تاثیر عسل بر درمان فشار خون بالا

فشار خون به عنوان یکی از بیماری های متداول در کشور شناخته می شود. بدون شک خیلی از ما به طور روزانه این عبارت را در متن روزنامه ها، اخبار تلویزیون و یا حتی بسیاری از گفتگوهای معمول میان دوستان و آشنایان و افراد غریبه شنیده ایم. بسیاری ممکن است از این موضوع گلایه مند و آزرده باشند و مدام از آثار منفی و مشکلات ناشی از بیماری فشار خون بالا شکایت کنند، برخی دیگر به عنوان کسانی که توانسته اند شدیدتر شدن بیماری فشار خون را متوقف نمایند، از تجربه ی بهبودی خود می گویند و پزشکان و متخصصین نیز هر روزه در سخنرانی ها و تیزرهای علمی گوناگون، از راه های رفع و یا کنترل این بیماری صحبت می کنند. فشار خون بالا ضمن اینکه مشکلات زیادی را برای بدن به وجود آورده و می تواند در شرایط حاد، باعث سکته شود، گاهی روال زندگی معمول هر روزه را نیز دچار اختلال می کند. رسیدگی به فشار خون بالا به عنوان یک بیماری فراگیر که اثرات و عوارض ناخواسته و ناخوشایند زیادی به همراه دارد و شاید دیر یا زود منجر به نتایج جبران ناپذیری گردد، بسیار مهم و حائز اهمیت است و به همین علت باید به این موضوع توجه خاص و ویژه ای شود.
نمی توان منکر این مسئله شد که زندگی در عصر حاضر به ویژه برای شهروندان کشورهای جهان سوم و در حال توسعه، به دلیل وجود انواع آلودگی های میکروبی و صنعتی در آب و هوا و خاک و محیط زندگی و همچنین حضور انواع ترکیبات شیمیایی با اثرات منفی در بسیاری از مواد خوراکی و نوشیدنی، زمینه ی بیماری ها و تغییرات ناهماهنگ با طبیعت بدن انسان را به همراه داشته است.

درمان فشار خون
فشار خون مشکلات زیادی بر بدن به وجود می آورد، پس برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است که درمان فشار خون را به تعویق نیاندازید.

در همین راستا یکی از انواع این نارسایی ها مربوط به جریان خون در بدن است. از آنجا که تنظیم آهن و میزان گلبول های خون و همچنین کلسترول و جداره رگ ها وابسته به عوامل پیچیده و مختلف محیطی می باشد، لذا تغییرات زندگی عصر حاضر موجب این اثرات نامطلوب شده است. به همین دلیل تا همین اواخر، روش هایی که عموما بر پایه ساخت داروهای شیمیایی و صنعتی قرار گرفته بود، تنها راه درمان فشار خون بالا و برون رفت از ناراحتی هایی شبیه این بیماری به حساب می آمده است.
اما خوشبختانه با گسترش اطلاع رسانی ها و تمایل انسان برای دوری از زندگی و تغذیه در شرایط مصنوعی، استفاده از روش های طبیعی و محصولاتی که به اصطلاح ارگانیک نامیده می شوند، در حال ترویج بوده و با استقبال روز افزونی مواجه گشته اند.
از جمله روش ها و رژیم های خوراکی، استفاده از مواد غذایی طبیعی با منشا گیاهی مانند میوه، خشکبار و حبوبات برای تنظیم جریان گردش خون در بدن است. این مواد به طور کلی اثراتی که گفته شد را مرتفع کرده و قدرت ایمنی بدن در مقابل انواع  امراض از جمله بیماری فشار خون بالا را افزایش می دهند.
همچنین تغییر ذائقه و سلیقه ی چشایی مردم با مصرف بیشتر این نوع مواد غذایی، توانسته است باعث ایجاد تغییرات مثبتی در سبد غذایی روزانه ی بسیاری از خانواده ها شده و جای چندان زیادی برای ورود بیشتر خوراک مضر و غیر ارگانیک به سفره ی شهروندان باقی نگذارد. شاید بتوان مهم ترین نتیجه ی تغییر رویکرد را تغییر سلیقه ی کودکان و نوجوانانی دانست که به جای خوردنی و تنقلات مضر، از همین مواد غذایی سالم استفاده می کنند.

