عسل بهار نارنج


توجه : هزینه های جانبی ( بسته بندی- حمل نقل ) بر عهده شهدینه گلها می باشد.

 

توضیحات

مرکبات (Citrus) از مهم‌ترین تیره میوه‌ های نیمه‌ گرمسیری هستند ، که خاستگاه اصلی آن ایران ، هند ، چین و ژاپن است . از مهم‌ترین مرکبات ایران می توان به پرتقال ، نارنگی ، لیمو ترش ، لیمو شیرین ، گریپ فروت ، نارنج ، ترنج ، و بالنگ اشاره کرد.


عسل مرکبات سرشار از آنتی اکسیدان‌ها ، پتاسیم و بتاکاروتن است که برای حفظ سلامت بدن بسیار مفید است . 

 

نارنج درختی است همیشه سبز و زیبا که نام آن همواره با عطر مست کننده ی بهار نارنج عجین بوده است که باعث شده این گیاه در صنعت عطرسازی کاربرد داشته باشد.

این درخت کوچک که تا ۹ متر هم می تواند رشد کند از دورگه گیری نارنگی و دارابی ، دو پیشگونه جنس مرکبات پدید آمده است . ترشی و کمی تلخی میوه ، مانع مصرف مستقیم آن شده و بیشتر آب آن به عنوان چاشنی مصرف می شود .
یکی از مهمترین پایه های پیوند مرکبات است و ارقام مرکباتی که روی این پایه پیوند زده می شوند نسبت به خشکی و سرما مقاوم تر هستند و خاک های سنگین با زهکش ضعیف را تحمل می کند .

شاخه ها دارای خار بوده و خارها نسبتا تیز است . برگ ها همیشه سبز و معطر ، به طول ۱۰- ۷ سانتیمتر هست و شکل برگ ها تخم مرغی - مستطیلی است . برگ ها نوک دار است و دمبرگ آن با بال پهن است .

گل ها بسیار معطر و سفید رنگ است و نحوه رویش آن چند تایی محوری است . از گل آن برای تهیه مربای بهار نارنج استفاده می شود . زمان رویش گل ها اوایل بهار است.

میوه ها کروی شکل و به قطر حدود ۸ سانتیمتر است . سطح میوه ناهموار است و گوشت آن ترش و پوستش تلخ می باشد .

مصرف نارنج به عنوان مکمل هم از قدیم رواج داشته است . میوه به شدت ترش آن سبب تحریک هضم و تسکین نفخ می شود . دم کرده میوه آن سردرد و تپش قلب و دلهره را آرام و همچنین تب را کاهش می دهد . آب آن دارای ویتامین C  فراوان است . روغن هایی از آن می گیرند که در غرب به عنوان مکمل استفاده می شود و به منظور کاهش ضربان قلب و تپش قلب و دلهره مصرف می شود و سبب تشویق و تحریک خواب و آرامش دستگاه هضم می شود .

در مقایسه با دیگر مرکبات نسبت به بیشتر خاک ها سازگاری دارد و به خاک های ضعیف و دارای رطوبت زیاد هم مقاوم است . در مقایسه با دیگر مرکبات سرمای بیشتری را می تواند تحمل کند و تا منفی ۶ درجه خشک نمی شود . برخلاف بیشتر مرکبات که بصورت پیوند بر روی پایه تکثیر می شوند ، ازدیاد نارنج توسط کاشت بذر صورت می گیرد .


کشور ایران مقام هفتم را در میان کشورهای تولید کننده مرکبات کسب کرده است ، که در این میان استان مازندران بیشترین سهم در تولید مرکبات را دارا می باشد و پس از آن استان هایی نظیر فارس ، کرمان و هرمزگان از دیگر تولید کنندگان مهم مرکبات می باشند .

عسل بهار نارنج حاصل فراوری شهد گل های این گیاه توسط زنبور عسل است این عسل مملوء از ویتامین C است و علاوه بر خواص عمومی عسل ها دارای خواص ویژه ای است که عبارتند از :

•    سرشار از ویتامین سی و انتی اکسیدان ها
•    پیشگیری از سرطان و بیماریهای عفونی
•    موثر در بهبود سرطان های دستگاه گوارش
•    تصفیه کننده خون و کاهنده کلسترول مضر،
•    اشتها آور،
•    ضد باکتری و قارچ
•    تقویت حافظه و انرژی زا
•    همه عسل های طبیعی و خالص برای اعصاب مفیدند اما عسل مرکبات که غالب آن پرتقال و بهار نارنج باشد برای اعصاب مفیدتر است.

 


منطقه رویش گیاه : باغات مرکبات جنوب و شمال کشور

رنگ عسل : زرد مایل به عقیقی

زمان برداشت عسل : اوایل تا اواسط تابستان

 

 

بهترین طریقه مصرف : مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل بهار نارنج با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن

این شربت از بهترین نوشیدنی ها است و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده دارد و تمام خواص عسل مصرف شده + میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی را دارد . 

میزان مصرف

بزرگسالان : روزانه 50-70 گرم

کودکان بالای یکسال : 20-30 گرم روزانه

 

نظرات (0)

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: عسل بهار نارنج,