تاثیر ژل رویال بر شفافیت پوست

ژل رویال ماده ای سفید رنگ و گاها زرد کمرنگ است که توسط زنبور عسل تولید می شود و طعمی رو به ترشی دارد. این ماده که به شاه انگبین هم شهرت دارد، توسط زنبور های کارگر تولید شده و تنها منبع تغذیه ملکه است که تا آخر عمر باید از ژل رویال تغذیه کند. به همین خاطر است که نسبت به دیگر زنبورها از جثه بزرگ تری برخوردار است و عمر بیشتری می کند. 

ژل رویال سریعا فاسد می شود و باید بعد از تولید فورا مصرف شود. لارو های تازه متولد شده تا سه روز اول از شاه انگبین تغذیه می کنند و آن دسته از لارو هایی که قرار است تبدیل به کارگر شوند بعد از سه روز باید از گرده گل و عسل تغذیه کنند. تنها، لاروی که قرار است در آینده به ملکه تبدیل شود، باید در طول ادامه حیات خود از ژل رویال تغذیه کند. ژل رویال از دو جفت غده هیپوفارین که در طرفین سر زنبور کارگر قرار دارد تولید شده و با بزاق دهانش ترکیب می شود. این ماده چسبناک که طعم تند و زننده ای دارد، منبع تغذیه همه لارو ها تا سه روز اول است و تنها ملکه است که تا آخر عمر از ژل رویال یا شاه انگبین تغذیه می کند.

ژل رویال یک ماده غذایی بسیار ارزشمند است و خواص دارویی فراوانی دارد که در درمان برخی امراض نیز موثر است. کاهش چربی خون، تنظیم هورمون ها، کمک به رشد استخوان ها و به ویژه جلوگیری از پیری زودرس از خاصیت های این ماده خوراکی ارزشمند است.

خاصیت کلاژن سازی که ژل رویال دارد باعث جوان سازی و شادابی پوست شده و همچنین بافت پوست را به هم متصل می کند که از پیری زودرس و چروک شدن پوست جلوگیری می کند. ویتامین های  A,C,D,E موجود در ژل رویال نیز برای شادابی و جوان سازی پوست بسیار مفید است. اثر ضد التهابی ژل رویال روند ترمیم زخم های ایجاد شده روی پوست را تسریع می بخشد.همه ما به سلامت و زیبایی پوست خود اهمیت می دهیم و کسی منکر این امر نمی شود از این رو بسیاری از مردم به ویژه خانم ها هزینه های گزافی صرف جوان سازی پوست خود می کنند که گاها با عوارض زیادی در آینده مواجه می شوند. ژل رویال که همه آن را معجزه ای از دل طبیعت می دانند، بخاطر وجود کلاژن و بسیاری از ویتامین های مفید برای بافت پوست، می تواند بهترین راه برای جوان سازی و شفافیت پوست شما بشود. ژل رویال می تواند حتی برخی از مشکلات پوستی را نیز بهبود ببخشد. همانطور که می دانید استرس و افسردگی باعث ایجاد چین و چروک روی سطح پوست شده و پیری زودرس را به همراه دارد. وجود آدرنالین در این ژل معجزه آسا روند جریان خون را در سطح پوست افزایش داده و از پیری زودرس پوست جلوگیری کرده و شفافیت پوست صورت شما را افزایش می دهند.

دانشمندان کره ای پس از قرار دادن ژل رویال در برابر اشعه ماوراء بنفش دریافتند که این ماده می تواند پوست شما را در برابر اشعه های مضری که زیر نور آفتاب به سطح پوست برخورد می کند را خنثی کرده و از پوست شما محافظت کند.

از ژل رویال درترکیبات برخی از لوازم آرایشی ها نیز استفاده شده اما باید به این نکته توجه داشت که ژل رویال ماده ارزشمند و بسیار گران قیمتی است و در نتیجه در لوازم آرایشی های ارزان قیمت از آن استفاده نمی شود.

به غیر از لوازم آرایشی درمحصولات مراقبت پوستی نیز استفاده شده که کرم های مراقب از پوست حاوی ژل رویال می تواند به شفافیت پوست شما کمک شایانی کند. همچنین از افتادگی و چین و چروک پوست نیز جلوگیری می کند. کرم ژل رویال می تواند تاثیر به سزایی بر خشکی پوست داشته باشد و حتی برخی مشکلات پوستی از قبیل زخم و جای زخم را درمان کند.

شما می توانید ژل رویال را به طور طبیعی نیز استفاده کنید که هم به صورت خوراکی و با ترکیب کردن آن با عسل مصرف می شود و هم به صورت ماسک روی سطح پوست قرار می گیرد که شما می توانید تاثیرات شگفت انگیزه این ماده معجزه آسا را بر روی شفافیت پوست خود مشاهده کنید.

کافیست روزانه مقدار خیلی کمی از ژل رویال را زیر زبان خود بگذارید و این کار را تا 15 روز ادامه دهید تا به خواص معجزه آسای این ماده ارزشمند بر روی شفافیت و شادابی پوست خود ایمان بیاورید. ژل رویال علاوه بر تاثیر بسزایی که بر شفافیت و جوان سازی پوست دارد، می تواند در درمان دیگر امراض و بیماری ها نیز به شما کمک کند.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل ژله رویال 250 گرمی

عسل ژله رویال 250 گرمی

قیمت :1,500,000 ریال
پودر ژل رویال 15گرمی

پودر ژل رویال 15گرمی

قیمت :1,800,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :225,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,800,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