درمان سرطان

نام سرطان یکی از ترسناک ترین نام هایی است که افراد با آن مواجه می شوند. متاسفانه برخی از رسانه ها و حتی خود مردم و بیماران نیز بر ترسناک تر شدن این بیماری کمک می کنند. اینکه سرطان چیست و درمان سرطان به چه نحوی است آنقدرها مهم نیست؛ آنچه که در مواجه با سرطان اهمیت پیدا می کند، روحیه ای است که فرد سرطانی باید به آن دسترسی داشته باشد تا روند درمان سرطان به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.

این بیماری به عنوان یکی از خاص ترین و کشنده ترین بیماری های جهان در قرن حاضر نام گرفته است؛ البته لازم به ذکر است که سرطان یک بیماری خاص نیست، بلکه مجموعه ای از بیماری های مختلف است که همگی یک وجه مشترک دارند و به همین علت تمامی این بیماری ها در زیردسته سرطان جای می گیرند. 

در ادامه این مقاله با نکات بیشتری در مورد سرطان آشنا خواهیم شد و در انتها راهکارهایی کاملا عملی برای درمان سرطان و یا حداقل کنترل این بیماری ارائه خواهیم داد. پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

درمان سرطان

با این که سرطان از ترسناک ترین نام هایی است که افراد با آن مواجه می شوند، ولی اگر برای درمان سرطان سریع اقدام نمایید، بر آن غلبه خواهید کرد.

سرطان چیست؟

اولین نکته ای که باید در مواجهه با یک بیماری به آن پرداخته شود این است که تعریفی مشخص از آن به دست آمده تا بتوان دلایل و علائم آن را متوجه شد. درست است که می توان سرطان را به صورت کامل معرفی کرد اما دلیل بروز مشکلی که ما آن را سرطان می نامیم آنقدر ها مشخص نیست و به همین علت درمان آن نیز کمی مشکل و سخت است. البته این را هم باید گفت که به علت گستردگی این بیماری و تنوع در آن، سخت است که به صورت واحد در مورد آن صحبت شود.

اما سرطان دقیقا چیست؟ پاسخ به این سوال شاید بتواند راهکاری برای درمان سرطان باشد؛ هرچند هنوز این درمان به صورت قطعی قابل دسترسی نیست! اگر به طور معمول به رفتارهای عادی سلول های بدن نگاه کنیم، این سلول ها مدام در حال رشد هستند تا با تقسیم شدن به سلول های جدید و تازه کار بدل شوند. این روند یک روند همیشگی در بدن انسان است. زمانی که یک سلول کارایی خود را از دست بدهد، می میرد و سلول های تازه کار جای آن ها را اشغال می کنند تا خللی در روند کارایی سیستم بدن ایجاد نشود. تکثیر سلول ها یک امر کاملا عادی است که به هیچ وجه منجر به سرطان نمی شود؛ این رشد غیر طبیعی و تکثیر غیرطبیعی سلول است که باعث بروز سرطان می گردد. 

اگر در بدن سرطان ایجاد شود، عملیات تکثیر سلول ها در بدن به روال عادی خود انجام می شود، اما سلول های کهنه جای خود را به سلول های تازه ایجاد شده نمی دهند و همین موضوع تجمعی از سلول های جدید و کهنه را در محلی از بدن فراهم می کند. اینجاست که سلول های اضافی نیز بدون هیچ گونه ایستایی رشد کرده و تومورها را تشکیل می دهند که به آن ها تومور گفته می شود.

در برخی از سرطان با تومورهای جامد مواجه هستیم اما در برخی از سرطان ها مثل سرطان خون تومور جامدی شکل نمی گیرد اما مجموعه ای از سلول های خونی باعث به وجود آمدن تومور می شوند. تفاوت رفتارها در سرطان های مختلف خود باعث بروز مشکلاتی در روند درمان خواهد شد. سرطان خون خود یکی از خاص ترین انواع سرطان است که نمی توان به این سادگی ها در مورد آن سخن گفت.

