چرا عسل را به صورت ناشتا مصرف کنیم؟

با معده خالی چی بخوریم؟

عسل از گذشته تا کنون جزو یکی از پرطرفدار ترین خوراکی هایی است که خداوند در دل طبیعت برای ما انسان ها قرار داده است. عسل طبیعی نه تنها در آشپز خانه بلکه در طب و درمان بیماری ها نیز نقش به سزایی دارد به گونه ای که نیاکان ما از این ماده هم به عنوان غذا و هم به عنوان شفا بخشی طبیعی یاد می کردند. مردمان تمامی سرزمین ها به فواید عسل طبیعی واقف هستند و اکنون ما نیز به منظور درمان برخی از بیماری ها مانند گذشتگان از عسل استفاده می کنیم.

اسناد و کتب به جا مانده از مردمان قدیم اینگونه اذعان دارد که حدود 30 درصد از معالجات سومریان به وسیله عسل صورت می گرفت همچنین هندو ها و مصریان نیز از عسل برای درمان بیماری های پوستی و درمان زخم و جراحات مختلف استفاده می کردند امروزه نیز عسل در کانون توجه محققات و پزشکان زیادی قرار گرفته است و درصدد هستند تا دیگر خواص این ماده مقوی  در عین حال لذیذ را کشف کنند. 

عسل طبیعی

ما در این مقاله قصد داریم تا از خواص خوردن عسل با معده خالی سخن بگوییم و بدانیم که چرا توصیه می شود که عسل با معده خالی مصرف شود؟
عسل برای جذب بهتر و رساندن خواص متعدد به بدن بایستی با معده خالی مصرف شود تا بتواند بدون دخالت هیچگونه ماده غذایی دیگری به آرامی خواص خود را به بدن برساند بنابراین اگر می خواهید از خواص بیشتر این ماده بهره مند شوید لازم است تا عسل را به صورت ناشتا و پیش از صرف صبحانه مصرف نمایید.
شما می توانید از عسل به تنهایی و یا به صورت شربت آب و عسل استفاده نمایید اما به این نکته توجه کنید که خوردن عسل ناشتا ممکن است در ابتدا کمی معده شما را آزرده کند بنابراین بهتر است تا مصرف آن را با مقدار کم آغاز کنید تا به مرور زمان معده شما به عسل طبیعی عادت نماید.
اگر می خواهید از خواص دارویی عسل بهره مند شوید...
برای بهره مندی از خواص دارویی عسل بهتر است که این ماده را به صورت ناشتا مصرف کنید تا به خواصی که در ادامه برایتان بازگو خواهیم کرد دست یابید. این خواص به شرح زیر هستند:
تقویت سیستم ایمنی بدن
عسل سرشار از آنتی اکسیدان است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و شما را در مقابل بیماری های مختلف ایمن می دارد. بر اساس تحقیقات ثابت شده است افرادی که عادت به خوردن عسل ناشتا دارند، کمتر به بیماری مبتلا شده و بدن مقاوم تری دارند.
خیلی از افراد بر این باوراند که اگر صبح خود را با نوشیدنی های کافئین داری همچون قهوه آغاز نمایند انرژی لازم برای آغاز روز را به دست خواهند آورد اما این بار به شما توصیه می کنیم که مصرف عسل را امتحان نمایید و تاثیرات آن بر انرژی صبحگاهیتان را احساس کنید.


خوردن عسل طبیعی

بادشکن و ضد نفخی قوی

اگر زمانی که از خواب بیدار می شوید احساس درد معده و نفخ دارید پیشنهاد می کنیم که مصرف عسل با شکم خالی را امتحان کنید.

کمک به بهبود عملکرد سیستم گوارش

خوردن عسل ناشتا موجب برطرف شدن مشکلات گوارشی از قبیل یبوست، اسهال، کاهش و رفع درد معده می گردد و همچنین موجب بهبود عملکرد باکتری های مفید موجود در روده ها خواهد شد بنابراین می توان گفت که بهترین زمان خوردن عسل به صورت ناشتا است.

برطرف نمودن بوی بدن دهان

برخی افراد با وجود استفاده مکرر از مسواک و دهانشویه، باز هم دهانی بد بو دارند و به دنبال چاره ای برای حل این مسئله خجالت آور می گردند؛ نیازی نیست راه دوری بروید چرا که با مصرف عسل ناشتا می توانید این مشکل را برطرف سازید.


نکته:

عسل طبیعی به عنوان جایگزینی برای قند و سایر شیرین کننده های مصنوعی است به همین جهت با خوردن عسل می توانید مصرف قند و شکر را حذف کرده و ازاین شیرین کننده طبیعی بهره ببرید. 

رنگ عسل به شهد گلی که زنبور از آن تغذیه کرده است بستگی دارد و گفته می شود که عسل هایی که رنگ تیره تری دارند خواص آنتی اکسیدانی بیشتری را در خود جای داده اند شما نیز می توانید برای برخورداری از مقدار آنتی اکسیدان بیشتر و داشتن بدنی ایمن تر در مقابل بیماری های مختلف، به خوردن عسل طبیعی تیره آن هم به صورت ناشتا روی بیاورید. 


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل قنقال 500 گرمی

عسل قنقال 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل مغز 450 گرمی

عسل مغز 450 گرمی

قیمت :600,000 ریال
عسل نارگیل

عسل نارگیل

قیمت :180,000 ریال
عسل چند گیاه 450 گرمی

عسل چند گیاه 450 گرمی

قیمت :242,000 ریال
پودر ژل رویال 15گرمی

پودر ژل رویال 15گرمی

قیمت :1,200,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