چند دلیل قانع کننده برای استفاده از گرده گل!!

این نکته که هر کدام از اجزای طبیعت از کارآیی و فایده خاصی برخوردار هستند، به هیچ عنوان موضوع مبالغه آمیز و خارج از واقعیتی نیست. بسیاری از مواد موجود در طبیعت از خواص و ویژگی های مهمی برخوردار هستند و می توانند در قالب دارو های گیاهی و ارگانیک مورد مصرف قرار بگیرند. به این ترتیب با مجموعه ای بسیار متنوع و پر از فواید گوناگون مواجهیم که می تواند به عنوان یک داروخانه غنی و شگفت انگیز عمل کند.

با در نظر گرفتن این نکته که انواع دارو های شیمیایی و صنعتی با عواقب و عوارضی ممکن است همراه باشند، استقبال از این مواد می تواند به عنوان یک رویکرد جدید در جوامع مدرن مد نظر قرار گیرد. به عنوان نمونه، استفاده از محصولاتی که زنبور عسل در تولید و جمع آوری آن ها نقش دارد، در سال های اخیر به یکی از بهترین و موثر ترین راه ها برای درمان ارگانیک انواع بیماری و پیشگیری از انواع مشکلات تبدیل شده است.  شاید در نگاه اول برای بسیاری از مردم، محصولات زنبور عسل عبارت باشد از عسل و موم. اما با کمی دقت و بررسی و همچنین مطالعه زندگی و کارآمدی بسیار شگفت انگیز زنبور ها و تعاملی که با گیاهان دارند، متوجه خواهید شد که ارزش های مغذی در طبیعت زنبور بیشتر از دو محصول عسل و موم هستند.

یکی از این مواد بسیار پر فایده، بره موم نام دارد. بره موم یا چسب زنبور در واقع یک ماده طبیعی است که از ترکیب صمغ یا شیره درختان و بوته ها با بزاق زنبور به دست می آید. بزاق زنبور با توجه به این که دارای مواد خاصی است، قطعات کوچک و خشک حاصل از شیره و صمغ را به خوبی به یکدیگر چسبانده و ماده بی نظیری به نام بره موم تشکیل می دهد. بره موم یک ضد عفونی کننده و ضد باکتری قوی و در عین حال مناسب برای برطرف کردن انواع التهاب ها و عفونت ها می باشد. از سوی دیگر، با در نظر گرفتن این نکته که بره موم قابل خوردن در شرایط خاص و به شرط فرآوری ساده می باشد، می توان نتیجه گرفت که با یک منبع عالی از انواع خواص منحصر به فرد مواجهیم.

غیر از بره موم، محصول شناخته شده دیگری که از تلاش زنبور به دست می آید، گرده گل است. گرده گل در واقع دانه های ریزی هستند که برای گرده افشانی و تولید مثل گیاهان روی پرچم ها و داخل گلبرگ ها قرار گرفته اند. این دانه های ریز به پاهای زنبور چسبیده و بخشی از آن ها در مسیر حرکت زنبور پخش می شوند و بخشی دیگر نیز به همراه زنبور به داخل کندو و کلونی زندگی آن ها آورده می شوند. به دلیل این که این دانه ها کمی چسبناک هستند، به یکدیگر چسبیده تشکیل حبه های درشت تری می دهند. این حبه ها جمع آوری و بسته بندی می شوند و به عنوان گرده گل در بازار عرضه می گردند. 

به خاطر این که ذرات گرده گل در کندوی زنبور ها ممکن است با شیره و عسل تماس داشته باشند، طعم آن ها کمی شیرین است. گرده گل به صورت مجزا استخراج می شود و در برخی از عسل فروشی ها و مراکز عرضه محصولات زنبور عسل که اجناس متنوع و کاملی ارائه دهند، قابل تهیه است.


گرده گل یک منبع سرشار از اسید های آمینه و ویتامین به شمار می رود. میزان مواد مغذی موجود در گرده گل تا جایی است که می توان آن را یک مکمل دارویی تمام عیار نامید. برای جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات و همچنین به منظور کمک به درمان برخی از نارسایی ها، گرده گل می تواند نقش آفرینی اعجاب انگیزی داشته باشد.

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزیت های گرده گل، قابلیت هایی است که برای تقویت ایمنی بدن دارد. به طور کلی محصولات زنبور عسل اعم از عسل، بره موم و گرده گل، این ویژگی مشترک را دارند که ایمنی بدن را بالا تر برده و توانایی بدن در مقابله با بیماری ها را افزایش می دهند. گرده گل به همین دلیل یکی از اصلی ترین دارو های طبیعی به منظور پیشگیری از انواع سرطان به شمار می رود. در زمان ابتلا به سرطان نیز با مصرف گرده گل می توان از بروز مشکلات حاد تر و عوارض ناشی از پرتو درمانی و یا شیمی درمانی جلوگیری کرد.

به طور کلی گرده گل دانه هایی سرشار از انواع ترکیبات دارویی هستند که به لطف زنبور ها، در اختیار انسان قرار گرفته و قابل مصرف می شوند.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :500,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,500,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :240,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