درمان سرطان

در این مقاله می خواهیم به سرطان، انواع آن ها، علل و راه های درمان سرطان بپردازیم.

سرطان چیست؟

سرطان یک بیماری نیست، نوعی از بیماری است که زیر مجموعه های بسیاری دارد. سرطان از مجموعه مهار نشده سلول ها به وجود می آید، و به راحتی یک سلول می تواند آلوده شود و به 2 سلول تقسیم شوند و مدام تکثیر شوند و توده سرطانی ایجاد کنند.

علل سرطان

هنوز به صورت دقیق علت این پدیده مشخص نشده است ولی طب نوین احتمال می دهد که عوامل ژنتیکی در به وجود آمدن این بیماری موثر است.
به این دلیل که سرطان انواع مختلفی دارد پس عوامل به وجود آمدن آن نیز متفاوت است. اما در کل پزشکان معتقدند که 90 تا 95 درصد علت سرطان ها، تغییر محیط زندگی و سبک زندگی است. اگر در خانواده ای 1-2 نفر به سرطان مبتلا باشند بهتر است که همه اعضای خانواده حتما چکاپ دوره ای را در لیست کارهای خود قرار دهند.


عواملی چون استفاده از سیگار و قلیان، تغذیه نامناسب، چاقی، عدم تحرک، قرار گرفتن در معرض آلودگی های محیطی و غذایی خطر ابتلا به سرطان را افزایش داده است.
در اثر آزمایشات و چکاپ های ماهیانه اگر ابتلا به سرطان باشید، می توانید تا قبل از پیشرفت، درمان را شروع کنید و آن را کنترل نمایید.
یکی از رایج ترین سرطان ها، سرطان دستگاه گوارش می باشد. از معروف ترین سرطان ها که باید سریعا به درمان آن همت گمارد عبارتند از درمان سرطان لوزالمعده، درمان سرطان ریه، درمان سرطان کلون، درمان سرطان سینه (ویژه خانم ها) و درمان سرطان پروستات که ویژه آقایان است.

درمان سرطان

سرطان خون

یکی از انواع سرطان ها، سرطان خون می باشد که از مغز استخان آغاز می شود. در این حالت تعدادی گلبول سفید غیر طبیعی تشکیل می شود.

از علائم سرطان خون می توان به کبود شدگی، مشکلات خونریزی، خستگی شدید و ... اشاره نمود.
برای تشخیص می توان از آزمایش خون، آزمایش مغز و استخوان استفاده کرد.
عامل این نوع سرطان هنوز تشخیص داده نشده است ولی پزشکان معتقدند که می تواند عوامل ژنتیکی و محیطی ابتلا به آن را افزایش دهد.
هر چه زودتر سرطان خون تشخیص و درمان شود نتیجه درمان بهتر خواهد بود. البته موفقیت در درمان به نوع سرطان خون و سن شخص نیز بستگی دارد.


درمان سرطان

درمان سرطان خون

در طب نوین، درمان سرطان خون از طریق شیمی درمانی، پرتو درمانی و پیوند مغز استخوان انجام می گیرد.

سرطان ریه

سرطان ریه از رایج ترین نوع سرطان در دنیا محسوب می شود که بیشتر در بین آقایان رایج است. اگر در بافت ریه، سلول ها رشد کنترل نشده پیدا نمایند باعث به وجود آمدن توده ای در ریه خواهد شد که به آن سرطان ریه گویند.
از علائم این سرطان سرفه های طولانی مدت به همراه خلط خونی، کاهش ناگهانی وزن و تنگی نفس است. از علل ابتلا به این بیماری دود سیگار، آلودگی هوا، عوامل ژنتیکی است.

درمان سرطان ریه

برای تشخیص قطعی این نوع سرطان باید رادیوگرافی قفسه سینه انجام شود.
در طب نوین، درمان سرطان ریه  با استفاده از جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی رایج است.

برای پیشگیری از ابتلا به این نوع سرطان باید استفاده از تنباکو و سیگار کشیدن را از زندگی حذف کنید.سعی کنید تغذیه سالم داشته باشید. رژیم غذایی سبزیجات و میوه جات احتمال ابتلا به سرطان ریه را کاهش می دهد.
درمان سرطان ریه باید به سرعت انجام گیرد در غیر این صورت، منجر به مرگ بیمار خواهد شد.

