دارویی شگفت انگیز با قیمتی مقرون به صرفه

برای کسانی که در زمینه طب سنتی و استفاده از مواد ارگانیک برای تغذیه و تغییر سبک زندگی آشنا هستند، ژله رویال یک ماده مغذی و بی نظیر به حساب می آید که توانسته است در سال های اخیر در فروشگاه ها و مراکز عرضه محصولات ارگانیک، جایگاه ویژه ای به خود اختصاص دهد. ژل رویال در واقع ترکیبی بسیار شگفت انگیز از انواع ویتامین، پروتئین و اسید های آمینه و ... است که نه تنها یک مکمل غذایی، که درمانگاهی خدادادی برای رفع برخی از نارسایی ها و مشکلات بدن به شمار می رود. 

برای آن که در مورد قیمت ژل  رویال اطلاعات کافی به دست بیاورید، می بایست به خوبی با نحوه تولید، استخراج و همچنین عرضه آن در بازار آشنا باشید. معمولا برای قیمت گذاری، هزینه های جمع آوری و بسته بندی محصول مد نظر قرار می گیرد. در مورد ژل رویال که برخی آن را به نام ژل سلطنتی یا ژل  زنبور می شناسند نیز قضیه به همین ترتیب است. 

ژل رویال یا ژل زنبور حاصل ترشح غدد سر زنبور های کارگر در محل نگهداری نوزاد ها و ملکه می باشد. می دانیم که یکی از انواع زنبور ها در کندو به نام کارگر معروف است و از جمله وظایف آن، تولید ژل رویال می باشد. ژل رویال را می بایست یکی از غنی ترین منابع غذایی درون کندو نامید. این ژل به تدریج در حجره هایی که لارو ها (نوزاد های زنبور با عمر چند روز) نگهداری می شوند تزریق می گردد تا لارو ها بتدریج آن را بخورند و رشد خوبی داشته باشند. از طرف دیگر، ملکه زنبور ها که جثه بزرگ تر و طول عمر بسیار بیشتری از سایر هم خانه های خود دارد، مدام از ژل  سلطنتی یا ژل رویال تغذیه می کند.

محاسبه قیمت ژل رویال

ژل رویال با توجه به این که باید مواد مورد نیاز رشد زنبور ها و همچنین تقویت و باروری ملکه را تامین کند، از ارزش های تغذیه ای بالای و مواد پروتئینی و ویتامین های غنی برخوردار است. به عنوان نمونه، ترکیبات معدنی موجود در ژل رویال به رشد و تقویت استخوان ها و مفاصل کمک می کند. همچنین ژل رویال یک تقویت کننده عمومی است و باعث می شود تا کار آیی دستگاه ایمنی بدن بالا تر رود. از این رو، ژل رویال را می بایست یک داروی پیشگیری بسیار قوی دانست که می تواند در بلند مدت تاثیرات عمیق خود را نشان دهد. همچنین ژل رویال برای رفع حساسیت های موردی و فصلی نیز کار آیی خوبی دارد. 

با بررسی خواص ژل رویال، به این نتیجه می رسیم که قیمت بالای آن به نسبت قیمت مجموع دارو های شیمیایی مشابه، مقرون به صرفه است. یکی از موضوعات خاصی که برای عرضه ژل رویال حائز اهمیت است و تاثیر مهمی روی محاسبه قیمت آن می گذارد، مشکلات استخراج و جمع آوری از داخل کندو است. البته ژل رویال در تمام طول سال و به طور مداوم قابل برداشت نیست، چرا که در زمان تخم ریزی و همچنین رشد لارو ها، می بایست این خوراک طبیعی برای رشد نوزاد زنبور در دسترس آن ها باشد و همچنین تغذیه ملکه هم نباید با وقفه مواجه گردد. به عنوان نمونه، گاهی اوقات یک کندو یتیم می شود، به این معنی که ملکه خود را از دست می دهد و همین زمان برای برداشت ژل رویال مناسب است. ژل باید به تدریج و با قاشقک ها یا سرنگ مخصوص از حجره های کوچک درون کندو برداشت و جمع آوری گردد. به این دلیل که کار برداشت ژل مشکل و زمان بر و با محدودیت های خاصی مواجه است، قیمت آن نیز در مقایسه با برخی دیگر از محصولات گیاهی و دارو های ارگانیک بالاتر می رود. 

ژل رویال معمولا به رنگ لیمویی رنگ در بازار و بسته بندی های کاملا سر بسته فروخته می شود. البته نباید فراموش کرد که رنگ و غلظت آن تا حدی نیز وابسته به نوع گیاهان مصرفی و اقلیم منطقه است. قیمت ژل رویال نسبتا گران است و بهتر است برای استفاده از این داروی اعجاب انگیز، به دقت از آن نگهداری کنید تا سلامت و کیفیت آن از بین نرود. همان طور که این ژل در داخل کندو به دور از نور و در محیط تاریک قرار دارد، در هنگام استفاده نیز بهتر است کاملا دور از نور خورشید و در محیطی سرد و بدون ارتباط با هوا درون ظرف دربسته باشد. علاوه بر این، بهتر است مصرف این ژل به ویژه برای افرادی که سابقه بیماری دارند یا زنان باردار، زیر نظر پزشک و با مشورت متخصص مربوط باشد.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل ژله رویال 250 گرمی

عسل ژله رویال 250 گرمی

قیمت :1,500,000 ریال
پودر ژل رویال

پودر ژل رویال

قیمت :1,800,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :250,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,800,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ

 

فروشگاه شهدینه گلها