خرید عسل - توجه به 5 نکته برای خرید عسل با کیفیت

خرید عسل یکی از مشکلاتی است که عموم مردم در هنگام خرید با آن مواجه می شوند. زمانی که شما قرار است هزینه زیادی را بابت خرید مقداری عسل بدهید، برایتان مهم خواهد بود که عسلی که می خرید طبیعی است یا خیر. در واقع ممکن است شما اقدام به خرید عسل طبیعی کنید و هزینه گزافی نیز بپردازید ولی عسل، طبیعی نباشد.

اگر در هنگام خرید عسل قیمت آن برای شما مطرح نیست، می توانید با خرید عسل ارگانیک اطمینان داشته باشید که بهترین عسل را خریداری کرده اید. البته این موضوع که عسل ارگانیک را از کجا خریداری کنید و واقعا ارگانیک باشد یا خیر،نکته قابل توجهی است.

روش خانگی تشخیص عسل طبیعی


در هنگام خرید عسل باید به چه نکاتی توجه کنید؟

این موضوع زمانی که از عسل به عنوان یک راه درمانی استفاده می کنید، اهمیت فوق العاده بیشتری پیدا می کند. فرض کنید که قرار است خرید عسل طبیعی را به منظور درست کردن معجون های عسلی برای درمان سرطان به کار بگیرید. در صورتی که شما به جای خرید عسل طبیعی نوعی دیگر از عسل تقلبی یا غیرطبیعی را خریداری کرده باشید، مطمئنا نتیجه ای از درمان با آن عسل نخواهید گرفت. 

این موضوع در درمان برخی بیماری های دیگر ممکن است مهم تر خود را نشان دهد. شما در طبیعی بودن عسل برای درمان کم خونی و یا درمان فشار خون نیز باید دقت فراوانی به خرج دهید. اشتباه در خرید عسل نه تنها تاثیری در درمان با عسل ندارد، بلکه ممکن است بسته به نوع عسل و طرز تهیه آن، برای درمان فشار خون و یا حتی درمان کم خونی مضر باشد.


خرید عسل طبیعی و درمان بیماری هافقط با این 5 نکته مهم بهترین خرید عسل را داشته باشید!

1) قصد دارید عسل را برای درمان مصرف کنید

اگر بخواهیم اوج اهمیت خرید عسل طبیعی را در مورد درمان یک بیماری مثال بزنیم، به بیماری دیابت می رسیم. درمان دیابت به وسیله عسل درمانی با احتیاط انجام می شود و باید حتما احتیاط های لازم در این زمینه لحاظ شود. یکی از مهمترین مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، خرید عسل است. در واقع فردی که برای خرید عسل اقدام می کند باید تمام توجه خود را معطوف سازد تا عسلی ناب و طبیعی خریداری کند. در صورتی که از عسل تقلبی یا حتی عسل غیرطبیعی استفاده شود، ممکن است عوارض بیماری فرد به شدت افزایش پیدا کند و همین موضوع به روند درمان دیابت فرد لطمه می زند.

حتی برخی افراد که از عسل برای تقویت قوای جنسی خود استفاده می کنند، از عدم تاثیرگذاری برخی از عسل ها گلایه دارند. البته نمی توان به طور قطع در چنین مواردی بیان داشت که به دلیل طبیعی نبودن عسل این تاثیرگذاری پایین است، اما یکی از احتمالات این است که خرید عسل طبیعی صحیح انجام نشده است.

2) شکرک زدن عسل دلیل بر تقلبی بودن آن نیست

تمام آنچه که بیان شده نشان دهنده اهمیت دقت خرید عسل است. در واقع چه شما عسل را برای درمان بخواهید و چه برای مصرف روزانه، باید سعی کنید عسل طبیعی بخرید. مصرف عسل غیرطبیعی و تقلبی هیچ سودی برای بدن انسان ندارد و گاهی برای بدن مضر نیز هست! نکته ای که در اینجا لازم به ذکر است شکرک زدن عسل دلیل بر تقلبی بودن آن نیست.

تنها راه شناخت عسل طبیعی همان استفاده از آزمایشگاه است. مشخصا شما برای خرید عسل نمی توانید عسل خریداری شده را به آزمایشگاه ببرید. ساده ترین راه اعتماد کردن به برچسب های آزمایشگاه های معتبر است که بر روی جعبه های عسل زده می شود. اما اینکه به کجا و به چه صورت اعتماد کنید مهم است. 

