ژل رویال وخواص بی پایان آن

ژل رویال یک ماده پاستیل مانند است که توسط زنبورهای عسل برای تغذیه زنبور ملکه و به منظور طولانی کردن عمر او نسبت به بقیه زنبورها تولید می شود. ژل رویال دارای غلظت بالایی از مواد مغذی است که می توانند برای انسان نیز بسیار مفید باشند. ترکیب شیمیایی و تاثیری که ژل رویال بر روی زنبورهای ملکه دارد (باروری آنها را بالا برده و اجازه می دهد که به شکل چشم گیری رشد کرده و بیشتر از زنبورهای کارگر عمر کنند) این باور را به وجود آورده است که ژل رویال می تواند در سلامتی و زیبایی پوست انسان ها هم اثرات مشابهی بگذارد. انواع ژل رویال قیمت، خواص و خلوص متفاوت داشته و با توجه به ویژگی های جسمی هر فرد، ممکن است دربردارنده ویژگی های درمانی متفاوتی باشند. در این مقاله با نحوه تولید ژل رویال، خواص ژل رویال در لاغری، جوان ماندن و سلامتی و همچنین نحوه مصرف ژل رویال آشنا خواهید شد. 

ژل رویال چیست؟

ژل رویال، شیر زنبول عسل، شاه انگبین یا بزاق زنبور، در واقع یک ترشح شیری سفید رنگ است که از غدد موجود در سر زنبورهای کارگر حاصل می شود. پس از تولید شدن این ماده، تمامی لاروهای زنبور عسل، صرف نظر از جنسیت یا طبقه آنها از این ترشح تغذیه می کنند. پس از گذشت سه روز، لاروهایی که به عنوان ملکه انتخاب نشده اند، دیگر قادر به تغذیه از ژل رویال نیستند، اما لارو ملکه در سراسر مدت رشد خود، این معجون شگفت انگیز را به عنوان غذا مصرف می کند. به بیان دیگر، ژل رویال به عنون منبع عمده غذایی ملکه آینده کلونی، ایفای نقش می کند. 
ژل رویال معمولا حاوی تقریبا ۶۰ تا ۷۰ آب است. این ماده همچنین پروتئین ها، شکر، چربی، کربوهیدرات ها، نمک ها و ۱۷ آمینو اسید مختلف را در درون خود دارد. جالب است بدانید که ژل رویال شامل ۸ آمینو اسید ضروری است که بدن انسان قادر نیست خودش آنها را بسازد. این ماده همچنین دارای برخی مواد معدنی و آنزیم ها، اسید پانتوتنیک و ویتامین سی نیز هست.طرز تهیه ژل رویال به چه صورت است؟

انسان ها ژل رویال را با تحریک کلونی ها توسط چهارچوب کندوهای قابل حرکتی کشت می کنند که برای تولید زنبورهای ملکه طراحی شده اند. ژل رویال از هر سلول فردی ملکه یا شانه عسل، جمع آوری می گردد. این کار زمانی انجام می شود که لارو ملکه در حدود چهار روز سن دارد. سلول های ملکه تنها سلول هایی هستند که حاوی مقادیر زیاد از ذخیره ژل رویال بوده و به همین دلیل این ماده از این نقاط جمع آوری می شود. 
یک کندوی با کیفیت در طول یک فصل که شامل پنج تا شش ماه است، می تواند در حدود ۵۰۰ گرم از این ماده گرانبها را تولید کند. از آنجا که این محصول فاسد شدنی است، تولید کنندگان باید دارای دسترسی فوری به یک مخزن سرد (برای مثال یک یخچال یا فریزر خانگی) باشند. ژل رویال تا زمانی که فروخته شده یا به مرکز نگهداری حمل شود، در این مخزن سرد می ماند. 