فایل صوتی

  • پادکست درمان فشار خون

    درمان فشار خون

  • یکی از مشکلات گریبان گیر بسیاری از افراد، فشارخون است. درمان فشار خون راهکارهای متفاوتی را شامل می شود. این تفاوت در درمان از جنبه هایی خوب و از جوانب دیگر می تواند مشکل ساز باشد. اگر شما به صورت مرتب و منظم هم از عسل، بره موم و گرده گل استفاده کنید ولی هر آنچه که می خواهید بخورید و تحرک و ورزش را هم در برنامه خود ....

عسل و درمان فشار خون بالا

یکی از درمان های سریع برای فشار خون بالا ، استفاده از عسل است. جای خوشحالی فراوان است که کشور ایران به دلیل برخورداری از مراتع، دشت ها و کوهستان هایی وسیع و متنوع با پوشش گیاهی بسیار متفاوت و غنی، بستر بسیار خوبی برا گردش و زندگی زنبورهای عسل و تولید محصولات این موجودات شگفت انگیز فراهم کرده است.
این بستر سبب شده تا انواع و اقسام عسل با رنگ، طعم، خواص و ترکیبات طبیعی متفاوت و متنوع توسط زنبورها تولید گردند. اما ویژگی مشترک میان تمامی این محصولات شیرین و گرم و مغذی، بالا بردن ضریب ایمنی و تقویت عمومی بدن انسان است. این ویژگی هم به عنوان عامل پیشگیری از نارسایی های مختلف مفید است و هم اینکه در بسیاری موارد ممکن است حکم داروی طبیعی برای درمان یا مهار بیماری را داشته باشد. البته برخی از عسل های تک گل به صورت اختصاصی برای درمان فشار خون بالا مورد استفاده قرار می گیرند اما به صورت عمومی نیز عسل یعنی هر نوع عسلی برای درمان فشار خون مفید و مناسب است. ویژگی های درونی عسل باعث شده تا این ماده طبیعی برای درمان انواع بیماری ها از جمله درمان فشار خون مفید باشد.

عسل و درمان فشار خون
برای درمان فشار خون به صورت سریع، استفاده از عسل توصیه می شود، عسل بهار نارنج و عسل شوید برای درمان فشار خون بسیار موثر است.

افرادی که بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، ورم مفاصل و بی‌خوابی دارند با خوردن عسل در طی روز می‌توانند تا حدی این مشکلات را کنترل کنند. در میان فشار خون بالا از مهمترین آن ها است. استفاده از شربت عسل درمان مناسبی برای فشار خون بالا بوده و بدون استفاده از داروهای مضر شیمیایی می توان روند درمان فشار خون را پیگیری کرد. ترکیب عسل با مواد دیگر نیز می تواند خواص عسل را چند برابر کند.  هنوز در وعده ی صبحانه ی بسیاری از ایرانیان، مصرف عسل ولو در حد یک قاشق کوچک، امری جدا نشدنی به حساب می آید.
عسل به عنوان یک آنتی‌اکسیدان شناخته شده است که می‌تواند بدن را از آلودگی‌ها و ترکیبات مضری که به بیماری فشار خون کمک می نمایند، تصفیه کند. برای گرفتن نتیجه مطلوب می‌توانید آن را با آب زنجبیل یا آب پیاز مصرف کنید. آب پیاز علاوه بر ضدعفونی کردن، برای تنظیم فشار خون نیز موثر است و در راستای عملکرد عسل گام بر می دارد و خواص مفید آن را افزایش دهد.
چند قطره عسل را با یک قاشق غذاخوری آب پیاز یا زنجیل مخلوط کنید و روزی حداقل دو قاشق غذاخوری از این ترکیب را بنوشید تا فشار خون و علایم آن را دور نگه دارید. دقت کنید که این ترکیب باید به صورت مداوم و روزانه انجام شود تا اثرات خود را داشته باشد. به صورت کلی باید خاطر نشان کرد که درمان طبیعی هر بیماری، نیاز به حوصله و ممارست داشته و نمی توان مانند قرص ها و داروهایی شیمیایی، از عسل و مشتقات آن انتظار تاثیر بلافاصله و معجزه گونه داشت. اگر دیابت نیز دارید سعی کنید از عسل دیابتی و یا عسل با درصد ساکاروز پایین استفاده کنید.

