گرده گل و درمان ناباروری

از جمله شگفت انگیز ترین و مورد توجه ترین مواد مغذی در طبیعت، محصولاتی هستند که با کار و تلاش و پرواز هزاران زنبور عسل در یک کندو به دست می آیند. بسیاری از ما تولیدات زنبور را صرفا محدود به عسل و موم می دانیم در صورتی که این موجود کوچک و بی نظیر، توانایی ها و قابلیت های بسیار زیادی برای تولید انواع محصولات طبیعی و مغذی را دارد.

یکی از این محصولات بره موم است که حاصل ترکیب بزاق زنبور ها با شیره و یا صمغ گیاهان و درختان می باشد. زمانی که زنبور ها بر روی شیره و صمغ می نشینند، ذراتی از آن را جدا کرده و با بزاق خود خیسانده و به کندو حمل می کنند. وقتی تعداد زیادی زنبور این کار را انجام دهند، مقدار قابل توجهی از توده های چسبناک حاصل از ترکیب صمغ و بزاق انباشته می شوند که بره موم نام دارد و خواص درمانی بسیاری برای انسان به همراه دارد.

مهم ترین خاصیت بره موم در ضد عفونی کنندگی آن است و به عنوان یک داروی ضد میکروب و ضد ویروس به آن نگاه می شود.

غیر از بره موم، یکی از مهم ترین مواد تولید شده توسط زنبور ها، گرده گل می باشد. گرده گل را می بایست جزو پر فایده ترین موادی نامید که در طبیعت یافت می شود. انسان از دیر باز به دنبال تعامل با محیط اطراف خود بوده و تلاش داشته تا جای ممکن از آنچه طبیعت در اختیارش می گذارد برای سلامت و زندگی بهتر خود استفاده نماید. در نتیجه می توان گرده گل را نیز یکی از موادی نامید که در صورت برخورداری از روش های درست استخراج و نگهداری، یک داروی تمام عیار خواهد بود.

گرده گل در حقیقت دانه های بسیار ریزی هستند که در محل پرچم و درون گلبرگ گل های نر برای گرده افشانی تولید می شوند. این دانه های ریز به پاهای زنبور چسبیده و در محیط پراکنده می شوند تا عمل تولید مثل گیاهان به سرانجام برسد. زمانی که زنبور بخشی از این دانه ها را با خود به داخل کندو می برد، برای انسان قابل استخراج و برداشت بوده و یک خوراکی مقوی و داروی کامل به دست می دهد. 

گرده گل و درمان ناباروری

گرده گل دارای خواص سرشاری است که هر کدام از این خواص در مورد رفع یک یا چند نوع بیماری خاص کار آمدی دارند. مهم ترین خاصیت گرده گل، تقویت دستگاه ایمنی بدن است. گرده گل از ترکیباتی شامل اسید های آمینه، ویتامین ها و پروتئین های گیاهی تشکیل شده است و به همین دلیل در مقایسه با گوشت سفید و قرمز و میوه ها، به راحتی توان رقابت دارد. اگر مقداری از گرده گل را با مقدار مشابهی از گوشت یا میوه یا هر ماده مغذی دیگر بررسی کنید، به فواید این گنجینه گیاهی واقف می شوید.

اولین و  مهم ترین خاصیتی که برای محصولات زنبور عسل از جمله گرده گل بیان می شود، تقویت سیستم ایمنی بدن است. این ویژگی باعث می شود تا کسانی که به مصرف گرده گل و یا بره موم عادت کرده اند، کمتر در معرض بسیاری از بیماری ها قرار بگیرند. از طرف دیگر، طبع محصولات مربوط به عسل و همچنین ترکیباتی که آن ها را تشکیل می دهد، باعث می گردد تا موادی مانند گرده گل یا بره موم و عسل، به تقویت عمومی بدن نیز کمک کنند. بخشی از این تقویت شامل تقویت زمینه های درمان ناباروری مردان و زنان خواهد بود.

مصرف گرده گل نه تنها برای از بین رفتن عوامل نازایی که حتی برای تقویت بدن انسان به ویزه زنان پیش از بارداری نیز بسیار موثر است. به همین دلیل نه تنها برای عموم مردم، که برای زوج های جوان مصرف گرده گل توصیه می گردد. هر چند این محصولات عوارضی نداشته و به طور کلی یک گیاه بی ضرر و پر منفعت به حساب می آیند، اما بد نیست قبل از  مصرف به ویژه در دوران بارداری، از راهنمایی پزشک نیز بهره مند شده و با یک متخصص طب سنتی در این مورد مشورت کنند.

گرده گل به شکل بسته بندی شده حاوی دانه های ریز و حبه ای مانند سویا است که در فروشگاه های معتبر عرضه محصولات مربوط به عسل ارائه می گردد. اگر مایل به خرید و مصرف گرده گل هستید، نه تنها بهتر است در مورد خواص و نحوه استفاده از آن بررسی لازم را داشته باشید، که لازم است از فروشگاه و برند شناخته شده این محصول مهم را تهیه نمایید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :500,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,800,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :240,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