روش های نوید بخش درمان ام اس

امتیاز : از 0 نظر

درمان ام اس ضروریست؛زیرا باعث مشکلات حرکتی و مشکل در سیستم عصبی فرد می شود و زندگی را مختل می کند. ام اس یکی از بیماری هایی است که در سال های اخیر بیشتر نام آن به گوش خورده است. این بیماری نوعی بیماری التهابی بسیار مزمن محسوب می شود.

یکی از مهمترین مشکلاتی که بیماری ام اس دارد، نداشتن علائم اولیه است. هرچند برخی علائم برای این بیماری ذکر می شود، اما این علائم عموما مشترک با دیگر بیماری ها است و در نتیجه نمی توان گفت که با مشاهده چنین علائمی باید منتظر بروز بیماری ام اس بود. به همین علت برخی توصیه های عمومی برای پیشگیری از ام اس وجود دارد که بهتر است جدی گرفته شود تا فرد دچار چنین اختلالاتی نشود.

درمان ام اس سریع


ام اس چیست و آیا درمان ام اس قطعی است؟


در تعریف این بیماری می توان گفت که ام اس نوعی بیماری التهابی محسوب می شود که می تواند بر روی سیستم عصبی فرد تاثیر بگذارد. این تاثیر مزمن و در بسیاری از موارد پیشرفت کننده است. در واقع فرد ممکن است در حمله اول دچار برخی اختلالات شود و در حملات بعدی

مشکلات عدیده ای برای سیستم عصبی فرد به وجود آید. در نتیجه پیشروی ام اس خود یکی از موارد تاثیر گذار در درمان ام اس است و باید در روند درمانی به آن توجه شود.

درمان ام اس جدید

ام اس باعث می شود تا در پیامی که بین مغز و قسمت های مختلف بدن رد و بدل می شود که حاوی نکات عصبی برای بدن فرد است، اختلال ایجاد شود. همین اختلال به معنای مشکلات حرکتی برای فردی است که دچار چنین مشکلی شده است. این اختلال در نهایت مشکلاتی

را ایجاد می کند که منجر به از بین رفتن اعصاب فرد به صورت کامل می شود. در روند پیشروی این بیماری باید درمان ام اس سریعتر وارد عمل شده تا در ابتدا از پیشرفت جلوگیری و در نهایت به درمان ام اس منجر شود.

درمان ام اس همچنان در مجامع علمی در حال بررسی است و مشخص نیست چه زمانی می توان گفت که باید به درمان  ام اس امیدوار باشیم.


یکی از ویژگی هایی که برای بیماری ام اس بر شمرده می شود، ناتوان کننده است. به راستی که ام اس نوعی ناتوان کننده بدن است و به همین منظور است که باید تمامی تلاش ها برای پیشگیری از این بیماری به کار گرفته شود.درمان ام اس به عنوان یک درمان مهم و حیاتی، هنوز نتوانسته به صورت کامل اثبات شود. هرچند برخی راهکار هایی مثل ورزش درمانی و... در این راستا انجام می شود اما درمان به معنای واقعی  ام اس وجود ندارد. البته ناگفته نماند که طب سنتی راهکار های درمانی خوبی برایاین بیماری التهابی در نظر دارد و تاکنون بسیاری از افراد در این زمینه مورد درمان قرار گرفته اند.

ناامیدی، توقفی در درمان ام اس!


یکی از مشکلات بیماران مبتلا به ام اس، ناگهانی بودن بروز این بیماری و همچنین نا امیدی به درمان ام اس است. شاید بدترین سم مهلک برای بدتر شدن شرایط یک فرد مبتلا به ام اس، نا امیدی است.

با توجه به ناتوان بودن طب نوین برای درمان این بیماری، افرادی که یک شبه تمامی آمال و آرزوهای آن ها از بین رفته و با بدنی نیمه فلج مواجه هستند، فکر می کنند راهی برای درمان ام اس وجود ندارد و در نتیجه نامیدانه به زندگی نگاه می کنند.

این در حالی است که درمان ام اس، با استفاده از برخی راهکار ها کاملا عملی بوده و بهبود میزان فلج بودن فرد، می تواند نوید بخش زندگی برای وی باشد.

