پاکسازی ریه ها با عسل بادام

ایران کشوری است که در هر نقطه آن، شاهد دشت ها و مناطق سرسبز زیادی هستیم و به لطف خداوند انواع گیاهان دارویی و گل های معطر و پر خاصیت در سرزمین ما رشد می دارند. این شرایط زمینه مناسبی را برای ما فراهم آورده است تا از این نعمت های خدادادی استفاده کرده و به بهبود امراض روحی و جسمی خود با استفاده از شفا دهنده های طبیعی کمک کنیم. عسل، یکی از عصاره های شفا بخشی است که از دل طبیعت به دست می آید و به قدری مفید است که پیامبر اسلام(ص) نیز درباره مصرف عسل طبیعی سفارشات زیادی کرده اند. اما لازم است بدانید که همه عسل ها یکسان نیستند و بسته به اینکه زنبورعسل از چه نوع گیاهی تغذیه می کند، در دسته بندی های مختلفی جای داده می شود. زمانی که زنبور های عسل در دشتی قرار بگیرند که 70 الی 80 درصد از پوشش گیاهی آن منطقه را گیاه خاصی تشکیل بدهد، زنبورها از شهد این گیاه خاص با پوشش وسیع برای تهیه عسل استفاده می کنند البته که زنبور عسل از دیگر گل های روییده شده در منطقه نیز استفاده می کند. از آن جا که بیشترین شهدی که زنبور عسل از آن برای تولید عسل استفاده کرده است، شهد یک نوع گیاه خاص بوده، به عسلی که تولید می شود، عسل تک گیاه با نام همان گیاه مورد استفاده زنبور می گویند. برای مثال زمانی که کندو های زنبور عسل در منطقه ای با پوشش وسیع درختان بادام قرار بگیرد، زنبور از شهد گل های درخت بادام تغذیه کرده و به عسل تولید شده توسط این زنبور ها عسل تک گیاه بادام گفته می شود.

عسل بادام

درخت بادام گیاهی است که در مناطق سردسیری و نیمه سرد سیری ایران رشد می کند و بسیاری از محققان معتقدند که زادگاه درخت بادام ایران بوده و بومی همین منطقه است. درخت این گیاه در اوایل بهار شکوفه های زیبایی می دهد و ظاهری دل نشین و شکیل به خود می گیرد که بسته به نوع بادام رنگ شکوفه ها متغییر است. درخت بادام شیرین شکوفه های صورتی رنگ می دهد و درخت بادام تلخ شکوفه های سفید. میوه این گیاه که همان بادام است درون یک پوسته سبز رنگ پرزدار پنهان شده است و پس از این پوسته پرز دار به حفاظی شبکه ای می رسیم که از مغز بادام محافظت می کند. اگر زود تر از زمان رسیده شدن بادام آن را بچینیم و بخواهیم استفاده کنیم، به آن چاقاله گفته می شود.

بادام شیرین و بادام تلخ هر دو خاصیت های فراوانی دارند که به شیوه های مختلف قابل مصرف هستند.

خواص بادام تلخ

بادام تلخ سرشار از اسید سیتریک است بنابراین برای مصرف آن باید دقت بالایی به خرج دهید.

- بادام تلخ را چه با عسل میل کنید و چه عسل بادام را میل کنید هردو می تواند کبد و تحال را پاکسازی کند. همچنین این ترکیب برای کسانی که زیاد قولنج می کنند بسیار مفید است.

- بادام تلخ سرشار از ویتامین های B1 و B2 است و همچنین برای کسانی که مشکل تنفسی دارند بسیار مفید است.

عسل طبیعی خواص بیشماری دارد که زنبور عسل خواص ذکر شده از بادام را به عسل می افزاید.

افراد زیادی در جامعه امروزه، با انواع بیماری های تنفسی و تنگی نفس دست و پنجه نرم می کنند. آلودگی هوا نیز بر این عارضه دامن زده و تعداد افرادی که مبتدا به این قبیل بیماری ها روز به روز در حال افزایش اند. عسل تک گیاه بادام که سرشار از ویتامین های مفید مانند B1 و B2 برای سلامت بدن است، تاثیر بسزایی بر روی تنگی نفس و بیماری های تنفسی دارد. مصرف عسل تک گیاه بادام می تواند یک راهکار مفید برای افرادی که از این مشکل رنج می برند قلمداد شود.

عسل بادام

برخی از افرادی که به بادام حساسیت دارند و نمی توانند آن را به طور مستقیم مصرف کنند. پیشنهاد ما به این گونه افراد این است که از عسل بادام استفاده کنند و از خواص بیشمار بادام به همراه خاصیت های عسل طبیعی بهره ببرند.

میزان مصرف عسل بادام مانند دیگر خوراکی ها اندازه معینی دارد. این در حالی است که از هر شخصی حتی فروشندگان عسل درباره میزان مصرف عسل بادام سوال کنید به شما خواهند گفت که هرچه قدر بیشتر بهتر! این باور غلط است میزان مصرف عسل طبیعی در طول روز مقدار معینی دارد که این مقدار در افراد بزرگسال و کودکان متفاوت است. میزان مصرف در بزرگسالان روزانه 50-70 گرم و در کودکان بالای یکسال روزانه 20-30 گرم مشخص شده است.


صفحه ای برای جدید ترین خواص عسل در سال 2019 داریم که حتما حتما دیدن از آن رو فراموشتووون نشههه!!!!


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل جاشیر 500گرمی

عسل جاشیر 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل جعفری

عسل جعفری

قیمت :680,000 ریال
عسل ریحان

عسل ریحان

قیمت :680,000 ریال
عسل زولنگ

عسل زولنگ

قیمت :680,000 ریال
عسل سیاه دانه 500 گرمی

عسل سیاه دانه 500 گرمی

قیمت :800,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ

 

فروشگاه شهدینه گلها