راه های درمان فشار خون بدون مصرف قرص های شیمیایی

درمان فشار خون یکی از مشکلاتی است که در جوامع امروزی و به ویژه در ایران، افراد بسیاری با آن درگیر هستند. این بیماری باعث بروز انواع مشکلات و عوارض جانبی می شود و به همین علت است که پزشکان و طبیبان در درمان فشار خون تاکید دارند و بر این اعتقادند که در صورت تشخیص فشار خون باید اقدامات لازمه با سرعت عمل بیشتری انجام پذیرد.

البته متاسفانه بیماری فشار خون نوعی بیماری خاموش است که تا علائم آن پیشرفت نکند خبری از مشخص شدن این بیماری نیست؛ مگر در شرایطی که فرد برای بیماری های دیگر مجبور به آزمایش و گرفتن فشارخون شود تا این مشکل نیز مشخص شود. درمان فشار خون اگر در مراحل ابتدایی درمان شروع شود مشکلات به حداقل می رسد اما به هر حال راه درمان برای آن وجود دارد.

سوالاتی که باید حتما برای درمان فشار خون به آن پاسخ داده شود:


شناخت کامل فشار خون در 1 دقیقه (فیلم آموزشی)

تعریف فشار از نظر دانش فیزیک مشخص است و فشار خون از این منظر به معنای نیرویی است که توسط خونی که در رگ ها جریان می یابد، به دیواره رگ وارد می شود. وجود فشار در رگ ها یکی از مهمترین دلایل و نشانه های حیات در فرد است و آنچه که ان را مضر می کند فشار غیرطبیعی به صورت کاهش فشار و یا افزایش فشار است. چگونه باید فشار خون را اندازه گیری کرد؟

فشار سنج مهمترین و معمول ترین وسیله برای اندازه گیری فشار خون است. فشارسنج های جیوه ای دقیق ترین و مطمئن ترین وسیله برای اندازه گیری فشار خون هستند. با وجود پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن دستگاه های پیشرفته برای اندازه گیری فشار خون، هنوز واحد اندازه گیری فشارخون میلیمتر جیوه است.


درمان فشار خون

اصلی ترین علامت فشار خون

باید توجه داشته باشید که علائم فشار خون با علائم دیگر بیماری ها مشترک است و همین موضوع باعث شده تا مشکلاتی را برای افراد ایجاد نماید. در واقع فرد مبتلا به این بیماری تا مدت ها از بروز این مشکل در بدن خود اطلاعی ندارد و همین موضوع مشکلاتی را در بدن وی ایجاد می کند. علائمی که توسط اکثر افراد مبتلا نادیده گرفته شده و به راحتی و با سهل انگاری از کنار آن عبور می شود. 


شاید بتوان گفت که فرد مبتلا باید شانس ویژه ای داشته باشد که فشار خون و علائم آن مشخص شود تا روند درمان قطعی فشار خون بالا در وی بهتر انجام شود. 


فشار خون علائمی مثل سر درد و سردرگمی دارد. این علائم کاملا طبیعی است و تشخیص اینکه بیمار به فشار خون مبتلا شده است کمی سخت به نظر می رسد. همچنین خواب آلودگی یکی از علائم فشارخون است که مشکلات عدیده ای برای بدن ایجاد می کند. 


علائم فشار خون


3 عارضه مهم فشار خون بالا

 • همانطور که در ابتدای متن نیز به آن اشاره شد، عوارض فشار خون می تواند به قسمت های مختلف بدن آسیب وارد کند و این موضوع باعث بروز مشکلات جبران ناپذیر برای انسان می شود. مهمترین و شناخته شده ترین عوارضی که از فشار خون برای انسان ایجاد می شود سکته یا آنفاکتوس است که حتی ممکن است به مرگ نیز منجر شود. دلیل اصلی تاکید بر درمان فشار خون با سرعت و دقت بالا نیز همین مشکلات جانبی ایجاد شده توسط این بیماری است. 
 • اگر فشار خون به مدت چند سال در درجه ی بالا باقی بماند به مرور زمان سرخرگ ها تنگ و سخت می شوند و عملیات پمپاژ خون توسط قلب دچار اختلال خواهد شد. در واقع قلب نمی تواند به خوبی خون را به تمام بدن پمپاژ کند و نارسایی قلبی به وجود می آید. این مشکل حتی باعث بروز مشکل در ریه های فرد نیز خواهد شد. بهتر است قبل از اینکه مشکلات پیشرفت کنند درمان فشار خون آغاز شده تا از سخت تر شدن درمان پیشگیری شود.