درمان ام اس با یوگا


چه علائمی نشان از بیماری ام اس است؟

یکی از مشکلات بسیار مهم بیماری ام اس، نداشتن علائم پیش از بروز بیماری است. این بیماری عموما به صورت ناگهانی اتفاق افتاده و سپس روند آن تکمیل می شود. فاصله ایجاد اولیه مشکلات تا پیشروی نهایی ممکن است خیلی کم باشد و تا فرد بخواهد از ادامه این بیماری پیشگیری کند، مشکلات زیادی خواهد داشت و ممکن است دیر شود. به همین علت، ام اس نه تنها نوعی بیماری خاموش، بلکه بیماری ناگهانی محسوب می شود.


در واقع برای در امان بودن از بیماری ام اس، توجه به برخی نکات بسیار مهم است. این نکات که در ادامه این مطلب خواهد آمد، اثرات مهمی در پیشگیری خواهند داشت.

البته باید گفت که علائمی مثل بی حس شدن دست در برخی مواقع حساس و استرس زا، خوابیدن بیش از اندازه، خستگی و درد در بدن و علائمی از این دست از جمله علائم بیماری ام اس هستند؛ اما همانطور که گفته شد با بسیاری دیگر از بیماری ها این علائم یکسان بوده و عموما جدی گرفته نمی شود.

با توجه به نداشتن علائم، بهتر است هر چند وقت یکبار برخی تست های عصبی از افرادی که در معرض بیماری ام اس هستند گرفته شود. این تست ها کمک می کند تا قبل از نیاز به درمان ام اس، راحت تر از بروز آن جلوگیری به عمل آمده و اجازه بروز ناگهانی از آن گرفته شود.

بهتر است افرادی که دچار مشکلات عصبی هستند یا همواره در محیط های استرس زا زندگی می کنند، چنین تست هایی را به صورت دوره ای انجام دهند.در مورد این اقدامات به هیچ وجه به پول آن فکر نکنید؛ مطمئنا هزینه پیشگیری به مراتب کمتر از هزینه درمان ام اس خواهد بود.

درمان ام اس بی عوارض

درمان ام اس در وهله اول به نوع بیماری، میزان پیشرفت آن، علائمی که در فرد بروز کرده و مشکلاتی که با آنها مواجه است، بستگی دارد. ام اس خوش خیم یا خفیف، شکلی از بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس است که در آن شخص، سال ها بدون نشان دادن هیچ ناتوانی شدیدی، به بیماری ام اس مبتلاست. در این بخش از مقاله با درمان ام اس خوش خیم، چگونگی پیشرفت این بیماری و همچنین طول درمان ام اس خفیف آشنا خواهید شد. 

پیشرفت علائم بیماری و تاثیر آن بر درمان ام اس خوش خیم چگونه است؟

همه شکل های بیماری ام اس، غیر قابل پیش بینی بوده و شدت علائم آنها و حتی شروع پیشرفت این نشانه ها، در هر فرد متفاوت است. نشانه های شایع بیماری ام اس شامل اختلالات بینایی، بی حسی اندام ها و مشکل در برقراری تعادل و بالانس هستند. 

افراد مبتلا به ام اس خوش خیم، در واقع خفیف ترین شکل این بیماری را دارند و ممکن است علائم ام اس را تجربه کنند، اما ناتوانی های آنها زیاد نبوده و آزمایش ام آر آی هم احتمالا افزایش فعالیت های بیماری را نشان نخواهد داد. همه این موارد بر روش های درمان ام اس و طول درمان ام اس خفیف اثر می گذارند. 

درمان ام اس خوش خیم را می دانید؟

واقعیت این است که درمان ام اس به صورت قطعی، برای هیچ کدام از شکل های این بیماری وجود ندارد. درمان ام اس خوش خیم یا بدخیم، در بهترین حالت شامل مقابله با علائم و مدیریت آنها و تجویز داروهایی برای اصلاح بیماری است.

طول درمان ام اس خفیف با توجه به چگونگی پیشرفت بیماری در فرد ممکن است به اندازه سال ها و حتی دهه ها بوده و با توجه به تحقیقات انجام شده در موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی آمریکا، با وجود مراقبت های طولانی در طول درمان ام اس خفیف، کسانی که به ام اس خوش خیم مبتلا هستند، ممکن است در نهایت ناتوانی را بروز داده و معلول شوند. 