دقت در خرید عسل ارگانیک


3) خرید عسل از سایت ها و شرکت های معتبر انجام گیرد

در واقع می توان گفت که برای خرید عسل باید به افراد و شرکت های مطمئن یا سایت های معتبر مراجعه کنید. در صورتی که از این مراکز خرید کنید، دیگر نگرانی در مورد طبیعی بودن عسل نخواهید داشت و با اطمینان خرید خود را انجام می دهید.

4)تفاوت قیمت عسل طبیعی با عسل تقلبی زیاد است

نکته دیگری که باید در مورد خرید عسل به آن اشاره کنیم این است که عسل طبیعی هیچ وقت قیمت پایینی ندارد. قیمت های بسیار پایینی که در مغازه ها و هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ زده می شود، قیمت های خنده داری هستند. شاید خود این قیمت ها دلیل مشخصی باشند برای کسانی که می خواهند عسل تقلبی را از عسل طبیعی تشخیص دهند. این نوع عسل های ارزان قیمت در واقع عسل هایی هستند که ارزش آن ها از مربا نیز کمتر است و خاصیتی جز ضرر! برای بدن انسان ندارند. عسل در صورتی که طبیعی باشد حتما قیمت بالایی خواهد داشت، برای خرید عسل ارزان درست است که هزینه کمتری در قبال آن پرداخت می کنید ولی هیچ سودی به شما نخواهد رسید. پس تلاش کنید عسل طبیعی خریداری نمایید.

5) برای خرید عسل از کندودار مطمئن خرید کنید

برخی گمان می کنند خرید عسل از خود کندودار و از مزرعه ای که در آن کندوها قرار دارند قطعا خرید خوبی است و عسل طبیعی خواهد بود؛ این در حالی است که این نوع خرید شاید احتمال تقلبی بودن عسل را به صفر برساند اما احتمال غیرطبیعی بودن عسل را نمی تواند جا به جا کند. برای خرید عسل از کندودار نیز بهتر است از افراد مطمئن خرید کنید.

خرید عسل از کندودار مطمئن


فرقی نمی کند که شما برای درمان بیماری های خود مثل درمان سرطان و درمان کولیت و درمان کبد چرب و ... قصد خرید عسل دارید و یا برای مصرف روزانه، سعی کنید در هر صورت با دقت اقدام به خرید عسل نمایید.

شاید برای برخی افراد این سوال به وجود بیاید که چرا سازمان های نظارتی غذا و دارو این مواد تقلبی را از دل بازار جمع آوری نمی کنند؟ در این خصوص باید بگوییم که ارگان های نظارتی نیز نمی توانند دقیقا همه عسل های غیر طبیعی موجود در بازار را شناسایی کنند بنابراین بهتر است که خودتان در زمان خرید عسل به یک سری نکات مهم توجه کنید تا عسلی مرغوب و کاملا طبیعی خریداری کنید.

دلایل افزایش اینترنتی خرید عسل

خرید عسل، معضلی است که امروزه خیلی از افراد با آن مواجه می شوند. این معضلات انواع مختلفی دارند که می تواند از انتخاب انواع عسل آغاز شده تا خرید عسل اصلی. در رابطه با خرید عسل طبیعی می توان فاکتور های مختلفی را در نظر گرفت اما مشکل اصلی زمانی به وجود خواهد آمد که شما قصد خرید اینترنتی عسل ارگانیک را داشته باشید!

شاید شما هم هنوز به این باور نرسیده باشید که می توان عسل را به صورت اینترنتی خریداری کرد چرا که معتقد هستید این ماده غذایی را بایستی به طور مستقیم خریداری کرد. 

قصد ما از گردآوری این مقاله همین است تا شما با باورهای قدیمی خداحافظی کنید و بدانید آیا می توان عسل ارگانیک را به صورت اینترنتی خریداری کرد؟ مشخصه های یک عسل ارگانیک چیست و چگونه به فروشگاه های اینترنتی فروش عسل اعتماد کنیم؟

اگر خریدار عسل طبیعی هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید...

خرید عسل

آیا عسل را به صورت اینترنتی بخریم؟

برخی اوقات عسل از نظر تولید و اصالت هیچ گونه مشکلی ندارد اما ممکن است در مراحل بسته بندی و فرآوری دچار بحران کیفیت شده که در نهایت منجر به افت کیفیت محصول خواهد شد. مشتری با مشاهده چنین حالتی اعتماد خود را از خرید عسل طبیعی به صورت اینترنتی از دست داده و ترجیح می دهد تا به طور مستقیم اقدام به خرید عسل نماید. البته لازم به ذکر است که تبلیغات دروغین و بی اساس نیز همیشه در دنیای خرید و فروش عسل طبیعی وجود داشته است اینجاست که شما باید آستین بالا بزنید و با کسب تجربه و اطلاعات کافی در خصوص عسل ارگانیک، دکان چنین شیادانی را ببندید.

