درمان روماتیسم با موثرترین روش بدون عوارض، درمان روماتیسم سریع | ایران عسل

درمان روماتیسم یکی از پیچیده ترین درمان ها است و هنوز طب نوین، درمان مشخصی با عنوان درمان روماتیسم ارائه نداده است. یکی از بیماری های التهابی مفاصل، بیماری روماتیسم است. این بیماری باعث درگیر شدن استخوان ها و مفاصل و بافت هایی است که در کنار یکدیگر قرار دارند. 

این بیماری یکی از بیماری های التهابی است که همچنان طب نوین نتوانسته راهکار درمانی برای این بیماری پیدا کند. در واقع درمان روماتیسم با استفاده از موارد مختلف همچنان در فاز تحقیقاتی پزشکان قرار دارد و بیماران مبتلا به این بیماری امید کمی به درمان خود می دهند. در ادامه با طرح چند سوال به توضیحات لازم در این خصوص می پردازیم:

فیلمی کوتاه در مورد راه های مختلف درمان روماتیسم

آیا انواع روماتیسم را می شناسید؟

روماتیسم به دو دسته تقسیم می شود:

 • روماتیسم مفصلی که با آرتریت روماتوئید مشهور است
 • روماتیسم قلبی که به تب روماتیسمی شناخته می شود. 

جالب است بدانید که بیماری روماتیسم بیشتر در بین زنان شایع است و مردان کمتر به این بیماری مبتلا می شوند. البته برخی از انواع روماتیسم مثل روماتیسم در ستون فقرات در بین مردان بیشتر به چشم می خورد.


بیماری روماتیسم همراه با درد و اذیت و آزار های بسیار زیادی است و ممکن است فرد تا پایان عمر به این بیماری مبتلا باشد. همانطور که بیان شد بیماری روماتیسم در طب نوین هیچ گونه درمانی ندارد و در نتیجه به نظر می رسد باید از درمان روماتیسم قطع امید کرد! داروهایی که در طب نوین برای روماتیسم تجویز می ‌شوند، بیشتر مانند مسکن های مقطعی هستند که از پیشرفت این بیماری جلوگیری می‌ کنند و دردهای به وجود آمده برای روماتیسم را کاهش می دهند. این در حالی است که طب سنتی به ارائه راهکار هایی برای درمان روماتیسم می پردازد. 


درمان روماتیسم سریع

آیا از روماتیسم مفصلی و درمان روماتیسم مفصلی آگاه هستید؟

از مهم‌ ترین و شایع‌ ترین علائم که می‌توان برای روماتیسم مفصلی برشمرد درد مفاصل به ویژه در زمان صبح است. اصولا افرادی که به روماتیسم مفصلی مبتلا می شوند در هنگام صبح با احساس خستگی از خواب بلند می شوند. همچنین این افراد پس از بیدار شدن از خواب، دچار ضعف هستند. این علائم در مدت چند هفته و یا چند ماه شدت می یابد.


از علائم عمومی بیماری روماتیسم می ‌توان به کاهش اشتها نیز اشاره کرد. افرادی که به بیماری روماتیسم مبتلا می شوند به شدت با کاهش غیر قابل توجیه اشتها مواجه هستند. این کاهش اشتها در طول زمان افزایش پیدا می کند و ممکن است در برخی از روزها فرد به هیچ وجه اشتهایی برای خوردن غذا نداشته باشد. البته ناگفته نماند که این علائم بیان شده علائم عمومی برای رماتیسم مفصلی هستند و ممکن است با بیماری های متفاوت یکسان باشند. درمان روماتیسم باید در آغاز مشاهده علائم به صورت جدی پیگیری شود.