بنابراین افرادی که به این بیماری مبتلا هستند، باید درباره روش های درمان ام اس خوش خیم و مزایا و معایب استفاده از داروهای اصلاح بیماری، با پزشک متخصص مشورت کنند.  

درمان ام اس بی پزشک


چرا بیماری ام اس بدخیم می شود؟

گرچه روش هایی برای درمان ام اس یا به عبارت بهتر، راه کارهایی برای مدیریت دوره بیماری ام اس وجود دارد، اما این راه حل ها بخصوص در مورد ام اس بدخیم، تنها به صورت جزئی و موقتی کارایی دارند. معنی این گفته، آن است که در بعضی افراد مبتلا، با وجود تمام کارهایی که توسط پزشک و بیمار برای درمان ام اس صورت می گیرد، بیماری به مرور زمان بدتر خواهد شد. 

بعضی از مبتلایان از خود می پرسند: «چرا این اتفاق افتاد؟ آیا در انتخاب پزشک یا دارو اشتباهی کردم؟ آیا رژیم غذایی یا برنامه ورزشی من صحیح نبود؟ یا استرس زیادی در محیط کار کشیدم؟» اما واقعیت این است که، با وجود تمام کارهای انجام شده، هنوز هیچ روش قطعی برای درمان ام اس وجود ندارد و این بیماری پیشرفت می کند، چرا که ذات آن چنین است. 

2نکته کلیدی برای درمان ام اس !

نکته کلیدی برای هر کسی که به بیماری ام اس بدخیم مبتلاست، آن است که همیشه راهی برای بهتر کردن اوضاع وجود دارد. بنابراین اگر پزشکی که اکنون تحت معالجه او هستید، چیز بیشتری برای ارائه ندارد، شاید وقت آن است که پزشکان دیگری را نیز مدنظر بگیرید و درباره شرایط خود با آنها صحبت کنید.

 • واژه های کنترل و استقلال را دوباره برای خود معنی کنید.

در ام اس بدخیم، گاهی علائم و عوارض بیماری آنقدر پیشرفت می کنند که می توانند در فعالیت های روزانه فرد اختلال ایجاد نمایند. در این مورد، تغییراتی به وجود می آید که می تواند اعتماد به نفس و احساس ارزشمندی او را تحت الشعاع قرار دهد. اگر این اتفاق برای شما یا یکی از عزیزانتان افتاده است، به خاطر داشته باشید که حفظ کنترل و استقلال در زندگی روزانه، لزوما به این معنا نیست که تمام کارها را به شکل قبل انجام بدهید. با پذیرفتن این موضوع در روند درمان ام اس و مجاز کردن خود به داشتن یک زندگی متفاوت:

از دنیای تکنولوژی های کمکی، مانند ابزارها و تجهیزاتی که در انجام کارهای روزانه شما را یاری می دهند، بهره خواهید برد. 

درمان ام اس با صبوری

 • یاد خواهید گرفت که چگونه محیط زندگی خود را بر اساس نیازهایتان اصلاح کنید. 

در مقابله با فراز و نشیب های احساسی، با خود دوست باشید.افسردگی و دیگر تغییرات خلقی، دو احساس رایج در مبتلایان به ام اس بوده و با وجود تمام روش های اعمال شده برای درمان ام اس، همچنان غم و اندوه به عنوان یک عکس العمل کاملا عادی به فقدان هایی که با ام اس بدخیم همراه است، وجود دارد. در این مورد، انعطاف پذیر بوده و از تمام پشتیبان هایی که نیاز دارید، برای مقابله با این چالش های احساسی استفاده کنید.


عارضه های بیماری ام اس را مدیریت کنید.

بیماران مبتلا به ام اس بدخیم، دچار چند ابتلایی یا چند عارضه به صورت همزمان در سلامتی خود هستند. فشار خون بالا، دیابت، بیماری قلبی، فیبرومیالژیا، افسردگی، اضطراب، اختلال دو قطبی و بیماری های مزمن ریوی از شایع ترین چند ابتلایی ها در بیماری ام اس به شمار می روند. با اینکه علائم ام اس بدخیم، به توجه و مراقبت زیادی نیاز داشته و کارهای بسیاری هستند که برای درمان ام اس بدخیم باید انجام شوند، اما فرد بیمار باید مطمئن باشد که همان توجه را به دیگر بیماری های خود نیز دارد. 

