درمان کم خونی با استفاده از عسل طبیعی

کم خونی یکی از بیماری های شایع در بین انسان ها است. زنان و به ویژه دختران جوان بیش از دیگران با این مشکل مواجه هستند. به نظر می رسد تغذیه نامناسب یکی از مهمترین دلایل بروز کم خونی است. البته آنچه در بین مردم جا افتاده این است که کم خونی به علت کمبود آهن در بدن ایجاد می شود . البته این تنها بخشی از این مشکل بزرگ است.
درمان کم خونی به روش های مختلفی انجام می شود. مهمترین راه های درمانی که در دنیای امروز و به ویژه در ایران کاربرد دارد، استفاده از قرص آهن است. این قرص به اعتقاد اطبا طب سنتی مشکلات عدیده ای را برای افراد ایجاد می کند. هرچند به ظاهر کم خونی با مصرف این قرص درمان می شود اما مشکلات این قرص چندین سال بعد در بدن افراد خود را بروز می دهد.
بهترین راه برای درمان کم خونی استفاده از مواد غذایی طبیعی است که دارای فیبر و مواد معدنی مختلفی هستند. این مواد غذایی به ویژه میوه های مختلف می توانند در درمان کم خونی موثر واقع شوند و این بیماری را تحت کنترل قرار دهند. یکی از خوراکی های مفید برای درمان کم خونی، عسل است. عسل طبیعی تاثیر فوق العاده ای بر درمان کم خونی دارد. شربت عسل یکی از بهترین گزینه هایی است که افراد به عنوان معجونی برای درمان کم خونی استفاده می کنند. این معجون زمانی کامل می شود که درون شربت عسل طبیعی از گرده گل نیز که از دیگر فراورده های زنبور است استفاده شود.

درمان کم خونی با عسل طبیعی

عسل طبیعی تاثیرات فوق العاده ای برای درمان کم خونی دارد و در کنار آن شربت عسل یکی از بهترین گزینه هایی است که افراد به عنوان معجونی برای درمان کم خونی استفاده می کنند.

درمان کم خونی با عسل طبیعی

همانطور که در بالا نیز به صورت مختصر اشاره شد، عسل طبیعی تاثیرات فوق العاده ای برای درمان کم خونی دارد. همین موضوع باعث شده تا تحقیقات گسترده ای در زمینه تاثیر عسل طبیعی بر درمان کم خونی شود. طبق نتایج بدست آمده در آزمایشگاه های معتبر جهان، عسل طبیعی با تنظیم آنزیم های بدن و همچنین رساندن انواع املاح به بدن، نقش فوق العاده ای در درمان کم خونی دارد. در این بین علاوه بر عسل ها با خواص عمومی ، عسل های مختلف تک گل به صورت تخصصی تر در زمینه درمان کم خونی تاثیر گذارند. عسل های تک گل به سادگی می توانند روند درمانی کم خونی را تا حد بسیار خوبی رشد دهند.

عسل گزانگبین و درمان کم خونی

گزانگبین یا گون گیاهی است که در مناطق خشک می روید و خواص فوق العاده ای دارد. این گیاه ملین و مسکن است و برای معده فوق العاده است. همچنین گزانگبین باعث بهتر هضم شدن و جذب شدن غذا شده و می تواند کم خونی را درمان کند.
عسل گزانگبین که توسط زنبور عسل و با نوشیدن شهد گل های گزانگبین به دست می آید، یکی از بهترین عسل های تک گل برای درمان کم خونی است. با توجه به خواص گفته شده در مورد خود گیاه گزانگبین، تاثیر عسل آن بر درمان کم خونی آنقدرها نیز دور از انتظار نیست. عسل گزانگبین برای درمان کم خونی فوق العاده عمل می کند.

درمان کم خونی با عسل کنار

کنار یا سدر از گیاهانی است که متاسفانه کمتر در مورد این گیاه بحث می شود. این گیاه خواص فوق العاده ای دارد که امروزه فقط به تاثیرات آن بر مو اشاره می شود. این گیاه از مواد معدنی مختلفی غنی شده است و می تواند در درمان کم خونی مورد استفاده قرار گیرد.
عسل کنار که از نوشیدن شهد گیاه کنار توسط زنبور به دست می آید، یک عسل فوق العاده خاص با خواصی بی نظیر است. این عسل که در کشورهای عربی با استقبال بیش از اندازه ای مواجه شده است، به عنوان یکی از پرخاصیت ترین عسل های دنیا شناخته می شود. شاید باور آن سخت باشد اما عسل کنار بیماری های مختلفی را درمان می کند. درمان کم خونی یکی از مواردی است که این گیاه به خوبی از پس آن بر می آید. این گیاه با تغییر روند جذب آهن و دیگر مواد معدنی در معده انسان، می تواند تاثیرات مثبتی بر روی کم خونی داشته باشد و در نهایت درمان کم خونی را به سرانجام برساند.

عسل یونجه و درمان کم خونی

شاید خوردن یونجه برای انسان کمی مسخره به نظر برسد، اما عسل یونجه پر است از خواصی ناشناخته که هر کدام از آن ها می تواند روند درمانی خوبی را برای انسان ایجاد کند. یونجه خود خواص فوق العاده ای دارد و حتی در گذشته آبی که یونجه درون آن قرار گرفته است برای بسیاری از بیماری ها تجویز می شده است.
عسل یونجه همانطور که از اسمش هم پیداست از نوشیدن شهد گیاه یونجه توسط زنبور تهیه می شود. این عسل می تواند بر روی کم خونی تاثیر گذاشته و آن را درمان کند. درمان کم خونی با این عسل خوشمزه، کمی غیر عادی به نظر می رسد اما منابع علمی نیز از تاثیر آن بر کم خونی حکایت دارند.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :720,000 ریال
عسل کنار 500گرمی

عسل کنار 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل گزانگبین 500گرمی

عسل گزانگبین 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل یونجه 500گرمی

عسل یونجه 500گرمی

قیمت :415,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