درمان ناباروری با تشخیص صحیح و به موقع

امتیاز : 5 از 2 نظر

درمان ناباروری مشکلی است که این روزها بسیاری از زوج های جوان درگیر آن هستند و آن ها را از داشتن بچه که شیرینی زندگی است محروم کرده است. فرزند آوری یکی از خواسته های زوجین است. در واقع خداوند زوجین را به صورتی قرار داده است که برای احیای نسل و همچنین باقی ماندن انسان در جهان، میل و رغبت برای داشتن فرزند داشته باشند. به همین منظور نیروی قدرتمندی را در فرد برای کشش به سمت جنس مخالف قرار داده تا در درجه اول به ازدواج منجر شده و در نهایت اقدام به فرزندآوری شود.


*** حتما حتما برای اینکه بفهمید درمان نازایی با عسل چگونه صورت می گیرد به این مقاله مراجعه کنید!!!در فیلمی کوتاه با روش های جدید درمان ناباروری آشنا شوید!

قبل از شروع با یک فیلم و بسیار کوتاه شما را با راه های درمان ناباروری آشنا خواهیم کرد. در ادامه می توانید با راه های درمان ناباروری بیشتر آشنا شوید.


درمان ناباروری، آرزوی زوج های بدون فرزند!

برای داشتن فرزند باید هر کدام از زوجین سلامتی های خاص خود را داشته باشند. در صورتی که یکی از زوجین نتواند عملیات باروری یا باردار شدن را انجام دهد، مشکلی به نام ناباروری وجود دارد. به گفته پزشکان متخصص در زمینه باروری و ناباروری، برای زوجینی که به مدت یکسال به صورت منظم و با برنامه ریزی، رابطه جنسی داشته و از هیچ یک از راه های پیشگیری از بارداری استفاده ننمایند و بچه دار نشوند، دچار ناباروری هستند. البته باید به قید نظم در رابطه جنسی توجه شود و این قاعده برای افرادی که به صورت منظم و ادامه دار با همسر خود رابطه جنسی ندارند، صادق نخواهد بود. همچنین این زمان برای زنان زیر ۳۵ سال مطرح است و برای زنان بالای ۳۵ سال اگر در مدت شش ماه این اتفاق نیافتد، عملاً مشکل ناباروری برای این زوج وجود دارد. 

درمان ناباروری سریع

در گذشته گمان می ‌رفت که بیشتر ناباوری ها مربوط به زنان است. این در حالی است که علم امروز ثابت کرده که بسیاری از ناباروری ها نیز از جانب مردان بوده و ممکن است مردان نتوانند عملیات باروری را به خوبی انجام دهند.


آیا درمان ناباروری مختص زنان است؟

فرقی نمی کند که کدام یک از زوجین توانایی ایجاد فرزند را نداشته باشند؛ در هر صورت باید درمان ناباروری در دستور کار افراد زوجین قرار گیرد. درمان ناباروری به روش های مختلفی صورت می گیرد. در واقع می توان گفت که با پیشرفت علم به ویژه در کشور ایران، کمتر زوجی وجود دارد که از درمان های مختلف ایجاد شده استفاده کرده و ناباروری آنها درمان نشده باشد. 

این روزها به همان میزان که درمان ناباروری در زنان زیاد است، درمان ناباروری در مردان نیز زیاد شده است. اگر زوجی در حال تلاش برای بچه دار شدن هستند و موفق نمی شوند، نه تنها زنان بلکه مردان نیز باید برای درمان به دکتر مراجعه نمایند.

درمان ناباروری مهم

در واقع اگر زوجین بخواهند بچه دار شوند؛ می توانند به روش های مختلف صاحب فرزند شود و در نتیجه ناباروری آنها یا درمان شود و یا با روش های مختلفی که علم پزشکی جدید به آن رسیده است صاحب فرزند گردند. به همین علت است که گفته می شود در دنیای امروز نمی ‌توان به زوجینی نابارور گفت! و زوجین اگر بخواهند بچه دار شوند، قطعا این اتفاق با درمان ناباروری اتفاق می ‌افتد. 