سرطان چیست؟

تجمع و رشد سلول های نو و کهنه در محلی از بدن تومورها را تشکیل می دهند که می توانند خوش خیم و یا بدخیم باشد.

انواع تومور

اگر بخواهیم در یک دسته بندی انواع تومور را جای دهیم، به انواع خوش خیم و بدخیم خواهیم رسید. تومورهای خوش خیم تومورهایی هستند که راحت تر می توان با آن ها کنار آمده و به درمان آن پرداخت و تومورهای بدخیم گسترش فوق العاده زیادی دارند.

تومور بدخیم

به تومور سرطانی که گسترش بسیار زیادی داشته و نه تنها در همان قسمت بلکه به قسمت های مجاور هم سرایت کرده تومور بدخیم می گویند. علاوه بر این، تومور بدخیم توسط سیستم لنفاوی و همچنین با استفاده از گردش خون در بدن جا به جا شده تا دیگر قسمت های بدن را درگیر خود کند. تومورهای منتقل شده می توانند قسمتی دیگر از بدن را درگیر خود کنند. درمان سرطان اگر تومور بدخیم باشد با مشکلاتی مواجه است و گاهی واقعا بدون جراحی امکان درمان این بیماری وجود ندارد.

تومور خوش خیم

تومور خوش خیم اما به هیچ وجه نمی تواند قسمت های دیگر بدن را درگیر کند و درمان سرطان اگر تومور خوش خیم باشد هم خیلی ساده تر انجام می شود. البته برخی به اشتباه فکر می کنند که تومور خوش خیم کوچک است؛ اما اینطور نیست و ممکن است تومور خوش خیم بسیار بزرگ تر از تومورهای بدخیم باشد. تفاوت این دو نوع تومور تنها در عملکرد آن ها و خطری است که در گسترش آن ها وجود دارد و ربطی به بزرگی و کوچکی تومور ندارد. البته ناگفته نماند که تومورهای خوش خیم مغزی می تواند به راحتی موجب مرگ شود و به همین علت درمان سرطان مغز که تومور مغزی نامیده می شود بسیار مهم و حائز اهمیت است.

فایل صوتی

 • پادکست درمان سرطان

  درمان سرطان

 • سرطان یکی از بیماری های پیچیده ای است که شناخت آن نیاز به مطالعات دقیق و بدون وقفه دارد. آزمایش های صورت گرفته نشان می دهد که درمان سرطان با استفاده از این ماده خیلی خوب پیش می رود. استفاده از بره موم برای درمان سرطان بسیار موثر است. استفاده از ژل رویال باید ....

ویژگی های سلول سرطانی

یکی از مهمترین مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد ویژگی های سلول سرطانی است. داشتن اطلاعات کافی در مورد این نوع از سلول ها می تواند کمک بزرگی به درمان سرطان کند. به سلولی سرطانی گفته می شود که بتواند خارج از کنترل رشد کرده و به جای رفتار "مسالمت آمیز" رفتاری "تهاجمی" از خود نشان دهد. در واقع این سلول به سادگی قادر است به سلول های مجاور آسیب برساند. 

یکی از مهمترین ویژگی های سلول سرطانی این است که به هشدارهایی که از طرف بدن برای آن ارسال می شود بی توجه هستند. در واقع این سلول ها می توانند پیام هایی که از طرف مغز برای توقف در رشد و تقسیم سلولی ارسال می گردد را نادیده گرفته و به روند خود ادامه دهند. این مشکل را دانشمندان آپوپتوز نامیده اند.

نفوذ یکی دیگر از ویژگی ها سلول های سرطانی است که خود از دلایل اصلی برای کاهش سرعت روند درمان سرطان هستند. این سلول ها به سادگی به سلول های سالم و حتی مولکول ها نیز نفوذ کرده و روند گسترش خود را افزایش می دهند. یکی از مشکلات عمده سلول های سرطانی نیز نفوذ آن ها به سلول های لنفاوی و همچنین جریان خون است که به راحتی روند درگیرکردن کل بدن را ایجاد می کنند. 

