چگونه می توان درمان کم خونی را بدون عارضه شیمیایی با به روز ترین روش انجام داد و سریعا جواب گرفت؟

درمان کم خونی این روز ها دغدغه اصلی بیشتر افراد است! بانوان به ویژه در سیکل های قاعدگی چه آن هایی که قاعدگی منظم دارند و چه آن هایی که سیکل نامنظمی دارند، درگیر این موضوع هستند. مردان نیز به صورت ژنیتیکی و یا به علت تغذیه نامناسب یا دلایل دیگر به کم خونی مبتلا می شوند. درمان کم خونی از مهمترین درمان هایی است که نباید به سادگی از آن عبور کرد.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود:

نگاهی کوتاه به کم خونی در کلیپی 1 دقیقه ایاز کم خونی و درمان کم خونی چه می دانید؟

کم خونی در واقع حالتی است خون میزان کمتری گلبول قرمز درون خود دارد. البته ممکن است تعداد، تغییر محسوسی نداشته باشد و تنها اندازه گلبول ها متعادل نباشد. در این شرایط خون رسانی و رد و بدل شدن اکسیژن هایی که به وسیله هموگلوبین تبادل می شدند کاهش پیدا کرده و مشکلاتی به وجود می آید. در واقع کم خونی می تواند مشکلات زیادی را برای بدن انسان ایجاد کند؛ برای مثال اشکال در تبادل بین دی اکسید کربن و اکسیژن فی مابین سلول ها و خون از بزرگترین ایراداتی است که کم خونی ایجاد می کند.


از مهمترین عواملی که باعث بروز کم خونی می شود، کمبود برخی مواد معدنی به ویژه آهن در بدن انسان است. البته به جز آهن، کمبود ویتامین ب12 و همچنین اسیدفولیک نیز از عواملی هستند که باعث کاهش سطح هموگلوبین در بدن انسان می شوند. از میان عوامل مختلف، کمبود آهن از شایع ترین عواملی است که منجر به بروز کم خونی می شود. درمان کم خونی ناشی از فقر آهن در طب نوین با استفاده از قرص آهن صورت می پذیرد که خود عوارض متعددی برای بدن انسان دارد.

درمان کم خونی

 آیا علائم و عوارض کم خونی را می شناسید؟

کم خونی در مراحل اولیه، علائم و نشانه ای ندارد و به همین علت است که عموما بیماران مبتلا به این بیماری مدت ها پس از ابتلا متوجه می شوند که کم خونی دارند. اما شاید اولین نشانه کم خونی، خستگی باشد. خستگی های غیرطبیعی و مداوم می تواند از علائم کم خونی و کمبود آهن یا ویتامین های مختلف در بدن انسان باشد. ضعف جسمانی که به علت کم بودن اکسیژن بدن ایجاد می شود؛ نیز از علائم بیماری کم خونی است. شکنندگی ناخن ها، سردرد و سرگیجه از دیگر علائم و عوارض کم خونی است.


از دیگر علائم کم خونی، می توان به هوس های غیر طبیعی برای خوردن برخی مواد خوراکی اشاره داشت. برای مثال خوردن برنج خام یا نشاسته خام از علائم کمبود و فقر آهن در بدن افراد است. یخ خوردن نیز از علائم کم خونی است که عموما جدی گرفته نمی شود. بهتر است با مشاهده چنین مواردی سریعا به پزشک مراجعه کنید تا روند درمان کم خونی شما هرچه سریع تر آغاز گردد.


در نوزادان و نونهالان نیز کم خونی علائم خاص خود را دارد. با توجه به نقش بسیار زیاد آهن در رشد، کاهش روند و سرعت رشد کودکان نشان دهنده بیماری کم خونی است. در کودکان علائم کم خونی باید خیلی سریع جدی گرفته شود چرا که حتی ممکن است به عقب افتادگی ذهنی منجر شود.

درمان کم خونی کودکان با استفاده از مواد شیمیایی توصیه نمی شود زیرا می تواند در آینده آن ها را دچار مشکلات اساسی کند.
 کم خونی در دوران بارداری نیز شایع است. عوارض کم خونی بر روی جنین به صورت عدم رشد کافی و یا تولد زود هنگام نمایان می شود. بهتر است مادران باردار به علائم مختلف کم خونی اهمیت دهند. روند درمان کم خونی در مادران باردار باید خیلی سریع شروع شود.


