نان ذرت عسلی

نان ترکیبی است که به طور کلی از غلات تشکیل می شود. با در نظر گرفتن این نکته که نان یکی از ساده ترین غذاها و مکمل های خوراکی است، متوجه می شویم که در بسیاری از کشور ها و فرهنگ های گوناگون، به شکل های متفاوت و متنوعی تهیه می شود.

در بسیاری از مناطق جهان، غله ای که استفاده زیاد تری دارد، گندم است و در کشور های دیگری نیز از غلاتی مانند جو و ذرت استقبال بیشتری می شود. به این ترتیب، بد نیست بخشی از رژیم غذایی روزمره را به سایر مواد اختصاص بدهید. به عنوان نمونه، نان جو، نان ذرت و یا نان سیب زمینی، موادی مغذی و بسیار پر فایده هستند که می توانند مکمل برنامه غذایی در مصرف نان باشند، اما اگر قرار به رتبه بندی باشد، گندم  جو و ذرت سه غله اصلی مورد مصرف مردم جهان را تشکیل می دهند.

نان ذرت که از آرد این گیاه به دست می آید، در کشور هایی از جمله امریکا و مکزیک، طرفداران زیادی داشته و جزو غذاهای معمول و غیر قابل حذف از سبد خوراکی خانواده به شمار می رود. زمین های کشاورزی وسیعی به کاشت و پرورش ذرت اختصاص یافته اند و پخت انواع نان ذرت در حال افزایش است.

ذرت دارای خواص زیادی است که از میان آن ها باید به میزان بالایی از فیبر و همچنین کربو هیدرات لازم برای بدن اشاره نمود که کالری قابل توجهی را ایجاد می کند.  

ذرت به دلیل دارا بودن فیبر، برای گوارش و تقویت اندام گوارشی در هضم و جذب غذا نقش مهمی بازی می کند. همچنین مواد معدنی موجود در دانه های ذرت مانند سیلیس، کلسیم و آهن، برای تراکم استخوان ها و ناخن و تقویت مو نقش مهمی بازی می کنند. از طرف دیگر ذرت حاوی ویتامین هایی از جمله ویتامین ب است. قند موجود در ذرت نه تنها کمی باعث شیرینی طعم غذایی می شود که در آن از این غله استفاده شده باشد، بلکه به عنوان یک قند سالم تامین می تواند جایگزین شکر در غذا باشد.

برای پخت نان ذرت عسلی، علاوه بر آرد ذرت، از عسل هم استفاده می شود که یک داروی همه فن حریف و همچنین تقویت کننده ارگانیک بی نظیر است. خوردن عسل هنگام صبحانه با غذا موجب تامین سطح انرژی لازم برای فعالیت روزانه و همچمنین بالا رفتن توان ایمنی بدن خواهد شد.


اگر مایل به تهیه نان ذرت عسلی هستید، به این مواد احتیاج خواهید داشت:

یک پیمانه آرد ذرت،

یک چهارم پیمانه آرد گندم (بهتر است سبوس دار باشد)،

یک سوم پیمانه آرد سویا،

3 قاشق غذا خوری عسل،

یک پیمانه شیر،

دو تا سه قاشق غذا خوری شیر خشک،

دو قاشق چایخوری بیکینگ پودر،

یک قاشق چایخوری نمک،

یک عدد تخم مرغ،

سه قاشق غذا خوری روغن یا روغن زیتون،

یک پیمانه خرما (له شده)

200 گرم آناناس (خرد شده)

پیش از هر کار، بهتر است فر را روشن کرده و روی دمای 190 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا به خوبی و یکنواخت داغ شود. ابتدا بهتر است هر سه نوع آرد گفته شده را با یکدیگر مخلوط کرده و همچنین نمک و بیکینگ پودر را هم به آن ها اضافه کنید و به خوبی مخلوط نمایید تا یکنواخت شود. در یک ظرف دیگر، تخم مرغ، شیر و شیر خشک و عسل  طبیعی و روغن را اضافه و مخلوط کنید. پس از آن که مخلوط این مواد نیز به خوبی همگن شد، آن را در ظرف اول روی آرد ها و بیکینگ پودر بریزید. این بار هم لازم است به مقدار کافی این دو گروه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و بهتر است برای یکدست شدن، از همزن برقی استفاده نمایید. در صورتی که مایل هستید نان شما حاوی تکه های میوه ای مانند آناناس هم باشد می توانید در این مرحله به مایه نان اضافه کنید.

در این جا نیاز به ظرف مافین دارید که برای پخت کیک یا نان های لقمه ای کوچک مناسب است. موادی که آماده کرده اید برای 12 لقمه نان مناسب هستند، البته در صورتی که مایل نیستید نان ذرت شما به صورت لقمه ای باشد، می توانید از یک ظرف کیک یا سینی کوچک به اندازه مناسب استفاده نمایید. بهتر است کف هر ظرفی را که انتخاب کردید به روغن زیتون آغشته کنید و مواد را درون آن بریزید. پس از بیست دقیقه تا نیم ساعت که در حرارت فر نگه داشته شد، بایک چنگال یا چوب کبریت که در نان فرو می برید امتحان کنید و اگر مواد به آن نچسبیدند، یعنی نان ذرت عسلی شما آماده است.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل آفتاب گردان 500گرمی

عسل آفتاب گردان 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :535,000 ریال
عسل بادام 500گرمی

عسل بادام 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل رازیانه 500 گرمی

عسل رازیانه 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل ریحان 500گرمی

عسل ریحان 500گرمی

قیمت :415,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