یک فروشگاه اینترنتی فروش عسل آنقدر ها هم که فکر می کنید غیر قابل اعتماد نیست بلکه کافیست مشخصه هایی را در نظر بگیرید و بر اساس آن ها اقدام به خرید عسل نمایید؛ اما این مشخصه ها کدام اند؟

فروشگاه هایی که شما می توانید در این زمینه به آن ها اعتماد کنید دارای مشخصه هایی هستند که شامل نماد اعتماد الکترونیکی، تنوع در محصولات، گارانتی برگشت کالا، نظرات مشتریان قبلی، امکان پرداخت وجه در هنگام تحویل کالا و... است که بنا به برخورداری وب سایت فروش اینترنتی عسل از این مشخصه ها، می توانید از خرید خود اطمینان کافی داشته باشید.


نماد اعتماد الکترونیکی برای خرید عسل

خرید اینترنتی عسل

زمانی که یک فروشگاه اینترنتی توسط یک موسسه ثالث تائید شود، تاثیرات به سزایی بر جلب اعتماد مشترییان خریداران خواهد داشت و خریدار با دانستن این موضوع که اطلاعاتش در امان هستند احساس رضایت بیشتری داشته و می تواند با آسودگی خاطر خرید خود را انجام دهد.

نماد اعتماد الکترونیکی در واقع مشخصه ای به منظور اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایت ها و فروشگاه های اینترنتی است. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وظیفه اعطای نماد اعتماد الکترونیکی را بر عهده دارد و زمانی یک فروشگاه اینترنتی این نماد را دریافت می کند که از ضوابط و قوانین مشخصی در جهت رضایت مشتری پیروی کند. لذا زمانی که قصد خرید اینترنتی عسل را دارید لازم است این نماد را در نظر داشته باشید.


عسل شما گارانتی برگشت کالا دارد؟

زمانی که فروشندگان عسل از کالای خود اطمینان داشته باشد این امکان را در اختیار مشتری قرار می دهند تا در صورت وجود هر گونه نارضایتی و یا کیفیت پایین بتوانند عسلی که خریداری کرده اند را عودت نمایند. زمانی که این امکان در اختیار شما قرار می گیرد می توانید تا حدی از کیفیت خوب عسل و همچنین ضمانت کالا اطمینان کسب نمایید.


نظرات مشتریان قبلی را شنیده اید؟

قطعا با مراجعه به بخش نظرات کاربران و مشتریان می توانید به اطلاعات مفیدی در رابطه با فروشگاه و محصولات، دست پیدا کنید. سعی کنید پیش از خرید اینترنتی  از وب سایت های فروشگاهی، نظرات مشتریانی که پیش از شما کالا را خریداری کرده اند مشاهده کنید؛ یک فروشگاه اینترنتی معتبر در بخش نظرات خود معمولا دارای پرسش و پاسخ بوده و نظرات مشتریان ناراضی را نیز منتشر خواهد کرد.


تنوع در محصولات!

بالطبع فروشگاهی که تنوع محصول بالاتری داشته باشد دست شما را برای انتخاب باز می گذارد. یک خرید با حوصله و در اختیار داشتن تمامی مشخصه های محصول شما را تا حد زیادی در راستای یک خرید خوب یاری می کند.

تنوع در خرید عسل

پاسخگویی تلفنی و محتوای به‌روز

فروشگاه های اینترنتی معتبر فروش عسل، بایستی قادر به پاسخگویی در اسرع وقت به مشتریان تلفنی خود بوده و یا در اصلاح از خدمات پس از فروش مشتریان برخوردار هستند.

همچنین یک فروشگاه معتبر، به دلیل بهره‌ مندی از تیم ‌های مختلف، همیشه محتوای به روزی دارد تا اطلاعات و دانستنی های لازم را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. 


امکان پرداخت وجه کالا در هنگام تحویل کالا:

یکی دیگر از راهکارهای اطمینان به یک فروشگاه اینترنتی، امکان پرداخت وجه پس از تحویل کالا در سراسر ایران است چرا که معمولا چنین زیرساختی برای یک فروشگاه اینترنتی بسیار پرخرج است از این‌رو فروشگاه‌های بدون مجوز، قادر به ارائه این سرویس نخواهند بود. در این سرویس فروشگاه‌ها با ارائه تعهد برای ارسال چندین هزار سفارش در سال با شرکت پست، قرار داد همکاری منعقد می کنند.