درمان روماتیسم مفصلی

علاوه بر علائم عمومی که به آن اشاره شد برخی علائم به صورت مفصلی در فرد مبتلا به روماتیسم ایجاد می شود. یکی از مهمترین این علائم تورم در مفاصل و همچنین درد مفاصل در هنگام حرکت دادن آنهاست. یکی از ویژگی های دیگری که در علائم مفصلی بیماری روماتیسم به چشم می خورد، قرینه بودن مفاصل درگیر است؛ بدین معنی که اگر یک مفصل در دست راست فرد درگیر شود دست چپ وی نیز درگیر خواهد بود. درمان رماتیسم مفصلی باید در ابتدای مشاهده چنین علائمی سریعا آغاز شود تا از پیشرفت بیماری جلوگیری به عمل آید. این علائم مفصلی عموماً در ۳۰ درصد موارد شروع روماتیسم به چشم می‌ خورد اما در ۷۰ درصد دیگر چنین علائمی مشاهده نمی‌ شود و پس از گذشت مدتی این علائم بروز پیدا می‌ کند. علاوه بر علائم مفصلی برخی علائم غیر مفصلی نیز برای روماتیسم در نظر گرفته می شود. این نوع علائم طبق آمار به دست آمده در ۴۰ درصد از بیماران در ابتدای بروز بیماری احساس می شود. اصولا علائم غیر مفصلی در بیمارانی به چشم می خورد که فاکتور روماتوئید در آزمایش خون آنها بیش از اندازه بالا است. این افراد با مشاهده این فاکتور در آزمایش خون خود، باید به فکر درمان روماتیسم خود باشند تا سریعا مراحل درمانی آغاز شود. یکی از این علائم، تنگی نفس و درگیر شدن بافت های ریه است. در این شرایط فرد مبتلا به روماتیسم دچار تنگی نفس می شود. علاوه بر این ممکن است عروق خونی در جای جای بدن درگیر شود و درد هایی را در قسمت هایی که خون در آنها جریان دارد حس کند. در برخی از موارد التهاب در اطراف تاندون ها، تب، کم خونی و همچنین آسیب رسیدن به چشم ها مشاهده می شود.

درمان روماتیسم بدون پزشک

اهمیت تشخیص و درمان روماتیسم مفصلی در چیست؟

زمانی که به پزشک متخصص مراجعه می کنید و پزشک معالج شما پس از معاینه به بیماری آرتریت روماتوئید مشکوک باشد، شما را به متخصص بیماری های روماتیسمی معرفی می کند چرا که شروع هر چه زودتر درمان روماتیسم بسیار مهم است. اگر روند درمان به تاخیر افتد، عوارض بیماری بیشتر شده و ممکن است تاثیرات مخرب و غیر قابل جبرانی را از خود به جای بگذارد. به همین دلیل با مشاهده کوچک ترین علائم بهتر است برای شروع درمان روماتیسم حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.  


علائم روماتیسم قلبی و درمان روماتیسم قلبی را می شناسید؟

از علائم روماتیسم قلبی یا تب روماتیسمی می توان به درد قفسه سینه اشاره کرد عموما در این نوع بیماری درد در قفسه سینه به شدت بروز پیدا می ‌کند. این درد به نحوی است که فرد فکر می کند قلب وی دچار آسیب شده و به همین علت به پزشک قلب و عروق مراجعه می نماید. 

درمان روماتیسم قلبی


یکی دیگر از علائم روماتیسم قلبی مشکلات روحی و همچنین عصبانیت است. این مشکل به ویژه در دختران باعث بی ثباتی روحی می شود. در بانوان به ویژه در زمان های عادت ماهیانه، روماتیسم، اثرات به مراتب بیشتری از خود بروز داده و هم از نظر روحی و هم جسمی آن ها را دچار اختلالات گسترده می نماید. این بانوان با درمان رماتیسم نیز برخی از مشکلات روحی خود را تا چند سال به همراه دارند.


علاوه بر این، در بیماری های دیگری علائمی مثل خستگی زودرس، تنگی نفس، سرگیجه و تورم پاها وجود دارد. همچنین ممکن است مشکلاتی برای دریچه قلب فرد مبتلا به روماتیسم ایجاد شود. آسیب هایی که با بروز روماتیسم قلبی به دریچه های قلب وارد می شود ممکن است به هیچ وجه برگشت پذیر نباشد.