خواص ژل رویال و مزایای استفاده از آن

آیا درمان ناباروری با ژل رویال امکان پذیر است؟

آیا قصد باردار شدن دارید اما علی رغم امتحان کردن روش های مختلف، تاکنون به نتیجه نرسیده اید؟ استفاده از مقداری ژل رویال، می تواند راه حل مشکل شما باشد. اما ژل رویال برای بارداری چه مزیتی داشته و چگونه به درمان ناباروری کمک می کند؟ نقطه قوت این معجون شگفت انگیز آن است که ژل رویال در بارداری خانم ها و باروری آقایان به شکل اعجاب آوری موثر بوده و می تواند مشکل ناباروری را هم در زنان و هم در مردان درمان کند.
برای مردان، علاوه بر تقویت قوای جنسی، وجود عامل رویالاکتین در مواد تشکیل دهنده ژل رویال، تحرک اسپرم را افزایش می دهد. این عامل همچنین باعث بالا رفتن تعداد، میزان بلوغ و پایداری و یکپارچگی DNA می گردد. 
برای خانم ها، استفاده از ژل رویال برای بارداری، هورمون ها را متعادل کرده و می تواند به رفع مشکلات ناباروری مرتبط با عدم تعادل هورمونی کمک کند. همچنین، این ماده، عملکرد استروژن انسانی را تقلید می کند. همانطور که می دانید، استروژن برای ایجاد یک چرخه سالم قاعدگی و تخمک گذاری در خانم ها حیاتی است. ژل رویال، عضلات ضعیف رحم یا پوشش نازک رحمی را که از استفاده طولانی مدت از روش های کنترل بارداری ناشی می شوند، بهبود می دهد. در نهایت، استفاده از ژل رویال، باعث افزایش میل جنسی، چه در خانم ها و چه در آقایان می شود. 

با مصرف ژل رویال پوستی شفاف و جوان را تجربه کنید

به کار بردن ژل رویال برای پوست، باعث ترمیم آسیب های پوستی، ناشی از قرار گرفتن در معرض پرتوهای ماوراء بنفش، می شود. استفاده از این ژل تولید کلاژن را بهبود داده و بنابراین از پوست در مقابل پیر شدن محافظت می کند. مبارزه با مشکلات پوستی مانند اگزما، خشکی پوست، آکنه و درماتیت یا التهابات پوستی، از قابلیت های دیگر ژل رویال است. همه این موارد، پوستی نرم، شفاف و سالم را برای شما به جای می گذارد.
ژل رویال باعث تقویت عملکرد مغز و درمان آلزایمر می شود

ژل رویال حافظه کوتاه مدت انسان را تقویت کرده و نقش بسیار سودمندی را در عملکرد سیستم عصبی ایفا می کند. ژل رویال همچنین بر روی یادگیری و حافظه فضایی تاثیر مثبت دارد. ژل رویال برای درمان آلزایمر، از آنتی اکسیدان های خود بهره می برد چنان که آنتی اکسیدان های موجود در آن، نقش بسیار مهمی را در پیشگیری و درمان انواع بیماری های زوال عقل، که مهمترین آنها آلزایمر است، ایفا می کنند. به علاوه، ژل رویال باعث تحریک عملکرد شناختی شده و آسیب های وارد شده به مغز و بخصوص سلول های کشته شده مغزی را ترمیم می کند. 

ژل رویال، گذراندن دوران یائسگی را برای شما ساده تر خواهد کرد

پس از رسیدن به سن یائسگی، می توانید تقویت قوای جنسی خود را با استفاده از این ماده طبیعی آغاز کنید. استفاده موضعی از ژل رویال در حل مشکلات مرتبط با یائسگی از جمله استرس، کاهش توان جنسی و بی اختیاری ادرار، به خانم ها کمک می کند. همچنین کرم ژل رویال واژینال، کیفیت روابط جنسی و عملکرد سیستم ادراری را در خانم هایی که بین پنجاه تا شصت سال دارند، بهبود می دهد. این کرم همچنین باعث تسکین گر گرفتگی و افزایش اثر تحریک کننده های جنسی می شود. 

