با این دارو ها درد مفاصل خود را از بین ببرید

طب نوین و راهکار هایی برای خلاصی از درد مفاصل

یکی از شایع ترین بیماری هایی که بیماران به جهت درمان آن به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند درمان درد مفاصل است. علل مختلفی برای بروز این عارضه و تخریب غضروف مفاصل وجود دارد که درد بسیار زیادی را برای فرد به همراه خواهد داشت از این رو به دنبال مسکن برای درد مفاصل هستند تا بتوانند از این درد رهایی یابند. درمان های دارویی درد مفاصل عموما شامل دارو های ضد التهاب استروئیدی و غیر استروئیدی هستند که برای تسکین درد مفاصل کاربرد دارند؛ البته توجه داشته باشید که هرگز نباید از داروهای تسکین دهنده درد مفصل بدون تجویز پزشک استفاده کنید چرا که بر اساس نوع درد و میزان آن داروهای متفاوتی برای شما تجویز خواهد شد و در صورت مصرف خود سرانه دارو ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای خود رقم بزنید. 

در ادامه به معرفی مسکن برای درد مفاصل خواهیم پرداخت و انواع قرص مسکن خارجی برای درمان درد مفاصل را به شما معرفی می کنیم. 


انواع قرص مسکن برای درد مفاصل زانو درد

داروها و مواد شیمیایی متعددی در طب نوین وجود دارند که به درمان درد مفاصل و تسکین زانو درد کمک می کنند و به اشکال مختلف از جمله، خوراکی، موضعی و تزریقی یافت می شوند. 

داروی درمان های رایج درد زانو شامل انواع مسکن های ضدالتهاب استروئیدی، استروئید های ضد التهاب، تزریق به مفصل و بی حس کننده های موضعی هستند که برای مهار درد و کنترل این عارضه به کار گرفته می شوند اما توصیه به مصرف آن ها در دراز مدت نمی شود بلکه شما باید به درمان درد مفاصل بپردازید، مصرف این دارو ها جز تسکین و کنترل درد کمکی به شما نخواهند کرد.

انواع قرص مسکن خارجی برای درمان درد مفاصل

-مورفین

-داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی

-استامینوفن

-ضددردها که شامل داروهای ضدافسردگی سه حلقه ای و ضدصرع

از دیگر داروهایی کنترل درد زانو می توان به دیکلوفناک، ایبوپروفن،  پیروکسیکام، مفنامیک اسید، ملوکسیکام، ایندومتاسین، ناپروکسن، سلکسیب و اتودولاک اشاره داشت.


پیروکسیکام؛ دارویی ضددرد با اشکال مختلف

پیروکسیکام دارویی دیگر برای کاهش درد مفاصل است که با اشکال مختلف از جمله آمپول، کپسول شیاف و قرص یافت می شود. این دارو برای کنترل اختلالات مفصلی-اسکلتی همچون آرتریت روماتوئید، استئوآرتریت، اسپوندیلیت آنکوزان و نقرص حاد تجویز می شود تا به طور موقت درد های اسکلتی را تسکین ببخشد. پیروکسیکام عمر کوتاهی دارد و به طور روزانه مصرف می گردد. از نوع موضعی آن که همانند ژل موجود است، می توانید برای تسکین درد روی موضع مورد نظر استفاده کنید.

دارو ها و مسکن ها با وجود اینکه اثرات مفیدی و تسکین دهنده ای برای درمان درد مفاصل شما به همراه خواهد داشت به همان اندازه عوارض مختلفی را نیز دارند به عنوان مثال مسکن های ضد التهاب غیر استروئیدی از تولید هورمون های پروستاگلاندین در بدن ممانعت می کند که موجب بروز درد و التهاب در صورت عفونت یا اسیب دیدگی است.


داروهای موضعی برای درمان درد زانو

داروهای موضعی درمان درد مفاصل به شکل پماد، اسپری، کرم و محلول ضد درد وجود دارند که برای تسکین درد در موضع به کار می روند و تا حدود زیادی نسبت به سایر داروهای خوراکی عوارض کمتری را برای مصرف کننده به همراه خواهند داشت. این دارو ها حاوی موادی از جمله عصاره رزماری، فلفل منتول، سالیسیلا و ... هستند که ممکن است باعث بروز حساسیت، التهابات پوستی، خارش و قرمزی شوند.

مکمل های دارویی نیز نقش موثری بر کنترل و درمان درد زانو، ترمیم غضروف، استئوآرتریت مفصل و آرتروز دارند. این مکمل ها عبارت اند از کندرویتین، ام اس ام، گلوکزآمین، مکمل کلسیم، آلوئه ورا، امگا 3، غضروف کوسه، ویتامین سی و ویتامین دی و همچنین ترکیبات ایزوفلاون های گیاهی.


دیگر روش های تسکین دهنده درد مفاصل


تزریق دارو

زمانی که روش های درمان خانگی، مسکن قوی برای استخوان و سایر داروهای تسکین دهنده درد تاثیر گذار نبود، گزینه دیگر برای بهبود درد مفاصل شما تزریق داروی استروئیدی است. تزریق کورتیزون می تواند التهابات اطراف مفصل را کاهش داده و درد شما را تسکین دهد. این دارو ها با تجویز پزشک و با بی حسی موضعی تزریق می گردند.


اگر دارو جوابگوی درد مفصل نبود....آرتروسکوپی

زمانی که درد مفصل خیلی جدی باشد، پزشک معالج نیاز دارد تا نگاهی به داخل مفصل شما بیاندازد تا علت اصلی این عارضه را دریابد. برای این کار از آرتروسکوپی کمک گرفته می شود که در طی آن جراح لوله کوچکی که به فیبر نوری مجهز است را از زیر پوست به محل مفصل وارد می کند. با این کار پزشک می تواند تشخیص دهد که آیا شما برای درمان درد مفاصل نیاز به جراحی دارید یا خیر؟


در نهایت؛ تعویض مفصل

اگر درد مفصل، زندگی شما را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است و هیچ روشی جوابگوی درمان درد مفاصل شما نیست به احتمال زیاد نیازمند جراحی و تعویض مفصل خواهید بود. پزشک با بررسی های دقیق به کمک آرتروسکوپی و اشعه ایکس، محل آسیب را تعیین نموده و مفصل آسیب دیده با مفصل مصنوعی از جنس پلاستیک یا فلز و یا ترکیبات دیگر تعویض می شود. مفصل مصنوعی طول عمری بالغ بر 10 سال یا بیشتر خواهد داشت.محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :720,000 ریال
عسل مغز 450 گرمی

عسل مغز 450 گرمی

قیمت :600,000 ریال
عسل چند گیاه 300 گرمی

عسل چند گیاه 300 گرمی

قیمت :167,000 ریال
پودر ژل رویال 15گرمی

پودر ژل رویال 15گرمی

قیمت :1,500,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :500,000 ریال

پرسش و پاسخ