عوامل موثر در پدیدار شدن روماتیسم چیست؟

در این میان عواملی هستند که افراد را در معرض ابتلا به این بیماری قرار می دهند. این بیماری بیشتر زانو ها را درگیر خود می کند و این عوامل عبارت اند از:

 • سن: این بیماری در تمام گروه های سنی ممکن است دیده شود ولی شیوع آن از سنین 40 تا 60 سالگی بیشتر است.

 • جنسیت: شیوع این بیماری در بین خانم ها بیشتر از آقایان است به همین دلیل است که اگر به مطب پزشکان متخصص بروید خواهید دید تعداد خانم هایی که برای درمان رماتیسم مراجعه کرده اند بیشتر از آقایان است.
 • وراثت: اگر یکی از اعضا خانواده شما به این عارضه مبتلا باشد امکان اینکه شما نیز مبتلا شوید زیاد است؛ بنابراین سعی کنید راهکار های پیش گیرانه را به کار ببرید.
 • دخانیات: استعمال دخانیات خطر ابتلا به رماتیسم را افزایش می دهد و این شرایط، زمانی که شما سابقه فامیلی بیماری روماتیسم را هم داشته باشید، خطرناک تر خواهد بود و شما بیشتر در معرض ابتلا قرار خواهید گرفت.
 • وزن: افرادی که اضافه وزن دارند بیشتر به بیماری های مفصلی و خصوصا روماتیسم مبتلا می شوند. از این رو اگر اضافه وزن دارید و به روماتیسم مبتلا شده اید، در ابتدا باید وزن خود را کاهش داده و سپس برای درمان روماتیسم اقدام کنید.

درمان روماتیسم با عسلهشداری مهم به سیگاری‌ها!

از جمله مهم ترین عواملی که سبب بروز بیماری روماتیسم می شود استعمال دخانیات خصوصا سیگار است. همچنین کسانی که به روماتیسم ستون فقرات مبتلا هستند با استعمال دخانیات وضعیت بدتری پیدا کرده و علائم دردناکی را تجربه خواهند کرد.

اگر به سلامت خود و خانواده تان اهمیت می دهید بهتر است که از دخانیات دوری کنید و به سبک زندگی سالم روی بیاورید.

درمان روماتیسم با حذف سیگار

یکی دیگر از عواملی که این بیماری را تشدید کرده و روند درمان روماتیسم مفصلی پا را مختل می سازد، استرس و تنش های عصبی است؛ برخی از روماتیسم ها با عوامل و تشنج های محیطی واکنش نشان داده و تشدید می شوند و به نوعی می توان گفت استرس برای این دسته از افراد نقش بنزینی را دارد که روی آتش می ریزند. پس بهتر است از استرس و دخانیات دوری کنید تا در روند درمان روماتیسم دست و پای شما اختلالی صورت نگیرد.


فایل صوتی

 • پادکست درمان روماتیسم

  درمان روماتیسم

 • این پادکست به راه های بهبود و درمان رماتیسم اشاره دارد.
  درمان رماتیسم با عسل: عسل می تواند برای بهبود رماتیسم معجزه کند و این بیماری را به سمت درمان ببردو. به ویژه اگر از عسل تک گل کنید تاثیرات شگرف بیشتری خواهید دید. عسل هایی که گرمای بیشتری دارد نقش موثرتری در این زمینه ایفا می کند.

شیوع بیماری روماتیسمی از چه زمانی است؟

این بیماری هزار چهره می تواند در هر عضوی از بدن ایفای نقش کند ولی در بدن زنان بیشتر از مردان جا خوش می کند؛ اما ظاهرا برخی از اندام های آقایان نیز مانند ستون فقرات جولانگاه خوبی برای این بیماری است. 

شیوع بیماری روماتیسم در هر سنی حتی در نوزادان نیز وجود دارد اما شیوع آن در نیمه دوم زندگی یعنی میان سالی شایع تر است. زمانی که جنین در بدن مادر با فرم نامناسبی قرار بگیرد سبب بروز روماتیسم می شود. بهتر است درمان روماتیسم را از همان کودکی که  جنین بدن نرمی دارد، آغاز کنیم. 