فایل صوتی

 • درمان کم خونی

  درمان کم خونی

کم خونی در واقع حالتی است که خون میزان کمتری گلبول قرمز درون خود دارد. البته ممکن است تنها اندازه گلبول ها متعادل نباشد. از مهمترین عواملی که باعث بروز کم خونی می شود، کمبود برخی مواد معدنی به ویژه آهن، ویتامین ب12 و اسیدفولیک 

درمان کم خونی با دارو های شیمیایی چگونه انجام می شود؟

یکی از راهکار های درمانی یا بهتر است بگوییم کنترلی برای کم خونی، استفاده از دارو های شیمیایی است. در واقع قرص های شیمیایی می توانند با تاثیر گذاری بر روی گلبول های قرمز و انتقال برخی مواد به آن ها، موجب درمان کم خونی و یا کنترل آن گردند.
یکی از مهمترین راه های درمان کم خونی از طریق دارو های شیمیایی استفاده از قرص آهن می باشد.

عموما بانوان یا افرادی که به کم خونی مبتلا هستند از قرص آهن استفاده می کنند. این قرص تاثیرات مثبتی بر درمان کم خونی دارد، اما متاسفانه عوارض زیادی را نیز با خود به همراه دارد. به نظر می رسد عوارض قرص آهن در چند سال بعد از شروع مصرف و حتی در دوران میان سالی، خود را نشان می دهند. به همین جهت عوارض آن جدی گرفته نمی شود!


درمان کم خونی با داروهای شیمیایی


 مردان نیز، دچار کم خونی می شوند؟!

درمان کم خونی در مردان می تواند عنوانی باشد که شاید با شنیدن آن کمی تعجب کنید چرا که عموم افراد بر این باورند که بیماری کم خونی مختص  زنان است و مردان به این عارضه مبتلا نخواهند شد. مقصود از این مقاله این است که به شما ثابت کنیم خطر ابتلا به بیماری کم خونی در مردان نیز وجود دارد و ممکن است عوارضی خطرناک همچون سرطان را به دنبال داشته باشد.

 از این رو راه حل آن، شناخت این بیماری و علائم کم خونی در مردان است تا به موقع و در اسرع وقت در جهت درمان کم خونی اقدام نمایند.


چه عواملی می تواند مردان را به کم خونی مبتلا و به درمان کم خونی نیازمند،کند؟

علل مختلفی برای بروز کم خونی در مردان وجود دارد که هر کدام به نوبه خود خطر آفرین هستند و می توانند موجبات بیماری های خطرناک دیگر را فراهم می آورند از جمله دلایل بروز کم خونی در مردان به شرح زیر است:


 • خونریزی داخلی، قاتل خاموش


خون ریزی داخلی دلایل متعددی دارد که برخی می توانند جدی و حتی مرگبار باشند. یکی از شایع ترین خون ریزی های داخلی در مردان، خونریزی به دلیل زخم معده و از طریق دستگاه گوارش است. کولیت اولسراتیو یکی دیگر از عواملی است که موجبات زخم روده و در نتیجه خونریزی را به همراه دارد؛ گاهی خون ریزی می تواند به دلیل وجود تومور بدخیم و سرطانی باشد. با مشاهده کوچک ترین علائم خونریزی سریعا برای درمان اقدام کنید تا به کم خونی مبتلا نشوید. 


 • بیماری هموروئید، زمینه ساز کم خونی


هموروئید بیماری شایعی است که هم مردان و هم زنان به این عارضه مبتلا می شوند. خون ریزی بواسیر در طولانی مدت، موجبات بروز کم خونی در مردان را فراهم می آورد.

اغلب مردانی که به بیماری هموروئید مبتلا هستند در همان مراحل اولیه بیماری، متوجه خونریزی می شوند اما گاهی ممکن است که خونریزی به صورت آشکارا نبوده و توسط مدفوع پوشانده شده باشد. جهت تشخیص این عارضه آزمایشات مخصوصی وجود دارد که برای تشخیص خونریزی روده، تجویز می شود و مشخص کننده خونریزی بواسیر است.

پیشنهاد می شود پس از تشخیص این عارضه، روند سریع درمان کم خونی خود را در پیش بگیرید تا در دراز مدت با مشکلات خطر آفرین مواجه نباشید.