از عوارض جانبی بیماری غافل نشوید

برای به حداقل رساندن این عوارض جانبی، در چک آپ های خود به صورت منظم حاضر شده و هرگونه تغییرات غیر معمول در وضعیت خود را سریعا به پزشک اطلاع دهید.

درمان ام اس با پزشک

چه کسانی بیشتر در معرض بیماری ام اس هستند؟

دو دسته از افراد که بیشتر در معرض بیماری ام اس قرار می گیرند شامل گروه های زیر هستند:

 • افرادی که به شدت حساس، زود رنج و عصبی هستند

عموما این دسته از افراد با به وجود آمدن کوچکترین شرایط و ناملایمات، کنترل خود را از دست داده و خود را به شدت تحت فشار های عصبی قرار می دهند. زمانی که میزان مواد معدنی در بدن انسان کم یا زیاد شود، سیستم عصبی را درگیر کرده و باعث اختلالات روحی روانی شدیدی در فرد می شود.

بهترین راهکار درمان ام اس در این زمینه که خود راه حلی برای پیشگیری از این بیماری محسوب می شود، پرهیز از هرگونه تنش و کنترل احساسات است؛ این دسته از افراد باید دست به تغییراتی در رفتار خود بزنند تا کمتر در معرض فشار های روحی و روانی قرار گرفته و بتوانند آن را مهار کنند.

 • افرادی که طبع سرد دارند

عموما افرادی که به صورت ژنتیکی دارای طبع سردی هستند و مدام غذاهای سرد می خورند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار می گیرند، این دسته از افراد باید در مصرف مواد غذایی دقت زیادی داشته باشند زیرا در صورت عدم رعایت رژیم غذایی درست، ابتلا به بیماری ام اس افزایش می یابد؛ چرا که  PH خون انسان، گرایش زیادی به مواد اسیدی پیدا می کند و با مصرف بیش از اندازه موادغذایی ترش، ابتلا به بیماری ام اس بیشتر خواهد شد و در این حالت کنترل و درمان ام اس را، با مشکل مواجه می سازد.

بنابراین بهتر است در مصرف مواد غذایی دقت لازم را به عمل آوردید و رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا از آسیب های این بیماری در امان مانده و از بروز آن پیشگیری کنید.

درمان ام اس با روش خانگی

7 علامت مهم ابتلا به ام اس چیست؟

همانگونه که در بخش های قبلی اشاره شد، علائم این بیماری در ابتدا مشخص نیست و به بیماری خاموش شهرت دارد اما زمانی که فرد مبتلا به بیماری ام اس می شود با علائم زیر رو برو خواهد شد. این علائم به شرح زیر هستند:

 • بی حسی و احساس ضعف در دست و پا
 • درد در زمان حرکت دادن چشم ها و کم شدن قدرت بینایی
 • خواب رفتن بخش های مختلف بدن که گاها با درد همراه است
 • عدم تعادل در راه رفتن و رعشه گرفتن
 • اختلال در تکلم
 • سرگیجه و احساس خستگی مفرط
 • بروز اختلال در روده ها و مثانه 

درمان ام اس

چه بخوریم تا به ام اس مبتلا نشویم؟

مواد غذایی تاثیر به سزایی در پیشگیری، کنترل و درمان ام اس دارند چرا که با رساندن مواد لازم به بدن، فرد انرژی لازم را دریافت کرده و به تقویت دستگاه ایمنی بدن و سیستم عصبی کمک شایانی می کند که در نتیجه آن، فرد در وضعیت جسمانی سالم و مطلوب تری قرار می گیرد.

ویتامین های C،E ،B  و املاح معدنی مانند منیزیم، روی و ... از جمله مواد مغذی هستند که به سلامت فرد مبتلا کمک کرده تا روند کنترل و درمان ام اس را در پیش بگیرد.

لازم به ذکر است که زیاده روی در مصرف ویتامین هایی نظیر A و B6 خطر آفرین و دردسر ساز است.

درمان ام اس با موادخوب

مصرف چربی های مفید را فراموش نکنید. بدن برای بازسازی و احیای بافت های حیاتی، به چربی های مفید نظیر امگا 3 و امگا 6 نیاز دارد؛ این چربی ها نقش محافظ در برابر بیماری های قلبی عروقی را دارد که مصرف آن به افراد مبتلا به MS توصیه می شود.