فایل صوتی

  • درمان فشار خون

    عسل بره موم

  • فرآورده های زنبور عسل، محصولی است از فرآورده های زنبور عسل که با عسل ترکیب شده است. این فرآورده برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله درمان سرطان، تقویت قوای جنسی و ... بسیار موثر است. از جمله این فرآورده ها می توان به عسل بره موم، عسل ژل رویال، عسل گرده گل اشاره نمود که ...نقش عسل های تک گل در درمان فشار خون بالا

عسل تک گل یکی از عجایب زنبور عسل است! وقتی زنبور و کندوی آن در دشتی با پوشش گیاهی خاص گذارده شود، زنبور بیشتر از شهد یک گل خاص می نوشد و در نتیجه عسل به دست آمده شهد قالب یک گیاه خاص را به خود اختصاص می دهد. این نوع عسل را عسل گیاهی یا عسل دارویی نیز می نامند که برای درمان بسیاری از بیماری ها مثل درمان فشار خون مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از عسل های تخصصی که در درمان بیماری فشار خون نقش ایفا می کند، عسل مریم گلی است. شاید این اسم به گوش شما ناآشنا باشد اما این عسل طبیعی از شهر گل های مریم گلی به دست می آید. زنبورعسل با نشستن بر روی این گل و نوشیدن شهد آن، تمامی خواص این گیاه را به عسلی که از آن تهیه می کند، منتقل می سازد. عسل مریم گلی یک معجون به تمام معنا برای درمان فشار خون محسوب می شود. به روش های مختلفی می توان این عسل طبیعی را برای بهبود و درمان این بیماری به کار گرفت. شربت عسل، استفاده از آن در طبخ غذا و مواردی از این دست می تواند گزینه مناسبی برای استفاده از این عسل و دیگر عسل های تک گل برای درمان فشار خون باشد.

عسل شوید نیز از جمله عسل هایی است که نقش مهمی در درمان فشارخون بالا ایفا می کند. فشار خون ایجاد شده به دلیل کلسترول بالا با استفاده از عسل شوید به صورت کامل تحت تاثیر قرار گرفته و به روند درمان نزدیک می شود. البته فشارخون های عصبی را نیز با استفاده از عسل شوید درمان کرد. بنابراین به نظر می رسد عسل شوید از جمله عسل های تخصصی برای درمان فشار خون به شمار می آید که خواص فوق العاده آن می تواند این بیماری را تحت تاثیر قرار دهد.

از عسل های تک گل که خواص آن برای درمان فشار خون مناسب است، عسل زولنگ است. این عسل بیشتر نقش تصفیه کنندگی خون را دارد و به صورت غیر مستقیم به درمان فشار خون کمک می کند. این عسل نیز از شهد گل های زولنگ توسط زنبور عسل تولید می شود. ناگفته نماند که چنین عسل های ناشناخته ای را بهتر است از مراکز معتبر عرضه عسل تهیه کنید. 

عسل بهارنارنج یکی از عسل های تک گل آرامش بخش است. عموما افرادی که بیشتر عصبی می شوند، بیشتر هم در معرض بروز فشار خون هستند و درمان فشار خون آن ها نیز به آرامش و ریلکس بودن نیاز دارد. برای چنین بیمارانی توصیه می شود در روند عسل درمانی از عسل بهارنارنج استفاده کنند. درست کردن دمنوش بهارنارنج و مخلوط کردن عسل بهارنارنج در دمنوش ولرم شده، می تواند خواص فوق العاده ای از جمله آرامش را به بدن منتقل کند و از بروز بیماری فشار خون پیشگیری کند. 

عسل های تک گل زیادی دیگری نیز وجود دارد که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در درمان فشار خون بالا نقش دارند که در مطالب مجزا در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.