دلایل بروز سرطان

سرطان یک بیماری ژنتیکی است که در آن ها مشکلاتی برای ژن ها به وجود آمده و کل بدن را درگیر خود می نماید. در واقع ژن ها به ویژه ژن هایی که رشد و تقسیم سلول ها را برنامه ریزی می کنند دستخوش اختلال قرار می گیرند.

یکی از مهمترین دلایل بروز سرطان، وراثت ژنتیکی است. در واقع تغییرات ژنتیکی که منجر به سرطان می شوند به احتمال زیاد از پدر و مادر به فرزند رسیده است. البته ممکن است این مشکل در خود والدین وجود نداشته باشد اما به صورت پنهان در ژن آن ها نهفته باشد. به همین علت است که گفته می شود وقتی یکی از اقوام درجه یک یا درجه دو و سه دچار بیماری سرطان می شوند، تمامی افراد خانواده با زنگ هشداری مواجه می شوند. در واقع این افراد باید برای پیشگیری از سرطان هشیار تر باشند تا درگیر روند درمان سرطان نشوند.

البته این تغییرات ژنتیکی تنها به صورت وراثتی منتقل نمی شود و ممکن است در طول زمان و به دلایل مختلف ایجاد شود. یکی از بارز ترین دلایل بروز سرطان، قرار گیری در محیط هایی است که این محیط ها اختلالات ژنتیکی را در افراد افزایش می دهند. یکی از بارز ترین این محیط ها محیط های صنعتی و آلودگی هایی است که از طریق هوا وارد بدن می شود. همچنین تماس با مواد شیمیایی نیز خود از دلایل ایجاد این تغییرات ژنتیکی است. سیگار یا قلیان کشیدن نیز می تواند روند بروز سرطان را تسریع بخشد؛ به ویژه اگر فرد مدام در محیط هایی که پر از دود سیگار و قلیان است (یعنی قهوه خانه ها یا کافه هایی که درآن ها استعمال دخانیات مجاز است) قرار گیرد. بسیاری از این موارد قابل پیشگیری است و می توان با رعایت اصول کاری کرد که سرطان ایجاد نشود تا نیازی به هزینه های گزاف برای درمان سرطان وجود نداشته باشد. علاوه بر هزینه ها که در مقابل سلامتی انسان واقعا ناچیز است، درگیری انسان توسط سرطان ارزش حتی لب زدن به سیگار و قلیان و قرار گرفتن درمحیط های شیمیایی و ... را ندارد.

دلایل بروز سرطان

 سیگار یا قلیان کشیدن می تواند روند بروز سرطان را تسریع بخشد؛ به ویژه اگر فرد مدام در محیط هایی که پر از دود سیگار و قلیان است قرار بگیرند.

انواع سرطان

تاکنون بیش از 100  نوع سرطان در دنیا شناخته شده است. این سرطان ها بسته به قسمتی از بدن که درگیر می شود نامگذاری می شوند. جالب است بدانید که انواع سرطان هر کدام علائم بخصوص خود را دارند و عوارض ان ها هم به صورت مشخصی شکل نمی گیرد. درمان سرطان در هر کدام از این نوع ها می تواند یکسان و یا متفاوت باشد و بستگی به نوع و پیشرفت آن دارد.

البته نام گذاری سرطان ها به دو صورت انجام می شود. دسته بندی اول نام گذاری به این صورت است که اسم اندام درگیر شده در سرطان را به عنوان اسم سرطان بر می گزینند؛ مثل سرطان ریه ، سرطان پانکراس و ... در دسته بندی دوم نامگذاری بر اساس بافت های درگیر با سلول های سرطانی انجام می شود. برای مثال سرطان سلول های اپیتلیال از جمله سرطان هایی است که به این روش نامگذاری شده است. البته این نوع از نامگذاری در بین عموم افراد جایگاه خاصی ندارد و بیشتر با نام اندام شناخته می شود.

با توجه به زیاد بودن انواع سرطان، در مقاله ای مجزا به معرفی معروف ترین سرطان ها خواهیم پرداخت تا با انواع سرطان و راهکارهایی برای درمان سرطان آشنا شویم.