 • از دیگر عوارض فشار خون بالا ایجاد نارسائی در کلیه است. همچنین در صورتی که روند درمان فشار خون به موقع انجام نشود ممکن است چشم نیز دچار آسیب شود. همچنین همانطور که گفته شد سکته قلبی یا سکته مغزی نیز از مهمترین و بدترین عوارض فشار خون است.

درمان فشار خون در زنان باردار باید با دقت و وسواس بیشتری انجام شود تا مشکلی برای فرد ایجاد نشود. فشار خون بالا می تواند عوارض دردناکی چون کاهش رشد جنین درون بدن مادر و کم بودن وزن نوزاد متولد شده، زایمان زودرس و مرده زایی را به همراه داشته باشد. 

با ایجاد عادت های سالم با استرس مقابله کنید

شما می توانید با انجام کارهایی از قبیل صحبت با خانواده و دوستان و اختصاص زمانی به فعالیت فیزیکی، با استرس خود بجنگید. چنین عادت هایی نه تنها باعث کاهش فشار خون عصبی می شوند، بلکه سلامت کلی شما را هم بهبود داده و جوانی را به شما بازمی گردانند. 

برای درمان فشار خون عصبی، ابتدا فشار کارهای روزانه را کم کنید

زمان کافی را برای تکمیل شدن کارها در نظر بگیرید

مدیریت زمان، به شکل حیرت انگیزی استرس شما را کاهش داده و در درمان فشار خون موثر است. در این زمینه سعی کنید که برای هر دقیقه از روز خود برنامه ریزی نکرده و زمانی را برای استراحت در نظر داشته باشید.  

«نه» گفتن را تمرین کنید و بیش از توان خود قول انجام کارها را ندهید

با کوتاه کردن فهرست کارهایی که باید انجام دهید، تنش موجود در جریان زندگی خود را کاهش داده و فشار خون عصبی را تحت کنترل درآورید. این مورد ممکن است به اولویت بندی مجدد و اتخاذ تصمیم های دشوار منجر شود، اما همه ما باید یاد بگیریم که باید با محدودیت های مدیریت شده زندگی کنیم. 


بپذیرید که همه چیز تحت کنترل شما نیست

یکی از مهمترین موارد در درمان فشار خون عصبی، آن است که شما نمی توانید همه اتفاقات بیرونی در زندگی خود را کنترل کنید. با این حال، چگونگی هندل کردن آنها از نظر احساسی و روانی کاملا به اختیار شماست. برای مدیریت استرس و درمان فشار خون عصبی، چیزهای غیر قابل تغییر را بپذیرید و درک کنید که وظیفه حل تمام مشکلات زندگی به عهده شما نیست. در نتیجه، تنها باید به مشکلاتی که تحت کنترل خودتان هستند فکر کرده و برای حل آنها برنامه ریزی نمایید.  

درمان فشار خون عصبی، به مراقبت شما از حال خود بستگی دارد

 • استراحت را فراموش نکنید

اختصاص زمانی به استراحت، یکی از مهمترین نکاتی است که در درمان فشار خون باید به آن توجه داشته باشید. حتی اگر سرتان بسیار شلوغ است، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز را به نشستن آرام، تنفس عمیق و فکرهای مثبت اختصاص دهید. 

 • زمان خود را صرف ایجاد و توسعه روابط صحیح نمایید

همه ما برای بهتر کردن حال خود و بهبود وضعیت زندگی، به چنین روابطی نیاز داریم. بنابراین چه بهتر که زمان و انرژی خود را برای ساختن روابطی خرج کنید که شخصیت شما را می سازند و باعث رشد شما می شوند. 

