عسل انجیر


یک نوع عسل تک گیاه، به نام عسل انجیر داریم که می خواهیم در مورد گیاه آن، خواصش و عسل تک گیاهی که از این گیاه به وجود می آید را بررسی کنیم.

عسل انجیر

انجیر درختی به ارتفاع 10 متر، دارای پوستی صاف به رنگ خاکستری روشن با لکه هایی تیره است که برگ هایی پهن، کرک دار با رنگ بندی به همراه شیارهای عمیق دارد. این گیاه اصالتا در آسیای غربی، نواحی مدیترانه ای و در ایران، روستای سمنگان می روید. انجیر در درجه دمای بسیار بالا به خوبی رشد می کند و خاک آن زیاد نیازی به رطوبت ندارد. می توان گفت که این درخت گیاهی است نیمه مقاوم در برابر شوری خاک و هر اندازه که شوری بیشتر باشد، میوه های انجیر کم مرغوب تری به ما می دهد. نکته ی قابل توجه در مورد درخت انجیر این است که این درخت در یونان باستان نماد سعادت، پیشرفت و ترقی روز افزون بوده و یونانی ها آن را به عنوان یک غذا در فصل زمستان می دانستد وانجیر را هم از نظر خوراکی و هم از نظر دارویی مورد استفاده قرار می دادند. اولین میوه ی درخت انجیر در سال دوم یا سوم پس از کاشت آن پدیدار می شود. خود میوه آن از اوایل تا اواسط ماه مرداد شروع به رسیدن می کند البته این موضوع بستگی به محیطی که این درخت در آن موجود است، دارد.

میوه ی انجیر که از درخت آن حاصل می شود شیرین بوده ودر قرآن به آن قسم خورده شده است. در عربی این میوه را با نام تین صدا می کنند. میوه انجیر منبع بسیار غنی از پتاسیم ، منیزیم  ، کلسیم  ، فسفر  و ویتامین های C  , B , A  است. این میوه کلسترول ندارد برای همین می توان از آن برای رژیم غذایی خود استفاده کرد. 

خواص درمانی عسل انجیر

خواص درمانی عسل انجیر و میوه انجیر را به طور مختصر بیان می کنیم:

- درمان یبوست

- برطرف کننده سیاه

- تقویت کننده دستگاه هاضمه

- افزایش شیر زنان

- درد مفاصل و آرتروز

- برطرف کننده ضعف بدن

- جلوگیری و درمان سرطان

- مفید برای بیماری های پوستی

- تقویت کننده معده و روده

- درمان کننده ای برای سرماخوردگی

- انرژی زا

- تقویت کننده حافظه

- بهبود مشکلات دهان و دندان

- دفع اوره و چربی خون

خواص درمانی عسل انجیر


رسول اکرم ( ص ) خواص بسیاری را برای انجیر بیان کرده که به یکی از آن ها می پردازیم:

 ایشان می فرمایند، انجیر تقویت قوای جنسی را به همراه دارد و رطوبت و سردی را که موجب ضعف نیروی آمیزش است، برطرف می نماید. مصرف روزانه عسل انجیر باعث می شود تقویت قوای جنسی بالا رود.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل آفتاب گردان 500گرمی

عسل آفتاب گردان 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :640,000 ریال
عسل بهار نارنج

عسل بهار نارنج

قیمت :500,000 ریال
عسل زنیان 500 گرمی

عسل زنیان 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل یونجه

عسل یونجه

قیمت :500,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