بیماری روماتیسم یک بیماری خود ایمنی است که بدن به آن واکنش نشان می دهد و برخی علائم آن پدیدار می شوند که فرد مبتلا بهتر است با مشاهده برخی از آن ها سریعا به پزشک مراجعه کند. در این بخش از مقاله به نشانه های خطرناک این بیماری می پردازیم.

درمان روماتیسم موثر


نشانه های خطرناک بیماری روماتیسم کدام اند؟


 • درد در قفسه سینه و احساس تنگی نفس در بیماری روماتیسم و مراجعه به پزشک قبل از شروع درمان روماتیسم

از آن جا که این بیماری، عروق خونی و ماهیچه های قلب را به خود در گیر می کند، افراد مبتلا بیشتر در معرض حملات قلبی قرار می گیرند. اگر مشکلاتی از قبیل تنگی نفس، عفونت ریه و یا التهاب ریه دارید حتما قبل از شروع درمان روماتیسم با پزشک خود درمیان بگذارید.

 • بی حسی یا گز گز شدن دست و پا

ایجاد بافت همبند در دست ها و پاها که در نتیجه باعث التهاب می شود و فشار رشته های عصبی باعث بی حسی و سوزن سوزن شدن می گردد؛ یکی دیگر از عواملی است که مبتلایان به آرتریت با آن مواجه خواهند شد. در این شرایط فرد مبتلا ممکن است احساس ضعف کرده و قادر به انجام دادن برخی از کار های روزمره نشود. این نوع التهابات ممکن است در هر نقطه ای از بدن پدیدار شود اما در مچ دست ها شیوع بیشتری دارد. اگر این علائم را در خود مشاهده کردید، بلافاصله به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان روماتیسم قرار بگیرید چرا که اگر دیر اقدام کنید، ممکن است به عصب های شما آسیب وارد شود.

 • عدم توانایی در حرکت دادن دست و پاها دربیماری روماتیسم واقدام سریع تر برای درمان روماتیسم

گاهی افراد به طور ناگهانی قادر به حرکت دادن دست و پاهایشان نیستند که در این مورد باید باید بگوییم این عارضه، یکی از شدید ترین و در عین حال خطرناک ترین عوارض بیماری روماتیسم است و با مشاهده این مشکل باید سریعا نزد پزشک بروید.

درمان روماتیسم به سرعت

 • التهاب و قرمزی چشم ها

اگر در لایه خارجی چشم ها احساس خشکی و سوزش کردید که با درد و قرمزی ناگهانی همراه بود به مشکل جدی برخورد کرده اید که با بیماری شما بی ربط نیست. پس سریعا به پزشک مراجعه و تحت درمان روماتیسم قرار بگیرید.

 • بروز مشکلات در معده

داروهایی  مانند ایبوپروفن و ناپروکسن که برای بیماری شما تجویز می شود و در دسته دارو های ضد درد و ضد التهابی قرار دارند، معده شما را به تحت فشار قرار داده و می توانند سبب بروز زخم معده و در نهایت سوراخ شدن دیواره معده شوند. زمانی که از دارو های NSAID استفاده می کنید؛ هرگونه علائمی از جمله تیرگی یا خونی بودن مدفوع و یا حالت تهوع را جدی گرفته و با پزشک خود در میان بگذارید.


 • مشاهده علائم عفونی و تب

مشکلات دیگری که با بیماری روماتیسم شما ارتباط مستقیم دارد، عفونتی است که به دلیل مصرف دارو هایی همچون سیمیزیا، هومیرا و .... در بدن ایجاد می شود. بازر ترین علائم این عفونت، تب بالا است که با سرفه های بدون دلیل همچنین تورم و قرمزی پوست همراه است. این عفونت در افراد مبتلا به بیماری روماتیسم می تواند به سرعت گسترش یافته و غیر قابل کنترل شود. 

اگر مشکوک به عفونت هستید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید.

 • کبود شدن ناگهانی بدن در بیماری روماتیسم و مطرح کردن آن با پزشک در درمان روماتیسم

اگر بدن شما به طور ناگهانی کبود می شود حاکی از یک عارضه ای است که در آن پلاکت های خون کاهش پیدا می کنند که البته با بیماری روماتیسم شما بی ارتباط نیست و می توان گفت ریشه اصلی این عارضه از روماتیسم شما نشات می گیرد. با مشاهده چنین شرایطی باید به پزشک مراجعه کرده تا پلاکت های خون شما را مورد بررسی قرار دهند؛ در صورتی که پلاکت های خونتان کاهش پیدا کرده باشند، خطراتی همچون کبودی و خونریزی گریبان گیر شما خواهد بود.

