درمان رماتیسم با عسلی از دانه های سیاه رنگ

 پروردگار تو به زنبور عسل وحى كرد كه از پاره ‏اى كوهها و از برخى درختان و از آنچه داربست مى ‏كنند خانه ‏هايى براى خود درست كن (68) سپس از همه ميوه ها بخور و راه هاى پروردگارت را فرمانبردارانه بپوى [آنگاه] از درون [شكم] آن شهدى كه به رنگ هاى گوناگون است بيرون می آید که  در آن براى مردم درمانى است راستى در اين [زندگى زنبوران] براى مردمى كه تفكر میکنند  نشانه [قدرت الهى] است.

این دو آیه از بارز ترین نشانه های پروردگار و قدرتی است که به زنبور عسل عطا فرموده تا ما بتوانیم از این نعمت پر خاصیت نهایت بهره را ببریم.

عسل طبیعی یکی از شفابخش های طبیعی است که خداوند برای ما در دل طبیعت قرار داده است. زنبور عسل با جمع آوری شهد و گرده گل های مختلف، فرآورده ای را در اختیار ما قرار می دهد به نام  عسل. عسل ها بسته به اینکه شهد غالبشان از چه گیاهی باشد در زمره عسل های تک گل قرار گرفته و با نام گیاهی که بیشترین شهد برای تهیه عسل از آن گرفته شده است شناخته می شوند.

عسل سیاه دانه برای درمان رماتیسم

زمانی به یک نوع عسل، عسل تک گل یا عسل تک گیاه گویند که زنبور عسل در دشتی وسیع با 70 درصد پوشش یک گونه گیاه خاص باشد و شهد و گرده این گیاه خاص عمده تغذیه زنبور عسل را تشکیل بدهد. در این صورت به عسلی که به وسیله زنبور عسل تولید می شود، عسل تک گیاه گویند.

پیامبر اکرم(ص) سیاه دانه را دوای هر دردی بجز مرگ می دانستند. به قدری خواص این گیاه زیاد است که از درد ناخن گرفته تا درد سر با سیاه دانه درمان می شود.

سیاه دانه بومی مناطق جنوبی آسیا و کشور های گرمسیری است. در ایران نیز در شهر های اراک ، اصفهان و آذربایجان و در مناطق شمالی ایران در شمال لوشان دشت های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری و اطراف کوه دنا رشد می کند.

سیاه دانه از قدیم به عنوان یک ضد باکتری، ضد انگل و مسهل شناخته می شد و در هر منطقه آن را با نام های مختلفی از جمله سیاه تخمه، سرنیچ سیاه، کمون اسود، شونیز، شونوز و کمون هندی می شناسند. سیاه دانه مصارف مختلفی دارد که مهم ترین آن ها استفاده در ترشیجات برای طعم دهی به ترشی است.

برای درمان بیماری های مختلف می توان از روغن سیاه دانه و جوشانده آن استفاده کنید.

- برای درمان فشار خون می توانید روزانه مقداری از عصاره سیاه دانه را میل کنید.

- برای تسکین و درمان رماتیسم مقداری از روغن سیاه دانه را گرم کنید و در محل درد به آرامی ماساژ دهید و سپس محل را با مقداری پارچه تمیز ببندید. این کار به بهبود روماتیسم کمک شایانی می کند.

مواد مغذی و ویتامین های موجود در سیاه دانه برای درمان دیابت  و همچنین بیماری های قلبی و عروقی بسیار کارآمد است.

سیاه دانه بر خلاف بوی خوشی که با فشردن آن به مشام میرد طعم تلخی دارد و به همین دلیل است که برخی از افراد تمایل زیادی نسبت به مصرف آن ندارند. برای بهره بردن از خواص بیشمار و غیر قابل وصف سیاه دانه کافیست به جای مصرف مستقیم، عسل تک گیاه سیاه دانه را خریداری کرده و جایگزین سیاه دانه کنید. این عسل تک گیاه به قدری پر خاصیت است که می تواند به خوبی جایگزین سیاه دانه باشد و به جای مصرف مستقیم سیاه دانه از عسل این گیاه استفاده کنید.

عسل سیاه دانه همانند این گیاه خواص بی شماری دارد و قبل از خرید آن بهتر است که با خواص این عسل آشنا شوید:

• ملین و بهبود یبوست

• مقوی مغز و اعصاب

• مفید برای دیابت بی مزه

• قاعده آور

• افزاینده شیر مادر

• مفید برای سنگ کلیه و مثانه

• تقویت کننده و بهبود ضعف بدن

• بهبود ناراحتی های تنفسی

• ضد تهوع

• تسهیل زایمان

عسل سیاه دانه برای تمامی امراض بدن مفید است و تاثیر به سزایی بر اندام های داخلی بدن دارد و خانم هایی که نگرانی بابت زایمان دارند می توانند قبل از زایمان عسل تک گیاه سیاهدانه مصرف کنند.

اگر از بیماری های تنفسی رنج می برید، مقداری سیاه دانه را با آب و عسل سیاه دانه مخلوط کرده و نوش جان کنید.

عسل سیاه دانه ایران عسل

خوردن سیاه دانه با عسل سیاه دانه ، به بیماری های کلیوی کمک کرده و سنگ کلیه و سنگ مثانه را خرد و دفع می‌ کند.

رنگ عسل های تک گیاه بسته به آن که شهد غالبشان چه گیاهی است رنگ، بو و مزه های متفاوتی دارند. رنگ عسل سیاه دانه تیره تر از دیگر عسل های تک گل بوده و به راحتی از دیگر عسل ها قابل تشخیص است.

خانم های باردار می توانند برای تسهیل درزایمان روزانه از این عسل میل کنند و چه بهتر که عسل تک گیاه سیاه دانه را در وعده صبحانه شان بگنجانند.

مصرف ترکیب عسل و آب ولرم همراه با آب لیموی تازه نیز بسیار محبوب است.محصولات مرتبط با این مقاله

عسل سیاه دانه 500 گرمی

عسل سیاه دانه 500 گرمی

قیمت :535,000 ریال
عسل شبدر 500 گرمی

عسل شبدر 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل شوید 500 گرمی

عسل شوید 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل قنقال 500 گرمی

عسل قنقال 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل مریم گلی 500 گرمی

عسل مریم گلی 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