 • یک سبک زندگی سالم را به خود هدیه دهید

به منظور درمان فشار خون عصبی و کاهش استرس، به صورت منظم در فعالیت های فیزیکی و تمرین های ورزشی شرکت کنید. در این زمینه، به علاقه مندی های خود بپردازید: راه رفتن، شنا کردن یا دوچرخه سواری گزینه های مناسبی هستند. محدود کردن مصرف سیگار و الکل هم نقش مهمی در کاهش استرس و درمان فشار خون دارد. 

با تمرین قدردانی و شادی، استرس خود را کاهش دهید


- قدردانی کردن را یاد بگیرید

چگونگی پاسخ دادن به موقعیت های دشوار را تغییر داده و بر روی نکات مثبت تمرکز کنید. اظهار قدردانی نسبت به دیگران نیز می تواند باعث بهبود حال شما شده و افکار استرس زا را از شما دور نماید. 

- عوامل خوشحالی خود را بشناسید و راهی را برای لذت بردن از تجارب زندگی پیدا کنید

ممکن است از فعالیت های داوطلبانه یا پختن غذاهای محبوب خود لذت ببرید. با اختصاص زمانی برای لذت بردن آگاهانه از این تجربه ها و نه فقط شرکت کردن در آنها، می توانید زندگی شادتری ساخته، استرس ها را مدیریت کرده و در درمان فشار خون عصبی گام مثبتی بردارید.  فایل صوتی

 • پادکست درمان فشار خون 

  درمان فشار خون 

 • یکی از مشکلات گریبان گیر بسیاری از افراد، فشارخون است. درمان فشار خون راهکارهای متفاوتی را شامل می شود. این تفاوت در درمان از جنبه هایی خوب و از جوانب دیگر می تواند مشکل ساز باشد. اگر شما به صورت مرتب و منظم هم از عسل، بره موم و گرده گل استفاده کنید ولی هر آنچه که می خواهید بخورید و تحرک و ورزش را هم در برنامه خود ....

آیا کنترل فشار خون با داروهای شیمیایی امکان پذیر است؟

داروهای شیمیایی راهکار برای درمان ندارند. به ویژه در درمان فشار خون ، داروهای شیمیایی نقش خاصی را ایفا نمی کنند و تنها کاری که انجام می دهند کنترل شرایط بدن است. در واقع این داروها مکانیسمی دارند که با استفاده از آن مکانیسم می توانند عوارض و علائم بیماری فشار خون را کنترل کنند؛ اما از این داروها انتظار درمان صد در صد فشار خون داشتن کاری عبث و بیهوده است. چرا که اصلا این داروها ساخته شده ند تا فرد را به خود معتاد کرده و تا می توانند کسب درآمد کنند.


داروهای شیمیایی فشار خون بارزترین نوع اعتیاد دارویی را به همراه دارند. شاید شما هم در اطراف خود افرادی که مبتلا به فشار خون هستند را می شناسید و یا خود از این بیماری رنج می برید؛ اگر از داروهای مختلف درمان فشار خون استفاده شود، ترک آن تا پایان عمر امکان پذیر نیست و به این سادگی ها نمی توان آن را کنار گذاشت. حتی ترک این قرص ها می تواند منجر به سکته و مرگ شود.

چند سالی است که آمریکا و کشورهای پیشرفته اروپایی به سمت حذف داروهای شیمیایی پیش می روند و داروهای مضر شیمیایی را راهی کشورهای جهان سومی می کنند تا سود سرشاری را به دست آورند. این داروها جز ضرر و البته اعتیاد برای بدن انسان هیچ سودی نداشته و ندارند. 


درمان فشار خون با دارو


برای کاهش سریع فشار خون چه بخوریم؟

چگونه فشار خون با مواد طبیعی درمان می شود؟ (فیلم آموزشی طرز تهیه اسموتی میوه)

همانطور که گفته شد مواد شیمیایی و داروهای شیمیایی برای درمان فشار خون تاثیر چندانی ندارند و تنها آن را کنترل می کنند. جالب است بدانید که برخلاف این داروها، مواد گیاهی می توانند مشکلات فشار خون را بدون کوچکترین عوارضی کاهش داده و حتی درمان کنند. درمان طبیعی فشار خون با استفاده از موادی که طبیب طب سنتی تجویز می کند، به سادگی روند درمان فرد را تسهیل می بخشد. 


