آیا عسل تک گیاه خواص دارویی دارد؟

عسل تک گیاه نامی است که امروزه بسیار شنیده می شود اما ممکن است برخی از افراد با این نام آشنایی کامل نداشته باشند به همین منظور قصد داریم تا به معرفی این محصول پر خاصیت زنبور عسل بپردازیم و بگوییم که عسل تک گیاه چیست؟

عسل تک گل چیست؟

سرزمین زیبای ما ایران پوشیده شده است از دشت ها و علفزار های سرسبز که قالبا از پوشش گیاهی یک گل یا گیاه خاص پوشیده شده اند و این موهبت الهی موجب شده است تا موجوات زنده ای از جمله زنبور عسل از این علفزار ها و مرتع ها استفاده کرده و مشغول جمع آوری غذای خود باشند. 

عسل های تک گیاه

از آن جایی که 70 تا 80 درصد از این دشت ها را پوشش گیاهی خاصی تشکیل می دهد، بالطبع شهدی که زنبور عسل برای تهیه عسل جمع آوری میکند نیز از همان گیاه خاص برگرفته شده است و این امر موجب می شود تا عسلی که حاصل تلاش های بی وقفه این حشرات ریز جثه است، بر پایه شهد همان گل استخراج شود به همین منظور به عسل تهیه شده از گیاهی خاص را عسل تک گیاه می نامند. 

نکته ای که لازم است در رابطه با عسل تک گل بدانید این است که نام تک گل تنها به این جهت بر روی این نوع عسل گذاشته شده است که شهد قالب آن از گیاه خاصی است و این امر بدان معنا نیست که زنبور عسل از دیگر گیاهان موجود در منطقه استفاده نکرده است بلکه تنها به دلیل قالب بودن شهد آن گیاه بخصوص، این نام برای عسل برگزیده شده است  زیرا نمی توان زنبور عسل را مجبور کرد تا برای جمع آوری شهد فقط به سراغ یک گل خاص برود.

عسل تک گیاه خواص دارویی دارد؟

عسل تک گیاه را به عنوان عسل دارویی می شناسند چرا که تمام خواص گیاهی که زنبور از آن برای تولید عسل استفاده کرده را به این خوراکی خوشمزه انتقال داده است. 

به همین جهت است که برای درمان بسیاری از بیماری ها، مصرف عسل تک گیاه خاصی تاکید می شود؛ این را هم به خاطر بسپارید که مصرف عسل های تک گل برای استفاده از خواص داروی مستلزم صرف زمان است چرا که درمان با استفاده از مواد طبیعی نظیر عسل کمی زمان بر خواهد بود اما قطعا شما را به درمان قطعی خواهد رساند لذا نا امید نشوید و تا مدت طولانی از عسل تک گل مورد نظرتان استفاده کنید. 

اما سوالی که در این بخش ممکن است برای شما رخ دهد این خواهد بود که چه عسل تک گلی برای درمان بیماری ها مفید است؟ نگران نباشید در ادامه به مهم ترین عسل های تک گیاه که برای درمان بیماری های خاص استفاده می شود خواهیم پرداخت...

درمان فشار خون با عسل های تک گیاه امکان پذیر است!

درمان فشار خون با عسل

در رابطه با فشار خون باید بدانید که همه افراد فشار خون دارند ولی این فشار خون بالا و یا فشار خون پایین است که می تواند موجبات به وجود آمدن خطرات جدی را در بدنتان فراهم آورد. 

فشار خون بالا مختص به رده سنی خاصی نیست و همه افراد حتی جوانان نیز ممکن است به این عارضه دچار شوند؛ اما پیش از اینکه به سراغ درمان های شیمیایی بروید بهتر است تا سری به طبیعت بزنید و از نعمت های بی نظیری که خداوند در اختیار ما قرار داده است استفاده کنید. 

