درمان سرطان ریه

شاید بیش از نود درصد افرادی که در مورد بیماری سرطان اطلاعات زیادی ندارند، با شنیدن نام آن به سرعت تصور کنند که سرطان با مرگ هماهنگ و هم عرض است. برای بسیاری از افراد جامعه، به دلیل اطلاعات ناکافی و همچنین نگرش نادرست، سرطان همانند غول شکست ناپذیری در برابر انسان ها نمود پیدا می کند. از دید این افراد، درمان سرطان به خصوص در موارد خاص (مانند درمان سرطان ریه و یا درمان سرطان خون) امری غیر واقعی و تا حدود زیادی رویایی جلوه می کند.

سرطان نیز مانند سایر بیماری ها، ناشی از یک ناکارامدی و عامل مشکلاتی برای بدن است که زمینه ها، مقدمات، عوامل و روش های برطرف کردن خاص خود را دارد. دلیل این امر که بسیاری از افراد سرطان را یک مرض غیر قابل علاج می دانند، این است که در گذشته به سختی قابل درمان بوده و همچنین آشنایی و نحوه برخورد زیادی با آن در اختیار نبود.

درمان سرطان ریه

اصلی ترین موضوعی که باعث می شود سرطان هایی مانند سرطان ریه و ... به وجود بیاید، عدم آگاهی کافی و درست است. این آگاهی با کسب اطلاعات و دانش عمومی در مورد سرطان، تا حد زیادی اشباع شده و افراد یک خانواده یا گروهی از دوستان را نسبت به مواجهه با این مشکل مسلح به راه حل های درست خواهد کرد.

شاید آموزش های ناقص و اشتباه در مورد مواجه شدن با یک بیماری مانند سرطان، باعث شده است تا اعتماد به نفس عمومی و جسارت هر فرد برای پذیرش و تلاش به منظور درمان آن، کاهش یابد. مهم تر از انگیزه محکم برای درمان، آشنایی با شیوه های درست زندگی و سبک صحیح تغذیه و انجام فعالیت های روزمره است. گاهی اوقات سبک زندگی درست باعث تمسخر برخی افراد شده و رعایت آداب صحیح غذا خوردن و دیگر کارهای روزانه را امری فانتزی و بی فایده تلقی نماید. در صورتی که حتی برای بیماری های شایع، پیشگیری بهتر از درمان سرطان ریه، درمان سرطان معده و ...، اهمیت دارد. باید توجه داشته باشیم که چند مرحله مختلف در رویارویی با سرطان به طور مشترک میان همه آن ها وجود دارد.

اولین مرحله همان طور که گفته شد، پیشگیری است. نحوه درست زندگی کردن نه تنها قبل از رسیدن به مرحله درمان سرطان ریه، که پیشگیری بسیار مناسبی برای دیگر انواع سرطان نیز محسوب می گردد. لازم به ذکر است که بخشی از پیش نیاز منجر به سرطان، شرایط ژنتیکی و فیزیولوژیکی است. این شرایط می تواند ویژگی های وراثتی، جنسیت، سن و سابقه بیماری های فامیلی باشد. شرایط ژنتیکی تا زمانی که دیگر شرایط فراهم نشوند، اثر مخرب خود را بروز نمی دهد. قبل از رسیدن به شرایط بدخیم تر و درمان سرطان ریه، تغییر روش های زیست سالم، باید در دستور کار قرار بگیرد.

در مراحل بعدی، عوامل محیطی در ابتلای فرد به بیماری نقش دارند. به عنوان نمونه، هر شخص دارای استعداد خاصی است که منجر به سرطانی خاص می شود. در مورد درمان سرطان ریه، باید توجه داشت که درمان پس از عدم پیش گیری ها و ملاحظات ساده ای اتفاق می افتد.

به عنوان نمونه، سیگار کشیدن یکی از عوامل اصلی ابتلا به سرطان ریه معرفی شده است. شاید برخی از افرادی که تحت درمان سرطان ریه قرار گرفته اند، قبل از بستری شدن سیگار هم نمی کشیدند، اما به نسبت پس از اعتیاد به سیگار، آمار آن به میزان غیر قابل تصوری افزایش داشت. با توجه به این موضوع، متوجه می شویم که تغییر کردن عاداتی همچون سیگار کشیدن، می تواند تا چه اندازه درمان سرطان ریه را با مشکل مواجه سازد. علاوه بر سیگار، سایر آلودگی ها هم در بروز سرطان ریه موثر هسـتند. 