ناگفته نماند که استفاده از مواد طبیعی نیز باید زیر نظر طبیب و یا همان پزشک طب سنتی باشد و استفاده خود سرانه نه تنها درمان را به سرانجام نمی رساند بلکه ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای انسان به همراه داشته باشد. برخی گمان می کنند استفاده از مواد طبیعی می تواند بدون مشورت پزشک یا طبیب طب سنتی انجام شود؛ این در حالی است که استفاده از مواد طبیعی بدون مشورت پزشک می تواند اثرات بدی داشته باشد.


توجه داشته باشید که برای درمان بیماری فشار خون بالا با استفاده از انواع مواد طبیعی، حتما با پزشک متعهد و غیر متعصب به پزشکی نوین و یا طبیب طب سنتی مشورت های لازم را به عمل آورید.

مورد بعدی که در درمان فشار خون با مواد طبیعی حائز اهمیت است این موضوع است که درمان های طبیعی زمان بر هستند. مداومت در درمان فشار خون بالا با طب سنتی حرف اول را می زند؛ به علاوه اینکه نظم در استفاده از این داروها نیز باید با دقت مورد توجه قرار گیرد. اگر در روند درمان حتی با افزایش فشار خون مواجه شدید اصلا نگران و یا نا امید نشوید، سریعا به طبیب مراجعه کنید و از وی راهنمایی بخواهید و علت را جویا شوید.


در تمامی زمان هایی که از مواد طبیعی برای درمان فشار خون استفاده می کنید، باید امید و انگیزه خود را حفظ کنید. فرقی نمی کند که این روش درمان 1ماه به طول بیانجامد یا بیشتر از 1سال! حفظ روحیه و به تبع آن انجام دستورات پزشکی از مهمترین مواردی است که باید در درمان مورد توجه قرار گیرد. 

همان گونه که در بالا اشاره شد رژیم غذایی در درمان فشار خون نقش به سزایی دارد. در زیر کلیپی آموزشی از اسموتی منحصر به فردی را برای شما قرار دادیم که با استفاده از آن می توانید فشار خون را خود را کنترل کنید. (فیلم آموزشی طرز تهیه اسموتی میوه ها)درمان فشار خون بالا با طب سنتی

* چگونگی تاثیر بره موم در درمان

بره موم یکی از فراورده های زنبور عسل است که خواص فوق العاده ای دارد. این ماده که به عنوان چسب زنبور نیز نام برده می شود خواص فوق العاده زیادی دارد که یکی از این خواص تنظیم متابولیسم بدن است. بره موم قرن ها پیش برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است و به مرور با پیشرفت علم و شناخت این ماده حیات بخش، خواص بیشتری از آن پدیدار شده است. این ماده امروزه به عنوان یکی از مواد پرکاربرد در ساخت داروهای گیاهی و طبیعی مزیت های فوق العاده ای از خود بروز می دهد. آشنایی با بره موم باید به صورت جامع مورد بررسی قرار گیرد تا نقش آن در درمان فشار خون بیشتر آشکار شود. شما برای آشنایی با بره موم و خواص آن می توانید به مقالات ایران عسل مراجعه کنید.

بره موم با توجه به خواص درونی خود می تواند فشار خون را کنترل کرده و در نهایت درمان کند. درمان فشار خون با بره موم یک روند اثبات شده است. در سال های گذشته تحقیقات زیادی در دنیا بر روی بره موم انجام شده که یکی از مهمترین آن ها تاثیر این ماده بر روی درمان فشار خون بوده است. تمامی آزمایش ها لازمه بر روی این ماده انجام شده و به صورت علمی تاثیر این ماده بر روی فشار خون به اثبات رسیده است.