علائم و عوارض سرطان  

اکر بخواهیم در یک جمله عوارض سرطان را برشماریم خواهیم گفت که سرطان تمام زندگی انسان را تحت الشعاع قرار می دهد. البته میزان تاثیر سرطان در زندگی افراد به نوع سرطان، میزان پیشرفت و خود فرد بیمار دارد. بسیاری از مبتلایان به سرطان با بالا نگه داشتن روحیه ی خود تلاش کرده اند تا این بیماری تاثیری بر زندگی آن ها نداشته باشد و چه جالب که بیشتر این افراد بهترین روند درمان سرطان را طی کرده اند.

عوارض مختلفی که از جمله علائم سرطان نیز هستند را می توان برای این بیماری نام برد. البته این عوارض بسته به نوع سرطان می تواند متفاوت باشد و به همین علت نمی توان به صورت کلی در مورد آن سخن گفت.

یکی از موارد مشترک در بسیاری از انواع سرطان تغییر ناگهانی وزن است. این مشکل می تواند نشان دهنده بروز بیماری های مختلفی در بدن انسان باشد، پس بهتر است در صورتی که با کاهش ناگهانی وزن یا افزایش ناگهانی وزن مواجه شدید به دکتر مراجعه کنید تا در صورتی که به سرطان مبتلا شده اید روند درمان سرطان شما با سرعت پیگیری شود.

خستگی مداوم از دیگر علائم مشترک در بین بسیاری از سرطان های رایج است. اگر به صورت مدام احساس خستگی می کنید و این خستگی از بدن شما خارج نمی شود، حتما مشکلی در بدن شما ایجاد شده است. دقت کنید که درمان سرطان باید در مراحل اولیه انجام شود و الا نمی تواند پاسخگو باشد؛ پس اگر خستگی مداوم مهمان همیشگی شماست هرچه سریعتر پیگیری کنید.

برامدگی در قسمت های مختلف به خصوص گردن و دست و پا نیز نمی تواند نشان دهنده موارد خوبی باشد. اگر این برامدگی ها نیز در بدن شما ایجاد شده بهتر است هرچه سریعتر رسیدگی کنید تا به سرطان تبدیل نشود. تغییرات پوستی نیز از جمله مواردی است که باید جدی گرفته شود. رنگ پوست و یا حتی زبری و نرمی پوست اگر با تغییرات مواجه شود باید مورد بررسی واقع شود تا به سرطان تبدیل نگردد. 

علائم و عوارض بسیار زیادی می توان برای سرطان نام برد که باید در یک مقاله تخصصی به آن اشاره کنیم.

درمان سرطان

آمار و ارقام مربوط به سرطان و درمان سرطان و شیوع سرطان و پیشگیری از آن

درمان سرطان با پزشکی نوین

در علم پزشکی نوین راهکارهای مختلفی برای درمان سرطان وجود دارد. البته بسته به نوع سرطان این درمان می تواند متفاوت باشد. روش های مختلفی که برای درمان این بیماری ارائه می شود عوارض جبران ناپذیری برای بدن انسان دارند و به همین علت است که افراد سرطانی تمایل چندانی به آن نشان نمی دهند. البته برخی از افراد مبتلا به سرطان نیز راه درمانی دیگری پیدا نمی کنند و به همین علت و بالاجبار به سراغ این درمان ها می روند.
یکی از راهکارهای طب نوین برای درمان سرطان، جراحی است. در جراحی باید بافت های سرطانی از بدن جدا شوند. البته این راهکار همواره و برای هر نوع از سرطان جوابگو نیست و در برخی موارد مثل برداشتن بخشی از پوست یا استخوان ، بسیار دردناک است. 
پرتو درمانی نیز یکی از رایج ترین راهکارهای درمان سرطان به شمار می رود که از جمله آسیب رسان ترین موارد درمانی این بیماری است. البته با استفاده از پرتو درمانی افراد بسیار زیادی تا به حال روند درمانی را طی کرده و موفق به درمان شده اند اما به مرور زمان و در طول زمان عوارض بسیار زیادی را برای افراد به همراه دارد. 
درمان های مختلف دیگری نیز برای سرطان وجود دارد که از جمله ان ها می توان به شیمی درمانی، ایمونوتراپی ، هورمون درمانی و پیوند سلول های بنیادی اشاره کرد که برخی از آن ها مضر و برخی دیگر با هزینه های گزافی همراه هستند. ناگفته نماند که در درمان سرطان با استفاده از پزشکی نوین، گاهی مواقع از روش های درمانی به صورت ترکیبی استفاده می شود تا نتایج بیشتر شوند.