یکی از این درمانگر های طبیعی، عسل است. عسلی که توسط زنبور های عسل تولید می شود خواص بسیاری دارد که یکی از این خواص، درمان بیماری ها خصوصا درمان فشار خون است. عسل های تک گیاهی که در درمان فشار خون موثر هستند عسل بهار نارنج، عسل شوید، عسل زنیان، عسل زولنگ و عسل مریم گلی است. 

پیش از خرید عسل های دارویی حتما از طبیعی بودن آن ها اطمینان حاصل کنید چرا که عسل های تقلبی فراوانی در بازار وجود دارند که نه تنها خواصی برای بدن شما نخواهند داشت بلکه خطر آفرین هم هستند.

آیا درمان آسم با عسل های تک گیاه امکان پذیراست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، درمان آسم با عسل طبیعی تک گیاه دور از ذهن نیست! مصرف به اندازه و به موقع عسل های تک گلی نظیر عسل آویشن، جاشیر و اکالیپتوس کمک بسیاری برای درمان آسم به شما خواهد کرد.

با عسل های تک گل به درمان کبد چرب بپردازید...

درمان کبد چرب با عسل

یکی از بیماری های شایعی که امروزه گریبان گیر اکثر افراد جامعه شده است، کبد چرب نام دارد. این بیماری که به نوعی با تغذیه افراد در ارتباط است، از انباشته شدن چربی ها در سلول های کبدی که منجر به الهاب سلول ها می شود به وجود می آید. 

چربی بر دیواره های کبد رسوب کرده و موجب بروز اختلالات بسیاری در این دستگاه سوخت و ساز بدن می گردد. به همین جهت بسیاری از افراد در کنار مصرف دارو های شیمیایی به دنبال یافتن درمانگری طبیعی هستند تا با تکیه بر آن بیماری خود را درمان کنند. 

ما به این افراد مصرف عسل های تک گیاه جعفری و عسل سیاه دانه را پیشنهاد می کنیم. مصرف این دو عسل تک گیاه به درمان کبد چرب کمک کرده و می تواند این بیماری آزار دهنده را به طور مطلوبی درمان کند.

ناباروری را چگونه درمان کنیم...

ناباروری عارضه ای است که با علت های متفاوتی به وجود می آید؛ علت های بروز این عارضه می تواند به تنبلی تخمدان، ضعیف بودن اسپرم ها و یا اختلالات وراثتی مرتبت باشد.

عسل کنار بهترین گزینه برای درمان ناباروری است چرا که این عسل طبع گرمی داشته و سبب تقویت قوای جنسی می شود، همچنین عوامل تاثیر گذار در به وجود آمدن این بیماری را نیز از بین خواهد برد. لذا مصرف روزانه و به اندازه این عسل تک گل را فراموش نکنید.

آیا رنگ عسل های تک گیاه با یکدیگر متفاوت است؟

رنگ عسل تک گیاه

قطع به یقین همه عسل ها رنگ یکسانی ندارند، این را زمانی که برای خرید عسل اقدام می کنید متوجه خواهید شد اما علت این تفاوت رنگ ها در چیست؟ 

عسل تک گیاه از شهد قالبی با نام همان گیاه تهیه می شود و طبیعتا بسته به این که زنبور عسل از چه گیاهی برای تولید عسل طبیعی استفاده می کند، رنگ عسل ها متفاوت خواهد بود به عنوان مثال رنگ عسل سیاه دانه بسیار تیره و عسل یونجه تقریبا بدون رنگ است. 

این امری کاملا طبیعی است که در رابطه با رنگ عسل ها وجود دارد اما نکته مهمی که بایستی به آن توجه کنید طبیعی بودن عسل است چرا که بسیاری از افراد، عسل را حرارت می دهند و حرارت دیدن عسل موجب تغییر رنگ و تیره تر شدن آن خواهد شد.

این اشخاص با حرارت دادن، عسل های تقلبی را به جای عسلی طبیعی به افراد بی اطلاع قالب می کنند؛ برای اینکه در دام این شیادان سود جو گرفتار نشوید، پیش از خرید عسل در رابطه با نکات مهمی برای شناسایی عسل طبیعی اطلاعات کافی داشته باشید و از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید عسل نمایید.