با مصرف ژل رویال، بیماری دیابت را کنترل کنید

شواهد و مدارکی که درباره تاثیرات مثبت ژل رویال در درمان دیابت و سطح قند خون وجود دارند، حیرت انگیز و تکان دهنده هستند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ انجام گرفت، نشان داد که مصرف ۱۰۰۰ میلی گرم از این ماده، سه بار در روز، باعث کاهش چشم گیری در سطح گلوکز در افرادی می شود که به دیابت نوع دو مبتلا هستند. ژل رویال همچنین عامل پایین آمدن سطح کلسترول و شاخص های خطر بیماری های قلبی عروقی است. 
به علاوه، در زمان استفاده از از ژل رویال افت قابل توجهی در گلوکز و هموگلوبین خون و افزایش در انسولین نیز مشاهده شد. تحقیقات جدید همچنین بیان می کنند که استفاده از ژل رویال، مقاومت انسولینی را بهبود می دهد. مقاومت انسولینی زمانی اتفاق می افتد که سلول های بدن انسان به صورت طبیعی به هورمون انسولین پاسخ نمی دهند. در نهایت، مصرف ژل رویال، بهبودهایی را در سطوح آنتی اکسیدان افراد مبتلا به دیابت که سن ۲۵ تا ۶۵ سال دارند، نشان داده است. 


بدن خود را از بیماری های ناشی از ضعف ایمنی یا امراض خود ایمنی دور نگه دارید

ژل رویال، با تقویت تولید سلول های T، عملکرد سیستم ایمنی بدن را تنظیم می کند. این سلول ها یک نوع گلبول سفید خون به شمار می آیند و مسئول طرد بافت های خارجی، تنظیم ایمنی بدن و کنترل آنتی بادی هایی که برای مبارزه با عفونت وجود دارند، هستند. 
داشتن یک سیستم ایمنی متعادل بسیار حیاتی و ضروری است، چرا که ضعیف یا بیش فعال بودن سیستم ایمنی، هر دو بدن را متحمل عوارض جانبی بسیار خطرناک می کنند. برای مثال، اگر سیستم ایمنی شما ضعیف باشد، شانس ابتلای شما به امراض گوناگون بالا خواهد رفت. از سوی دیگر، اگر دارای سیستم ایمنی بیش فعال باشید، ممکن است به بیماری های خود ایمنی دچار شوید. به عنوان نمونه هایی از بیماری های خود ایمنی، می توان به لوپوس و آرتروز روماتوئید اشاره کرد. 


چگونه می توان به بهبود سریع تر زخم های پوستی کمک کرد؟

ژل رویال حاوی آن دسته از ویتامین ها و مواد مغذی است که از تجدید سلول های پوستی پشتیبانی می کنند. بنابراین عجیب نیست که مصرف آن، باعث بهبود زخم های ایجاد شده در پوست شود. ژل رویال قادر به فعالیت های ضد التهابی بوده و تشکیل کلاژن را کاهش می دهد. به علاوه، مصرف آن، دوره بهبود ضایعات پوستی را کوتاه می کند. ژل رویال روند تولید لیپیدها را نیز، که نقش بسیاری مهمی را در فرایند بهبود زخم ها ایفا می کنند، تقویت می کند. 


با مصرف ژل رویال به خنثی کردن واکنش های آلرژیک کمک کنید

نتایج یک مطالعه نشان داده است که پاسخ هیستامین به واکنش های آلرژیک، فرونشاندن و رفع فوری آنهاست. همین موضوع اثبات می کند که مصرف ژل رویال می تواند علائم آلرژی های فصلی را به شکل چشم گیری تسکین دهد. 


ژل رویال به محافظت از کبد یاری می رساند

همانطور که می دانید کبد یکی از مهمترین ارگان های موجود در بدن ماست و هر چیزی که می خوریم، برای فیلتر شدن باید از کبد بگذرد. بنابراین، محافظت از این اندام حیاتی، دارای اهمیتی بیش از حد تصور است. ژل رویال، بافت های کبد را از سموم محافظت می کند. شاید برای شما هم جالب باشد که وارد شدن سموم به بدن، واقعا سخت نیست، چنان که عمل ساده نوشیدن از شیر آب، به تنهای می تواند کبد را در معرض ۲۰۰ عامل سمی مختلف قرار دهد. 