درمان سرطان با پزشکی نوین

در طب نوین برای درمان سرطان راه های جراحی، پرتو درمانی، شیمی درمانی، ایمونوتراپی ، هورمون درمانی و پیوند سلول های بنیادی را می توان بر می شمرد.

درمان سرطان با مواد طبیعی

درمان طبیعی سرطان که عموم مردم از آن به عنوان درمان گیاهی سرطان یاد می کنند، در سال های اخیر با توجه بسیار زیاد عموم مردم جهان مواجه شده است. افراد مبتلا به سرطان های مختلف سعی می کنند شانس خود را برای درمان با این مواد امتحان کنند و جالب اینجاست که بسیاری از این افراد نشانه های خوبی از درمان کسب کرده اند. 

بسته به نوع سرطان میزان استفاده از مواد گیاهی و طبیعی برای درمان این بیماری تفاوت دارد. البته درمان گیاهی نیاز به صبر و مداومت در مصرف دارد و شما باید بتوانید برای درمان خود صبور باشید! در حین درمان سرطان داشتن نشاط و تقویت روحیه موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نکته قابل توجه در مورد درمان گیاهی این است که این نوع درمان هیچ گونه عوارض مقطعی و دراز مدت برای انسان ندارد و همین موضوع از مهمترین دلیل مردم جهان برای روی آوردن به این نوع درمان است. همچنین هزینه های درمان گیاهی سرطان به مراتب از درمان های موجود پایین تر است.

یکی از مهمترین درمان های اثبات شده سرطان، درمان این بیماری با استفاده از فراورده های زنبورعسل است. زنبور عسل و فراورده های این حشره خواص و کاربردهای فوق العاده ای دارند که درمان سرطان از جمله این خواص است. درمان سرطان با بره موم ، ژل رویال و حتی عسل در مجامع علمی دنیا به بحث گذاشته شده و تا حدودی به اثبات های تجربی رسیده است. از نظر عملی نیز بسیاری از مصرف کنندگان این فراورده ها به ویژه بره موم، پس از مصرف طولانی مدت در یک دوره یکساله، با بهبود و حتی درمان سرطان مواجه شده اند.

فایل صوتی

 • عسل درمانی

  عسل درمانی

 • عسل مهم ترین فرآورده زنبور عسل است که تقویت کننده قوای بدن است و نه تنها در درمان بیماری ها نقش به سزایی دارد. بلکه می تواند در پیشگیری بیماری های مختلف موثر باشد.از دیگر فرآورده های زنبور عسل، برموم ، ژل رویال، گرده گل، موم، نیش و زهر زنبور عسل است که در این پادکست به معرفی تک تک آن ها می پردازیم...

عسل طبیعی و درمان سرطان

درمان سرطان با عسل طبیعی مدت ها است که مورد توجه است. عسل به علت خواص درونی خود و اینکه یک آنتی اکسیدان قوی است می تواند در درمان سرطان نقش بسزایی داشته باشد. عسل های تک گل نیز از جمله عسل هایی هستند که برخی از آن ها به صورت تخصصی بر روی سرطان های خاص کار می کنند. عسل آویشن از انواع عسل های تک گل است که تاثیر فراوانی بر روی درمان سرطان های دستگاه گوارش دارد.