 • نوشیدن بیش از حد چای


برای درمان کم خونی و عدم ابتلا به آن، بهتر است که نوشیدن بیش از حد چای را کنار بگذارید چرا که تانن موجود در این نوشیدنی، از جذب آهن به بدن جلوگیری می کند. مصرف چای بیش از اندازه در کنار دیگر علل به وجود آورنده کم خونی، می تواند این عارضه را تشدید کند.

درمان کم خونی سریع


 • رژیم غذایی کم آهن، عاملی موثر در بروز کم خونی


عدم استفاده از رژیم غذایی غنی از آهن در کنار سایر اختلالات غذایی همچون بی اشتهایی عصبی، روزه مکرر و سوء تغذیه می تواند منجر به کم خونی در مردان شود.

رژیم غذایی نامناسب می تواند زمینه ساز کم خونی در مردان باشد، استفاده از گوشت قرمز به تنهایی نمی تواند تاثیری بر روند خون سازی داشته باشد از این رو استفاده از سبزیجات نیز در کنار مصرف گوشت، تاثیر قابل ملاحظه ای بر زمان کم خونی مردان دارد


 • اختلالات در جذب آهن


سیستم گوارشی شما باید بتواند آهن کافی را از غذای شما جذب کند. زمانی که سیستم گوارش، قادر به جذب آهن نباشد، هر چقدر که شما از رژیم غذایی اصولی و سرشار از آهن استفاده کنید بی فایده خواهد بود. عوامل بروز این اختلال بیماری سلیاک، عمل جراحی معده و روده بیماری های التهابی روده و... هستند. درست است که مردان به قاعدگی مبتلا نمی شوند اما بروز اختلال در جذب آهن، موجب می شود یک مرد به اندازه یک زن با قاعدگی سنگین به فقر آهن دچار شود.

درمان کم خونی طبیعی

 • کم خونی ناشی از بیماری مزمن


بیماری های مزمن، یکی دیگر از عوامل دخیل در کم خونی مردان است. برخی از این بیماری ها که موجب کم خونی در مردان می شود عبارت اند از:

- بیماری های خود ایمنی مانند التهاب روده و آرتریت روماتیوئید

- سرطان خصوصا سرطان روده

- بیماری های کلیوی و مزمن کبدی

- عفونت های طولانی مانند هپاتیت ب و HIV
مهم ترین علائم کم خونی در مردان چیست؟

علائم کم خونی در مردان گزینه های زیادی دارد که مهم ترین آن ها رنگ پریدگی زبان و پلک چشم است. اگر بخواهیم به علائم دیگر کم خونی در مردان اشاره کنیم می توان موارد زیر را نام برد:

 • احساس خستگی مفرط و زود رس
 • احساس سردرد و سرگیجه متوالی
 • سوزن سوزن شدن دست و پا ها
 • حالت تهوع
 • ریزش مو و زرد شدن پوست
 • احساس رخوت و بی حالی
 • مشکل در عمل دم و بازدم
 • عدم تمرکز
 • تپش قلب
 • حساس شدن به هوای سرد
 • خشکی زبان و مشکل در بلع غذا
 • احساس وز وز در گوش ها
 • گود شدن سطح رویی ناخن و پوسته پوسته شدن ناخن ها را در کم خونی شدید شاهد هستیم
 • میل به خوردن مواد غیر خوراکی همچون کاغذ، خاک، موم، سبزه و ... نیز دیگر از علائم کم خونی در مردان هستند

درمان کم خونی موثر

برای درمان کم خونی، خوردن چه خوراکی هایی مفید است؟


درمان کم خونی در طب سنتی با تغذیه مناسب امکان پذیر است، در صورتی که بر آن مداومت داشته باشید و تمامی نکات تغذیه ای قبل، حین و بعد غذا را رعایت نمایید.

 • آیا خستگی و ضعف در بدنتان احساس می کنید؟
 • آیا تنگی نفس دارید؟ و یا اغلب احساس خواب آلودگی می کنید؟


دو مورد فوق، علائم نشان دهنده کاهش میزان آهن در خون است و یا این که شما کم خون شده اید.
با مشاهده کلیپ زیر می توانید به سادگی شربتی درست کنید که خود و اعضای خانواده را از کم خونی و علائم بالا برهانید.  درمان کم خونی با عسل طبیعی امکان پذیر است؟


عسل های ترکیبی به عسل هایی گفته می شود که از ترکیب عسل با ماده ای دیگر بدست می آید که ممکن است به صورت همگون و یا ناهمگون با هم مخلوط شده باشند. عسل نارگیل از جمله ترکیبات همگون و عسل مغز و عسل انجیر از جمله عسل های ناهمگون هستند که در درمان کم خونی نقش دارند.