البته درصد بسیار پایینی نیز وجود دارند که به دلایلی به هیچ عنوان نمی توانند بچه دار شوند. هرچند تعداد افرادی که به این صورت نابارور هستند بسیار کم است. در واقع این افراد نمی ‌توانند امیدی به درمان ناباروری خود داشته باشد.

روش های مختلفی برای درمان ناباروری مورد استفاده قرار می گیرد و به همین علت می توان درمان ناباروری را یکی از بهترین درمان ها در حال حاضر دانست. البته درمان های ارائه شده ممکن است آسیب هایی را برای مادر و یا پدر فرزند داشته باشد؛ اما با توجه به اینکه زوجین علاقه دارند تا هرچه سریعتر صاحب فرزند شوند مشکلات را با جان و دل می پذیرند و آن را چونان شکلات خوشمزه ای به جان می خرند. 

درمان ناباروری با روش خانگی


درمان ناباروری با طب سنتی بهتر است یا طب نوین؟

باید گفت که علاوه بر راهکار هایی که طب نوین برای درمان ناباروری در پیش روی زوجین قرار می ‌دهد، درمان ‌های طبیعی و گیاهی نیز وجود دارد که می تواند بدون هیچ گونه عوارضی مشکل ناباروری را در بانوان و آقایان برطرف نماید. استفاده از این مواد طبیعی نه تنها عوارضی برای بدن نداشته، بلکه می‌ تواند مشکلات دیگری که در بدن وجود دارد را نیز حل کند. در نتیجه استفاده از مواد مختلفی که برای درمان ناباروری با طب سنتی مورد توجه قرار گرفته است، بهترین گزینه برای درمان ناباروری است. 

البته ممکن است درمان ناباروری گفته شده در طب سنتی زمان‌بر بوده و در نتیجه به سادگی قابل دسترسی نباشد. در واقع درمان ناباروری با داروهای گیاهی نیاز به مداومت و نظم در انجام دستورات دارد و در صورتی که زوج نتوانند این نظم و مداومت را در مدت زمان زیاد ادامه دهند به درمان ناباروری نخواهند رسید. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره شود این است که درمان ناباروری به روش های گفته شده در طب نوین هزینه‌ های بسیار زیادی به همراه دارد. در واقع مشکل درمان ناباروری با این روش، هزینه‌ های آن است که تمامی خانواده‌ها و زوجین توانایی انجام آن را ندارند.

درمان ناباروری همیشگی

هزینه های گزافی که برای داروها و همچنین استفاده از دستگاه های مختلف باید انجام شود باعث شده تا تعداد زوجین ناباروری که می ‌توانند از این روش ‌های درمانی استفاده کنند، کاهش یابد، البته علاوه بر هزینه، آسیب ها و مضراتی که به بدن زنان می رسد نیز، بسیار است. به همین علت است که گفته می‌ شود در حال حاضر زوجین نابارور با سطح درآمدی متوسط به پایین، سعی می کنند درمان ناباروری خود را به طبیعت و مواد طبیعی و گیاهی بسپارند. علت این است که درمان ناباروری با طب سنتی بسیار ارزان قیمت تر از درمان های موجود در طب نوین است. 

درمان ناباروری خوبدر صورتی که در روند درمان ناباروری با طب سنتی، مشکلاتی ایجاد شود و یا کودک سقط شود، هزینه زیادی از جیب زوجین به هدر نرفته است. هرچند این هزینه برای بسیاری از خانواده ‌ها ناچیز بوده و ترجیح می دهند از راهکارهای گران قیمت طب نوین برای درمان ناباروری خود استفاده نمایند.

بهتر است قبل از هر چیز زوجین به موارد مختلف فکر کرده و تحقیقاتی را به عمل بیاورند. با انجام این تحقیقات می توان با بهترین روش به درمان ناباروری رسید.


فایل صوتی

  • پادکست درمان ناباروری

    درمان ناباروری

  • درمان ناباروری مشکلی است که این روزها بسیاری از زوج های جوان درگیر آن هستند و آن ها را از داشتن بچه که شیرینی زندگی است محروم کرده است...


