قاتل کبد چرب!

میهمان ناخوانده کبد...

کبد یکی از بزرگ ترین اندام های داخلی بدن است که وظایف مختلفی را بر عهده دارد. وظیفه کبد سم زدایی خون، افزایش ایمنی و مقاومت بدن، تنظیم میزان اسید آمینه خون، تنظیم ذخیره چربی و... است. یکی از بیماری هایی که به سبب عادات بد غذایی، عدم تحرک و... ایجاد می شود کبد چرب نام دارد.

تجمع چربی و التهاب موجب چرب شدن کبد شده و مانع از فعالیت های این عضو حیاتی از بدن می شود به همین جهت است که بسیاری از افراد برای درمان کبد چرب از هر راهکاری استفاده می کنند اما شما با استفاده از مواد طبیعی می توانید کبد خود را از هر گونه چربی پاکسازی نمایید؛ یکی از این مواد طبیعی دانه های کوچک خاکشیر است.

درمان کبد چرب با خاکشیر

خاکشیر خواص بی شماری دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به درمان یبوست، رفع جوش صورت، درمان فشار خون، دفع سنگ کلیه و ... اشاره کرد. خاکشیر یکی از موثر ترین داروهای طبیعی است که به منظور درمان کبد چرب و پاکسازی آن می توانید استفاده کنید به همین جهت در ادامه این مطلب قصد داریم تا راهکار های درمان کبد چرب با خاکشیر را برای شما بیان کنیم..

به کمک روش های سنتی می توانید به درمان کبد چرب بپردازید البته مشروط بر آن که رژیم غذایی خود را اصلاح کرده و مواد غذایی مضر همچون سوسیس و کالباس، الکل و دخانیات، غذاهای چرب و خوردن آب ما بین غذا را کنار بگذارید تا بتوانید در شکست این بیماری موفق باشید.


عوامل ایجاد کننده کبد چرب

مزاج طبیعی کبد، گرم و تر است بنابراین سرد شدن آن به وسیله عوامل مختلف توانایی این عضو بزرگ را دچار اختلال کرده و موجب تجمع چربی در بافت های کبد می گردد که سبب بروز بیماری کبد چرب خواهد شد. خوراکی های سرد نظیر ماست، دوغ ترش، خیار و کدو، مصرف ترشی‌ها به ویژه سرکه و آبغوره، باعث سرد شدن کبد می گردند بنابراین مصرف آن ها را کنار بگذارید.


درمان کبد چرب با خاکشیر

توصیه پزشکان علاوه بر مصرف داروهای درمان کبد چرب استفاده از برخی داروهای گیاهی است که روند درمان را تسریع می بخشد این داروهای گیاهی شامل خاکشیر، زردچوبه، کاسنی، قاصدک، عرق شاتره و عرق بید هستند که در کنار ورزش و کاهش وزن توصیه به مصرف آن ها می شود. 

و اما طرز تهیه خاکشیر برای درمان کبد چرب با خاکشیر را با هم مرور می کنیم...

طریقه مصرف خاکشیر برای درمان کبد چرب

درمان کبد چرب


برای درمان کبد چرب با خاکشیر می توانید به چند روش مختلف عمل کنید؛ این چند روش در ادامه برای شما بیان شده است:

- خاکشیر دارویی فوق العاده برای درمان کبد چرب است یه این منظور بایستی مقداری از آن را با ترنجبین ترکیب کنید چرا که این ترکیب در درمان سودا و بلغم بسیار موثر بوده و بهترین نرم کننده مزاج های خشک به شمار می رود که موجب می شود کبد شما نرم و چربی های انباشته شده در آن از بین بروند. 

- از ترکیب خاکشیر و آب پنیر دارویی حاصل می شود که ضد سودا و صفرا است و سموم انباشته شده در کبد را از بین می برد. مصرف خاکشیر، این دانه ملین به آب پنیر و یا ترنجبین می تواند در درمان کبد چرب نقش به سزایی داشته باشد.

- روش دیگری که می توانید درمان کبد چرب با خاکشیر انجام شود این است که مقدار دو قاشق و نصفی از خاکشیر را در یک و نیم لیوان آب بجوشانید و هر روز صبح به صورت ناشتا میل کنید و پس از آن به مدت نیم ساعت چیزی نخورید تا تاثیر شگفت انگیز آن را در بدن خود مشاهده نمایید.

البته توجه داشته باشید که با وجود اینکه این دارو ها طبیعی هستند ولی با این حال بایستی تحت نظر پزشک مصرف شوند خصوصا اینکه مصرف ترنجبین به همراه خاکشیر در افراد صفراوی باید با احتیاط مصرف گردد چرا که این دو ماده دارای طبع گرم و تر هستند که با مصرف آن ها کبد به سرعت وارد مرحله پاکسازی شده که در طی آن یک روند برون ریزی ایجاد می کند که افراد دارای مزاج صفراوی قادر به تحمل آن نخواهند بود.

درمان کبد چرب با خاکشیر

سخن آخر

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است به همین جهت برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب لازم است تا برنامه منظم و صحیحی برای مصرف مواد غذایی داشته باشید، از الکل و دخانیات دوری کنید و ورزش کردن به صورت روزانه را در برنامه خود بگنجانید. غذاهایی که برای سلامت بدن و کبد مفید هستد شامل عسل طبیعی، مرکبات، بارهنگ، خاکشیر و میوه جات است؛ مصرف این مواد غذایی در کنار ورزش و کاهش وزن برای درمان کبد چرب به شما توصیه می کنیم.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :825,000 ریال
عسل دیابتی 500گرمی

عسل دیابتی 500گرمی

قیمت :500,000 ریال
عسل ریحان 500گرمی

عسل ریحان 500گرمی

قیمت :500,000 ریال
عسل ژله رویال 250 گرمی

عسل ژله رویال 250 گرمی

قیمت :1,500,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :260,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