فایل صوتی

 • پادکست درمان سرطان

  درمان سرطان

 • سرطان یکی از بیماری های پیچیده ای است که شناخت آن نیاز به مطالعات دقیق و بدون وقفه دارد. آزمایش های صورت گرفته نشان می دهد که درمان سرطان با استفاده از این ماده خیلی خوب پیش می رود. استفاده از بره موم برای درمان سرطان بسیار موثر است. استفاده از ژل رویال باید ....

سرطان پروستات

از جمله رایج ترین سرطان کشنده که در مردان به آن مبتلا می شوند سرطان پروستات است. در این سرطان نجات بیمار به زمان تشخیص آن بستگی دارد. اگر زمان تشخیص زود اتفاق افتد احتمال کنترل و بهبودی وجود دارد.
در این نوع سرطان، غده ای در دستگاه تناسلی مردان ایجاد می شود. این در حالت سلول های سرطانی می تواند از پروستات به بخش های دیگر بدن برسند.
از علائم آن به وجود آمدن مشکل در ادرار، خون در ادرار، درد در ناحیه لگن می باشد.

سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات

تشخیص سرطان پروستات از طریق بافت برداری انجام می گیرد.
راه درمان سرطان پروستات در طب نوین، جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی است.

سرطان کلون و رکتوم

سرطان کلون و رکتوم که این سرطان نیز کشنده خواهد بود با توده ای به نام پولیپ شروع می شود؛ در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود به سرطان تبدیل می شود.
این سرطان به سرطان روده بزرگ معروف است، سلول های سرطانی در روده بزرگ رشد می کنند و می تواند به بافت های دیگر نیز حمله کنند.

سرطان کلون

درمان سرطان کلون و رکتوم

عوامل ابتلا به این سرطان به صورت قطعی قابل تشخیص نیست ولی عوامل ارثی، تغییر در سبک زندگی و عوامل محیطی می تواند از موارد ابتلا به سرطان کلون و رکتوم باشد.
از علائم سرطان روده بزرگ می توان رژیم غذایی، چاقی، سیگار کشیدن، کاهش تحرک و ورزش نکردن را نام برد.
برای تشخیص سرطان روده بزرگ با گرفتن نمونه کولون مشخص می شود.
طب نوین، روش های درمان سرطان کلون را جراحی، پرتودرمانی و شیمی درمانی می داند.
البته پس از جراحی برای درمان کامل یک دوره باید بیمار شیمی درمانی شود تا سلول های سرطانی باقیمانده نیز از بین بروند.  پس از درمان نیز باید بیمار همیشه تحت کنترل قرار گیرد.

سرطان لوزالمعده

این نوع سرطان از جمله خطرناک ترین سرطان ها شمرده شده است زیرا پیشرفت آن بسیار سریع است و نمی توان آن را در مدت زمان کوتاه تشخیص داد.
سلول های سرطانی آن درون غده لوزالمعده که در پشت معده قرار دارد  رشد می کنند. سرطان لوزالمعده به سرطان پانکراس نیز معروف است.

درمان سرطان لوزالمعده

از عوامل ابتلا به این سرطان استعمال دخانیات، چاقی، دیابت، شرایط ژنتیکی و کاهش غیر طبیعی وزن می باشد.
برای پیش گیری از این بیماری باید مصرف گوشت قرمز را کاهش داد
از روش های درمان آن در طب نوین می توان به پرتو درمانی و شیمی درمانی اشاره نمود.
موادغذایی هایی که دارای منیزیم هستند مانند شکلات تیره، اسفناج، کلم پخته، برنج قهوه ای، موز، آووکادو، آجیل و ... مفید است.

سرطان سینه

این سرطان در زنان رایج و کشنده است به همین دلیل انجام تست ها و معاینات دوره ای در زنان اهمیت بسیاری دارد.
از علائم آن تغییر در سینه، ترشح مایع از سینه، پوسته شدن و ... است.

درمان سرطان سینه

عوامل ابتلا به سرطان سینه چاقی، کم تحرکی، نوشیدنی های الکل، پرتوهای یونی است. زنان در سن بالا و به ویژه بعد از یائسگی باید فعالیت بدنی مانند پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار دهند، از استرس دوری کنند و حتما تغذیه و پرهیز غذایی داشته باشند.
تشخیص سرطان سینه با تست و خودآزمایی و ام آر آی  انجام می گیرد.
این سرطان هر چه زودتر تشخیص داده شود درصد بهبود آن بالا خواهد رفت.
درمان سرطان سینه در طب نوین از طریق جراحی، پرتودرمانی  و شیمی درمانی انجام می گیرد. خانم های مبتلا به سرطان سینه، اصولا مجبور می شوند یک یا دو سینه خود را بردارند ولی اگر مجبور به جراحی سینه شدند باید روحیه خود را حفظ نمایند تا درمان کامل شود.

