درمان سرطان به روشی ساده ولی عجیب با بره موم

سرطان در حال حاضر یکی از شایع ترین بیماری هایی است که متاسفانه نگرانی زیادی برای بسیاری از افراد هر کشور به وجود آورده است. معمولا هر کس در خانواده یا در میان دوستان و آشنایانی که دارد، حداقل یک نفر را مبتلا به سرطان می شناسد که در حال گذراندن دوره بیماری است و یا قبلا با این مشکل مواجه بوده است.

درمان سرطان نیز به نسبت گسترش آن از قدیم در مرکز توجه بسیاری از پزشکان و متخصصین قدیمی و جدید قرار گرفته است. زمانی که در اینترنت به دنبال مقالات پزشکی باشید و با انبوه مطالب در مورد پیشگیری یا درمان سرطان مواجه می شوید، میزان پرس و جو پیرامون این معضل برایتان واضح تر خواهد شد که نشان می دهد سرطان دغدغه خاطر بسیاری از مردم شده است.

سرطان در حقیقت حاصل تبدیل بعضی از سلول های معمولی به سلول هایی با ساختار متفاوت و خاص است که به آن ها سلول سرطانی می گویند. به عبارت دیگر، بعضی از سلول ها قابلیت و استعداد تبدیل شدن به سلول سرطانی را دارند. بخشی از این استعداد به ژنتیک و بخشی دیگر به عوامل محیطی بستگی خواهد داشت. به عنوان نمونه، زمانی که شخص در معرض انواع آلودگی ها در محیط زندگی خود قرار می گیرد، احتمال بروز شرایط مساعد برای سرطان بیشتر است. در نتیجه می توان گفت بخش قابل توجهی از سرطان، به دلیل ضریب ایمنی پایین بدن و ضعیف بودن قوای جسمی است.


به منظور بر طرف کردن ضعف بدن و قوی تر کردن مکانیزم ایمنی، دارو ها و روش های درمانی زیادی وجود دارد. برخی از دارو ها صنعتی و با ترکیبات شیمیایی بوده و برخی دیگر بیشتر بر اساس افزودنی ها و مواد اولیه گیاهی وجود دارند. طب سنتی در سال های اخیر توانسته است گزینه های زیادی را به جای انواع دارو ها و ترکیبات شیمیایی در اختیار مشتریان و بیماران قرار دهد. با این وجود، تفاوت ماهیتی میان درمان با طب سنتی و درمان با طب جدید، در مدت زمان تاثیر دارو و صبوری برای مصرف و اثر بخشی آن نهفته است. دارو ها و شیوه های سنتی می بایست به مرور زمان و به طور منظم مصرف شوند تا تاثیر خود را به شکل پایدار بگذارند. یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین مواد گیاهی که می تواند به عنوان یک داروی گیاهی بی نظیر فرآوری و تولید شود، بره موم است. انواع محصولات به دست آمده از بره موم مانند کپسول بره موم، قرص بره موم و عصاره آن، در بازار موجود بوده و قابل مصرف به عنوان خوراکی هستند. بره موم در واقع تکه های به هم فشرده از ماده ای چسبناک و نسبتا سفت است که حاصل ترکیب شیره و صمغ درختان با بزاق زنبور می باشد. اصلی ترین و شناخته شده ترین ویژگی بره موم، این است که یک ضد عفونی کننده و گند زدای عالی به شمار می رود.

خوردن بره موم به صورت خام چندان مورد تائید نیست و احتمالا معده را با مشکلات خاصی مواجه کند. در نتیجه بهتر است از ترکیبات فرآوری شده آن استفاده گردد. این ترکیبات نیز به خوبی خود را با بدن انسان وفق داده و تاثیر گذاری عجیبی را به مرور زمان نشان می دهند. قبلا هم اشاره شد که یکی از دلایل بروز سرطان، ضعف بدن به ویژه ضعف دستگاه ایمنی است. با توجه به این که خاصیت اصلی بره موم گند زدایی و ضد عفونی است، قادر خواهد بود ضریب ایمنی بدن انسان را نیز افزایش داده و از بروز بیماری هایی مانند سرطان جلوگیری کند.

بخش مهمی از بره موم را صمغ و شیره گیاه و بخش دیگر را بزاق زنبور تشکیل می دهد. بره موم منبع خوبی از انواع ویتامین ها، اسید های آمینه و فنول الدهید ها است. مواد موجود در بره موم نه تنها باعث بالا رفتن مقاومت بدن می شوند، بلکه به منظور از بین رفتن التهاب ها نیز کمک می کند. بخش قابل توحهی از التهاب های داخلی مانند التهاب های گوارشی و روده و معده، با استفاده از بره موم بر طرف می شوند که ممکن است اگر باقی بمانند، زمینه بروز سرطان باشند. همچنین مصرف بره موم باعث می شود تا بدن توان مبارزه بیشتری در برابر پرتو درمانی و شیمی درمانی را داشته باشد. از این رو بره موم یک ماده مکمل در درمان سرطان به شمار می رود و  باعث می شود مسیر دشوار درمان این بیماری آسان تر طی شود.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :440,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :825,000 ریال
پودر ژل رویال 15گرمی

پودر ژل رویال 15گرمی

قیمت :1,800,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :680,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :260,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