درمان روماتیسم و کبودی آنبهترین محصولات جهت درمان روماتیسم :


تاثیر موثر بره موم در درمان روماتیسم چیست؟

فرآورده دیگری که امروزه برای درمان بسیاری از امراض از آن استفاده می شود، بره موم نام دارد. شاید نام بره موم به گوش برخی از افراد نا آشنا باشد؛ لذا در ابتدا به معرفی مختصری از این فرآورده ارزشمند زنبور عسل می پردازیم و نقش آن در درمان روماتیسم را برای شما بازگو خواهیم کرد.


بره موم ارزشمند ترین و در عین حال پر خاصیت ترین فرآورده ای است که زنبور عسل تولید می کند؛ این ماده مفید در حالت عادی قابل مصرف نیست چرا که از مولکول های سختی تشکیل شده است که معده انسان قادر به هضم آن نخواهد بود لذا برای اینکه بتوان از آن در جهت بهبود امراض استفاده کرد باید این مولکول های سخت شکسته و قابل مصرف شوند.


روشی که امروزه رواج دارد به روش الکلی شناخته می شود که با کمک گرفتن از این روش، بره موم را به صورت عسل بره موم و کپسول بره موم برای استفاده تولید و عرضه می کنند. شما می توانید با مشورت گرفتن از پزشک معالجتان یکی از این دو محصول را خریداری کرده و در کنار دارو های تجویز شده برای درمان روماتیسم خود مصرف کنید.


لازم به ذکر است که این محصول میزان مصرف معینی دارد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مصرف ادامه دار و طولانی مدت باشد. بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب و رضایت بخش با صبوری، روند درمان روماتیسم با بره موم را تا بهبودی کامل ادامه دهید.


درمان روماتیسم با بره موم


ژل رویال چگونه تسکین دهنده درد روماتیسم است ؟؟

ژل رویال فرآورده ای است که تماما در بدن زنبور عسل تولید شده و در کندو برای تغذیه لارو ها و زنبور ملکه کاربرد دارد. ژل رویال یا شاه انگبین، این فرآورده پر خاصیت از جمله مهم ترین محصولاتی است که زنبور عسل برای ما به جای می گذارد تا بتوانیم از آن در راستای بهبود امراضی همچون درد مفاصل و روماتیسم استفاده کنیم.


خاصیت ضد التهابی و تسکین دهنده موجود در ژل رویال، سبب کاهش درد، التهاب و در نهایت درمان روماتیسم می شود. از این رو این محصول پر خاصیت را که یکی دیگر از شفا بخش های طبیعی است، از فروشگاه های مجاز خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

درمان روماتیسم با ژل رویال

درمان رماتیسم با گرده گل !!؟؟

درمان رماتیسم با گرده گل امروزه بسیار رایج است. گرده گل پس از عسل، فرآورده ای است که بر خلاف بره موم، می توان پس از برداشت، مورد مصرف قرار گیرد. دانه های طلایی گرده گل، حاصل تلاش ها و گشت و گذار زنبور عسل در میان دشت ها و لابه لای گل های معطر است و زنبور این گرده ها را به وسیله پاهای کیسه ای مانند خود، جمع آوری نموده و به داخل کندو می آورد.


این دانه های طلایی پر خاصیت، به وسیله تله هایی که در ورودی کندو ها قرار می گیرند، جمع آوری می شوند. گرده گل به درمان روماتیسم کمک کرده و شما را در دراز مدت به نتیجه مطلوب خواهد رساند. این ماده دارای بو و طعم به خصوصی است که برای مصرف، بهتر است با خوراکی های دیگری استفاده شود؛

می توانید مقداری گرده گل را روی سالادتان بریزید و یا اینکه با شربت عسل ترکیب کرده و نوش جان کنید. روند درمان روماتیسم با استفاده از فرآورده های طبیعی زنبور عسل را با صبوری دنبال کنید تا بدون عوارض به بهبودی کامل دست یابید.