درمان سرطان

مصرف دخانیات برای همه سرطان ها ممنوع است پس برای بهبود و درمان سرطان باید دخانیات را ترک نمایید.

درمان سرطان در طب نوین

طب نوین برای درمان های بیشتر انواع سرطان، روش شیمی درمانی را تجویز می کند. با شیمی درمانی، گلبول های سفید و سلول ها ضعیف می شوند و رشد سرطان را متوقف می کنند. با این کار معمولا تعدادی سلول های سالم نیز با سلول های سرطانی کشته می شوند.
در این حالت سیستم ایمنی بدن به شدت پایین می آید. شخصی که در حال انجام شیمی درمانی است باید تحت مراقبت های ویژه قرار گیرد و در محیطی کاملا استرلیزه شده درمان را ادامه دهد. به این دلیل که گلبول های سفید و سلول ها را ضعیف می کنند سیستم ایمنی پایین آمده و هر نوع ویروسی مانند ویروس سرماخوردگی را سریعا جذب می کنند.
از عوارض دیگر شیمی درمانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. تهوع و استفراغ
 2. ریزش مواد زخم در دهان
 3. خستگی
 4. اسهال یا یبوست

البته لازم به ذکر است وجود این عوارض به نوع و میزان دارویی که در حین شیمی درمانی استفاده می شود نیز دارد.
از بدترین عوارض شیمی درمانی ریزش مو است که بسیار در روحیه بیماران و به ویژه خانم ها تاثیر منفی خواهد گذاشت.
در هنگام شیمی درمانی بیمار به شدت روحیه خود را از دست خواهد داد.

فایل صوتی

 • عسل درمانی

  عسل درمانی

 • عسل مهم ترین فرآورده زنبور عسل است که تقویت کننده قوای بدن است و نه تنها در درمان بیماری ها نقش به سزایی دارد. بلکه می تواند در پیشگیری بیماری های مختلف موثر باشد.از دیگر فرآورده های زنبور عسل، برموم ، ژل رویال، گرده گل، موم، نیش و زهر زنبور عسل است که در این پادکست به معرفی تک تک آن ها می پردازیم...

درمان سرطان با بره موم

طب سنتی شیمی درمانی را قبول ندارد. و با آن به شدت مخالف است. طب سنتی برای درمان سرطان، بره موم را پیشنهاد می کند. بره موم به علت داشتن ماده ای به نام CAPE، که در ساختار بره موم وجود دارد سرطان را کاهش و بهبود می دهد.

بره موم در درمان سرطان 2 نقش مهم را بازی می کند:

 1. ترمیم و تقویت سلول ها و گلبول های سفید
 2. پاکسازی محیط بدن از سلول های سرطانی

بره موم گلبول های سفید را تقویت و ترمیم می کند. ماده موجود در بره موم سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد و باعث می شود سرطان کنترل شود.
سیستم ایمنی بدن در سرطان مختل می شود، ولی با استفاده از بره موم می توان سلول های سرطانی را از بین برد.
مابقی مواد موجود در بره موم نیز محیط بدن را از آلودگی هایی که از طریق سرطان وارد شدند پاک می کنند.

مدت زمان استفاده بره موم طولانی است. باید حدود 1 سال تا 1 سال و نیم از بره موم استفاده شود تا جواب دهد.
عسل بره موم از کپسول آن برای درمان سرطان بهتر است ولی به این دلیل که بسیار گرم است ممکن است حساسیت زا باشد و با بدن فرد بیمار سازگاری نداشته باشد در این صورت بهتر است کپسول بره موم را مصرف نمایید.
اگر به صورت منظم، در زمان مشخص و طولانی مدت این دارو مصرف شود حتما جواب خواهید گرفت.
ایران عسل تولید کننده و صادر کننده عسل بره موم و کپسول بره موم برای درمان سرطان می باشد، و اولین مجموعه ای است که به صورت مکانیزه بره موم را عصاره گیری کرده است.

محصولات مرتبط

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :320,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :400,000 ریال
عسل ژله رویال

عسل ژله رویال

قیمت :0 ریال
گرده گل

گرده گل

قیمت :220,000 ریال