ژل رویال و درمان چاقی

یکی از مشکلاتی که در جامعه امروز به وفور دیده می شود، چاقی است. چاقی مشکلات فراوانی را برای بدن انسان ایجاد می کند و حتی باعث بروز بیماری های مختلفی مثل کبد چرب، دیابت و بسیاری دیگر از بیماری ها می شود. ممکن است بیان شود که یک شیوه زندگی بی حوصله، رژیم غذایی بد، عدم تحرک و انجام ورزش، بسیاری از رژیم های نادرست یا حتی یک موقعیت ژنتیکی برای افزایش وزن وجود دارد. بارها و بارها، همان چیزها را می شنویم و راهکار صحیحی نیز برای آن ارائه نمی شود. 

یک نکته واضح وجود دارد و آن اینکه مردم دنیا در قرن بیست و یکم بزرگتر و چاق تر می شوند و در بسیاری از موارد این موضوع تاثیر منفی بر سلامت دارد. در واقع باید فکری کرد تا هرچه سریعتر مشکلات ناشی از چاقی برطرف شود تا عوارض بعدی آن سراغ افراد نیاید. 

یکی از مشکلاتی که باعث بروز چاقی در افراد می شود، مشکلاتی است که در متابولیسم بدن انسان ایجاد می شود. این نوع مشکل یکی از عمده مشکلات ایجاد چاقی در بدن انسان است. البته موارد دیگری که بیان شد نیز در چاقی افراد موثر هستند و از این جهت باید مورد توجه قرار گیرند.


ژل رویال می تواند با تنظیم متابولیسم بدن انسان نقش فوق العاده ای در درمان چاقی ایفا کند. در واقع ژل رویال متابولیسم بدن انسان را به سمت همزیستی و جلوگیری از انباشت بیش از حد چربی (چربی سفید) سوق می دهد. در این زمینه تحقیقات فراوانی شده و نتایج خوبی نیز به دست آمده است. البته طب سنتی ایرانی و طب سنتی چینی به وضوح در مورد تاثیر ژل رویال بر کاهش وزن نظر داده و آن را تایید کرده اند. نتیجه به دست آمده از این آزمایش حاکی از آن بود که در زنان مبتلا به دیابت نوع 2، ژل رویال در کمترین اثرگذاری می تواند به کنترل وزن این افراد کمک کند.

پس از نتیجه گرفتن از این تحقیقات، سوالی مطرح شد که آیا ژل رویال برای کاهش وزن تمامی افراد مفید است یا تنها بر روی زنان مبتلا به دیابت اثر می گذارد؟ برای پاسخ به این سوال در سال 2017 تحقیقات جامعی بر روی تاثیر ژل رویال بر چاقی به عمل آمد. این تحقیق به مزایایی اشاره کرد که به طور خاص به بیماران مبتلا به دیابت مربوط نیستند و به صورت عام نیز بر روی درمان چاقی اثر گذار هستند.این آزمایش اگرچه بر روی موش ها به جای مردم انجام شد، اما نتایج نشان داد که ژل رویال نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه به احتمال زیاد در جلوگیری از انباشت آن نیز موثر است. 

این تحقیق اثرات بر روی هر دو بافت چربی سفید و بافت چربی قهوه ای را بررسی کرد. چربی قهوه از چربی سفید متفاوت است. چربی قهوه ای حاوی آهن بوده و برای بدن به منظور تولید گرما ضروری است. این نوع چربی اغلب از بافت عضلانی ساخته می شود، اگر چه ممکن است از طریق ورزش، چربی سفید به چربی قهوه ای تبدیل شود. 

آنچه که این تحقیق کشف کرد، این بود که وقتی یک مکمل ژل رویال حتی در رژیم غذایی با چربی بالا مورد استفاده قرار گیرد، می تواند چربی مضر یا همان چربی سفید را کاهش دهد؛ این در حالی است که ژل رویال چربی قهوه ای یا همان چربی خوب را کاهش نمی دهد. به طور خلاصه می توان گفت که به نظر می رسد هدف ژل رویال تجمع چربی بد است و این دقیقا همان چیزی است که برای کاهش وزن به آن نیاز داریم.


دانشمندان اخیرا به ترکیب خاصی در ژل رویال رسیده اند که توانایی تولید گرما در بدن انسان را داشته باشد. توانایی تولید گرما یا Thermogenesis یک فرایند ایمن و طبیعی است که در طول زمان در داخل بدن شما انجام می شود. به عنوان مثال، چای سبز باعث تولید گرما در بدن انسان می شود. این بسیار هیجان انگیز است زیرا افزایش تولید گرما در افزایش سوخت و ساز بدن و سوزاندن چربی بدن بسیار مهم است. تمام محصولات شایع چربی سوز در بازار با استفاده از همین مکانیزم کار می کنند. 

آنچه دانشمندان تعیین کرده بودند این بود که آیا ترکیبات HDAA و HDEA، هر دو در ژله رویال یافت می شوند و آیا می توانند پروتئین های خاصی را در سلول های انسانی فعال کنند؟ با فعال کردن این پروتئین، فرایند سوزاندن گرما که منجر به افزایش سوزش چربی می شود، افزایش می یابد. هنگامی که دانشمندان اندازه گیری کردند که ترکیبات ژل رویال چه میزان از پروتئین های خاصی را که متابولیسم را افزایش می دهند اضافه کرده اند، با مقدار افزایش زیادی مواجه شدند.

در حال حاضر به صورت قطع نمی توان در این باره سخن گفت اما انچه که مشخص است در صورتی که به صورت مداوم و منظم از ژل رویال استفاده شود، عوارض چاقی و مشکلات متابولیسمی از بین خواهند رفت. نکته بعدی اینکه ژل رویال علاوه بر درمان، در درجه اول می تواند از بروز چاقی پیشگیری به عمل آورد.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل ژل رویال

عسل ژل رویال

قیمت :2,500,000 ریال
پودر ژل رویال

پودر ژل رویال

قیمت :2,250,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :285,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :3,900,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ

 

فروشگاه شهدینه گلها