عسل نارگیل که از ترکیب عصاره نارگیل تازه با عسل طبیعی بدست می آید، عسلی فوق العاده است. این عسل با توجه به ترکیبات عسل طبیعی و همچنین نارگیل، باعث خون سازی بیشتر در بدن شده و آهن و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین می کند. 


• درمان کم خونی با ترکیب نارگیل و عسل طیبیعی

یکی از عسل های ترکیبی فوق العاده که در درمان کم خونی موثر است، عسل نارگیل می باشد. ترکیب و میکس عسل با نارگیل تازه، محصولی خوشمزه و تازه را در اختیار افراد قرار می دهد که باعث درمان بسیاری از بیماری ها از جمله کم خونی می گردد. این معجون شبیه به شکلات صبحانه است که نه تنها ضرر ندارد بلکه خواص درمانی فراوانی دارد.

باید در تهیه این معجون از نارگیل تازه و عسل مرغوب استفاده شود تا اثرات خود را بر درمان کم خونی نشان دهد. همچنین استفاده از عسل طبیعی در این ترکیب بسیار مهم است. شرکت شهدینه گلها به خاطر ساده کردن مصرف این ترکیب، اقدام به تولید ترکیب عسل نارگیل نموده است. 

همانطور که گفته شد این ترکیب می تواند جایگزین مناسبی برای شکلات صبحانه باشد و از بروز کم خونی در کودکان جلوگیری کند؛ چرا که عموما کودکان به چنین سبک خوراکی هایی علاقه بیشتری نشان می دهند.

در صورتی که می خواهید از این عسل های ترکیبی برای درمان کم خونی استفاده کنید، باید در مصرف آن مداومت به خرج دهید. توجه داشته باشید که استفاده همزمان از هر 3 این محصولات ( عسل نارگیل، عسل مغز، عسل انجیر ) نیز می تواند راهکار خوبی برای درمان کم خونی باشد. در نظر داشته باشید که اثر گذاری این محصولات، هم به مداومت و هم به نظم در مصرف نیاز دارد.  


درمان کم خونی


 • درمان کم خونی با ترکیب انواع مغزیجات و عسل طبیعی


 از دیگر ترکیبات عسلی که برای درمان کم خونی مورد استفاده قرار می گیرد، عسل مغز است. استفاده از عسل و مغز به عنوان یک سوپرفود می تواند مشکلات کم خونی را در افراد کاهش دهد. البته اینکه چه مغزهایی در این عسل به کار رفته باشد نیز مهم است.

استفاده از پسته به عنوان یک خشکبار خون ساز بسیار مهم است. پسته تاثیرات شگرفی در خون سازی و رساندن مواد معدنی به ویژه آهن به بدن انسان دارد. همچنین بادام و بادام هندی نیز نقش بسزایی در روند درمان کم خونی دارند. فندق و گردو نیز به عنوان مواد غنی از مواد معدنی می توانند کمک بسزایی در درمان کم خونی داشته باشند.

البته ناگفته نماند که غوطه ور ماندن عسل در مغزهای گفته شده می تواند خواص این معجون را برای درمان کم خونی بیشتر کرده و مصرف آن را نیز ساده تر کند. به همین علت شرکت شهدینه گلها اقدام به تولید یک محصول خاص به نام عسل مغز کرده است. 

مغزهای به کار رفته در این معجون مغز های اعلا و درجه یک هستند. همچنین عسل طبیعی مرغوب به کار رفته نیز باعث شده تا این محصول به عنوان یک راهکار مناسب برای درمان کم خونی شناخته شود.


درمان کم خونی باعسل مغز


•  درمان کم خونی از طریق ترکیب دو خوراکی مفید، انجیر و عسل طبیعی

ترکیب عسل و انجیر این دو خوراکی شگفت انگیز، تاثیر شگرفی در درمان کم خونی دارد. انجیر سرشار از آهن است و تاثیر فوق العاده ای در درمان بیماری هایی که به کمبود آهن مرتبط هستند دارد. 