8 راه کاری که به پیشگیری و درمان ام اس کمک می کند کدامند؟

پیشگیری از بیماری ام اس به کمک راهکار های زیر:

تا حدود زیادی می توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد؛ این راهکار ها به قدری ساده هستند که بیشتر افراد آن را نادیده گرفته و کمتر به آن توجه می کنند؛ حال به برخی از این راهکار ها که با استفاده مداوم آن در هر ماه می توانید از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرده اشاره می کنیم.

 • درمان ام اس با مصرف ویتامین D

مواد غذایی حاوی ویتامین D نظیر، شیر، ماست، کره حیوانی، روغن کبد ماهی و ... تا حد زیادی می تواند در جلوگیری از ابتلا به بیماری ام اس موثر باشد. مصرف این مواد غذایی را در صورتی هم که مبتلا به ام اس هستید در پیش بگیرید چرا که به کنترل و حتی درمان ام اس کمک زیادی به شما خواهد کرد.

درمان ام اس رایگان

 • دوری از استرس و تشنج های روحی روانی برای پیشگیری از ام اس

استرس از مهم ترین عواملی است که خطر ابتلا به بیماری ام اس را در افراد افزایش می دهد؛ لذا برای در امان ماندن از این بیماری باید خود را کمتر در معرض آسیب های روحی و استرس شدید قرار دهید.

 • تاثیر مصرف مواد غذایی فیبر دار در درمان ام اس

غذا های فیبر دار و سبزیجات حاوی فیبر، خطر ابتلا به بیماری ام اس را تا حد زیادی کاهش می دهد. پس مصرف روزانه میوه و سبزیجات را فراموش نکنید.

 • مصرف غذاهای دریایی برای پیشرفت در روند درمان ام اس

ماهی و دیگر موجودات دریایی سرشار از مواد معدنی و روغن های مفید هستند که بدن را در برابر بیماری ام اس ایمن می سازد. 

 • دوری از دخانیات در بهبود بیماری و درمان ام اس

افراد سیگاری و کسانی که دخانیات مصرف می کنند از جمله افرادی هستند که زود تر دچار بیماری ام اس شده و به صراحت می توان گفت راه درمان ام اس بر روی این افراد بسته خواهد شد چرا که دخانیات می تواند آسیب های جدی به سیستم ایمنی بدن وارد کرده و از جذب مواد ضروری و مفید برای بدن جلوگیری کند. به همین منظور لازم است برای حفظ سلامت خود دور دخانیات را خط قرمز بکشید.

درمان ام اس بدون سیگار

 • سبک زندگی و آسیب های محیطی در بیماری ام اس

امواج مضر موبایل و دیگر فناوری های جدید که در سطح گسترده در محیط زندگی ما وجود دارند، خطر ابتلا به بیماری ام اس را در افراد افزایش می دهند. شاید کمتر کسی به این نکته توجه داشته باشد اما باید بدانید که یکی از مهم ترین عوامل بروز ام اس در افراد پارازیت و موج های مخرب محیط زندگی است. دوری از این محیط ها و کنار گذاشتن فناوری هایی که امواج مخربی از خود ساطع می کنند، بهترین راه برای در امان ماندن از ام اس است.

درمان ام اس بدون اشعه

 • مصرف شیر را فراموش نکنید

مصرف روزانه یک لیوان شیر می تواند خطر ابتلا به بیماری ام اس را کاهش دهد. پس سعی کنید شیر را در وعده های غذایی روزانه خود قرار دهید.

 • برای بهبود درمان ام اس مصرف میوه را در رژیم غذایی بگنجانید

میوه های سرخ نظیر تمشک، شاه توت و همچنین میوه هایی با رنگ نارنجی برای  جلوگیری و درمان ام اس بسیار مفید هستند. میوه های سرخ رنگ رادیکال های آزاد بدن را کاهش داده و میوه های نارنجی رنگ، سیستم عصبی را کنترل می کنند.

درمان ام اس با میوه

میوه های ممنوعه برای بیماران مبتلا به ام اس را می شناسید؟

مواد غذایی که بیماران مبتلا به ام اس نباید مصرف کنند:

1- لبنیات پر چرب

2- سس های حاوی چربی زیاد نظیر مایونز

3- گوشت های چرب و چربی های حیوانی

4- چای و الکل

5- مواد غذایی حساسیت زا 

6- مواد غذایی و خوراکی های شیرین مانند آب نبات، بیسکوییت و ...

