امتیاز :
5 از 1 نظر

عسل زنیان 500 گرمی

مجموعه: عسل تک گیاه

  • قیمت: 360,000 ریال

 

عسل تک گیاه چیست

اگر پوشش گیاهی یک مزرعه یا دشت غالبا از یک نوع گیاه باشد، زنبورعسل بیشتر شهد گل های همان گیاه را به عسل تبدیل می کند. این نوع عسل را "عسل تک گل" یا " عسل دارویی " می گویند. هر یک از عسل های تک گل، خواص درمانی شگفت آوری دارد که مختص همان نوع عسل است. 

با صدای ایران عسل با زندگی زنبور عسل آشنا شوید

 

ترکیبات

عسل طبيعي زنیان (توليد شده از شهد گل هاي زنیان توسط زنبور عسل)

مشخصات گیاه

زنیان گیاهی یک ساله است. بلندی آن در حدود یک متر است. ساقه آن پرشاخه بوده و برگ های آن بریده‌ بریده و نخی‌ شکل می‌باشد . گل های آن کوچک و سفید رنگ است. میوه گیاه که زنیان نامیده می‌شود کوچک ، تخم‌مرغی‌ شکل و به رنگ زرد تیره می‌باشد و در سطح میوه 5 خط طولی نازک به رنگ زرد روشن وجود دارد . معطر است و بوی عطر تیمول از آن استشمام می‌شود. میوه و ریشه آن در طب سنتی مورد توجه می‌باشد .

با صدای ایران عسل خواص و فرآورده های عسل را بشناسید

این گیاه بیشتر در مزارع غلات و در پرچین ها در نواحی مختلف اروپای مرکزی ، در آسیا در هندوستان ، ایران و مصر می‌روید . در ایران در مناطق شرقی بلوچستان در هودیان و چاه قنبر می‌روید و نام محلی آن «اجوان» و «اسپرکای» می‌باشد.

منطقه رویش گیاه

شرق کشور ، بلوچستان ( فلور ایران ) آذربایجان ، تبریز ، اصفهان ، خوزستان بین ایذه و ده دز در ارتفاعات 1100 متری فارس ، کرمان ، خراسان تربت حیدریه ، سیستان

خواص عسل

تصفیه کننده خون

کاهش دهنده چربی خون

بهبود سوء هاضمه و نفخ

بهبود ترشی معده

برطرف کننده انگل و کرم روده و معده

بهبود تهوع

بادشکن

خلط آور

ضد میکروب ، باکتری ، قارچ و عفونت

کنترل و بهبود اسپاسم

بهبود تشنج

ادرار آور ( مدر )

کاهش دهنده وزن

افزاینده شیر مادر

بهبود عوارض بعد از ترک اعتیاد

رنگ عسل

عقیقی روشن

زمان برداشت

اوایل آبانماه تا اواخر آذر ماه

بهترین طریقه مصرف

مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل زنیان با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.
نظرات (1)

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: عسل زنیان,