ژل رویال، یک راه درمان ناباروری

زنبور عسل و محصولات آن، از شگفت انگیز ترین ترکیباتی هستند که در طبیعت به چشم می خورند. زمانی که به ساز و کار های موجود در میان گیاهان و جانوران با دقت بیشتری نگاه کنیم، می توانیم خواص و فوایدی را که برای سلامت و بالا بردن کیفیت زندگی انسان به چشم می خورند را نیز دریابیم. یکی از این ساز و کار ها، ارتباط میان زنبور با گیاهان و همچنین فضای کندو و سایر زنبور هاست. این ارتباط به اندازه ای مهم و پیچیده است که بررسی دقیق آن نیاز به سال ها مطالعه و پژوهش و تجربه دارد. با این حال، بشر از قرن ها پیش تا اکنون به دلیل رابطه بسیار محکم تری که با مکانیزم های طبیعی داشته است، این توانایی را به دست آورد که از گنجینه های ارزشمند محیط پیرامون خود به بهترین شکل استفاده نماید. در دوران مدرن نیز برخی از همان روش ها و راه کارهای سنتی به شکل جدیدی در تلاش هستند تا از طبیعت برای بالا بردن کیفیت زندگی انسان استفاده نمایند.

همان طور که اشاره شد، یکی از شگفت انگیز ترین منابع دارویی و غذایی در طبیعت حاصل تلاش های موجودی بسیار کوچک به نام زنبور عسل است. به طور کلی می توان عسل را اصلی ترین محصول زنبور دانست که خواص و فواید آن از دیر باز برای انسان مشخص بوده است. در صورتی که غیر از عسل، کندوی محل زندگی این حشره مملو از عجایب و منابع غنی انرژی و غذایی به شمار می رود.

یکی از این مواد بره موم نام دارد که نقش عایق کننده و ضد عفونی کننده طبیعی را برای زنبور به همراه داشته و حاصل ترکیب بزاق زنبور با صمغ و شیره درختان و گیاهان است. این ماده که ظاهر خشک و چسبناک و تکه ای شکل دارد، با فرآوری های خاص به صورت انواع قرص، کپسول و عصاره و ... در آمده و می تواند یک مکمل خوراکی و یا یک داروی موضعی عالی باشد.

غیراز بره موم، گرده گل هم جزو محصولاتی است که از فعالیت زنبور عسل به دست آمده و منبعی غنی شامل انواع پروتئین ها، ویتامین ها و مواد لازم برای بهبود ساز و کار های ایمنی بدن را دارد.

ژله رویال برای درمان ناباروری


علاوه بر این، یکی از جالب ترین محصولاتی که توسط زنبور عسل تولید می شود، ژل رویال یا ژل سلطنتی یا ژله زنبور نام دارد. این اسامی هر چند تا حدی متفاوت، ولی همگی به یک ماده بسیار پر فایده و تقویتی اشاره دارند. چگونگی تولید ژله رویال که برای بسیاری از مردم هنوز جزو ناشناخته های زندگی زنبور است، روال بسیار جالب توجهی را شامل شده و در واقع یک رویداد کاملا منظم و هماهنگ برای حفظ نسل زنبور ها به حساب می آید. 

ژله رویال، حاصل ترشح زنبور های کارگر از ترکیباتی است که در طبیعت و از روی گیاهان جمع اوری شده است. این ماده که از اسم آن ظاهر ژله مانندش مشخص است، منبع تغذیه برای ملکه و لارو ها به حساب می آید. لارو ها همان نوزادان زنبور ها هستند که تا چند روز پس از بیرون آمدن از تخم، از ژله رویال تغذیه کرده و رشد می کنند. 

از طرف دیگر، ژله رویال در واقع غذای اصلی ملکه نیز به شمار می رود. این ژله با ترکیب مواد بسیار مغذی خود، در بر گیرنده انواع ویتامین ها، اسید های آمینه  پروتئین ها بوده و قادر است پیش نیاز های رشد نوزادان زنبور و همچنین تقویت و افزایش قدرت باروری ملکه را تضمین کند. پربار بودن محتویات ژله رویال و استفاده لارو ها و ملکه، برای متخصیین طب سنتی و افراد فعال در زمینه زنبور داری نیز تبدیل به سوژه ای مهم بوده است تا جایی که برداشت ژله ها و جمع اوری و بسته بندی آن ها، زمینه ورود محصول ژله رویال به بازار و در دسترس عموم شده است. نکته جالب توجه این جاست که این ماده همان طور که سلامت و تقویت زنبور ها را به همراه دارد، برای سلامت انسان و تقویت عمومی بدن نیز بسیار موثر بوده و قادر است زمینه های بروز بیماری و نارسایی ها را کاهش دهد و بدن را در برابر انواع حساسیت ها، ویروس ها و میکروب ها مصون کند.

همچنین ژله رویال اثر بسیار مهم و قابل توجهی روی قدرت باروری انسان داشته و به دلیل وجود پروتئین های و املاح، می تواند برای درمان ناباروری نیز کارآمد باشد. اگر قصد خرید و مصرف ژله رویال را دارید، بهتر است به فروشگاه های معتبر مراجعه کرده و با پزشک متخصص مشورت داشته باشید.محصولات مرتبط با این مقاله

پودر ژل رویال 15گرمی

پودر ژل رویال 15گرمی

قیمت :1,200,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :200,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,500,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