بره موم در درجه اول از پیشرفت بیماری فشار خون جلوگیری به عمل می آورد و سپس به مرور زمان روند درمانی آن را پیش می گیرد. جالب است بدانید که این ماده خواص پیشگیرانه نیز از خود بروز داده است. یعنی افرادی که در خطر ابتلا به فشار خون هستند، می توانند با مصرف پیش دستانه از بره موم، از بروز این بیماری جلوگیری به عمل آورند که این خود از ویژگی های مهم بره موم محسوب می شود.

بره موم به صورت های مختلفی ارائه شده است. همانطور که می دانید بره موم به صورت خام قابل مصرف نیست و در صورت مصرف می تواند به مرور برای سیستم گوارشی بدن انسان مشکل ایجاد کند. به همین منظور باید مولکول های سنگین آن که برای معده قابل هضم نیستند شکسته شود. در حال حاضر با دو روش الکلی و آبی بره موم را فراوری می کنند.

یکی از بهترین بره موم های فراروری شده در دنیا با روش آبی انجام می شود. در این روش بیشتر خواص بره موم حفظ می گردد و به همین علت تاثیرگذاری آن به مراتب بیشتر از الکل است. البته بره موم تولید شده با سیکل الکلی نیز که سال ها مورد استفاده قرار گرفته است، خواص خاص خود را دارد. عموما بره موم فراوری شده به روش الکلی به دو صورت کپسول بره موم و عسل بره موم در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. البته دوز عسل بره موم بسیار بالاست و عموما برای بیماری هایی مثل کولیت و سرطان مورد استفاده قرار می گیرد، اما برای درمان فشار خون نیز می تواند تاثیرات خوبی از خود بر جای بگذارد.


تاثیر بره موم بر درمان فشار خون


* عسل + درمان فشار خون

یکی از بهترین درمان های طبیعی، درمان فشار خون با عسل است. عسل و به ویژه شربت عسل می تواند به درمان بیماری فشار خون کمک کند. البته عسل های عمومی بیشتر جنبه پیشگیری دارند اما برخی عسل ها که به عسل دارویی یا تک گل شهرت یافته اند ، برای درمان بیماری ها به صورت خاص وارد عمل می شوند. برای مثال عسل مریم گلی از بهترین عسل تک گل است که می تواند در روند درمان فشار خون موثر باشد. همچنین عسل بهارنارنج و عسل زنیان نیز می توانند فشار خون را کنترل کرده و به مرور این بیماری را درمان کنند.

استفاده از عسل طبیعی برای درمان فشار خون از گذشته مورد توجه بوده است. عسل می تواند بر روی مشکلاتی که باعث بروز فشار خون می شوند اثر گذار باشد. اگر فشار خون به صورت عصبی ایجاد شده باشد و فرد همچنان استرس داشته و اعصاب کنترل شده ای ندارد، عسل به عنوان یک ماده آرامش بخش، در ابتدا از پیشرفت بیماری به علت روحیات فرد جلوگیری می کند. در واقع مصرف عسل، مصرف نوعی آرام بخش است. البته برخی از عسل های تک گل این ویژگی را بهتر انجام می دهند. 

علاوه بر اینکه عسل در کنترل اعصاب فرد دخالت دارد، از نظر متابولیسمی نیز بر روی بدن اثر گذار است. خوصا درونی عسل باعث می شوند تا فشار خون به حالت کنترل شده ای بدل شود. تحقیقات نشان داده است که افرادی که در رژیم غذایی خود از عسل استفاده کرده اند، فشار خون کنترل شده ای نسبت به گروهی که در رژیم غذایی خود عسل را جای نداده اند دارند. به همین منظور توصیه می شود که از عسل طبیعی در رژیم غذایی افرادی که در روند درمان فشار خون هستند استفاده شود.

البته نا گفته نماند که موارد بیان شده مربوط به عسل طبیعی است و عسل های تقلبی و یا عسل غیرطبیعی هیچ نقشی در درمان فشار خون از خود بروز نمی دهند. بهتر است اگر به فکر عسل درمانی هستید، حتما حتما عسل طبیعی خریداری کنید تا بتوانید بهترین بازخورد را در روند درمان فشار خون خود کسب نمایید. 