نقش ترکیب عسل و بره موم در درمان فشار خون بالا

بره موم ماده ای است که از صمغ درختان تولید می شود و به همین علت ویژگی های منحصر بفردی دارد. این صمغ ها که از گیاهان مختلف جمع می شوند ویژگی های مشترک زیادی دارند که باعث یکسان سازی خواص بره موم می شوند. ترکیب این صمغ با مواد درونی تولید شده توسط زنبورعسل باعث ایجاد ماده ای شگفت انگیز به نام بره موم شده است.
بره موم به عنوان یک ماده حیات بخش شناخته می شود که اثرات زیادی از خود در درمان انواع بیماری ها بروز می دهد. بره موم توانسته اثرات خود را بر درمان هایی مثل درمان سرطان به خوبی نشان دهد. همچنین از بره موم برای تقویت قوای جنسی و همچنین افزایش انرژی استفاده می شود.
یکی از کاربردهای این ماده درمان فشار خون است. به نظر می رسد که استفاده از بره موم به صورت منظم و مداوم، کمک زیادی به درمان فشار خون می کند. از سال های گذشته به صورت تجربی استفاده از این ماده در آزمایش های مختلف حیوانی و انسانی مورد تحلیل قرار گرفته است و اثرات مشخصی از آن به ثبت رسیده است. 
مصرف بره موم می تواند به کنترل فشار خون بالا کمک کند. در ابتدا بره موم با کنترل فشار خون فرد و نگه داشتن فشار در حالت متعادل و البته همچنان بالاتر از حد نرمال، از نوسانات قبلی در بالا و پایین رفتن فشار جلوگیری می کند و مانع بروز مشکلات جدید می شود. پس از متعادل شدن فشار است که بره موم وارد مرحله جدیدی از عملکرد خود شده و عواملی که باعث ایجاد و بروز فشارخون شده اند را تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه فشار خون در این مدت به حد نرمال نزدیک می شود. شاید هیچ گاه فشار خود به حد نرمال خود نرسد؛ اما در بیشتر مواقع فشار در نزدیکی حد نرمال جای می گیرد.
آنچه که در روند درمان فشار خون با استفاده از بره موم مشخص است، زمان است. این نوع درمان نیاز به زمان دارد. در طول درمان باید صبور باشید و تا می توانید امید و انگیزه داشته باشید. نظم در مصرف نیز از نکاتی است که باید به صورت ویژه ای مورد توجه قرار گیرد تا روند درمان متوقف نشود. استفاده از بره موم برای درمان این بیماری حتما باید با صبر و شکیبیایی همراه باشد تا به سرانجام برسد. 


یکی از نکات مهم در مورد درمان با بره موم، استفاده به صروت همزمان از عسل و بره موم است. ترکیب این دو ماده حیات بخش می تواند اثر بره موم در درمان فشار خون را افزایش دهد. برای ترکیب این دو ماده بهتر است از عصاره بره موم استفاده شود. عصاره بره موم به نحو بهتری با عسل ترکیب می شود. همچنین عصاره بره موم اگر به روش های علمی تهیه شود، خواص فوق العاده ای دارد و اثربخشی آن به مراتب بیشتر است.
ایران عسل توانسته با طراحی و ساخت دستگاهی اقدام به عصاره گیری مکانیزه از بره موم کند. این دستگاه بره موم را بدون دخالت دست عصاره گیری کرده و تمامی الکل به کار رفته در شکسته شدن پیوندهای بره موم را بازیافت کرده و دوباره استفاده می کند و در نتیجه هیچ الکلی در بره موم باقی نمی ماند. 
تاثیر عسل بر درمان فشار خون
عصاره به دست آمده از این دستگاه مایع مناسبی است که می تواند با عسل مخلوط شود. یکی از محصولات حرفه ای ایران عسل که برای درمان فشارخون مورد استفاده قرار می گیرد، عسل بره موم است. عسل و بره موم در این محصول با یکدیگر مخلوط شده اند و محصولی کامل را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. البته ناگفته نماند که مصرف عسل بره موم باید با احتیاط انجام شده و باید از مصرف بیش از حد آن خودداری شود. این نوع ترکیب عسلی به شدت انرژی زا و گرم است و مصرف زیاد آن می تواند باعث ایجاد جوش صورت و حتی تبخال و کهیر شود. برای درمان فشار خون می توانید با استفاده از عسل بره موم، شربت عسل بره موم تهیه کرده و میل کنید. 
نکته پایانی اینکه همانطور که در مورد بره موم گفته شد، مصرف عسل بره موم نیز نیاز به مداومت در مصرف دارد و در صورتی که مداومت در مصرف این ماده را رعایت نکنید، نباید به هیچ عنوان انتظار تاثیرگذاری بر روی درمان فشار خون را داشته باشید. همچنین نظم در مصرف و عدم فراموشی برای مصرف در ساعات و روزهای مشخص شده نیز، از عواملی است که باید به آن دقت زیادی به عمل آورید تا روند درمان فشار خون با اختلال مواجه نشود 

محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال
عسل بهار نارنج 500 گرمی

عسل بهار نارنج 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل زنیان 500 گرمی

عسل زنیان 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل زولنگ 500گرمی

عسل زولنگ 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل شوید 500 گرمی

عسل شوید 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل مریم گلی 500 گرمی

عسل مریم گلی 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