عسل تنها ماده فاسد نشدنی دنیا

عسل یکی از لذیذ ترین و خوشمره ترین خوراکی هایی است که خداوند خلق کرده است. در تولید این ماده شگفت انگیز، زنبور عسل بازیگر نقش اول است و کارهای زیادی برای تولید آن بر عهده دارد. البته زنبور به صورت غریزی این کار را انجام می دهد تا بتواند عسل مورد نیاز کلنی را تامین کند. 

اهمیت عسل برای زندگی انسان تا جایی است که خود خداوند نیز از آن به عنوان ماده ای شفابخش یاد کرده است. اهمیت خواص عسل طبیعی تا جایی است که بسیاری از بیماری های لاعلاج با استفاده از این ماده درمان می شوند. شفا بخش یکی از بهترین لقب هایی است که از گذشته به عسل داده شده است.

درست است که نمی توان در یک مطلب کوتاه در مورد خواص عسل طبیعی صحبت کرد، اما سعی کرده ایم برخی از کاربردهای خاص عسل را در درمان بیماری های مختلف بیان کنیم. عسل طبیعی ضد سرطان بوده و این یک ادعا اثبات شده است. مجامع بین المللی به ساختارهایی از عسل طبیعی رسیده اند که نشان می دهد این ماده خواص ضد سرطانی فوق العاده ای دارد. این بدان معناست که عسل در درجه اول یک پیشگیری کننده از سرطان است. افراد می توانند با مصرف روزانه عسل از بروز آن جلوگیری کنند. این موضوع برای افرادی که در خطر ابتلا هستند اهمیت بیشتری دارد. در درجه دوم اما عسل طبیعی به درمان سرطان کمک می کند. درمان سرطان به وسیله عسل درمانی انجام می شود؛ البته به شرطی که در روند درمان مداومت، نظم و روحیه بالای فرد حفظ شود.

عسل

یکی از مهمترین اثرگذاری های عسل، کمک به درمان کولیت روده است. این نوع بیماری که نوعی بیماری خاص محسوب می شود، با مواد گیاهی مختلفی مورد درمان قرار می گیرد. یکی از این مواد بره موم است که تاثیرات شگرفی در درمان کولیت از خود نشان می دهد. در کنار تمامی مواد برای درمان این بیماری، عسل نیز کمک زیادی خواهد کرد. اگر به این بیماری مبتلا هستید حتما عسل را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

درمان کم خونی از جمله خواص خاص عسل است. عسل با توجه به مواد معدنی درونی خود، نقش بسزایی در درمان کم خونی از خود نمایش می دهد. افراد مبتلا به کم خونی اگر در کنار مصرف قرص آهن، از عسل طبیعی نیز استفاده کنند، به مرور زمان شاهد بهبود سریعتر بیماری خود خواهند بود. البته استفاده از عسل های تخصصی و عسل های تک گل برای درمان کم خونی بسیار تاثیرگذار است.

یکی از احتیاطاتی که باید انجام شود، مصرف عسل در روند درمان دیابت است. درمان دیابت از جمله مواردی است که باید حتما مجوز پزشک برای استفاده از عسل طبیعی صادر شود تا بتوان عسل را آن هم با دوزی که دکتر اجازه می دهد، به رژیم غذایی افزود. در درمان دیابت استفاده از عسل صد در صد طبیعی اهمیت بالایی پیدا می کند و در خرید عسل باید وسواس خاصی به کار گرفته شود.

از عسل به عنوان یک شستشو دهنده و برطرف کننده قارچ در واژن و رحم بانوان استفاده می شود. راهکارهای متعددی برای بانوانی که دچار اختلالات قائدگی هستند برای عسل درمانی در نظر گرفته یم شود. تزریق واژینال عسل به درون رحم برای بانوان متاهل و یا نشستن در تشت آب و عسل و پیاز، از بهترین و کاربردی ترین راهکارهای استفاده از عسل طبیعی برای درمان بیماری های زنانه است. برخی از مشکلات نازایی با همین راهکارهای ساده درمان می شود و به همین علت خوردن عسل یا استعمال واژینال عسل از جمله راهکارهایی برای درمان ناباروری محسوب می شود. هرچند مصرف خوراکی ژل رویال نیز تاثیرات شکرفی برای این موضوع از خود نشان می دهد. 

پوکی استخوان نیز از آن جمله بیماری هایی است که عسل بر روی آن تاثیر می گذارد. درمان پوکی استخوان با عسل از سال ها پیش مورد استفاده قرار گرفته است و سابقه خوب و درخشانی دارد. البته برای درمان این بیماری باید مداومت در مصرف حفظ گردد.

عسل طبیعی

درمان فشار خون نیز از جمله خواص مصرف عسل است. تنظیم فشار خون بالا و همچنین فشار خون پایین با استفاده از عسل طبیعی بدون داشتن هیچ گونه عوارض جانبی انجام می شود. افراد مبتلا به فشار خون بالا می توانند زیر نظر پزشک از عسل طبیعی استفاده کرده و شاهد درمان فشار خون خود باشند.

شفاف سازی پوست، برطرف کردن مشکلات دهان و دندان، درمان یبوست، درمان پروستات، تقویت قوای جنسی، افزایش میل جنسی، افزایش حافظه، درمان آلزایمر و... تنها گوشه ای از شفابخش بودن عسل طبیعی را به رخ می کشند.

مشخص است که تمامی موارد بیان شده تنها برای عسل طبیعی صادق است و عسل غیرطبیعی و عسل تقلبی به هیچ عنوان خواصی در این زمینه از خود نشان نمی دهند. سعی کنید در هنگام خرید عسل، دقت های لازم را به کار ببندید تا عسلی طبیعی و با کیفیت خریداری کنید و از خواص آن بهره مند شوید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل آفتاب گردان 500گرمی

عسل آفتاب گردان 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :535,000 ریال
عسل ارگانیک

عسل ارگانیک

قیمت :1,500,000 ریال
عسل بادام 500گرمی

عسل بادام 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل قنقال 500 گرمی

عسل قنقال 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