ژل رویال، ریسک بروز سرطان را کاهش می دهد

سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان هاست که زنان سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده و، با اینکه غیر متداول و عجیب به نظر می رسد، اما سرطان پستان می تواند مردان را هم مبتلا کند. 
سرطان پستان معمولا در مجراهایی که شیر را به نوک سینه می رسانند آغاز شده و می تواند بافت های اطراف و غدد را نیز درگیر کند. ژل رویال می تواند بدن را در مقابل سلول های سرطان پستان محافظت کند و این کار را با مسدود کردن اثرات منفی بیسفنول A (BPA) انجام می دهد. بیسفنول A یک استروژن محیطی است که تولید سلول های سرطان پستان انسانی را فعال کرده و افزایش می دهد. بهبود سلامت و تراکم استخوان ها با ژل رویال امکان پذیر است

ژل رویال یک ماده عالی برای محافظت از استخوان هاست. یک مطالعه که در ژاپن انجام گرفت، نشان داد که این ماده، با تقویت جذب کلسیم توسط روده ها، از پوکی استخوان جلوگیری می کند. ژل رویال همچنین توانایی بدن در جذب کلسیم و ذخیره صحیح آن در ساختار استخوان را بالا برده و استحکام استخوان ها را نیز تقویت می نماید. 


بهترین نحوه مصرف ژل رویال چگونه است؟

استفاده موضعی از کرم ژل رویال

ژل رویال به صورت تازه و فرآوری نشده یا به صورت فریز شده، یخ زده، یخ زده-خشک شده و گاهی اوقات در ترکیب با عسل یا موم زنبور عسل موجود است. شما می توانید کرم ژل رویال را مستقیما و به صورت ماسک یا لوسیون بر روی پوست خود قرار داده یا آن را به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده محصولات خانگی که برای بهبود پوست خود درست می کنید، به کار ببرید. این شکل از ژل رویال، برای جلوگیری از فساد، باید در فریزر نگهداری شود. همانطور که گفته شد، ژل رویال، در صورتی که مستقیما بر روی تاول های ناشی از سوختگی قرار داده شود، می تواند به بهبود زخم ها کمک کرده و تجدید پوست را سرعت ببخشد. محصولات تجاری که از ژل رویال به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده نام برده اند، شامل لوسیون های مرطوب کننده، صابون ها، مایعات شستشو و کرم های درمانی برای زخم ها و سوختگی ها هستند. چنین محصولاتی، حاوی مقادیر بسیار کم ژل رویال بوده و احتمالا قادر به جلوگیری از فساد مواد مغذی آن در طول زمان نیستند. 


استفاده خوراکی از ژل رویال

استفاده خوراکی از ژل رویال، چه به صورت خام، یا قرص ژل رویال یا کپسول های نرم آن یا به صورت شربت مایع که البته کمتر رایج است، یک روش دیگر برای تجربه مزایای بالقوه و بی شمار این ماده شگفت انگیز به شمار می آید. با این حال، شکل های استفاده از ژل رویال متنوع بوده و به عوامل بسیاری بستگی دارد. شرکت های دارویی معمولا توصیه می کنند که بهترین نحوه مصرف ژل رویال به صورت پودر بوده اما پرورش دهندگان زنبور و متخصصان زنبور درمانی متعقدند که قرار دادن ژل رویال تازه زیر زبان، بهترین روش مصرف این ماده پر خاصیت است. اما مورد مشترکی که همه بر سر آن توافق دارند این است که ژل رویال بسیار حساس بوده و به مراقبت بسیاری نیاز دارد تا ویژگی های درمانی خود را از دست ندهد. 
برخی از کارشناسان توصیه می کند که برای استفاده، ژل رویال را زیر زبان گذاشته و ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا ذوب شود. به این صورت، ژل رویال مستقیما جذب خون شده و اثرات درمانی خود را به طور کامل به بدن شما می رساند. در این روش، ژل رویال نباید فورا قورت داده شود، چرا که عملکرد سیستم گوارش، اثرات آن را به شکل چشم گیری کاهش داده و به علاوه، ژل رویال در این صورت، طعم بسیار ناخوشایندی خواهد داشت. همچنین گفته می شود که پس از ۱۵ تا ۳۰ روز استفاده مداوم از ژل رویال، ضروری است که یک دوره وقفه ایجاد کنید، چرا که ویژگی های آنتی باکتریال موجود در این ژل، می تواند در فلور سیستم گوارش، اختلال ایجاد کند. دوز مناسب ژل رویال، روزانه یک گرم برای افراد بزرگسال و ۰.۵ گرم در روز برای کودکان بالای ۵ سال است. بهرحال، بهترین کار این است که شما روش و میزان مصرف ژل رویال را تحت نظر پزشک انجام دهید. 