ترکیب عسل و انجیر و ماندن انجیر در عسل باعث ترکیب شدن این دو ماده خون ساز می شود. این معجون خواص فوق العاده ای داشته و برای درمان انواع بیماری ها به ویژه کم خونی مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه داشته باشید که میل کردن عسل و انجیر به صورت مجزا با خوردن انجیر غوطه ور در عسل کاملا متفاوت است.


شرکت شهدینه گلها و سایت ایران عسل، با استفاده از عسل طبیعی و همچنین انجیر دست چین شده، اقدام به تولید عسل انجیر با کیفیت نموده است. شما با مصرف این محصول با خیال آسوده به روند درمان کم خونی کمک خواهید کرد.


درمان کم خونی باعسل انجیر


درمان کم خونی به روش طبیعی چگونه انجام می شود؟

درمان کم خونی به روش طبیعی بسیار بهتر از روش های درمانی است که در آن از قرص های شیمیایی استفاده می شود. در واقع استفاده از دستورهایی که از طریق مواد طبیعی هستند و در آن ها از مواد شیمیایی استفاده نشده است، می تواند بدون عوارض به درمان کم خونی بپردازد.البته نکته قابل توجه در زمینه درمان کم خونی با مواد طبیعی این است که این نوع درمان نیاز به زمان و مداومت دارد.

شما برای اینکه اثرات درمان کم خونی را به خوبی حس کنید، باید در مدت زمان زیادی به درمان گیاهی و طبیعی بپردازید. علاوه بر این باید طبق نظر طبیب طب سنتی و همچنین منظم این مداوا صورت پذیرد. اگر قصد دارید با مواد گیاهی و طبیعی درمان شوید، بهتر است به طور منظم از موادی که قرار است مصرف کنید استفاده نمایید و خیلی زود نا امید نشوید.

از مواد طبیعی که در درمان کم خونی تاثیرات فراوانی دارند و می توان به آن اشاره نمود؛ عسل طبیعی و دیگر فراورده های زنبور عسل است. البته عسل طبیعی خود به تنهایی می تواند درمان کم خونی را به سرانجام برساند اما بهتر است از مواد دیگری نیز در کنار عسل طبیعی استفاده شود.


فایل صوتی

 • درمان کم خونی

  زنبور عسل

در این قسمت قصد داریم از ویژگی های زنبور عسل و کندو صحبت کنیم. انتخاب شش ضلعی توسط زنبور عسل در معماری کندو خارق العاده است. این نوع ساختار باعث می شود نسبت به اشکال دیگر، کم ترین مقدار اولیه به کار برده شود و هم از سایر شکل ها محکم تر و مقاوم تر است!

عسل طبیعی چگونه موجب درمان کم خونی می شود؟

عسل درمانی یکی از بهترین راهکارهای درمانی در دوران کنونی است. بسیاری از پزشکان و محققان به اهمیت عسل در درمان بیماری های مختلف پی برده اند و به همین علت در ساخت بسیاری از دارو ها از این ماده حیات بخش استفاده می شود. به نظر می رسد درمان بسیاری از بیماری های مختلف در سال های آینده توسط عسل قابل انجام باشد.

عسل طبیعی یکی از بهترین گزینه هایی است که شما می توانید برای درمان کم خونی از آن استفاده کنید. در واقع شما با استفاده از عسل طبیعی، مجموعه کاملی از مواد معدنی را به بدن خود سرازیر می کنید. همچنین عسل می تواند کمبودهای دیگر بدن را برطرف کرده و به همین صورت در درمان کم خونی نقش ایفا کند.

درمان کم خونی با استفاده از عسل طبیعی از دیرباز مورد توجه طب سنتی بوده است و یکی از قطعی ترین راه های درمانی محسوب می شود.


ناگفته نماند که این نوع درمان سریع نیست و به زمان نیاز دارد. شما باید بتوانید در درمان کم خونی با استفاده از عسل طبیعی صبر داشته باشید و مداومت در مصرف را الگوی خود در مورد عسل طبیعی قرار دهید. اگر بخواهید سریع به نتیجه برسید بهتر است درمان های شیمیایی را در پیش بگیرید که همانگونه که گفته شد عوارض متعددی درآینده برای شما ایجاد می کند.