نکته دیگر در روند عسل درمانی برای درمان فشار خون این است که به هبچ عنوان نباید نا امید شوید. نا امیدی سمی مهلک در روند هر درمانی است. عسل درمانی زمان بر است و ممکن است بیش از یک سال به طول بیانجامد. به همین علت شما باید تا می توانید صبوری کنید و مداومت در مصرف عسل را فراموش نکنید.

درمان فشار خون با عسل

* نقش گرده گل در بهبود روند فشار خون

شاید نتوان گرده گل را ماده ای موثر و قطعی برای درمان فشار خون دانست اما این ماده به عنوان یک ماده خوراکی موثر در تکمیل رژیم غذایی افراد مبتلا به فشار خون بالا موثر است. در واقع افرادی که به فشار خون مبتلا هستند مجاز به خوردن برخی موارد نبوده و همین موضوع مشکلاتی را برای آن ها ایجاد می کند. این افراد می توانند از گرده گل جمع آوری شده توسط زنبور عسل برای تکمیل مواد مورد نیاز بدن خود استفاده کنند. پروتئینی که از طریق گرده گل به بدن می رسد هیچ آسیبی به بدن نمی رساند اما بهتر است در مصرف آن دقت و ملاحظات کافی انجام شود.


فایل صوتی

 • پادکست درمان فشار خون 

  گرده گل

 • گرده گل، کمک به تنظیم فشار خون مصرف به اندازه و صحیح گرده گل می تواند برای کمک به درمان یا تنظیم فشار خون موثر باشد. شما با استفاده از گرده گل می توانید مواد معدنی و پروتئینی مورد نیاز را به بدن منتقل کنید، بدون اینکه بر خلاف بسیاری از مواد دیگر خوراکی حاوی این مواد، ضرری به بدن شما برساند. علاوه بر این گرده گل تاثیر مثبتی بر روی کنترل فشار خون ایفا می کند ....


عملکرد گرده گل در درمان فشارخون بالا

گرده گل از مواد کمتر شناخته شده است که برای درمان فشار خون بالا مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این فرآورده زنبور عسل کمتر مورد توجه قرار گرفته و در نتیجه مردم جامعه از خواص فوق العاده این گلوله ‌های خوشمزه و مقوی بی بهره هستند. گرده گل یک مکمل غذایی فوق العاده برای جای گیری در رژیم غذایی افراد مبتلا به فشار خون بالا است. گرده گل کمک می کند تا مواد معدنی و ویتامین ها و پروتئین هایی که مصرف آن برای بیماران مبتلا به فشار خون ممنوع است، بدون هیچ ضرر و زیانی به بدن انسان برسد و مشکلی در مورد کمبود برخی از این مواد برای فرد به وجود نیاید. 

نکته حائز اهمیت این است که گرده گل و خواص مکملی آن توانسته به کاهش مشکلات ناشی از حذف برخی مواد غذایی از رژیم غذایی افراد مبتلا به فشار خون کمک کند. در واقع گرده گل با رساندن مواد مورد نیاز بدن این افراد کمک می کند تا شادابی و نشاط به این افراد بازگردد. یکی از مشکلاتی که افراد مبتلا به فشار خون با آن مواجه می شوند، این است که پس از رعایت رژیم غذایی و ممنوعیت خوردن برخی از مواد غذایی با کمبود انرژی مواجه می شوند. استفاده از گرده گل در روند درمان فشار خون به افراد مبتلا به این بیماری کمک کند تا انرژی لازم را از طریق این ماده به دست بیاورند. 

ناگفته نماند که گرد گل علاوه بر نقش مکمل غذایی خود می ‌تواند تاثیرات مثبتی در کاهش فشار خون داشته باشد. البته این تاثیرات هنوز در هاله ای از ابهام وجود دارد. دانشمندان در حال تحقیق و بررسی بر روی خواص احتمالی گرده گل بر روی فشار خون بالا هستند. درمان فشار خون بالا با استفاده از گرده گل امری اثبات شده نیست اما اثرات گرده گل زنبور عسل کمک فراوانی برای روند درمان فشار خون عصبی و فشار خون بالا خواهد داشت.


