اگر می خواهید وزن کم کنید....

پیش از رفتن به رخت خواب عسل بخورید


درمانگر طلایی طبیعت لقبی است که تنها می تواند به عسل طبیعی اختصاص داده شود. در رابطه با چگونگی و زمان مصرف عسل نظریات ضد و نقیضی وجود دارد، برخی بر این باوراند که نباید از ساعت 7 شب به بعد عسل خورد ولی برخی محققین و پزشکان اروپایی معتقد هستند که بهترین زمان برای خوردن عسل پیش از خواب است و می گویند با این کار خواب راحت تر و با آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد؛ البته مکزیکی ها و هندی ها نیز بر همین عقیده هستند و توصیه می کنند که حتما قبل از خواب دو قاشق عسل نوش جان کنید. 

اما علت تاکید آن ها برای خوردن عسل قبل از خواب چیست؟

با این کار چه اتفاقی در بدنمان رخ میدهد؟

عسل طبیعی

برای دست یابی به پاسخ این سوالات مقاله را تا انتها دنبال کنید تا از فواید خوردن عسل قبل از خواب برایتان بگوییم:

چرا پیش از خواب عسل بخوریم؟


با خوردن عسل پیش از خواب وزن کم کنید


افرادی که غذاهای سرشار از فروکتوز مانند عسل مصرف می کنند، بدنشان به میزان 10 برابر بیشتر از افراد عادی چربی سوزی انجام می دهد به همین جهت است که ورزشکاران حرفه ای مصرف عسل طبیعی آن هم پیش از خواب را فراموش نمی کنند.

عسل کبد را به ساخت گلوکز بیشتر تشویق می کند این گلوکز ها به مغز هشدار می دهند که میزان قند بالاست که به دنبال آن مغز فرمان سوخت و ساز صادر می کند.

اگر از این طریق قصد لاغر شدن دارید، بهتر است رژیم عسل را در مدت زمان طولانی دنبال کنید تا شاهد چربی سوزی به مرور زمان باشید البته به گفته محققین مصرف همزمان سیر و عسل برای چربی سوزی به مراتب بیشتر از مصرف عسل به تنهایی است.


با خوردن عسل خواب بهتری خواهید داشت


با خوردن عسل کبد به میزان کافی گلیکوژن مورد نیاز خود در طول شب را تولید می کند. زمانی که شما به خواب می روید، مغز همواره در جستجوی ماده ای برای ادامه سوخت و ساز بدن است بنابراین زمانی که شما پیش از خواب عسل بخورید، سطح انسولین خون بالا رفته و موجب آزاد شدن تریپتوفان در مغز می گردد. تریپتوفان ماده ای است که به سروتونین و پس از آن به ملاتونین که ما آن را به عنوان هورمونی برای سلامت می شناسیم تبدیل می گردد و موجب می شود که نه تنها خواب بهتری داشته باشید بلکه پس از بیدار شدن نیز احساس خستگی نکنید.

خوردن عسل قبل از خواب


داروی معجزه گر برای سرفه و گلو درد


از فواید خوردن عسل قبل از خواب تنها نمیتوان به کاهش وزن و خواب بهتر اشاره داشت بلکه شما با این کار با دارو های شیمیایی خداحافظی می کنید! 

عسل یک داروی طبیعی برای درمان سرفه و گلو درد است برای این منظور لازم است تا 2 قاشق عسل را در آب ولرم مخلوط کرده و پیش از رفتن به رخت خواب نوش جان کنید.


از دیگر فواید خوردن عسل طبیعی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

- برای جلوگیری از جرم گرفتن دندان ها مصرف عسل را فراموش نکنید.

- با خوردن عسل طبیعی پیش از خواب می توانید آلرژی خود را بهبود ببخشید

- عسل طبیعی به شما کمک می کند تا سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کرده که به دنبال آن کمتر به بیماری های مختلف مبتلا خواهید شد.

- مصرف عسل به کودکانی که دچار رفلاکس معده هستند کمک خواهد کرد


توجه داشته باشید با وجود این که عسل ماده ای معجزه آساست اما با این وجود در مصرف آن زیاده روی نکنید و اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید در رابطه با مصرف و میزان آن با پزشک مشورت نمایید. 


خوردن شیر و عسل قبل از خواب چه فوایدی دارد؟


یکی دیگر از خوراکی هایی که مصرف آن پیش از خواب به همه افراد توصیه می شود مخلوط شیر و عسل است. 

عسل طبیعی

از جمله فواید مصرف شیر و عسل قبل از خواب می توان به تسکین گلو درد، بالا بردن مقاومت بدن و همچنین داشتن خوابی عمیق اشاره داشت.

شیر دارای مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی ضروری مانند کلسیم است و پروتئین های لازم و اسید لاکتیک مورد نیاز بدن را فراهم می آورد؛ عسل نیز ماده غذایی سودمندی است که به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی و همچنین ضد عفونی کنندگی بالا، از بروز بیماری های مختلف در بدن جلوگیری کرده و موجب درمان آن ها می شود. ترکیب این دو ماده با یکدیگر تا حد زیادی سیستم ایمنی شما را تقویت می نماید و شما را برای داشتن خوابی با آرامش و عمیق آماده می سازد.


نکته پایانی:

عسل یک ماده مقوی است که خوردن آن به تمامی افراد توصیه می شود اما نباید در مصرف عسل زیاده روی کنید کافیست در ابتدای صبح به صورت ناشتا و در هنگام شب پیش از خواب از این ماده مقوی استفاده نمایید تا هم خواب عمیقی داشته باشید و هم انرژی لازم برای آغاز روز را به دست آورید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل دیابتی 500گرمی

عسل دیابتی 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل زولنگ 500گرمی

عسل زولنگ 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل مغز 450 گرمی

عسل مغز 450 گرمی

قیمت :600,000 ریال
عسل نارگیل

عسل نارگیل

قیمت :180,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