این خوراکی ها سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و رادیکال های آزاد بدن را افزایش می دهند که همین امر موجب تشدید بیماری می شود و روند درمان ام اس را دچار اختلال می کند. از این رو از مصرف این دسته از مواد غذایی خودداری کنید.

درمان ام اس جدید

با چه روش های می توان به رفع علائم و درمان ام اس کمک کرد؟

 • فیزیوتراپی در درمان ام اس

با مراجعه به فیزیوتراپی و انجام حرکات درمانی و ورزش های تجویز شده می توانید به کمک فیزیوتراپیست و با بهره گیری از وسایل مخصوص، زندگی روزمره تان را با روند بهتری طی کنید. کمک گرفتن از وسایل فیزیوتراپی به شما کمک می کند تا در زمان های مختلف بر ضعف خود غلبه کرده و بتوانید مشکلات حرکتی خود را کنترل کنید. این کار روند درمان ام اس را تسریع می بخشد.

 • کمک گرفتن از شل کننده های عضلانی

گرفتگی عضلات دست و پا ممکن است گاهی اوقات دردناک باشد این عارضه بیشتر پاها را درگیر کرده و با درد زیادی همراه است. در این شرایط بهتر است تا از دارو هایی مانند تیزانیدین، باکلوفن و... که توسط پزشک تجویز شده است کمک بگیرید. همچنین ممکن است داروهای دیگری برای کنترل اختلالات عصبی و مشکلات مثانه و روده ها برای شما تجویز شود که مصرف به موقع آن ها شما را در جهت کنترل ام اس کمک می کند.

روش های جایگزین دیگری هم وجود دارند که با بکار گیری آن ها میتوانید مقدار مصرف دارو هایتان را البته تحت نظر پزشک کاهش دهید. ورزش، یوگا، ماساژ، مدیتیشن و ... می تواند به روند بهبودی و درمان ام اس کمک زیادی کنند.

اما در این میان بهره گیری از طبیعت بهترین راه کار برای غلبه بر این بیماری و کنترل آن است. به همین منظور خداوند شفابخش های زیادی را در دل طبیعت برای انسان ها قرار داده تا با کمک آن ها بر بیماری ها و رنج های روحی و جسمیشان فائق آیند.

درمان ام اس

بیماری ام اس درمان خانگی دارد؟

یکی از شفابخش های طبیعی عسل است.عسل طبیعی سرشار از خواص مختلف و مواد معدنی مفید است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و هرگونه بیماری و مواد مخرب را از بدن می زداید، به نوعی می توان عسل طبیعی را ضدعفونی کننده و تقویت کننده بدن دانست.

برای درمان ام اس رژیم غذایی بسیار موثر است. حتما در رژیم غذایی بیماران ام اس باید عسل طبیعی قرار داشته باشد تا این روند یهتر انجام گیرد.

حال به خواص عسل طبیعی برای کنترل  و درمان ام اس پی خواهیم برد.

درمان ام اس با عسل چگونه است؟

عسل سرشار از مواد مغذی برای بدن است و طبع گرمی دارد. همانگونه که می دانید بیماری ام اس بیشتر افراد سرد مزاج را درگیر می کند و کلا به بیماری سرد شناخته می شود. عسل طبیعی بنا به خاصیت و طبع گرمی که دارد به کنترل و درمان ام اس افراد مبتلا، کمک شایانی می کند.

برای اینکه روند کنترل و درمان ام اس به وسیله عسل را طی کنید بهتر است از عسل خام بهره ببرید؛ عسل خام عسلی حرارت ندیده می باشد. عسل طبیعی و خام باعث گرمی در بدن شده و سیستم ایمنی بدن که به وسیله بیماری خود ایمنی ام اس تضعیف شده است را تقویت می سازد.

از این رو مصرف عسل را در رژیم غذاییتان بگنجانید. لازم به ذکر است که برای اطمینان از طبیعی بودن، فقط از فروشگاه های مجاز اقدام به خرید عسل کنید تا هم از سلامت و هم از طبیعی بودن آن اطمینان کافی داشته باشید و روند درمان ام اس خود را با این ماده طبیعی در پیش بگیرید.

درمان ام اس بی هزینه

ژل رویال، معجزه ای برای درمان ام اس!