تاثیر گرده گل بر درمان فشار خون


* ژل رویال می تواند فشار خون را پایین آورد!

ژل رویال از جمله فرآورده های زنبور عسل است که کمتر در بین افراد شناخته شده است. خواص فوق العاده این ماده طبیعی باعث شده ژل رویال از جمله موادی شناخته شود که برای درمان بیماری ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. ناگفته نماند که تاثیر ژل رویال بر بسیاری از بیماری‌ ها به اثبات نرسیده است. در واقع علت موضوع این است که در ژل رویال مواد منحصر به فردی وجود دارد که نمونه آن در دیگر مواد طبیعی وجود نداشته و در نتیجه دانشمندان هنوز نتوانسته اند به خواص این مواد درونی پی ببرند. در واقع نزدیک به نیمی از مواد درونی ژله رویال را مواد ناشناخته ای تشکیل می دهند که خواص فوق العاده ای برای انسان از خود نشان داده اند. 

نکته قابل توجه ای که باید به آن اشاره شود این است که ژل رویال به عنوان یک ماده طبیعی می‌ تواند در درمان فشار خون مورد استفاده قرار گیرد. در آزمایش هایی که به صورت تجربی مورد بحث قرار گرفته است، تاثیرات مثبتی بر روی بیماران مبتلا به فشار خون گذاشته و روند درمان فشار خون را در این بیماران تسریع بخشیده است. گفته می شود درمان فشارخون با ژل رویال مدت زمان نسبتا طولانی نیاز دارد و می‌ تواند در کنار روش های درمانی دیگر قرار گیرد.

البته همانطور که اشاره شد، اثر ژل رویال برای درمان فشار خون به اثبات نرسیده و مصرف آن نیز باید با دوز بسیار پایین برای درمان فشار خون مورد استفاده قرار گیرد. به همین علت توصیه می کنیم برای استفاده از ژل رویال در روند درمان فشار خون حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید و بدون اجازه پزشک از ژله رویال برای درمان فشار خون خود استفاده نکنید. 

نکته پایانی که در مورد تاثیر ژل رویال بر فشار خون باید به آن اشاره کنیم این است که ژله رویال به عنوان یک ماده طبیعی اثرات دراز مدتی بر روی سلامتی انسان دارد. شما اگر بخواهید اثرات ژل رویال را بر روی درمان فشار خون خود حس کنید، حتما باید مداومت در مصرف و همچنین نظم در استفاده از این ماده طبیعی را پیشه کار خود گردانید. البته باز هم تاکید می کنیم که حتما قبل از شروع مصرف ژل رویال در مورد استفاده یا عدم استفاده از این ماده و همچنین دوز مصرفی با پزشک متخصص یا طبیب طب سنتی مشورت های لازم را به انجام برسانید.

مطمئن باشید استفاده صحیح با دور مناسب تایید شده توسط متخصص، می تواند برای بهبود بیماری فشار خون شما موثر باشد. سعی کنید فرصتی که ژل رویال برای بهبود روند درمان فشار خون در اختیارتان می گذارد را از دست ندهید. 


درمان فشار خون با ژل رویال


سخنی کوتاه در فشار خون

درمان فشار خون موضوع غیرقابل دسترسی نیست و به سادگی می توان با پناه بردن به طبیعت آن را به واقعیت بدل کرد. در واقع درمان این بیماری اگر با روش های طبیعی به ویژه با فراورده های زنبور عسل شکل بگیرد، موثر و انجام پذیر است؛ اما با استفاده از داروهای شیمیایی هیچ درمانی به وجود نمی آید. اگر واقعا به فکر درمان فشار خون خود یا اطرافیانتان هستید، به طبیعت خداوندی اعتماد کنید و درمان بیماری های مختلف خود را به مواد گیاهی و طبیعی بسپارید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بهار نارنج 500 گرمی

عسل بهار نارنج 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل زنیان 500 گرمی

عسل زنیان 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل زولنگ 500گرمی

عسل زولنگ 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل شوید 500 گرمی

عسل شوید 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل مریم گلی 500 گرمی

عسل مریم گلی 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