البته تاثیرات عسل بر سرطان بیشتر پیشگیرانه و بعد از آن سد کننده است. یعنی عسل قبل از اینکه در درمان سرطان تاثیرگذار باشد، بیشتر از پیشرفت آن جلوگیری کرده و روند گسترش آن را با سد مواجه می سازد. 

مصرف عسل برای پیشگیری از سرطان و همچنین بهبود انواع سرطان، به روش های مختلفی انجام می شود. بهترین نحوه استفاده از عسل ، درست کردن شربت عسل است. شربت عسل برای درمان انواع بیماری معجزه می کند. فقط دقت کنید برای اینکه خواص عسل طبیعی از بین نرود، برای تهیه شربت عسل از آب جوش استفاده نکنید. بگذارید آب جوش آمده 5 الی 10 دقیقه سرد شود و پس از آن اقدام به حل کردن عسل طبیعی در آب ولرم کنید. برای حل شدن ساده تر نیز کافی است از چنگال استفاده کنید نه قاشق!!

البته به جز شربت عسل می توان از عسل به عنوان ماده ی شیرین کننده در تمامی موارد استفاده کرد. همچنین مصرف عسل در صبحانه به همراه نان نیز می تواند گزینه خوبی باشد.

عسل طبیعی و درمان سرطان

عسل ابتدا از پیشرفت سرطان جلوگیری کرده و سپس روند گسترش آن را با سد مواجه می سازد. استفاده از شربت عسل نیز در این راستا بی تاثیر نیست.

درمان سرطان با بره موم

یکی از فراورده های زنبور عسل که به عنوان یک ماده ضد سرطان قوی شناخته می شود، بره موم است. بره موم در سال های گذشته تحت آزمایش های مختلف پیشرفته قرار گرفته و نتایج این آزمایش ها این ماده را یک ضد سرطان قوی معرفی می کند. مواد خاصی در بره موم وجود دارد که می تواند از پیشرفت سرطان جلوگیری کرده و سپس به درمان آن بپردازد. 


تاثیر  بره موم بر درمان سرطان نیاز به زمان دارد. شما باید صبر داشته باشید و بره موم را به هر صورتی که هست به صورت مداوم و منظم استفاده کنید. مطمئن باشید هزینه های درمانی شما با استفاده از بره موم به شدت کاهش پیدا خواهد کرد؛ علاوه بر اینکه هیچگونه عوارضی نداشته و برعکس مواد و راهکارهای درمانی طب نوین، باعث تقویت بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. 

بره موم به صورت کپسول و همچنین عسل بره موم موجود است. اصولا استفاده بیماران سرطانی از عسل بره موم توصیه می شود چرا که دوز بالاتری دارد. البته در مورد میزان مصرف بهتر است با طبیب طب سنتی مشورت کنید تا شما را در این موضوع راهنمایی کند. دقت کنید که استفاده از بره موم به صورت کپسول یا عسل بره موم باید در کنار رژیم غذایی انجام شود تا تاثیرات شگرف آن بهتر نمایان شود. 

فایل صوتی

 • پادکست درمان سرطان

  درمان سرطان

 • سرطان یکی از بیماری های پیچیده ای است که شناخت آن نیاز به مطالعات دقیق و بدون وقفه دارد. آزمایش های صورت گرفته نشان می دهد که درمان سرطان با استفاده از این ماده خیلی خوب پیش می رود. استفاده از بره موم برای درمان سرطان بسیار موثر است. استفاده از ژل رویال باید ....

تاثیر ژل رویال برای درمان سرطان

ژل رویال نیز از دیگر فراورده های زنبور عسل است که می تواند بر روی سرطان تاثیرگذار باشد. هرچند تا مدت ها به نظر می رسید ژله رویال تنها برای درمان سرطان زنان و به خصوص سرطان دهانه رحم مفید فایده است؛ اما تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد که این ماده حیات بخش درمان سرطان های مختلفی را انجام می دهد و محدود به چند سرطان خاص نمی شود. البته تاثیر بر سرطان های زنانه از مدت ها پیش مورد توجه بوده و از نظر تجربی نیز به اثبات رسیده است.