اما اگر می خواهید روند درمانی داشته باشید و بدون ضررهای آینده به درمان کم خونی بپردازید، حتما از عسل طبیعی استفاده کنید.توجه داشته باشید که علاوه بر عسل های عادی که وجود دارد، برخی از عسل ها که عسل تک گل نامیده می شوند، تاثیرات شگرفی بر روی بیماری های مختلف می گذارند.. توجه کنید که درمان کم خونی با استفاده از برخی از این عسل ها می تواند به صورت تخصصی تری صورت پذیرد. برخی از این عسل ها مثل عسل یونجه، عسل کنار ، عسل سیاه دانه و عسل گزانگبین تاثیرات فوق العاده ای بر روی کم خونی دارند.
شاید برای شما جالب باشد که بدانید عسل یونجه تا چه اندازه برای درمان کم خونی موثر است. در واقع خود یونجه نیز سرشار از موادی است که می تواند به بهبود بیماری کم خونی کمک کند، اما از آنجایی که کسی یونجه نمی خورد، آنقدرها قابل استفاده نیست. اما عسل یونجه که حاصل نوشیدن شهد گل های یونجه توسط زنبور عسل است، در درمان کم خونی تاثیرات مهم و قابل توجهی دارد. 

اگر عطر و بوی این عسل را دوست ندارید، می توانید آن را به صورت شربت عسل مصرف کنید. عسل طبیعی یونجه برای درمان کم خونی معجزه می کند. 


عسل کنار و عسل گز انگبین نیز از جمله عسل هایی هستند که در درمان کم خونی موثر هستند. عسل کنار به عنوان یک عسل مقوی، سرشار از مواد معدنی که می توانند مشکلاتی که باعث بروز کم خونی شده اند را برطرف کند،می باشد.

این عسل که عموما برای تقویت قوای جنسی مطرح است، تاثیرات فراوانی نیز بر روی درمان کم خونی دارد و می توان از آن برای رفع این مشکل نیز استفاده کرد. همچنین عسل گزانگبین نیز تاثیرات بسیار زیادی بر درمان کم خونی دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. 

عسل سیاه دانه نیز به عنوان یک عسل پرخاصیت توانسته اثرات مثبت خوبی بر روی این بیماری بگذارد.
همان گونه که گفته شد،عسل درمانی برای درمان کم خونی باید به صورت مستمر و مداوم انجام شود تا تاثیرات آن در دراز مدت بروز کند. در واقع برای درمان با عسل، انتظار برای بهبودی کم خونی و درمان کم خونی زمان بر است و فرد در طول درمان نباید مصرف عسل های تجویز شده توسط طبیب را قطع کند؛ حتی اگر هیچ اثری مشاهده نکرد.

درمان کم خونی عسلی

بره موم چگونه موجب درمان کم خونی می شود؟

 از بهترین روش ها برای درمان کم خونی استفاده از مواد طبیعی که بدون عارضه هستند می باشد. بره موم یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان کم خونی است که شما می توانید از آن برای درمان این  بیماری بهره ببرید. 

بره موم به عنوان یک ماده که به صورت طبیعی توسط زنبور عسل تولید می شود شناخته شده و به همین علت می توان آن را به عنوان یک ماده ی طبیعی به کار گرفت. بره موم مواد موثر بسیار زیادی درون خود دارد که مکانیسم فوق العاده ای برای درمان کم خونی دارند. در واقع همین مواد هستند که می توانند کمک کنند تا مشکلاتی که باعث بروز کم خونی شده است، از بین بروند.

علاوه بر اینکه بره موم می تواند کمک کند تا کم خونی و عوامل آن از بین بروند، این ماده حاوی مقدار زیادی از مواد معدنی است. درمان کم خونی با استفاده از بره موم بسیار زمان بر است اما استفاده از بره موم به علت داشتن مواد معدنی می تواند کم خونی را تحت کنترل درآورد و مانند قرص هایی مثل آهن عمل می کند. 