درمان روماتیسم با گرده


محصولات مرتبط با این مقاله

تست غیر قابل خرید

تست غیر قابل خرید

قیمت :10,000 ریال
عسل آفتاب گردان 500گرمی

عسل آفتاب گردان 500گرمی

قیمت :680,000 ریال
عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :850,000 ریال
عسل ارگانیک

عسل ارگانیک

قیمت :1,800,000 ریال
عسل ارگانیک کادویی

عسل ارگانیک کادویی

قیمت :1,800,000 ریال
عسل انجیر

عسل انجیر

قیمت :800,000 ریال
عسل اکالیپتوس

عسل اکالیپتوس

قیمت :680,000 ریال
عسل بادام 500گرمی

عسل بادام 500گرمی

قیمت :720,000 ریال
عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :650,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :1,250,000 ریال
عسل بهار نارنج

عسل بهار نارنج

قیمت :720,000 ریال
عسل جاشیر 500گرمی

عسل جاشیر 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل جعفری

عسل جعفری

قیمت :680,000 ریال
عسل دیابتی

عسل دیابتی

قیمت :720,000 ریال
عسل رازیانه

عسل رازیانه

قیمت :680,000 ریال
عسل ریحان

عسل ریحان

قیمت :680,000 ریال
عسل زنیان 500 گرمی

عسل زنیان 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل زولنگ

عسل زولنگ

قیمت :680,000 ریال
عسل سیاه دانه 500 گرمی

عسل سیاه دانه 500 گرمی

قیمت :800,000 ریال
عسل شبدر

عسل شبدر

قیمت :680,000 ریال
عسل شوید

عسل شوید

قیمت :720,000 ریال
عسل قنقال

عسل قنقال

قیمت :680,000 ریال
عسل مریم نخودی 500 گرمی

عسل مریم نخودی 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل مریم گلی 500 گرمی

عسل مریم گلی 500 گرمی

قیمت :720,000 ریال
عسل مغز 450 گرمی

عسل مغز 450 گرمی

قیمت :1,060,000 ریال
عسل نارگیل

عسل نارگیل

قیمت :180,000 ریال
عسل چند گیاه 300 گرمی

عسل چند گیاه 300 گرمی

قیمت :270,000 ریال
عسل چند گیاه 450 گرمی

عسل چند گیاه 450 گرمی

قیمت :400,000 ریال
عسل چند گیاه بزرگ

عسل چند گیاه بزرگ

قیمت :850,000 ریال
عسل ژل رویال

عسل ژل رویال

قیمت :2,500,000 ریال
عسل کنار

عسل کنار

قیمت :720,000 ریال
عسل کَرِک 500گرمی

عسل کَرِک 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل گزانگبین

عسل گزانگبین

قیمت :680,000 ریال
عسل گشنیز

عسل گشنیز

قیمت :680,000 ریال
عسل یونجه

عسل یونجه

قیمت :680,000 ریال
پودر ژل رویال

پودر ژل رویال

قیمت :2,250,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :285,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :950,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :3,900,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :300,000 ریال

مقالات مرتبط

نظرات

 یکشنبه 11 فروردین 1398 - 14:55:40    نوشته شده توسط سحر لینک نظر
دلم می خواد رماتیسمم خوب بشه. چه باید بکنم؟ چی بهتره که استفاده کنم؟ چی کار کنم که درمان رماتیسم کامل انجام بشه؟
 دوشنبه 29 بهمن 1397 - 11:21:43    نوشته شده توسط حسن کرمی لینک نظر
من درمان رماتیسم با عسل رو قبول دارم. من رماتیسم دارم و خیلی همیشه درد داشتم. شروع کردم به خوردن عسل الان خیلی بهترم هم دردش کمتر شده هم دکترم خیلی راضی از روند بهبود. فقط توجه داشته باشید که عسلش حتما طبیعی باشه

پرسش و پاسخ

 

فروشگاه شهدینه گلها