در چه مواقعی بهتر است از ژل رویال استفاده نکنیم؟!

برای مصرف هر دارو نکته ای که در مورد محصولات دارویی و عصاره های شفا بخش وجود دارد، عوارض آن است. تفاوتی نمی کند که این عوارض ناشی از مصرف دارو های شیمیایی باشد و یا به دنبال ترکیبات ارگانیک و طبیعی مد نظر قرار گیرد، به هر حال هر کدام از این مواد کمی ایجاد نگرانی خواهد داشت.

در مورد دارو های شیمیایی و صنعتی، بدون شک عوارضی چه  به صورت سطحی و گذرا و یا چه به شکل جدی و بلند مدت وجود خواهند داشت، چرا که ترکیبات این نوع دارو ها به هر حال مصنوعی و ساخت دست بشر بوده و در صورتی که مقدار و اندازه آن به خوبی رعایت نشود و تنها در زمان بروز مشکل استفاده نگردد، احتمال ایجاد عواقب خاص بیشتر می شود. همچنین نگهداری از این دارو ها نیز روش ها و آداب خاص خود را می طلبند و در صورت رعایت نکردن دستور العمل های لازم و احتمالا از بین رفتن کیفیت اولیه، عوارض بیشتری گریبان گیر مصرف کننده خواهد شد.

به طور کلی برای دارو های گیاهی و ترکیبات ارگانیک، شرایط متفاوت است. اغلب این دارو ها صرفا برای رفع یک مشکل و بیماری خاص نبوده و در صورت در زمان صحت و سلامت فرد نیز می توانند نقش تقویت و پیشگیرانه داشته باشند. از طرف دیگر، بافت بدن به طور بنیادین با ترکیبات گیاهی و طبیعی هم خوانی بیشتری  خواهد داشت و به این ترتیب در صورت خوردن یا استعمال موضعی این مواد، ساز و کار های فیزیولوژیک بدن چندان دچار واکنش نخواهند شد و سیستم ایمنی هم مشکل خاصی را تشخیص نمی دهد. در نتیجه عوارض چندان شاخصی پس از استفاده از دارو های گیاهی وجود ندارد. 

هر چند این نکته نباید فراموش شود که بدن افراد در شرایط مختلف با یکدیگر متفاوت است و برخی ممکن است با حساسیت ها و واکنش های طبیعی خاصی مواجه گردند. لذا باید پیش از مصرف هر نوع مواد حتما با متخصص و کارشناس مربوط مشورت لازم را داشته باشید. از طرف دیگر برخی از دارو های گیاهی به صورت ترکیبات ویژه ای هستند که تنها باید برای یک بیماری خاص و در مدت زمان بسیار مشخص استفاده شوند و یا در محل خاصی به شکل موضعی مورد استفاده قرار بگیرند. به این ترتیب زمانی که با مشکلی خاص مواجه می شوید، استفاده از این نوع ترکیبات باید حتما و با دقت زیر نظر پزشک متخصص بوده و با صلاحدید وی دوره درمان یا رژیم دارویی به پایان برسد.

عوارض ژل رویال

ژل رویال یا ژل زنبور عسل نیز مانند بسیاری دیگر از ترکیبات طبیعی، یک ماده کامل حاصل ساز و کار های طبیعت است و به طور اعجاب انگیزی خواص تقویتی و درمانی دارد. در نتیجه مصرف آن در جوامع مدرن نیز مانند جوامع سنتی رو به افزایش می رود و همین موضوع باعث حساسیت برای استعمال این ماده عجیب و غریب می باشد. برخی ممکن است استفاده از ژل رویال را معطوف به یک بازه زمانی خاص و تنها برای رفع یک مشکل جسمی در نظر بگیرند و برخی دیگر آن را به عنوان یک مکمل غذایی برای همیشه مصرف کنند. از این رو می بایست در مورد مصرف ژل رویال نیز به دقت بررسیهای لازم انجام شده و در مورد عوارض احتمالی آن اطلاعات کافی به دست بیاید.

از جمله عوارض خطرناک مصرف ژل رویال بدون نظر پزشک، برای زن هایی است که احتمالا مستعد ابتلا به سرطان سینه باشند. همچنین برخی افراد احتمالا با مصرف ژل رویال دچار مشکلات گوارشی از جمله نفخ شکم شده و اگر به دستور پزشک توجه نکنند، این موضوع تبدیل به مشکلات بزرگ تری برایشان شود.

از سوی دیگر، مصرف ژل رویال برای برخی افراد حساسیت های خاص ایجاد می کند. هر چند ژل رویال یک ضد عفونی کننده و ماده ای موثر برای تقویت دستگاه ایمنی بدن در برابر حساسیت ها و بیماری ها است، با این حال احتمال ابتلای مصرف کننده به حساسیت های جدید وجود خواهد داشت.

علاوه بر موارد گفته شده، از ان جا که ژل رویال پایین اورنده فشار خون است، افراد مبتلا به این مشکل به خصوص کسانی که برای درمان کم خونی خود قرص کم خونی مصرف می کنند نباید بدون مشورت با کارشناس اقدام به خوردن ژل رویال داشته باشند. از طرف دیگر، زنان باردار و یا زنانی که در شرایط نوسانات هورمونی قرار دارند نیز بهتر است با احتیاط ژل رویال را مصرف نمایند.

به طور کلی با وجود این موارد استثنایی، ژل رویال تقریبا برای همه، یک ماده بسیار مقوی و ایمن ساز به شمار می رود که می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل ژله رویال 250 گرمی

عسل ژله رویال 250 گرمی

قیمت :1,500,000 ریال
پودر ژل رویال 15گرمی

پودر ژل رویال 15گرمی

قیمت :1,800,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :225,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,800,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