مصرف ژل رویال باید حتما زیر نظر طبیب سنتی انجام شود. اصولا ژل رویال را در زیر زبان می گذارند تا از این طریق جذب شده و تاثیر بیشتری داشته باشد. عسل ژل رویال و یا پودر ژل رویال از بهترین گزینه هایی است که شما می توانید با استفاده از آن ها به سادگی تاثیرات خارق العاده ای برای درمان سرطان به دست آورید. البته برای دستیابی به تاثیرات ژل رویال باید کمی صبور باشید و مانند بره موم مداومت و نظم در مصرف را فراموش نکنید.

خوشبختانه استفاده از ژل رویال و خواص درمانی آن آنقدر مورد توجه است که برخی پزشکان منصف نیز به جای تجویز داروهای شیمیایی مضر، ژله رویال تجویز می کنند و این خود نشان دهنده اهمیت این ماده است. سعی کنید ژل رویال را از مکان های معتبر و یا سایت های با سابقه و معتبر تهیه کنید. ایران عسل انواع محصولات ژل رویال را ارائه می دهد.

نقش گرده گل در درمان سرطان

گرده گل به صورت خاص تاثیرات شگرفی بر روی درمان سرطان پروستات دارد. استفاده از این ماده برای درمان سرطان پروستات تقریبا اثبات شده است و پزشکان مختلف نیز این ماده را تجویز می کنند. همانطور که می دانید گرده گل برای کاهش التهابات پروستات موثر است و درمان این نوع سرطان نیز به صورت تخصصی توسط گرده گل انجام می شود.

به جز درمان سرطان پروستات با گرده گل، درمان دیگری با استفاده از گرده گل به اثبات نرسیده است اما به نظر می رسد تحقیقاتی که در حال انجام است به تاثیر مثبت این ماده در درمان بسیاری از سرطان ها بیانجامد. ناگفته نماند که حتی اگر این ماده تاثیری بر روی درمان سرطان نداشته باشد اما می تواند به عنوان یک ماده مکمل غذایی در رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان جای گیرد. گرده گل می تواند بدون ضرر بسیاری از مواد مورد نیاز افراد مبتلا به سرطان را به آن ها برساند.

نقش گرده گل در درمان سرطان

گرده گل را می توان به عنوان یک ماده مکمل غذایی در رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان قرار داد تا برای درمان سرطان، مواد مورد نیاز افراد مبتلا به سرطان را به آن ها برساند.

سخن پایانی

درمان سرطان امکان پذیر است. کافی است باور داشته باشید که می توان این بیماری را شکست داد و به جای استفاده از راهکارهای شیمیایی و مضر، به دامان طبیعت خداوندی پناه ببرید و با استفاده از موادی که از دل طبیعت به دست می آیند روند درمان خود را پیگیری کنید. 

سرطان پایان زندگی نیست؛ با نشاط باشید، ورزش کنید، شادی کنید، طبیعتگرد شوید، به نعمت های خداوندی فکر کنید و درمان سرطان خود را به نعمت های خدا بسپارید تا اثرات شگرف مواد طبیعی و گیاهی را در روند درمان خود مشاهده کنید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :720,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :500,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :240,000 ریال

مقالات مرتبط

نظرات

 جمعه 06 مهر 1397 - 13:01:57    نوشته شده توسط رحمت اله علی زاده لینک نظر
آیا بره موم بر روی تومور بدخیم مغزی اثر دارد ممنون میشم اگه جواب رو به شماره 09331284710 پیامک کنید
 سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:17:47    نوشته شده توسط زهرا سلمان پور لینک نظر
باسلام، لطفا راهنمایی فرمایید چطور میتونیم عسل بره موم تهیه کنیم؟ باسپاس سلمان پور
 پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 - 11:53:58    نوشته شده توسط حسن لینک نظر
سلام آیا کپسول بره موم و عسل بره موم برای کسی که بیماری سرطان خون حاد دارد و درحال شیمی درمانی است مناسب می باشد. لطفاً راهنمایی نمایید. ممنون

پرسش و پاسخ