برای درمان ناباروری چه بخوریم؟

امروزه زوج های جوان، هزینه های هنگفتی برای درمان ناباروری به روش های مختلف پرداخت می کنند که بسیاری از این روش ها تاثیرگذار است. البته می توان با هزینه های بسیار پایین تر از بروز این مشکلات جلوگیری کرد. استفاده از عسل طبیعی یکی از بهترین گزینه هایی است که برای پیشگیری از ناباروری و درمان این مشکل پیشنهاد می شود. البته ترکیبات عسل طبیعی با برخی مواد دیگر می تواند روند درمان ناباروری را بهبود بخشد. و اما برای درمان نازایی چه بخوریم؟

درمان ناباروری بی زیان

حال به راهکار های عسلی برای درمان ناباروری می پردازیم:

آیا هر عسلی برای درمان ناباروری مفید است؟

وقتی از عسل صحبت می کنیم، منظورمان عسل طبیعی است. عسل تقلبی هیچ گونه خاصیتی نداشته و تازه مضرات فراوانی را برای بدن انسان دارد. عسل طبیعی است که می تواند بیماری های مختلف را درمان کرده و روند بهبود برای آن ایجاد کند. همچنین درمان ناباروری با عسل غیرطبیعی امکان پذیر نیست. عسل غیرطبیعی نیز مانند عسل تقلبی برای انسان ضرر دارد. بهتر است اگر می خواهید از عسل برای خواص آن استفاده کنید، حتما به اصل بودن و طبیعی بودن آن دقت کنید. شما به جای پرداخت هزینه های گزاف بهتر است عسل طبیعی خریداری کنید و با اطمینان بخورید تا از بروز ناباروری در خود جلوگیری کنید.
ناگفته نماند که یک سری از عسل ها بر درمان ناباروری موثرتر خواهد بود. به عنوان مثال مصرف عسل تک گل کنار و عسل تک گل سیاه دانه در این باب بیشتر پیشنهاد می شود.

درمان ناباروری با عسل و لیمو


درمان ناباروری با عسل طبیعی چگونه انجام می شود؟

عسل طبیعی خواص و ویژگی های منحصر بفردی دارد که می تواند از بروز ناباروری پیشگیری و جلوگیری کند. خواص درونی عسل باعث تنظیم هورمون های مختلف زنانه در بانوان و تقویت اسپرم در مردان شده و به همین علت درمان ناباروری با عسل طبیعی، گزینه مناسبی برای مردان و زنان است. دقت کنید ناباروری در زنان بسیار پیچیده است و اگر به صورت مداوم از عسل طبیعی استفاده شود، روند درمان بهتری، شکل خواهد گرفت.

مصرف عسل طبیعی به صورت شربت عسل آن هم روزانه و یا حداقل یک روز در میان، می تواند از بروز مشکلات ناباروری در زنان و همچنین کاهش قدرت اسپرم در مردان جلوگیری کند. شما می توانید برای شربت عسل خود تنوع ایجاد کنید و در برخی از روزها درون آن گرده گل بریزید. همچنین مصرف شربت عسل و آب لیمو تازه نیز می تواند اثرات فوق العاده ای برای ناباروری داشته باشد. 

درمان ناباروری

مصرف عسل طبیعی به صورت تنها و یا با استفاده از نان نیز می تواند تاثیرات شگرفی برای درمان انواع بیماری ها به ویژه درمان ناباروری و پیشگیری از آن داشته باشد. بهتر است مصرف عسل را به صورت منظم در برنامه روزانه خود داشته باشید تا از بروز مشکلات مختلف جلوگیری کنید. 