درمان گیاهی سرطان ریه

یکی از راهکارهای درمان برای درمان سرطان ریه، استفاده از مواد طبیعی و گیاهی است. در صورت استفاده از مواد گیاهی و طبیعی، علاوه بر درمان، هیچ آسیبی به دیگر قسمت های بدن وارد نمی شود. به همین علت است که بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی به سمت استفاده از داروهای گیاهی برای درمان این سرطان پیش می روند. شاید به جرات بتوان گفت که این بیماری با استفاده از بسیاری از ترکیبات طبیعی قابل درمان است. البته در ادامه نیز اشاره خواهیم کرد که فرقی نمی کند که از چه موادی برای درمان سرطان بهره می برید، در درمان های طبیعی و گیاهی، زمان و صبور بودن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. 

اگر قصد دارید سرطان ریه خود را برای درمان به طبیعت بسپارید، بهتر است صبور باشید. زمان زیادی طول می کشد تا اولین نتایج با استفاده از بسیاری از ترکیبات طبیعی قابل درمان است. البته در ادامه نیز اشاره خواهیم کرد که فرقی نمی کند که از چه موادی برای درمان سرطان بهره می برید، در درمان های طبیعی و گیاهی، زمان و صبور بودن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. 

اگر قصد دارید سرطان ریه خود را برای درمان به طبیعت بسپارید، بهتر است صبور باشید. زمان زیادی طول می کشد تا اولین نتایج استفاده از مواد طبیعی در مواجهه با سرطان خود را نمایان کند. علاوه بر اینکه باید به این مواد برای درمان سرطان ریه زمان بدهید، بهتر است سعی کنید نظم و مداومت در مصرف را حفظ کنید. نظم در مصرف مواد گیاهی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

درمان سرطان ریه با بره موم

بره موم یک ماده اعجاب آور است که توسط زنبور عسل تهیه می شود. ماده اصلی بره موم را صمغ درختان تشکیل می دهد که زنبورهای کارگر در هنگام گشت زنی در طبیعت آن را جمع آوری کرده و به کندو منتقل می کنند و بعد از ترکیب کردن آن با آنزیم های بدن خود، از صمغ درخت، بره موم با کیفیت می سازند. بره موم علاوه بر اینکه در کندو خواص فراوانی دارد، برای انسان نیز بسیار مفید و مثمر ثمر است. 

همانطور که اشاره شد، بره موم برای بدن انسان نیز مفید بوده و به همین علت کاربردهای فراوانی دارد. یکی از کاربردهای بره موم، درمان سرطان است. انواع سرطان های مختلف با مصرف این ماده تحت کنترل در می آیند.

درمان سرطان ریه با بره موم

یکی از ویژگی های درونی بره موم این است که این ماده یک آنتی باکتریال قوی و یک ضدعفونی کننده مطمئن است. به همین علت است که آلودگی های موجود در ریه با استفاده از بره موم تحت تاثیر قرار می گیرند. به ویژه برای افرادی که سیگار می کشند، مصرف بره موم بسیار حیاتی است و از بروز سرطان ریه جلوگیری می کند. درمان سرطان ریه با استفاده از بره موم باید با توجه به این نکته انجام شود که این ماده یک ماده طبیعی است و در خلال درمان باید تمامی پرهیزات غذایی به نحو احسنت مورد توجه قرار گیرد.

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که بره موم ماده ای است که بسیار دیرهضم بوده و شاید اصلا در معده هضم نشده و دفع شود. به همین منظور به روش هایی این ماده عصاره گیری می شود تا خواص آن به بدن منتقل شود. مجموعه ایران عسل با طراحی و سفارش ساخت یک دستگاه عصاره گیری مکانیزه از بره موم، توانسته یک دستگاه فوق پیشرفته را در ایران به کار گرفته و به صورت کاملا مکانیزه، بره موم را عصاره گیری کند. همچنین ایران عسل با همکاری یک شرکت ترکیه ای موفق به تولید عصاره آبی بره موم شده و از این طریق توانسته نقش موثری را برای درمان سرطان ریه ایفا کند. 

نکته قابل توجه در مورد استفاده از بره موم به صورت کپسول، قرص و یا مایع این است که باید در مصرف این ماده تا آنجا که امکان دارد مداومت به خرج دهید. اثرات بره موم بعد از چند ماه یا حتی 1 سال بروز می کند و به همین علت شما در طول دوره درمان باید امید داشته باشید و با اطمینان به روند درمان ادامه دهید.

علاوه بر اینکه می توان از بره موم به صورت های مختلف اما تنها استفاده کرد، مخلوط عسل بره موم نیز یک گزینه و پیشنهاد خوب برای افرادی است که به بیماری سرطان ریه مبتلا هستند. ترکیب عسل با عصاره بره موم باعث شده تا این ترکیب اثرات شگرفی بر روی درمان سرطان ریه داشته باشد و به همین علت برای افراد مبتلا به انواع سرطان توصیه و تجویز می شود. البته به علت گرم بودن زیاد عسل بره موم، بهتر است در کنار این ماده از مواد خنثی کننده ای که به روند درمان آسیبی نمی زند استفاده کنید. 


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :720,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :500,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :240,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