عسل طبیعی را بدون واسطه و با قیمت باور نکردنی بخرید!

خرید عسل طبیعی یا تقلبی؟

عسل تقلبی یا عسل طبیعی؟ این سوال اولین و مهم ترین دغدغه مشتریان عسل یا سایر محصولات زنبور است. عسل طبیعی ماده ای است که سرشار از خواص و ویتامین ها و پروتئین بوده و ترکیبات مغذی برای بدن به همراه دارد. در صورتی که اگر این محصول به صورت غیر طبیعی و تقلبی عرضه شود، می تواند ضرر های جدی برای سلامتی به دنبال داشته باشد.

برای خرید عسل طبیعی و تشخیص آن از عسل تقلبی و غیر طبیعی، روش های مختلفی پیشنهاد می شوند که البته خیلی از این روش ها مبنای مستند و درست علمی ندارند. به عنوان مثال بسیاری از مردم تصور می کنند که شکرک زدن عسل به معنی تقلبی بودن آن است، که این موضوع هم سندیت علمی زیادی ندارد. بهترین روش عسل تقلبی از طبیعی یا به اصطلاح عسل اصلی، بررسی در آزمایشگاه مجهز است.

  خرید عسل طبیعی

عسل های غیر طبیعی

به طور کلی شاید بتوان دو نوع عسل غیر طبیعی را در بازار شناسایی کرد. گروه اول، عسل هایی هستتند که هر چند از فعالیت زنبور عسل به دست می آیند و از کندو جمع اوری می شوند، ولی نکته اینجاست که زنبور ها به جای این که از شهد گل ها در طبیعت تغذیه کنند، از ظروف شربت مصنوعی که برایشان در محل های مناسب قرار داده شده تغذیه می کنند و آن را به عنوان شهد گل مکیده و به همراه بزاق و انزیم های گوارشی خود به عسل تبدیل می کنند. این کار باعث می شود تا ترکیباتی که در محصول زنبور از جمله ژل رویال و عسل  به دست می آید، با حالتی که زنبور از شهد گل ها تغذیه کرده است، متفاوت باشد.

گروه دوم محصولاتی که اساس تولید آن ها اصلا ارتباطی با زنبور عسل ندارد و در واقع با پخت شکر یا نبات به دست می آیند و همان شربت غلیظ شکر هستند. ممکن است با برخی از افزودنی ها برای بهتر شدن رنگ و طعم، و یا حتی یاضافه کردن مقداری عسل زنبور  به این شربت غلیظ شده، ظاهر آن شبیه محصولات طبیعی باشد و نتوانید آن را به درستی شناسایی کنید.

به این ترتیب شاید بتوان از عطر و طعم یک نوع عسل، طبیعی بودن یا تقلبی بودن آن را تشخیص داد، ولی در صورتی که مراحل آزمایشگاهی آن طی شود نتیجه به دست آمده کاملا مستدل و قابل تکیه خواهد بود.

ضررهای عسل تقلبی

مهم ترین ویژگی عسل طبیعی، شیرین بودن آن و برخورداری از میزان بالای قند طبیعی است. این قند طبیعی می تواند جایگزین مناسبی به جای قند صنعتی و شکر سفید باشد و به نوعی برای تامین گلوکز بدن، در رژیم غذایی روزمره گنجانده شود.  مواد طبیعی و محصولاتی که حاوی قند سالم باشند، نه تنها برای بیماران دیابتی، که برای عموم مصرف کنندگان مفید خواهند بود. 

هر چند بخش مهمی از زمینه های ابتلا به دیابت مربوط به عوامل ژنتیکی است، با این حال مصرف بیش از اندازه قند و ترکیبات قندی مضر، می تواند احتمال ابتلا به دیابت بدون سابقه ژنتیکی را افزایش دهد. افرادی که به جای خوردن میوه های شیرین مانند انجیر و خرما، شیره های طبیعی و همچنین عسل، از انواع شیرینی، دسر، شکلات و کارامل و ... به شکل افراطی تغذیه می کنند، نه تنها در معرض دیابت، که در معرض چربی خون و انباشت کلسترول در بافت ها هم قرار می گیرند. 

بیشتر عسل های تقلبی به دلیل آنکه بر پایه همین قند صنعتی پخته و تولید می شوند، تمامی مشکلات و بیماری های گفته شده را به همراه خواهند داشت.  نکته وحشتناک تر این که میزان قند به کار رفته در عسل تقلبی و مصنوعی از میزان قند سایر مواد خوراکی شیرین با شکر سفید، بیشتر است چرا عسل مصنوعی با تراکم بالاتری از ترکیبات قند مضر ارائه می شود.

خرید عسل طبیعی

خرید عسل مرغوب 

اساسی ترین نکته در مورد خرید عسل مرغوب، سابقه و اعتبار فروشنده آن است. زمانی که به فروشنده اطمینان داشته باشید، علاوه بر این که می توانید انواع عسل طبیعی و مرغوب را خریداری کنید، بلکه از مشورت و راهنمایی تولید کننده برای خواص درمانی عسل و همچنین انتخاب نوع مناسب محصول بر اساس سلیقه و نیاز خود استفاده نمایید.

عسل طبیعی نه تنها یک مکمل غذایی، بلکه داروخانه ای خوش طعم برای پیشگیری و درمان انواع بیماری ها است و اگر قیمت نسبتا بالای برخی از انواع عسل های مرغوب باعث تعجب شما می شوند، فراموش نکنید که در حال خرید یک مجموعه غنی از ویتامین ها، فیبر، آنتی اکسیدان و پروتئین های ضروری بدن هستید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :720,000 ریال
عسل گزانگبین 500گرمی

عسل گزانگبین 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :200,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,500,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