عسل تک گیاه جاشیر


عسل تک گیاه جاشیر

گیاه جاشیر، گیاهی دارویی از خانواده چتریان است که بومی مناطق جنوب ایران از جمله کهکیلویه و بویر احمد، استان فارس و شوش است. البته این گیاه دارویی در استان کهگیلویه و بویر احمد به صورت طبیعی و خود رو رشد می کند.

جاشیر گیاهی بلند است و عمدتا به عنوان علوفه مقوی برای دام ها نیز در نظر گرفته می شود. همچنین از این گیاه به دلیل خاصیت ضد میکروبی که دارد، برای ترکیبات دارویی و تهیه مواد آرایشی استفاده می کنند.

جاشیر یکی از داروهای بیماران کلیوی به شمار می رود و ادرار آور است. مقوی برای سیستم عصبی بوده و برای افراد سرد مزاج بسیار مفید است. از سر شاخه این گیاه برای مصارف خوراکی و به عنوان سبزی استفاده می شود و کوبیده برگ آن و عصاره ای که از خود به جای می گذارد برای درد دندان استفاده می شود. ریشه این گیاه نیز سرشار خاصیت است و برای تهیه مواد آرایشی و تهیه مسکن از عصاره ریشه جاشیر استفاده می کنند.

البته باید توجه داشته باشید که این گیاه مانند برخی دیگر از گیاه ها، سمی است و مصرف آن، زمان مصرف و نحوه مصرف باید تحت نظر پزشک باشد.

بنا به سمی بودن این گیاه و احتیاط برای مصرف آن، می توانید از عسل تک گیاه جاشیر به جای مصرف خود گیاه استفاده کنید و نگران مسموم شدن نباشید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که تمام خاصیت های موجود در جاشیر توسط زنبور عسل، به عسل تک گیاه جاشیر نیز منتقل می شود که می توانید در کنار خاصیت های بیشمار عسل طبیعی از خواص دارویی و مفید گیاه جاشیر نیز بهره مند شوید.

رنگ عسل های تک گل و همچنین طعم و عطر آن ها بسته به اینکه زنبور عسل از شهد چه گیاهی تغذیه کرده است، متفاوت خواهد بود. عسل تک گیاه جاشیر رنگی مایل به قهوه ای روشن دارد و از عطر و طعم بی نظیری برخوردار است.

از جمله خواص ویژه ای که در عسل جاشیر وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- مقوی مغز و اعصاب

- باز کننده مجاری ادراری

- بهبود صرع و تشنج

- تقویت کننده بینایی

- بهبود تنگی نفس و آسم

- بهبود رعشه و لرزش اندام

درمان درد مفاصل

- باز کننده انسداد مجاری تنفسی

عسل تک گیاه جاشیر

موارد قابل توجه

جاشیر گیاه ناشناخته ای است ولی خواص دارویی بیشماری دارد. از برگ، ریشه و حتی صمغ آن در طب سنتی برای درمان و بهبود بیماری های بسیاری استفاده می کنند.

منطقه رویش گیاه جاشیر بیشتر جنوب ایران و در دامنه کوه های مناطق سردسیر مانند دامنه های البرز، کهکیلویه و بویر احمد و شوش است.

زمان برداشت این گیاه اواخر فصل بهار و در خرداد ماه است.

بهترین شیوه مصرف عسل جاشیر

می توان عسل جاشیر را در وعده صبحانه مصرف کرد که برای کودکان نیز بسیار مقوی است.

همچنین می توانید مقداری از عسل جاشیر را در یک لیوان آب ولرم مخلوط کرده و با مقدار کمی لیموی تازه شربتی طبیعی، خوش طعم و گوارا تهیه کنید. البته که این شربت به دلیل وجود آب لیموی تازه، سرشار از ویتامین C خواهد بود که تکمیل کننده خواص دارویی بی شمار عسل جاشیر خواهد بود.

زمانی که از فروشندگان عسل و یا هر شخص دیگری در رابطه با مقدار مصرف عسل جاشیر سوال بپرسید قطعا با یک جواب واحد روبرو خواهید شد و آن هم این جمله است: هرچقدر بیشتر بهتر! ولی لازم به ذکر است که عسل طبیعی جاشیر نیز همانند هر خوراکی دیگری مقدار مصرف مشخصی در روز برای افراد دارد که البته این مقدار در افراد بزرگسال و کودکان متفاوت است. مصرف این عسل در بزرگسالان روزانه 50-70 گرم و برای کودکان بالای یکسال روزانه 20-30 گرم است.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل رازیانه

عسل رازیانه

قیمت :500,000 ریال
عسل ریحان

عسل ریحان

قیمت :500,000 ریال
عسل زنیان 500 گرمی

عسل زنیان 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل سیاه دانه 500 گرمی

عسل سیاه دانه 500 گرمی

قیمت :535,000 ریال
عسل قنقال

عسل قنقال

قیمت :500,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