهی در انتهای شاخه گل‌دهنده ظاهر می‌شود . میوه آن کوچک به طول 12- 6 میلی‌متر و عرض 3- 2 میلی‌متر که طرفین آن ضخیم است . بوته رازیان..

350,000 ریال

عسل ریحان

عسل ریحان

ریحان ، گیاهی یکساله به بلندی 60 سانتی‌متر است . گلهای آن کوچک مایل به سبز یا ارغوانی و یا سفید می‌باشد و پشت برگهای آن سبز خاکستری و روی برگهای جوان آن سبز روشن به شکل بیضی ، نوک‌ تیز با دندانه‌ های ریز و معطر است . تخم آن سیاه ، ریز  و کمی زبر می‌باشد . تکثیر آن با کشت تخم آن به سادگی انجام می‌شود . ریحان بومی فلات ایران است و در ایران و افغانستان به‌طور خودرو می‌روید ولی عملا تولید فعلی آن در ایران ..

350,000 ریال

عسل زنیان

عسل زنیان

گیاه زنیان یکساله است ، بلندی آن کمی از زیره سیاه بیشتر و در حدود یک متر ولی از نظر شکل و برگ و رنگ گل شبیه زیره سیاه است. ساقه آن پرشاخه است. برگهای آن بریده‌ بریده و نخی‌ شکل می‌باشد . گلهای آن کوچک سفید است . میوه گیاه که زنیان نامیده می‌شود کوچک ، تخم‌مرغی‌ شکل به رنگ زرد تیره می‌باشد و در سطح میوه 5 خط طولی نازک به رنگ زرد روشن وجود دارد . معطر و بوی عطر تیمول از آن استشمام می‌شود. میوه و ریشه آن د..

350,000 ریال

عسل زولنگ

عسل زولنگ

زولنگ از جمله گیاهان مکملی با پتاسیل های ناشناخته است که رو به فراموشی است این گیاه دارای مصارف متعددی همچون سبزی کاری ، گل کاری و مکملی و از جمله مصارف مکملی این گونه مدر ، مسکن درد ، اشتها آور و خاصیت آنتی اکسیدانی است . محققان به تازگی دریافتند که از گیاه زولنگ می توان برای کاهش آهن خون در بیماران تالاسمی هم استفاده کرد .  در مکمل سازی سنتی ایران به بسیاری از خارهای مکملی که تعداد آن ها از ده گونه بیش..

350,000 ریال

عسل سیاه دانه

عسل سیاه دانه

سیاه‌ تخمه مزروع (N .sativa) گیاهی است علفی یکساله پوشیده از کرک ظریف با برگهای تقسیم‌شده با بریدگی‌های خیلی عمیق به‌ طوری که برگ را به صورت تعدادی نوار باریک درمی‌آورد . رنگ برگ سبز غباری ، گلهای آن منفرد ، برگچه‌های زیر گل درشت به رنگ آبی یا سفید و گلبرگ ها خیلی کوچک و به شکل سر چپق است . دانه‌های آن کوچک سیاه و وقتی فشار داده شود بوی مطبوعی از آن استشمام می‌شود . و به همین علت سیاه‌ تخمه را در ..

400,000 ریال

عسل شبدر

عسل شبدر

شبدر طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت گرم و تر می‌باشد. ترکیبات شیمیایی از نظر ترکیبات شیمیایی در شبدر گل قرمز معمولی، بنام‌Trifolium pratense L . که مورد تجزیه قرار گرفته است، وجود اسانس روغنی فرّار و گلوکوزید تریفولین و ایزوتریفولین در شکوفه‌های آن تأیید شده است .  شبدر قرمز به عنوان یک منبع عالی از ویتامین C، کلسیم، منیزیم، کروم، فسفر، پتاسیم، نیاسین، و تیامین در نظر گرفته می شود. همچنین شبدر قرمز یک منبع ..

350,000 ریال

عسل شوید

عسل شوید

گیاهی است یکساله به ارتفاع 100- 40 سانتی‌متر ساقه آن قائم استوانه‌ای بی‌کرک دارای شیارهای عمودی برگها متناوب، پهنک ‌برگ به تقسیمات ریز نخ شکل نازک تقسیم شده به رنگ سبز تیره و بی‌کرک گلهای آن کوچک زردرنگ که به صورت گروهی مانند چتر در انتهای شاخه گل‌دهنده قرار دارد. شود به‌طور خودرو در مناطق مختلف ایران در سائین قلعه، تبریز، خراسان، اترک، بین شیروان، بجنورد و در تفرش می‌روید و تقریبا در تمام مناطق کشور به&zwn..

350,000 ریال

عسل قنقال

عسل قنقال

قنقال ، گیاهی نام آشنا برای کوه نوردان و طبیعت گردان ایرانی است چرا که در بیش تر نواحی ایران زیست می کند . این گیاه از نوع گیاهان گلدار محسوب می شود ، به زبانی ساده تر گل آن همان توپ گرد ، زیبا اما تیغ دار است ، این نوع گیاهان حدودا 120 زیر گونه دارند که از لحاظ رنگ بندی با هم تفاوت دارند اما پایه ی تشکیل دهنده ی همه ی آنها یکی است . گل این گیاه دارای تیغ های بسیاری است که در کنار هم یک توپ تیغی را شکل دادند حال اگر گل را به شکل ک..

350,000 ریال

نمايش 1 تا 15 از 22 (2 صفحه)