عوارض مصرف ژل رویال

ژل رویال یک ماده کاملا طبیعی است، اما این گفته به آن معنا نیست که مصرف آن برای هر کسی ایمن است. در موارد نادری، ژل رویال می تواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود که به التهاب، بدتر شدن درماتیت و در موارد شدیدتر، اختناق یا کاهش رسیدن اکسیژن به بدن، بینجامد. با اینکه مطالعات علمی مدارکی دال بر وجود مزایای بی شمار ژل رویال را ارائه داده اند، اما هشدارهای واضحی را هم ذکر می کنند که در صورت وجود آلرژی شدید به زهر زنبور عسل، باید از مصرف خوراکی یا موضعی ژل رویال پرهیز کنید. یافته ها نشان می دهند که افراد دارای آلرژی های دیگر مانند آسم نیز با احتمال بیشتری در معرض تجربه واکنش های برعکس به ژل رویال هستند.   


قیمت ژل رویال چقدر است؟

قیمت هر گرم ژل رویال، به شرکت سازنده، میزان خلوص ژل، مقدار ارائه شده و تعداد واسطه ها بستگی داشته و قیمت ژل رویال اصل از ۹۰ هزار تا ۵۸۰ هزار تومان متغیر است. 

محصولات مرتبط با این مقاله

عسل آفتاب گردان 500گرمی

عسل آفتاب گردان 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :680,000 ریال
عسل ارگانیک

عسل ارگانیک

قیمت :1,800,000 ریال
عسل ارگانیک کادویی

عسل ارگانیک کادویی

قیمت :1,800,000 ریال
عسل انجیر

عسل انجیر

قیمت :500,000 ریال
عسل اکالیپتوس

عسل اکالیپتوس

قیمت :500,000 ریال
عسل بادام 500گرمی

عسل بادام 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :440,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :825,000 ریال
عسل بهار نارنج

عسل بهار نارنج

قیمت :500,000 ریال
عسل تست

عسل تست

قیمت :10,000 ریال
عسل جاشیر 500گرمی

عسل جاشیر 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل جعفری

عسل جعفری

قیمت :500,000 ریال
عسل دیابتی

عسل دیابتی

قیمت :500,000 ریال
عسل رازیانه

عسل رازیانه

قیمت :500,000 ریال
عسل ریحان

عسل ریحان

قیمت :500,000 ریال
عسل زنیان 500 گرمی

عسل زنیان 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل زولنگ

عسل زولنگ

قیمت :500,000 ریال
عسل سیاه دانه 500 گرمی

عسل سیاه دانه 500 گرمی

قیمت :535,000 ریال
عسل شبدر

عسل شبدر

قیمت :500,000 ریال
عسل شوید

عسل شوید

قیمت :500,000 ریال
عسل قنقال

عسل قنقال

قیمت :500,000 ریال
عسل مریم نخودی 500 گرمی

عسل مریم نخودی 500 گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل مریم گلی 500 گرمی

عسل مریم گلی 500 گرمی

قیمت :500,000 ریال
عسل مغز 450 گرمی

عسل مغز 450 گرمی

قیمت :650,000 ریال
عسل نارگیل

عسل نارگیل

قیمت :180,000 ریال
عسل چند گیاه 300 گرمی

عسل چند گیاه 300 گرمی

قیمت :167,000 ریال
عسل چند گیاه 450 گرمی

عسل چند گیاه 450 گرمی

قیمت :260,000 ریال
عسل چند گیاه بزرگ

عسل چند گیاه بزرگ

قیمت :530,000 ریال
عسل ژله رویال 250 گرمی

عسل ژله رویال 250 گرمی

قیمت :1,500,000 ریال
عسل کنار

عسل کنار

قیمت :500,000 ریال
عسل کَرِک 500گرمی

عسل کَرِک 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل گزانگبین

عسل گزانگبین

قیمت :500,000 ریال
عسل گشنیز

عسل گشنیز

قیمت :500,000 ریال
عسل یونجه

عسل یونجه

قیمت :500,000 ریال
پودر ژل رویال

پودر ژل رویال

قیمت :1,800,000 ریال
کرم ژله رویال

کرم ژله رویال

قیمت :250,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :680,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,900,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :260,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ

 

فروشگاه شهدینه گلها