 عسل بره موم در درمان ناباروری موثر است؟

بره موم یکی از محصولات ویژه زنبور عسل است که به خاطر خاصیت های فراوانی که دارد؛ در درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می کنند. امروزه ناباروری به یکی از بزرگ ترین مشکلات زوجین بدل شده است و ممکن است برخی قادر به پرداخت هزینه های گزاف درمان ناباروری با طب نوین نباشند؛ از این رو به طبیعت روی آورده و با مواد طبیعی سعی بر درمان ناباروری خود دارند. بره موم یکی از بهترین راهکار هایی است که درمان ناباروری را به واقعیت بدل می سازد؛ بره موم فرآورده ای سنگین است که به تنهایی قابل مصرف نیست و برای مصرف باید محصولات فرآوری شده بره موم یعنی عسل بره موم و کپسول بره موم را مصرف کنید. استفاده مداوم و طولانی مدت از این محصول طبیعی باعث تقویت اسپرم ها شده و رحم را برای باروری آماده می سازد. 

به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد باردار شدن و یا درمان ناباروری را دارید باید در ابتدا رحم خود را پاکسازی کنید یعنی اگر با مشکلی مواجه هستید و یا عفونتی، واژن و رحم شما را درگیر کرده است باید در ابتدا درمان شده و در نهایت با مشورت پزشک در رابطه با نحوه استفاده از بره موم و عسل بره موم اقدام  کنید.

درمان ناباروری با بره موم


تاثیر عسل ژل رویال بر درمان ناباروری چیست؟

ژل رویال از مهم ترین و خاص ترین فراورده های زنبور عسل است. ژل رویال برای درمان ناباروری معجزه می کند. به ویژه در بانوان تاثیرات فراوانی دارد. ژل رویال را معجونی برای باروری مردان و زنان می دانند و حتی پزشکان نیز برای درمان ناباروری برای بیماران خود تجویز می کنند.

مصرف ژل رویال در درمان ناباروری از جمله پیشرفته ترین روش درمان ناباروری در طب سنتی به شمار می رود.

ژل رویال و مصرف آن مشکلاتی نیز دارد. بزرگترین مشکل برای استفاده از ژل رویال این است که این ماده فساد پذیر است. یعنی ژل رویال خیلی زود فاسد می شود و باید در دمای زیر صفر نگهداری شود. به همین علت مصرف آن با سختی های فراوانی مواجه است و هر لحظه ممکن است خراب شود.

برای برطرف کردن مشکل فاسد شدن ژل رویال، دانشمندان تحقیقاتی را انجام داده اند که بر اساس آن با مخلوط کردن ژل رویال با عسل، ضریب فاسد شدن آن را کاهش  می دهند. نتایج تحقیقات فوق العاده بود و به همین علت بیش از آنکه برای درمان بیماری ها از خود ژل رویال استفاده شود از عسل ژل رویال استفاده می شود.

عسل ژل رویال خواص فوق العاده ای برای درمان ناباروری دارد. این محصول، مخلوط دو داروی مجزا برای ناباروری است. در واقع عسل ژل رویال را می توان یک معجون خاص و فوق العاده برای درمان ناباروری دانست که می تواند تاثیرات شگرفی بر روی این مشکل داشته باشد.


درمان ناباروری با رویال
4 خاصیت مهم گرده گل بر درمان ناباروری چیست؟

گرده گل یکی دیگر از فرآورده های زنبور عسل است که به عنوان یک ماده مغذی برای بدن شناخته می شود. این ماده ارزشمند می تواند مزایای زیادی برای مسائل درمانی، بهداشتی، بهبود و بالا بردن توانایی سیستم ایمنی بدن، تقویت قوای جنسی و درمان ناباروری داشته باشد.

امروزه از گرده گل برای تقویت توانایی بارداری و درمان پروستات استفاده می شود که البته این مصرف باید تحت نظر پزشک صورت گیرد. برای مصرف راحت تر گرده گل بهتر است گرده گل را به همراه عسل استفاده نمایید.

حال به 4 خاصیت گرده گل برای باروری که در نهایت به درمان ناباروری در زوجین منجر می شود اشاره خواهیم کرد.


