این مطلب را قبل از آن که پیر شوید بخوانید

روش ها و ترکیبات گیاهی که بر مبنای اصول طب سنتی در سال های اخیر با فرآوری های مدرن آماده سازی و عرضه می شوند، بازار خوبی در میان مشتریان پیدا کرده و توانستند تا حدی جای دارو های شیمیایی و صنعتی را بگیرند. یکی از دلایل آن را می توان عوارض نا مطلوب ناشی از مصرف مواد صنعتی برای بهبود نارسایی های سلامت دانست. با این حساب، بد نیست پیش از آغاز استفاده از هر دارو یا رژیم غذایی، در مورد روش های مصرف آن، میزان مصرف و همچنین ملاحظات لازم برای استفاده بهتر با در نظر گرفتن عواقب احتمالی اطلاعاتی کسب کنید.

به هر حال، هر چند دارو ها و روش های سنتی و طبیعی سازگاری بهتری با عملکرد بدن انسان دارند، اما در صورتی که نسنجیده و ناشیانه و بدون در نظر گرفتن شرایط خاص جسمی مصرف شوند، ممکن است مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشند.

در میان انواع مواردی که افراد را وسوسه می کند تا به دنبال راهکار های درمانی باشند، مشکلات پوست و مو را می توان به وضوح مشاهده کرد. به دلیل شرایط زندگی در محیط های آلوده شهری و قرار گرفتن در معرض انواع آلاینده ها، بیرونی ترین سطح در تماس با محیط یعنی پوست و مو، قبل از همه تحت تاثیر قرار می گیرند. این موضوع سبب شده تا افراد زیادی به ویژه زنان و دختران به دنبال راهی برای حفظ نشاط و زیبایی پوست خود باشند. انواع لکه های سطحی، جوش و خال و آکنه و همچنین مواردی مانند ریزش یا سفید شدن زود هنگام و یا خشکی مو ها از این دسته اند.

جوان سازی پوست با ژل رویال

رسیدگی به ظاهر و تلاش برای تضمین سلامت پوست و مو، باعث شده است تا شرکت های تولید کننده انواع مواد آرایشی و بهداشتی و شوینده های مربوط، راه کار های جدید و ترکیبات متفاوتی از محصولات خود ارائه بدهند. با این حال، برخی از مشتریان ترجیح می دهند به جای استفاده از این دارو ها و روش ها، مواد و ترکیبات گیاهی و ارگانیک را در مصرف روزانه خود اضافه کنند. از میان محصولات مفید برای سلامت انسان چه در زمینه سلامت داخلی و چه در مورد سلامت پوست و مو، می بایست به طور جدی در مورد محصولات زنبور عسل توضیح داده شود. این محصولات نه فقط شامل عسل و موم می شوند، که همچنین ژل رویال و گرده گل و بره موم را نیز در بر می گیرند. 

ژل  رویال یا ژل  زنبور، از مهم ترین موادی است که به کمک زنبور ها تولید و با روش های خاصی استخراج می گردد. این ژل طبیعی در واقع حاصل ترشح غدد خاص واقع در سر زنبور ها است و در واقع ماده اصلی تغذیه ملکه و همچنین لارو ها یا نوزادان زنبور به شمار می رود. ملکه و لارو ها با مصرف ژل رویال تقویت شده و همین اثر مقوی ژل ، برای انسان و استفاده با اهداف درمانی مورد توجه قرار گرفت. 

ژل رویال به رنگ لیمویی و همان طور که از نام آن مشخص است، به صورت ژل مانند در بازار وجود دارد. این ماده مفذی حاوی انواع ویتامین، پروتئین و اسید های آمینه و آنتی اکسیدان هایی است که برای بهبود ایمنی بدن و پیشگیری از انواع بیماری ها مناسب هستند و باعث طول عمر ملکه زنبور و تضمین سلامت انسان می باشند. از این رو، هم می توان این محصول را به صورت خام و یا ترکیبی و به عنوان یک مکمل غذایی مصرف کرد و هم به صورت موضعی و به شکل پماد یا کرم های مخصوص از آن استفاده نمود.

ژل رویال

اگر مایل به استفاده از ژل  رویال برای زیبایی و طراوت پوست خود هستید، بد نیست با خواص و ویژگی های ژل  رویال در این مورد بیشتر آشنا شوید. ژل  رویال را می بایست منبعی مهم از انواع ویتامین ها و مواد معدنی دانست که برای سلامت پوست بسیار مفید هستند. برخی از کرم ها در بازار از ترکیب ژل رویال برخوردارند و البته حاوی موادی غیر از ژل نیز می باشند. ولی می توان ژل رویال را به صورت خانگی با عسل، گرده گل و کمی عصاره بره موم مخلوط و از آن استفاده کرد. 

برای مصرف ژل رویال به صورت خالص یا با ترکیباتی که گفته شد، بهتر است ابتدا پوست را به خوبی بشویید تا چربی های سطحی از بین بروند و مواد مغذی ژله بهتر جذب شوند. سپس کمی از این ماده را روی محل مالیده و حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت استراحت دهید. پس از آن پوست را با آب ولرم بشویید. مواد طبیعی مانند ژل رویال در بلند مدت با مصرف منظم، اثر خود را نشان خواهند داد.


محصولات مرتبط با این مقاله

پودر ژل رویال 15گرمی

پودر ژل رویال 15گرمی

قیمت :1,200,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :200,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,500,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