آیا با وجود استفاده از بره موم در درمان کم خونی، مصرف دارو های شیمیایی ضروری است؟

شما با استفاده از بره موم دیگر نیاز به استفاده از قرص آهن و یا قرص های مکمل دیگر ندارید؛ چرا که این ماده خود حاوی مواد معدنی فراوانی است که همه آن ها می توانند نیاز های بدن را تامین کنند. در واقع افراد با مصرف بره موم، شالوده ای از مواد معدنی را به علاوه مواد دیگری که بسیاری از آن ها هنوز ناشناخته هستند، به سمت بدن روانه می کنند. همین موضوع می تواند علاوه بر کم خونی باعث درمان بسیاری از بیماری های دیگر نیز شود که به نوبه خود، بی نظیر است.

موضوعی که باید در مورد مصرف بره موم برای درمان کم خونی اشاره کنیم این است که این ماده نباید به صورت خام مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از بره موم بدون اینکه فراوری شود، می تواند مشکلات زیادی را برای بدن انسان ایجاد کند. در واقع بره موم به صورت خام برای بدن انسان قابل هضم نیست و می تواند روده و معده را دچار مشکل کند.


درمان کم خونی با بره موم


ایران عسل مفتخر است که به عنوان اولین شرکت در ایران، موفق به طراحی دستگاهی به منظور فراوری مکانیزه بره موم شده است. به همین علت می توان بره موم فراوری شده توسط این دستگاه را بدون هیچ ترس و نگرانی در مورد آلودگی های الکلی و گرد و خاک های موجود در روش سنتی، مصرف کرد.

دستگاه فراوری بره موم به صورت مکانیزه عملیات شکستن مولکول های بره موم را انجام می دهد و ماده ای قابل مصرف را ارائه می دهد که شما می توانید برای درمان کم خونی از آن استفاده کنید.نکته بعدی در مورد استفاده از بره موم برای درمان کم خونی این است که شما باید صبور باشید.

 چه مدت زمان، نیاز است که درمان کم خونی با استفاده از بره موم انجام شود؟


اگر انتظار دارید که با استفاده از بره موم خیلی زود درمان می شوید، سخت در اشتباه هستید. درمان های طبیعی همگی زمان بر هستند و درمان با بره موم نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر می خواهید با استفاده از بره موم این بیماری را شکست دهید، حتما صبر داشته باشید و در مصرف بره موم مداومت به خرج دهید. 

البته طبق تحقیقات دانشمندان و بر اساس آنچه که در بالا نیز گفتیم، بره موم سرشار از مواد معدنی است و با مصرف مداوم آن، در همان هفته های اول، اثرات خود را بر روی بیماری کم خونی می گذارد و روند درمان به صورت مشهود قابل لمس است؛ اما نمی توان این را موضوعی کلی دانست و ممکن است برای بسیاری از افراد این روند بسیار طولانی تر باشد.

نکته پایانی در مورد بره موم و درمان کم خونی این است که شما می توانید از محصولات ترکیبی برای درمان این بیماری استفاده کنید. عسل بره موم یکی از محصولات ترکیبی است که می تواند به شما در درمان کم خونی کمک کند.

این محصول که از میکس عسل طبیعی و بره موم فراوری شده تهیه می شود، کیفیت فوق العاده ای داشته و می تواند تمام خواص گفته شده در مورد عسل و همچنین بره موم را به صورت یکجا به بدن منتقل کند.

توجه داشته باشید که این ترکیب، انرژی زا و به شدت گرم است و ممکن است انرژی فوق العاده ای را به بدن شما منتقل کند. جوش زدن و خارش نیز ممکن است از عوارض استفاده زیاد این ترکیب باشد. سعی کنید به اندازه و تا آنجا که می توانید کم مصرف کنید!

درمان کم خونی ویژه


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :720,000 ریال
عسل کنار 500گرمی

عسل کنار 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل گزانگبین 500گرمی

عسل گزانگبین 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل یونجه 500گرمی

عسل یونجه 500گرمی

قیمت :415,000 ریال

مقالات مرتبط

نظرات

 یکشنبه 26 فروردین 1397 - 12:37:49    نوشته شده توسط سینا امیری لینک نظر
سلام. من و خانمم هر دو کم خونی داریم و می خوایم بچه دار شیم اما به خاطر کم خونی که هر دو داریم نگران سلامت بچمون هستیم. آیا بره موم تاثیرش روی درمان کم خونه خوب هست و اینکه چه مدت باید از بره موم استفاده کنیم تا کم خونیمون درمان بشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

پرسش و پاسخ