  •  افزایش توانایی بارور شدن در خانم ها با گرده گل و درمان ناباروری

درواقع ادعای این موضوع که حدود 96 درصد از مواد مغذی بدن در گرده گل انباشته شده است و تقریبا تمام نیاز های اساسی بدن را تامین می کند، دور از ذهن نیست و این ادعا با استفاده مداوم بیماران مختلف که به نتیجه های مثبت رسیده اند ثابت شده است. استفاده از گرده گل برای زوجینی که قصد دارند تا به درمان ناباروری بپردازند، توصیه می شود زیرا این ماده مغذی می تواند مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، روی، مس و دیگر مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کرده و بدن سالم تری را برای باروری به شما هدیه دهد. گرده گل قدرت باروری خصوصا در زنان را افزایش داده و برای درمان ناباروری به کمک شما می آید.

درمان ناباروری با گرده

  •  افزایش ترشح هورمون زنانه استروژن با گرده گل 

هورمون استروژن که در بدن خانم ها ترشح می شود، نقش مهمی بر تحریک عملکرد تخمدان برای باروری دارد و سلامت تخمک ها و همچنین آزاد شدن به موقع آن ها را تضمین می کند. اهمیت این هورمون به همین دلیل است و باید آن را تقویت نمود؛ چرا که تاخیر در آزاد سازی تخمک و یا تخمک ضعیف، توانایی باردار شدن را نداشته و در نهایت منجر به ناباروری خواهد شد. اگر قصد باردار شدن دارید مصرف گرده گل را فراموش نکنید؛ چرا که این ماده به افزایش ترشح هورمون استروژن در بدنتان کمک زیادی می کند و مقاومت تخمک ها را افزایش می دهد.


  •  افزایش میل جنسی و بالا بردن ایمنی بدن با گرده گل در درمان ناباروری 

مصرف گرده گل با عسل، سبب افزایش میل جنسی در زوجین شده و سطح ایمنی بدن را افزایش می دهد. افزایش ایمنی بدن از آن جهت مهم است که از بروز برخی عفونت هایی که بارداری را مختل می سازد جلوگیری می کند چرا که ممکن است یکی از مواردی که باروری زوجین را با اختلال مواجه می سازد، برخی از عفونت ها باشد؛ بنابراین بهتر است قبل از اینکه به این مشکل بر بخورید، ایمنی بدنتان را بالا برده و سپس اقدام به فرزند آوری کنید.

سخن پایانی

خواص عسل و دیگر فرآورده های زنبور عسل، برای درمان ناباروری فوق العاده زیاد است و ترکیب آن با مواد مختلف مثل گرده گل ، ژل رویال و حتی مغزیجات می تواند روند درمان را به شدت سرعت بخشد. بهتر است با استفاده از این مواد، علاوه بر کاهش هزینه های درمانی، فرزندآوری که هدیه ای از جانب خداوند است را به درمان های طبیعی بسپاریم تا مشکلی در آینده برای جنین و فرزند متولد شده به وجود نیاید. نکته مهم در مورد چنین درمانی مداومت در استفاده و صبوری تا حصول نتیجه است چرا که درمان های طبیعی نیاز به صبر و تداوم استفاده دارند تا نتیجه مطلوب را به شما بدهند به همین منظور جهت درمان ناباروری با راهکار های طبیعی، بهتر است که روند درمان را تا دراز مدت و البته تحت نظر پزشک متخصصتان ادامه دهید، چرا که نحوه مصرف و البته مقدار مصرف فرآورده های زنبور عسل در همه افراد یکسان نیست به همین علت بهتر است با مشورت گرفتن از پزشک متخصص، مشکلاتی از قبیل ناباروری را درمان و صاحب فرزندان زیبا شوید.

امیدواریم این مقاله به شما در راستای هدفی که دنبال می کند کمک کرده باشد و با بهره بردن از خواص محصولات و شفابخش های طبیعی همچون عسل و دیگر فرآورده های زنبور عسل به مقصود اصلی دست یابید.

درمان ناباروری


محصولات مرتبط

عسل کنار 500گرمی

عسل کنار 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,500,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :400,000 ریال
عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال

نظرات (2)

    بد           خوب