ژل رویال یکی از مهم ترین فرآورده های زنبور عسل است و تنها غذای ملکه به شمار می رود که طعم تند و تیزی دارد. شاید به همین دلیل است که طول عمر ملکه از دیگر زنبور های عسل بیشتر بوده و قدرت بیشتری دارد. حال به نحوه عملکرد این ماده بر روند درمان ام اس می پردازیم و با خواص آن آشنا خواهیم شد.

ژل رویال سرشار از مواد مغذی است که می تواند سلول های عصبی را کنترل کرده و از بیماری هایی نظیر ام اس، آلزایمر و غیره جلوگیری کند. تقویت سیستم ایمنی بدن از دیگر فواید ژل رویال است که روند درمان ام اس را تسریع می بخشد چرا که ام اس سبب بروز نقص در سیستم ایمنی فرد شده و بدن سلول ها را به عنوان بیگانه در نظر می گیرد و سعی در نابودی آن ها دارد.

اعصاب بینایی، سیستم بطنی مغز، و بافت های عصبی بدن دچار تخریب شده و به مرور زمان، بدن فرد مبتلا به ام اس را با مشکلات جدی روبرو خواهد شد. ژل رویال به تقویت سیستم ایمنی بدن پرداخته و مبارزات بدن با باکتری ها را افزایش می بخشد که این کار به درمان ام اس کمک شایانی می کند.

ویتامین ب یکی دیگر از ویتامین های مورد نیاز بدن است که به سلامت اعصاب افراد کمک می کند. ویتامین ب برای تحریک تولید ایمنوگلوبولین و همچنین ارتقا سیستم ایمنی بدن، کمک شایانی رسانده و روند بهبودی افراد مبتلا به ام اس را تسریع می بخشد.

درمان ام اس با رویال

جالب است بدانید ژل رویال حاوی مقادیر بسیاری از ویتامین ب است که با مصرف آن می توانید به روند کنترل درمان ام اس خود کمک شایانی کنید. البته بهتر است قبل از مصرف فرآورده های زنبور عسل در بهبود روند درمان ام اس با پزشک معالج خود مشورت کرده و سپس اقدام به مصرف آن در کنار دیگر دارو های تجویز شده، کنید.

گرده گل و درمان ام اس؟!!

گرده گل حاصل تلاش های بی شمار زنبور عسل برای جمع آوری شهد بهترین گل هاست. زنبور عسل با گشت و گذار در دشت های پر گل و نشستن بر روی مرغوب ترین و معطر ترین گل ها، گرده این گل ها را به وسیله پاهای کیسه ای مانند خود جمع آوری کرده و به کندو می آورد. این ماده پر خاصیت توسط زنبور داران و با قرار دادن تله هایی در ورودی کندو ها جمع آوری شده و برای مصارف درمانی روانه بازار می شود.

گرده گل به خاطر خواص بی شماری که دارد برای بهبود و درمان بسیاری از بیماری ها به کار گرفته می شود. یکی از این بیماری ها ام اس اس است؛ این بیماری که امروزه افراد زیادی را مبتلا کرده است، به کمک گرده گل قابل کنترل خواهد بود.

نحوه استفاده از گرده گل برای درمان ام اس بسیار ساده است، کافیست مقداری از این ماده را به همراه غذا، نوشیدنی و یا سالاد خود میل کرده و از این طریق مواد مورد نیاز را به بدن خود برسانید تا از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرده و قدمی در راستای درمان ام اس بردارید.

درمان ام اس با گرده


درمان ام اس با بره موم....!

شاید این نام به گوش همه آشنا نباشد اما این محصول یکی از مهم ترین فرآورده های زنبور عسل قلمداد می شود که از دیرباز تا کنون برای درمان بیماری ها به کار می رفت. این ماده مقوی در ابتدا فرآوری شده و به دو صورت کپسول بره موم و عسل بره موم عرضه می شود که شما می توانید با مشورت گرفتن از پزشک خود یکی از این دو محصول و یا حتی هر دو را برای درمان ام اس مصرف کنید.

لازم به ذکر است بهره بردن از درمان های طبیعی نیاز به صبر و مداومت در استفاده دارد و باید در طولانی مدت، روند درمان خود را طی کرده تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. از این رو مصرف این مواد طبیعی را تا مدت ها ادامه داده و نا امید نشوید.

درمان ام اس با بره موم

نظرات (0)

    بد           خوب